0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте, момичета
Днес си взех резултатите от половите хормони. Изчетох доста, но ако може да коментирате конкретните стойности.
Цикълът ми е много редовен, нормален.
Правени са на четвирти ден от цикъла.

FSH          6.7    /12/
LH           8.3    /1.68 - 15.00/
Естрадиол    218.3  /30-100/
Пролактин    8.7    /3.8 - 23.2/
Тестостерон  2.1    /0.2-0.8/

По-високи са ми естрадиола и тестостерона (голяма изненада за мъжа ми, спред него по-скоро трябва да е под нормата :-)  )

Благодаря ви много.
 
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Ще ми видите ли резултатите от хормоните?
« Отговор #1 -: Януари 24, 2008, 22:37:27 pm »
    Meggy,ами правилно си забелязала че тестостерона и естрадиола са ти завишени.Дано момичетата,които разбират от стойностти на хормони коментират резултатите ти.

    Ще си позволя да попитам в твоята тема за един хормон,който така и не можах да го разбера,как точно се анализира.Става дума за FSH - фоликуло-стимулиращ хормон, секретиран от хипофизата, който стимулира освобождаването на естрогени от яйчниците.
    Та ето го и моят резултат,като хормонът е пуснат за изследване на 3-ти ден от МЦ.
Параметър:FSH Резултат :9.92 Мерни единици:mlU/ml Мин.PC:фол.4,5;овул.3,6;лут.1,5;менопауза36,6
Макс.PC:фол.11.0;овул.20,6;лут.10,8;менопауза168,8

    В крайна сметка,в граници ли е...не мога да разбера....
:ask:
*
Re: Ще ми видите ли резултатите от хормоните?
« Отговор #2 -: Януари 25, 2008, 00:45:17 am »

 barakuda Ще си позволя да коментирам резултата ти само защото и моя е близък до твоя FSH 9.99.Срещала съм коментари 9-10 е малко високо,но и тук където се намирам и лекари в БГ го приемат в норма.
 Успех ти желая!
*
Re: Ще ми видите ли резултатите от хормоните?
« Отговор #3 -: Януари 25, 2008, 08:41:12 am »
защо да е високо, поо моите рефер. стойности е нормално
 
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Ще ми видите ли резултатите от хормоните?
« Отговор #4 -: Януари 25, 2008, 10:16:27 am »
   Meggy,Arlina,благодаря ви за отзивите!Обаче не мога да разбера  кои стойности на Мин.PC и Макс.PC(по фол.;овул.;лут.;менопауза) да си засека резултата.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Ще ми видите ли резултатите от хормоните?
« Отговор #5 -: Януари 25, 2008, 11:27:10 am »
 :D Аха,сега разбрах! :wink: Значи на 3-ти ден се гледат стойностите за Мин.PC:фол.4,5 и Макс.PC:фол.11.0.Резултатът ми е в норма.Извинете,ако съм ви отегчила със глупавия си въпрос.
*
Re: Ще ми видите ли резултатите от хормоните?
« Отговор #6 -: Януари 25, 2008, 14:50:37 pm »
Бракакуда, Високо е това ФСХ. Над 8 не е добре, особено при ниско ЛХ. Повтори изследването на следващия цикъл. Може да е инцидентна стойност.
Меги, естрадиолът може да е висок заради повече от един фоликул този месец (ЛХ също е малко по-високо). Повтори изследването другия цикъл. За Тестостерона се консултирай с ендокринолог.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Ще ми видите ли резултатите от хормоните?
« Отговор #7 -: Януари 25, 2008, 18:10:46 pm »
:D Аха,сега разбрах! :wink: Значи на 3-ти ден се гледат стойностите за Мин.PC:фол.4,5 и Макс.PC:фол.11.0.Резултатът ми е в норма.Извинете,ако съм ви отегчила със глупавия си въпрос.

Баракуда: точно те са, Фол. ако ти трябват другите реф. стойности, мога да ти ги дам за сравнение.

White: защо да е висок ЛХ, нали го дават до 15.00?
 
*
Re: Ще ми видите ли резултатите от хормоните?
« Отговор #8 -: Януари 25, 2008, 18:19:01 pm »
White: защо да е висок ЛХ, нали го дават до 15.00?
Наистина е в границите, но е малко висок спряма ФСХ. Съотношението трябва да е около 1. Може да няма никакъв проблем, просто е добре да повториш.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Ще ми видите ли резултатите от хормоните?
« Отговор #9 -: Януари 25, 2008, 18:59:35 pm »
  Още веднъж ви благодаря,момичета! :grouphug2:
*
Re: Ще ми видите ли резултатите от хормоните?
« Отговор #10 -: Януари 25, 2008, 19:35:01 pm »
White: Мерси за информацията. По принцип сигурно ще ги повторя, но ще изчакам да минат изследванията на мъжа, че и там има какво да се желае.

 :bighug: