0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #100 -: Януари 24, 2008, 11:05:33 am »
Благодаря!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #101 -: Януари 24, 2008, 12:49:05 pm »
благодаря ви.и да попитам още нещо:бях спряла назонекса,да почна ли пак да го ползвам или да изчакам да мине хремата първо?изписаха ни го да го ползва ме 3 месеца.как да ги смеся :oops:,нали олинта е спрей?ще може ли да ми поясните.благодаря ви отново

За никаква 3 месечна употреба на "Назонекс" и реч не може да става!!
Мисля Олинт е достатъчен на този етап.
Олинт са капки за нос- 0.05%. Шпрея е 0.1% и е за големи, освен ако няма шпрей 0.05% в Бг.

Може обаче да се касае за хроничен синузит и да са нужни изследвания и/или АБ лечение.
Хроничен синузит се лекува с 20 дневно АБ лечение-два различни АБ! Не Азатрил, Бисептол,Кларицид... .
« Последна редакция: Януари 24, 2008, 12:50:39 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #102 -: Януари 24, 2008, 13:29:37 pm »
Направете рентгенография на бял дроб!

Благодаря Ви за съветите, Докторе!

Страхувам се от остарялата техника тук (Варна), чувала съм, че е опасно облъчването. Педиатърката чак утре е на работа, ще и се обадя непременно. За какво всъщност е рентгенографията, за да се види попаднал ли е хляб там или за други изменения на белия дроб се гледа?

Благодаря Ви още веднъж!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #103 -: Януари 24, 2008, 13:40:58 pm »
праскам 0.5%  олинт.и аз се чудя защо 3 месеца,но тук в БГ явно измислят нова медицина 8O.а специално в русе нещата са още по зле.незнам на кого да вярвам и на кого не.всеки дава различни диагнози и човек може да подлудее :x.
благодаря ви.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #104 -: Януари 24, 2008, 13:46:07 pm »
а за назонекса доктора каза че можело да се прави почивки от по 10 дена.искам също да ви питам какво ви е мнението за махане на небни сливици при 2.10 годишно дете-защото били огромни според УНГ,който искаше да ги отстрани.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #105 -: Януари 24, 2008, 14:07:35 pm »
Здравейте, докторе. Резултатите от изследванията на слузта в изпражненията са следните: "Изолира се в малко количество Candida krusei".
Припомням, че гастроентероложката ни беше предписала Нелидикс, но след консултация с Вас не сме го купували даже. Детето все още има болки около изхожданията, които са към 5 от вчера. Около ануса все още е зачервено, има малък зачервен участък и на пишката. От 2 дне мажем с индекстол.Какво да правим?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #106 -: Януари 24, 2008, 15:08:47 pm »
а за назонекса доктора каза че можело да се прави почивки от по 10 дена.искам също да ви питам какво ви е мнението за махане на небни сливици при 2.10 годишно дете-защото били огромни според УНГ,който искаше да ги отстрани.
Много важен елемент. Ако са наистина проблем, би трябвало да ги махнете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #107 -: Януари 24, 2008, 15:38:13 pm »
ходих ме при още 2-ма лекари които са мнение че не са за махане,детето не боледува честоза 2.6години да се разболявало 2-3 пъти и да е пило АБ.октомври тръгна на ясла и беше 2 месеца нон стоп болна,изпи 4 вида антибиотик и незнам си колко на брой сиропа за кашлица.според педиатърът най-вероятно е било от стрес.Белослава ходеше с голямо нежелание,изпитваше страх от едната учителка(която е стресираща дори за възрастен).спрях ме от ясла по препоръка на педиатърът,УНГ,и на др.лекари които посетих ме :(.от тогава чак сега я хвана някакъв вирус,който изкарах и аз,но при нея се размина само с хремата.за това търся и вашия съвет'да махаме или не сливици те?'.незнам нужно ли е да се ходи в софия,някои лекари казват че се махат сливици след 5-6 година,вярно ли е това?или е остаряло схващане.

извинявам се за дългото послание,но наистина вашия поглед върху нещата е важен за мен.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #108 -: Януари 24, 2008, 20:18:54 pm »
Докторе, ей ме на, пак съм аз...
И пак в размисли.
Ходихме на преглед, налепът е започнал да се изчиства, сега е като точка. Ама да си призная пръсках малко с Тантум верде. :oops:
Знам, че не го харесвате и защо не го харесвате. Доводите Ви са много логични, разумът и страхът дълго се бориха в мен, но страхът надделя и пръснах...
Та сега си мисля, ако не пръскам нищо ще се доизчисти ли?
Преди ден Ви питах, дали е възможно вирусни ангини, фарингити и тем подобни да продължат повече от седмица, казахте НЕ.От началото на симптомите, т.е. хремата се появи миналият вторник, на преглед отидохме след 5 дни и така разбрахме за този налеп /иначе нямаше никакви симптоми за да се усъмним в наличието му, само хрема/. Казахте, че хремата и налепа са свързани. Тази продължителност да ме притеснява ли, или всичко е както трябва щом налепът се изчиства?

ох, пак стана много объркано, съжелявам
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #109 -: Януари 24, 2008, 20:24:49 pm »
Докторе, ей ме на, пак съм аз...
И пак в размисли.
Ходихме на преглед, налепът е започнал да се изчиства, сега е като точка. Ама да си призная пръсках малко с Тантум верде. :oops:
Знам, че не го харесвате и защо не го харесвате. Доводите Ви са много логични, разумът и страхът дълго се бориха в мен, но страхът надделя и пръснах...
Та сега си мисля, ако не пръскам нищо ще се доизчисти ли?
Преди ден Ви питах, дали е възможно вирусни ангини, фарингити и тем подобни да продължат повече от седмица, казахте НЕ.От началото на симптомите, т.е. хремата се появи миналият вторник, на преглед отидохме след 5 дни и така разбрахме за този налеп /иначе нямаше никакви симптоми за да се усъмним в наличието му, само хрема/. Казахте, че хремата и налепа са свързани. Тази продължителност да ме притеснява ли, или всичко е както трябва щом налепът се изчиства?

ох, пак стана много объркано, съжалявам
Има ли активна ангина без температура при деца?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #110 -: Януари 24, 2008, 20:32:28 pm »
Има ли активна ангина без температура при деца?

До колкото зная, не. Мисля си, че ангината е много силен възпалителен процес за да протече без Т. Но не съм специалист. А този налеп го видях. На въпроса ми, педиатърката каза, не е ангина, тапа на сливицата. Вече се обърках в собстевните си мисли дори....
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #111 -: Януари 24, 2008, 20:44:00 pm »
Извинете ме за настоятелността, но както бях споменала, разчитаме само на Вашето мнение. Не знаем какво да правим с кандидата.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #112 -: Януари 25, 2008, 10:51:56 am »
Направете рентгенография на бял дроб!

Благодаря Ви за съветите, Докторе!

Страхувам се от остарялата техника тук (Варна), чувала съм, че е опасно облъчването. Педиатърката чак утре е на работа, ще и се обадя непременно. За какво всъщност е рентгенографията, за да се види попаднал ли е хляб там или за други изменения на белия дроб се гледа?

Благодаря Ви още веднъж!
Да,рентгенографията е за изключване на чуждо тяло.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #113 -: Януари 25, 2008, 10:54:03 am »
ходих ме при още 2-ма лекари които са мнение че не са за махане,детето не боледува честоза 2.6години да се разболявало 2-3 пъти и да е пило АБ.октомври тръгна на ясла и беше 2 месеца нон стоп болна,изпи 4 вида антибиотик и незнам си колко на брой сиропа за кашлица.според педиатърът най-вероятно е било от стрес.Белослава ходеше с голямо нежелание,изпитваше страх от едната учителка(която е стресираща дори за възрастен).спрях ме от ясла по препоръка на педиатърът,УНГ,и на др.лекари които посетих ме :(.от тогава чак сега я хвана някакъв вирус,който изкарах и аз,но при нея се размина само с хремата.за това търся и вашия съвет'да махаме или не сливици те?'.незнам нужно ли е да се ходи в софия,някои лекари казват че се махат сливици след 5-6 година,вярно ли е това?или е остаряло схващане.

извинявам се за дългото послание,но наистина вашия поглед върху нещата е важен за мен.
Става въпрос само за "третата сливица", а не за другите две.
Обикновените сливици не се махат вече,освен в изключителни случаи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #114 -: Януари 25, 2008, 10:58:58 am »
Здравейте, докторе. Резултатите от изследванията на слузта в изпражненията са следните: "Изолира се в малко количество Candida krusei".
Припомням, че гастроентероложката ни беше предписала Нелидикс, но след консултация с Вас не сме го купували даже. Детето все още има болки около изхожданията, които са към 5 от вчера. Около ануса все още е зачервено, има малък зачервен участък и на пишката. От 2 дне мажем с индекстол.Какво да правим?
Това е може би Кандида от подсичане. Не е много достоверен този резултат.
Спряха ли нишките кръв в изпражненията?
Може би има дълбока рагада, и е нужно да намажете с Индекстол и клечка за уши по-навътре?

За подсичанията в другите области може да ползвате "Дактакорт" спокойно, и за областта на ануса също (отвън,където е подсичането, а не за рагадата).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #115 -: Януари 25, 2008, 11:29:41 am »
Кръв имаше само 1 ден при 2 изхождания (нишките се появиха в нещо като топче слуз и при следващото изхождане след 10 минути имаше 1 малка капчица върху изпражнението). Това беше в неделя. В понеделник докторката видя рагадата. На следващият ден аз огледах много подробно и НЯМАШЕ такова нещо.
От вчера мога да кажа, че около ануса е намаляло зачервяването. Предишните два дни му давахме 1 път по половинка въглен.Изхожданията намаляха до 2, имат леко неприятна миризма и днес, но нямат слуз. Оплаква се от болки понякога, но те не са свързани винаги с изхождания.  Притесняват ме болките. 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #116 -: Януари 25, 2008, 11:44:25 am »
Без поглед върху детето и нужните изследвания не мога да кажа нещо повече,за съжаление.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #117 -: Януари 25, 2008, 12:14:34 pm »
Какви други изследвания са необходими според вас?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #118 -: Януари 25, 2008, 13:15:21 pm »
РАСТ тест, УЗ на коремче.
Общи кръвни и биохимични изследвания.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #119 -: Януари 25, 2008, 13:39:58 pm »
Благодаря!