0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    meshko106

още една история в коледните дни
« -: Декември 27, 2005, 17:28:43 pm »
Здравейте мили момичета. ще ви разкажа и моята история, за да ви вдъхна повече надежда. Всичко започна преди 3 години и половина. Едно наивно момиче на 26 години вярваше, че след като е открило най-специалния човек в живота си и двамата съзнателно сме направили своя избор да създадем живот, това ще е напълно достатъчно. Освен това аз имах редовен цикъл и никога не бях правила аборт, а пък приятелят ми вече имаше дете, така че никой не предполагаше нито за секунда, че бебето няма да стане веднага. След като не стана първия месец, отидох на лекар и почти ме изхвърлиха от кабинета смеейки се- казаха ми, че от първия път се получава само по филмите и обикновено е нежелана бременност. Прегледаха ме и не установиха причина за безпокойство. Минаха още 6-7 месеца и бебе все още нямаше, аз започнах да се притеснявам и отидох пак на лекар. Изредиха ми един главозамайващ списък от изследвания, след който плаках 1 час. 2-3 месеца събирах сили за цветна снимка  - установи се, че тръбите ми са проходими, но имам двурога матка. За нея бяха категорични, че не може да бъде проблем за липса на забременяване, а единствено може да е по-трудно износването. Направихме спермограма - показателите бяха добри и ни предложиха да направим инсеминация щом не искаме да чакаме повече. Пък и можело да имаме някаква несъвместимост. 2 инсеминации на спонтанен цикъл - неуспешни. Почивах си 2 месеца и после инсеминация със стимулация за по-голям шанс - единият фоликул се пукна само, резултат пак нуспешна. Последваха още 2 стимулации, при които не се пукна нито един фоликул въпреки дозата прегнил -диагноза луф синдром. Започнахме да мислим за лапароскопия. Когато за пръв път чух за какво става дума, казах, че никога няма да го направя, но с времето страхът отстъпи място на желанието. През цялото това време минавах през всички фази на отчаянието - болка, гняв, хиляди въпроси без отговор и най-трудното беше чувството на безсилие, защото липсата на проблем означаваше и липса на решение. Не спирах да чета по форуми и изобщо в интернет. Пробвах няколко билкови рецепти и от тях нищо. Научих много неща и през август миналата година се подложих на лапароскопията - резултатът - никакви сраствания, матка с нормална форма и големина, уголемен десен яйчник заради неспуканите фоликули от стимулациите, надупчване и на двата и едната тръба не пропуснала контрастното вещество. Притесних се, но в последствие ми обясниха, че все пак щом на цветната снимка и двете са били ок, може да се дължи на дебелината на някаква лигавица в зависимост от деня на цикъла. Още надежди големи и след  няколко месеца отново в изходна позиция. Още 2 инсеминации 1 на естествен цикъл и 1 на стимулиран и при стимулацията пак не се пукнаха фоликулите. Установмих, че клостилбегитът ги прави някак по-твърди, защото при естествен цикъл винаги се пукат, а с лекарството даже с прегнил не се пукат. В началото на тази година започнахме да обмисляме варианта ин витро. Избрах си клиниката и екипа - след консултацията лекарят ме попита дали имам медицинско образование, можете да си представите колко много информация съм имала за 3 години, за да изглеждам като човек с такова образование. Направихме изследвания за антитела, аз очаквах, че това ще бъде отговорът, но ето ти изненада - нямам никакви антитела. Лекарят ми каза, че сме от най-трудните случаи -няма за какво да се хванат при нас. Реших, че няма да се подлагам на повече стимулации, защото си изкарах акъла с една киста на гърдата, та ще пробваме с инвитро на спонтанен цикъл. Лекарят каза, че нашият случай с неизяснено безплодие е много подходящ за такова инвитро, но ако искаме все пак да пробваме с още една инсеминация преди това. Съгласих се, резултат - за пръв път имах някакво закъснение на цикъла, но придружено с капчици кръв в продължение на 3 дни - не си направих тест, защото някакси чувствах, че дори да има нещо, няма да продължи и така и стана. Междувременно ходих при една екстрасенска в Пловдив - според нея също нямаше проблем с изключение на малко по-киселата ми среда. Каза ми да правя рецептата със зелето и един вид уринотерапия. Правих и двете и 2 месеца пак редовни цикли. След като се върнахме от морето отидох в клиниката и насрочихме инвитрото за следващия цикъл. Направихме необходимите изследвания, платихме си таксата. Тренирах като луда през това време - 2 пъти тае бо и 1 път фитнес в седмицата. Психически се настрайвах за инвитрото. Бяхме все ощи в отпуск и не съм следяла никакви дати, но на ултразвук беше установен моментът на овулацията, аз прецених, че сме пропуснали всички възможни дни за зачеване, така че даже на теория няма шанс. Купих си превръзки предварително за пръв път в живота ми - трябваше да съм в провинцията, когато беше моментът на цикъла. И тогава животът ми показа колко по-велик е от всяка теория и всякакви апарати - малкият теоритичен шанс живот и здраве трябва да се появи през май. Не знам кое от всичките неща помогна, според лекарят от инвитро клиниката, това, че съм си отместила съзнанието в друга посока- към инвитрото, може би методите на екстрасенската или Господ чу молбите ми, или просто на бебето сега му е дошло времето да се роди. През цялото това време не спирах да се моля, защото се чувствах абсолютно безсилна и не знаех какво друго да направя, ходих в Св. Мина, в руската църква. Винаги съм си мислела, че децата се раждат, когато им дойде времето, само че не осъзнавах, че можа да отнеме 3,5 години. Сега благодаря на Бога и се моля да успея да си износя и родя живо и здраво детенцето. Миналата коледа за пръв път помолих Господ не за себе си, а за всички жени, които искат да станат майки. ще продължавам да се моля и да ви помагам с каквото мога и каквото знам. Съжалявам, че стана толкова дълго, но и пътят не беше кратък. Исках да ви вдъхна още надежда. Бъдете здрави и щастливи през Новата година. :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
още една история в коледните дни
« Отговор #1 -: Декември 27, 2005, 20:26:58 pm »
Честито от мен и лека бременност. Има смисъл в думите ти, че бебето не винаги се появява когато родителите желаят, а когато то поиска. При някои по-рано, при други по късно, но съм убедена с цялото си сърце, че всички тук ще станем един ден майки!
*
още една история в коледните дни
« Отговор #2 -: Декември 27, 2005, 20:48:50 pm »
Честито meshko106 :) Благодарим ти, че сподели историята си с нас :)
Пожелавам ти лека бременност, здраво и красиво бебе и много щастие :)
още една история в коледните дни
« Отговор #3 -: Декември 27, 2005, 22:01:36 pm »
Честито!
Желая ти успешна и лека бременност и безпроблемно раждане.
Късмет!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
още една история в коледните дни
« Отговор #4 -: Декември 28, 2005, 03:08:32 am »
Мешко, тъжна история, но с щастлив край.
Честито. :lol:
още една история в коледните дни
« Отговор #5 -: Декември 28, 2005, 06:40:37 am »
Честито, Мешко! Лека бременност и всичко най-хубаво!
още една история в коледните дни
« Отговор #6 -: Декември 28, 2005, 09:35:49 am »
Честито Мешко!!!!!! :balk_47:

Нека още много прекрасни неща ти се случват от тук нататък.

Лека бременност и се пази много.


 :occasion10:
още една история в коледните дни
« Отговор #7 -: Декември 28, 2005, 10:47:06 am »
Страхотна история Мешко. Честита ти бременност. Пожелавам ти едно безпроблемно бременеене и наедряване още шест месеца /нали там някъде се падат/. И накрая естествено най-съкровеното - едно прекрасно, здраво, сладко бебенце - радост на щастливи мама и тате.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

още една история в коледните дни
« Отговор #8 -: Декември 28, 2005, 11:17:47 am »
Честито,  Мешко лека бременност и много късмет от тук нататък.
Житейски закон е:
Когато една врата се затваря,
друга се отваря пред нас.
Трагичното обаче е,
че човек гледа само към затворената врата
и не обръща внимание на отворената.
*

    meshko106

още една история в коледните дни
« Отговор #9 -: Декември 28, 2005, 11:41:01 am »
Цитат на: wassilena
Страхотна история Мешко. Честита ти бременност. Пожелавам ти едно безпроблемно бременеене и наедряване още шест месеца /нали там някъде се падат/. И накрая естествено най-съкровеното - едно прекрасно, здраво, сладко бебенце - радост на щастливи мама и тате.


Много ви благодаря на всички. wassilena -всъщност остават около 4,5 месеца. Дано наистина всичко да мине добре и ви пожелавам най-искрено всяка една от вас да се докосне много скоро до мечтата си. Сигурна съм, че ще се случи и вашите деца ще бъдат много, много щастливи, защото ще са много желани.  А какво по-хубаво от това!

ps. ако модераторите решат могат да преместят историята в статистика на успеха, макар че аз лично смятам, че до успеха  - живо и здраво бебе на финала -има още време.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
още една история в коледните дни
« Отговор #10 -: Декември 28, 2005, 11:51:24 am »
Честита бременност мешко! Бъди щастлива с твоето бъдещо Телче! Това е най-хубавата зодия и благородно ти завиждам за това! Късмет и лека бременност!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
още една история в коледните дни
« Отговор #11 -: Декември 28, 2005, 11:53:34 am »
ПС: Мешко, разкажи за Руската църква? С риск да ме изядат съм чувала, че молбите се чуват от.....и сбъдват!?

*
още една история в коледните дни
« Отговор #12 -: Декември 28, 2005, 14:47:23 pm »
Мешко, честито!!!

И лека бременност през оставащите месеци до края !!!
и да гушкаш после най-мечтаното и сладко бебече!!! ylinfant

Историята ти е много хубава.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


още една история в коледните дни
« Отговор #13 -: Декември 28, 2005, 15:09:14 pm »
ЧЕСТИТО МЕШКО :!: ЛЕКА БРЕМЕННОСТ :P  

*
още една история в коледните дни
« Отговор #14 -: Декември 28, 2005, 15:25:50 pm »
Честито:)
Прекрасна история.
Пожелавам ти най-леката бременност и най-сладкото бебе:)
*

    meshko106

още една история в коледните дни
« Отговор #15 -: Декември 28, 2005, 15:28:21 pm »
Цитат на: oganche
ПС: Мешко, разкажи за Руската църква? С риск да ме изядат съм чувала, че молбите се чуват от.....и сбъдват!?


И майка ми така беше чувала, та тя ме заведе. Значи влиза се в криптата отляво на входа на църквата по едни стълби надолу. Там се пазят мощите на Св..... - ох забравих му името на Светеца, пускаш си желанито написано в едно място, което е отредено за това, палиш свещичка и се помолваш. Не знам кой ще те изяде, то удавник и за сламка се хваща, пък какво да кажем за силата на надеждата... Успех :)
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
още една история в коледните дни
« Отговор #16 -: Декември 28, 2005, 18:35:46 pm »
Цитат на: meshko106

И майка ми така беше чувала, та тя ме заведе. Значи влиза се в криптата отляво на входа на църквата по едни стълби надолу. Там се пазят мощите на Св..... - ох забравих му името на Светеца


Дядо Серафим. Когато започнах иксито бях мнгого притеснена. Една прекрасна жена-докторка ми разказа една прекрасна история за нейното дете и ми каза да ида. Но аз....не отидох. Реших, че каквото има да става, ще става. Е.....сега си мисля, че трябваше да ида. Но минало-свършено. След Нова Година ще поправя грешката.
Късмет Мешко!

още една история в коледните дни
« Отговор #17 -: Декември 28, 2005, 20:03:57 pm »
Честито и от мен. Лека бременност и винаги когато има вяра има и чудеса.
още една история в коледните дни
« Отговор #18 -: Декември 28, 2005, 20:48:34 pm »
Много хубава история Мешко :) Честито ! Лека и безпроблемна бременност! И скоро да гушнеш своето малко бебче :) :balk_16:  mc101на всички :) И весело посрещане на Новата година :)
Р?скам бебе    
*
още една история в коледните дни
« Отговор #19 -: Декември 28, 2005, 22:18:16 pm »
Честито :lol:
*
още една история в коледните дни
« Отговор #20 -: Декември 29, 2005, 09:29:09 am »
Честито мешико! Лека и спокойна бременност и много късмет.

Весели Празници
още една история в коледните дни
« Отговор #21 -: Декември 29, 2005, 11:10:40 am »
Благодаря, че сподели историята си! Поздравления и лека бременност! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
още една история в коледните дни
« Отговор #22 -: Декември 29, 2005, 11:38:50 am »
Честито и от мен  :balk_9: Понякога стават такива работи в живота. Сега се радвай на малкото човече растящо в теб. И леко раждане!  :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
още една история в коледните дни
« Отговор #23 -: Декември 29, 2005, 12:04:20 pm »
Мешко, ЧЕСТИТО!

Радвам се много за вас! Наистина вдъхваш повече увереност и надежда и на мен, защото историите ни са почти идентични.

Много щастие през Новата година!

Успех на всички ни!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
още една история в коледните дни
« Отговор #24 -: Декември 29, 2005, 12:23:52 pm »
Честито,Мешко!Желая ви много здраве и на тримката!Бъдете щастливи! :rainbow:
*
Re: още една история в коледните дни
« Отговор #25 -: Декември 30, 2005, 15:06:33 pm »
Цитат на: meshko106
Междувременно ходих при една екстрасенска в Пловдив - според нея също нямаше проблем с изключение на малко по-киселата ми среда. Каза ми да правя рецептата със зелето и един вид уринотерапия.
Цитат


аз пък бих искала да попитам за екстрасенса в Пловдив. Може ли да разкажеш повоче ако ти се занимава с това и да оставиш телефона й и ли адрес. Аз не знам защо много вярвам в тия жени.

И разбира се Сърдечни Поздревления, Честито!

Косето е на небето.
още една история в коледните дни
« Отговор #26 -: Декември 30, 2005, 15:30:25 pm »
Мешко, лека бременност ти желая!
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
още една история в коледните дни
« Отговор #27 -: Декември 31, 2005, 16:13:08 pm »
честито и от мен Мешко!Наистина много интересна история.Пожелавам ти безпроблемна бременност до края,и здраво и хубаво бебче на края! :balk_103:


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
още една история в коледните дни
« Отговор #28 -: Януари 02, 2006, 09:58:42 am »
Честито! :balk_103:
*
още една история в коледните дни
« Отговор #29 -: Януари 02, 2006, 17:05:35 pm »
Честито!И пиши за екстрасенса в Пловдив! :D
Всичко,което не ме убива,ме прави по-силна!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
още една история в коледните дни
« Отговор #30 -: Януари 02, 2006, 17:53:54 pm »
Честито, Мешко! Желая ти една прекрасна бременност и най - хубавото бебе на света!  :)

Искам да те помоля да напишеш и малко повече за лапароскопията, болница, лекар, процедура, по касата ли мина, изобщо подробности каквито се сетиш. Моля те заради трезвомислещите момичета, които живеят в този век и не вярват на екстрасенси и уринотерапия.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    meshko106

още една история в коледните дни
« Отговор #31 -: Януари 03, 2006, 14:31:33 pm »
Цитат на: Meli
Честито, Мешко! Желая ти една прекрасна бременност и най - хубавото бебе на света!  :)

Искам да те помоля да напишеш и малко повече за лапароскопията, болница, лекар, процедура, по касата ли мина, изобщо подробности каквито се сетиш. Моля те заради трезвомислещите момичета, които живеят в този век и не вярват на екстрасенси и уринотерапия.


Ще дам подробности, но искам пак да подчертая, че аз не изключвам методите на екстрасенската, които може да са помогнали. Все пак аз се обърнах към нея след 3 години опит с традиционната медицина и заключение - няма причина да не стане, но защо не става, никой не знае. Лапароскопията ми е правена в Шейново при д-р Попов, на когото също съм много благодарна. С направление по здравната каса, платих си само престоя в болницата. Нямаше сраствания, интактен фибриален апарат, матка с нормална форма и големина, уголемен десен яйчник, тръби с нормална форма, едната пропуска свободно, другата не. Беше ми обяснено, че след като на цветната снимка преди това и двете са пропуснали свободно, много е вероятно да има връзка с по-удебелена лигавица в зависимост от деня, в който е била лапароскопията. Съжалявам ако не го обяснявам много точно. Беше ми изрязана удебелената обвивка и  надупчени и двата яйчника. Възстанових се много бързо след нея - на втората седмица практически можех да правя всичко, и да спортувам отново. Според д-р Попов след лапароскопия, при положение че няма някакви усложнения, разбира се забраменяване настъпва до 1 година -година и половина след нея. При мен се получи точно 1 година след нея, при другите 2 момичета, с които бяхме в една стая стана съответно 2 и 4 месеца след лапароскопията.  Екстрасенската прави биоенергийно сканиране на организма - бях при нея през май и тя ми каза тогава, че наесен ще има резултати и така и стана. А може и психологическият фактор да е обяснението - д-р Владимиров смята, че като съм си отместила съзнанието в посока към инвитрото и това е освободило процеса.  Пак казвам, за мен това си е чудо и не искам да търся обяснения кое е помогнало повече и кое по-малко. Най-вероятно всичко е комплексно. Дано да съм била полезна. Успешна и щастлива Нова година на всички.
*

    meshko106

Re: още една история в коледните дни
« Отговор #32 -: Януари 03, 2006, 14:38:47 pm »
[аз пък бих искала да попитам за екстрасенса в Пловдив. Може ли да разкажеш повоче ако ти се занимава с това и да оставиш телефона й и ли адрес. Аз не знам защо много вярвам в тия жени.

И разбира се Сърдечни Поздревления, Честито![/quote]

Здравей, тя е близка приятелка на мои роднини и ще трябва да я попитам дали няма нищо против да дам телефона й. Може би момичетата от Пловдив са чували за нея -казва се Мария Стоименова. Прави нещо като биоенергийно сканиране на организма. Много мила и симпатична жена.

Успех.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
още една история в коледните дни
« Отговор #33 -: Януари 03, 2006, 15:00:28 pm »
Цитат на: meshko106
А може и психологическият фактор да е обяснението - д-р Владимиров смята, че като съм си отместила съзнанието в посока към инвитрото и това е освободило процеса.


аз съм много склонна да вярвам в това обяснение, защото тая есен четохме тук и в клуба на дир.бг за няколко подобни случая - в процес на подготовка за инвитро/икси, се получава спонтанно забременяване...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
още една история в коледните дни
« Отговор #34 -: Януари 03, 2006, 15:10:23 pm »
ех, как се надявах и аз на това спонтанно забременяване като четох, че стават тея неща... :(
Мешко, честито миличка и леко бременеене! preggo
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
още една история в коледните дни
« Отговор #35 -: Януари 03, 2006, 16:13:36 pm »
Благодаря, Мешко! :)

Ще отбележа някои неща в твоята история от чисто медицинска гледна точка.

1. Липсата на овулация, лошият отговор на стимулация и ЛУФ синдром са 3 доста сериозни пречки за спонтанно забременяване. Не е като да няма причина да не става.
2. Пробата за проходимост на тръбите освен диагностична често има и лечебна стойност.
3. От перфорацията на яйчника има огромна полза. Това е манипулацията, която позволява да се получи овулация и да не се получи ЛУФ.
4. И аз не отричам приносът на екстрасенса. Заслугата му обаче от медицинска гледна точка не е в енергетичното сканиране (каквото и да означава това), да не говорим пък за уринотерапия и подобни простотии. У нас няма психолози, които да се занимават с проблемите на инфертилитета, отчасти липсват специалисти и отчасти хората не са научени да търсят тяхната помощ. В тази ниша се наместват всички видове шарлатани, продаващи надежда. В което няма лошо, особено когато е съчетано и с медицина.

Чудо. Ми може, ако решим, че всяко зачеване е едно малко чудо. Иначе за мене си е резултат от серия диагностични и лечебни процедури. Включително и "отместване на съзнанието" - дори по най - баламския начин обяснено - намалява стреса - понижава пролактина - появява се овулация ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
още една история в коледните дни
« Отговор #36 -: Януари 03, 2006, 17:48:48 pm »
благодаря на мешко за отговора, ще се радвам ако жената няма против да я безпокоят и външни хора. Много щастие, мешко!

Мели, вие лекарите винаги реагирате крайно когато става дума за лечение вън от учебниците в МА. Подобно е отношението и към д-р Емилова и нейното плодолечение - яростно отричане или насмешка. Йога също е необяснима система за самолечение, но тя някакси не е натраплива като наще български герои. А за екстрасенсите или както там са избрали да ги наричат хората - не ти се е случвало за да се удивиш от точността на думите на някоя такава жена, обикновено живееща в съмнителен квартал и със съмнителен вид и жилище, въпросителна на образованието или на вкуса към порцеланови вази с изкуствени букетчета в тях :))). Въпреки това някои от тях предсказват събития с удивителни, както някой писа, ненужни подробности. Има такива най-често жени които имат някаква дарба да виждат предстоящите събития. Може да е натрупване на житейски опит, може нещо по-откачено, но е факт.
Може да отворим тема "Звездите ми го говорят..."  :balk_600:

Косето е на небето.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
още една история в коледните дни
« Отговор #37 -: Януари 03, 2006, 18:04:39 pm »
Hope, хайде да разграничим нещата.

Първо, нека не обобщаваме "вие лекарите". Тук съм аз и моето лично мнение.

Второ, очакваш да не реагирам на простотията, на невежеството? В много случаи и не го правя. Което не променя мнението ми и стремежа ми хората да се образоват, да имат повече познания, а там, където има повече знания, има по - малко шарлатанство. Вярно, борба с вятърни мелници е това, да не мислиш, че не го знам?

Плодолечението и д-р Емилова са съвсем различни теми. Две думи по въпроса - лечението чрез диети е клон на медицинската наука, с показания, схеми, усложнения и т.н. Когато се прилагат популистки и фанатично, могат както да помогнат, така и да навредят, в някои случаи фатално. Когато след подобно лечение умират хора ти как очакваш да рлеагираме, с бурни аплодисменти?

Йога е отлична философия, лично съм я практикувала две десетилетия.

Да се удивя - да, удивявам се непрекъснато - на огромните травми, които такива шарлатани нанасят на заблудетните и нещастни хора. По тая тема мога да говоря с часове. Имам десетки пациенти, които са загубили много пари, време и нерви, а нерядко и шансовете си, вярвайки на шарлатани.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    meshko106

още една история в коледните дни
« Отговор #38 -: Януари 04, 2006, 12:11:38 pm »
Цитат на: Meli
Благодаря, Мешко! :)

Ще отбележа някои неща в твоята история от чисто медицинска гледна точка.

1. Липсата на овулация, лошият отговор на стимулация и ЛУФ синдром са 3 доста сериозни пречки за спонтанно забременяване. Не е като да няма причина да не става.
2. Пробата за проходимост на тръбите освен диагностична често има и лечебна стойност.
3. От перфорацията на яйчника има огромна полза. Това е манипулацията, която позволява да се получи овулация и да не се получи ЛУФ.
.


Meli, няколко уточнения ще направя, защото май има малко недоразумение.
1. Липса на овулация съм имала само в един единствен месец - беше след 2 поредни стимулации и тогава и цикълът ми дойде на 18 ден, изобщо беше реакция след стимулирането. През останолото време овулацията е доказвана и с тестове и с фоликулометрия. Стимулацийте ми бяха предложени като възможност да увеличим шанса за зачеване при инсеминациите. При стимулацията с клостилбегит правех по 2 фоликула, които порастваха достатъчно - и никой не ми е казвал, че това е лош отговор на стимулация. Луф синдромът се появи при стимулациите, според моите наблюдения, които съм споделяла и с лекарите, като резултат от лекарството, което прави обвивката по-твърда, а лигавицата от друга страна малка или недостатъчна- не знам точният термин. При естествен цикъл фоликулът ми винаги се е пукал без прегнил и лигавицата е била съвсем добре. Това е наблюдение, но не е изключено с оглед на всичко, което съм прочела за това лекарство.
2. Първата проба за проходимост на тръбите - цветната снимка е правена през март 2003г., а забременяването е през август 2005.
3. За перфорацията на яйчника съм съгласна, че е от голяма полза, но тя се беше наложила заради стимулациите и луф синдрома при тях.

Мисля, че в случай като моя на неизяснено безплодие, когато си минал всички възможни изследвания от медицинска гледна точка, без генетичните, и медицината не може да даде отговор, е нормално да се потърси и алтернативен метод. Човек е готов да се подложи на всичко, за да постигне мечтата си, в рамките на разумното, разбира се.
А, че зачеването си е истинско чудо, винаги съм го мислила. Никой лекар не е успял да ми обясни как нежеланите бебета се появяват въпреки предпазните средства - познавам няколко бебета, които са се появили въпреки презерватив и хапчета или спирала едновременно, а с желаните не е така. Опитваш се да създадеш почти идеални условия, за да съвпаднат "100те фактора" и въпреки това не се получава. Д-р Владимиров ми каза веднъж нещо, заради което спечели моето уважение завинаги - " за съжаление понякога и ние лекарите нямаме отговор". Това е истината, човекът не е устроен просто- той има физиология, има психика, има и душевност.
*
още една история в коледните дни
« Отговор #39 -: Януари 04, 2006, 14:25:05 pm »
Честито МЕШКО!Желая ти лека и най-вече безпроблемна бременност и прекрасен малък човек на финала.
Имам няколко въпроса към теб:
Пишеш,че при цветната снимка са открили двурога матка,а при лапароскопията всичко е било нормално?Аз съм с двурога матка(доказано с цв. снимка и хистероскопия) и вече 1г 9м правим опити за бебе,но не става.
При нас също изследванията са добри и при двамата,но ... уви-резултат няма.
Как всъщност ти помогна лапароскопията?
Какви бяха първите ти симптоми след забременяване?
Предварително ти благодаря за отговора и още веднъжЧестито ЧУДО!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
още една история в коледните дни
« Отговор #40 -: Януари 04, 2006, 15:10:17 pm »
Цитат на: meshko106
Човек е готов да се подложи на всичко, за да постигне мечтата си, в рамките на разумното, разбира се.


Именно, в рамките на разумното. Екстрасенсът, енергийното каквото там и използването на урина излизат извън рамките на моя здрав разум. Слава Богу, и извън разума на много други хора. Но всеки действа според своя разум.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    meshko106

още една история в коледните дни
« Отговор #41 -: Януари 04, 2006, 16:20:43 pm »
Цитат на: white
Честито МЕШКО!Желая ти лека и най-вече безпроблемна бременност и прекрасен малък човек на финала.
Имам няколко въпроса към теб:
Пишеш,че при цветната снимка са открили двурога матка,а при лапароскопията всичко е било нормално?Аз съм с двурога матка(доказано с цв. снимка и хистероскопия) и вече 1г 9м правим опити за бебе,но не става.
При нас също изследванията са добри и при двамата,но ... уви-резултат няма.
Как всъщност ти помогна лапароскопията?
Какви бяха първите ти симптоми след забременяване?
Предварително ти благодаря за отговора и още веднъжЧестито ЧУДО!


Здравей, лапароскопията не е променила формата на матката ми. Тя си остава двурога -това е анатомична особеност и си е още от раждането ми. Когато попитах д-р Попов, който ми прави лапароскопията за това несъответствие между снимката и заключението от лапарото, той ми обясни, че матката отвътре е двурога, както е излязло на снимката, а отвън може да си изглежда с нормална форма. Не помня точно какво беше медицинското обяснение, но нещо от този род беше. Само ще ти кажа, че формата на матката ми никога не е изтъквана като причина за липса на забременяване, а само като възможни усложнения при износването на бременността. Надявам се и се моля да няма такива, разбира се.
Нямах никакви симптоми след забременяването. Просто моят цикъл е бил винаги много точен и когато ми закъсня 2 дни, на третия си направих 3 теста и всичките бяха положителни. Вероятно при всяка жена е различно, но при мен нямаше никакви симптоми. Желая ти много спокойствие и късмет за осъществяването на мечтаната цел и дано да стане по-скоро.
*

    meshko106

още една история в коледните дни
« Отговор #42 -: Януари 04, 2006, 16:34:28 pm »
Цитат на: Meli
Цитат на: meshko106
Човек е готов да се подложи на всичко, за да постигне мечтата си, в рамките на разумното, разбира се.


Именно, в рамките на разумното. Екстрасенсът, енергийното каквото там и използването на урина излизат извън рамките на моя здрав разум. Слава Богу, и извън разума на много други хора. Но всеки действа според своя разум.


Преди да я приложа изчетох десетки страници по въпроса в интернет- повечето неща са на английски, разбира се. Установено е колко полезни вещества се съдържат в урината и т.н. Моят съвет към всички е преди да прилагат каквото и да било, да прочетат достатъчно, да задават всякакви въпроси и да преценят плюсовете и минусите, които са неизбежни и не на последно място да се доверят на интуицията си по отношение на компетентността на лекаря, терапевта или лечителя. Ако имате още въпроси, готова съм да отговоря и да коментирам всичко.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
още една история в коледните дни
« Отговор #43 -: Януари 04, 2006, 16:45:07 pm »
Мда, ако знаеш пък в лайната колко полезни вещества има! Обаче рецептата е тайна, предава се от ухо на ухо и трябва да намериш непременно баба ти Куна от Сусурлево по пълнолуние, да не пипаш червено и да палиш свещ всеки втори вторник от месеца в продължение на 1 година.

Глупостите, написани на английски, не стават по - малко глупави от това.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
още една история в коледните дни
« Отговор #44 -: Януари 05, 2006, 12:23:48 pm »
Цитат на: Meli
Мда, ако знаеш пък в лайната колко полезни вещества има! Обаче рецептата е тайна, предава се от ухо на ухо и трябва да намериш непременно баба ти Куна от Сусурлево по пълнолуние, да не пипаш червено и да палиш свещ всеки втори вторник от месеца в продължение на 1 година.
Глупостите, написани на английски, не стават по - малко глупави от това.
:lol:  :good_post:Мели,не се ядосвай.Каквото и да кажем,винаги ще има хора,които вярват на такива неща.

Успех,Мешко!Най-важното сега е бебчо да е добре!
*

    meshko106

още една история в коледните дни
« Отговор #45 -: Януари 05, 2006, 13:00:09 pm »
Съжалявам, че спеделих историята си, наистина... Направих го от най-искрени намерения, описах всичко, което съм направила за тези 3,5 години и 3 пъти подчертах, че не знам кой от всичките фактори е помогнал най-много. Вие се хванахте за това, което е най-малко познато -уринотерапията. Само 2 неща по отношение на нея - попитайте вашите баби как най-бързо зарастват рани; и една от най-добрите медицински козметики е създадена на такава основа и е с доказан ефект от медицинска гледна точка. Който иска може да се порови в интернет и да научи повече.
Мели, липсата на интерес към разширяване на познанията сигурно не е порок, но не е и добродетел.... А отричането на нещо, без да си запознат с него е признак на недостатъчна интелигентност.
Няма да пиша повече тук. Успех и късмет на всички момичета
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
още една история в коледните дни
« Отговор #46 -: Януари 05, 2006, 13:26:15 pm »
Мешко,никой не е отрекъл уринотерапията,а бабешките истории,в които вярват хората,и затова си казваме мнението,за да не се вярва на щуротии.Уринотерапията е доста по-различна,но все пак аз мисля,че в България няма добри специалисти-хомеопати и уринотерапевти..щяхме да сме научили за повече успешни случаи,ако беше така.Но има ли някакво значение..важното е,че си бременна.Желая ти успех и повярвай,че Чудото е станало от борбата ти,твоята и на лекарите!
Успех още веднъж и не спирай да пишеш,да се сърдиш и да обиждаш,защото нямам личен опит,но много от момичета тук имат и ще ти кажат,че Мели е невероятен лекар и човек.Това е важното,какво се знае между хората.
Чакаме още хубави новини от теб. :wink:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
още една история в коледните дни
« Отговор #47 -: Януари 05, 2006, 13:29:43 pm »
Цитат на: meshko106
Мели, липсата на интерес към разширяване на познанията сигурно не е порок, но не е и добродетел.... А отричането на нещо, без да си запознат с него е признак на недостатъчна интелигентност.


Напротив, имам огромен интерес към разширяване на познанията си. Ключовата дума е ПОЗНАНИЯ. И съм запозната достатъчно и вероятно  повече от тебе с т.нар. уринотерапия - представяш ли си, познавам нещо и го отричам, ужас!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
още една история в коледните дни
« Отговор #48 -: Януари 05, 2006, 13:31:33 pm »
Цитат на: danidan
Мели,не се ядосвай.


Ама как да не се ядосвам, толкоз материал се похабява, вместо да се лекуваме с него.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу