0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #80 -: Януари 16, 2008, 16:26:36 pm »
Ролята на Лошото ченге при нас сменя притежателите си  :lol:. Зависи от ситуацията. Снощи например, като събличах за къпане - беше покъртителна сцена:
Сълзи се търкалят по бузите, протяга ръце към баща си с хлипания "таааатеееее"
Уф, незнам, аз ли съм изрод, ама като реве така, за театъра, много ми е смешно
В очакване ....
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #81 -: Януари 16, 2008, 16:38:52 pm »
Привет!
Приспиване а? Откакто се е родила заспива сама - като Марти - давам водичка, биберон(да живее биберона), погалвам по главичката и се изстрелвам от стаята. Дарка промрънква и заспива. Докато беше болна, трябваше да пазим гласните струни и се беше поразглезила - приспивахме се на ръце или я вземах при мен в леглото, но после постепенно минахме към старият ред. Наскоро разбрах, че свекърва ми я приспива на ръце и побеснях, но с нея на глава не се излиза - просто ще и я оставям само в краен случай...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #82 -: Януари 16, 2008, 18:21:12 pm »
Горе пропуснах да отбележа, че приспиването на ръце и гушкането на спалнята с нея ми доставя огромно удоволствие... надявам се, че го избягвам за нейно добро  :?
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #83 -: Януари 16, 2008, 18:38:58 pm »
Тез контейнерчета на Авент за мляко и пЮрета... капачетата им плътно ли се затварят? На разходка в чантата да не вземат да се изсипят? Лейди?
Alexandra
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #84 -: Януари 16, 2008, 18:46:59 pm »
много плътно, няма начин да се изсипят :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #85 -: Януари 16, 2008, 19:28:50 pm »
Тез контейнерчета на Авент за мляко и пЮрета... капачетата им плътно ли се затварят? На разходка в чантата да не вземат да се изсипят? Лейди?

Абе май има чалъм за затварянето... Внимателно и се уверяваме, че е затворено, иначе в чантата ше стане мазано. Аз точно преди час и малко омазах всичко с пюре от ябълка. Сложих да го затопля съвсем леко, мислех, че доста добре съм затворила именно контейнерче на Авент, хванах го за капачката и цопна на пода на детето манджата и освен, че изпоцапах всичко, трябваше на ново да правя пюре. "Би керфул" дет викат шопите :)
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #86 -: Януари 17, 2008, 00:08:34 am »
ЕХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХ, чета я тая тема за спането дет сте я подкарали и пак тръпки ме побиват.Мойто чудо по едно време докато беше малка до около 4-5 месеца само носене на ръце я приспиваше.Мина известно време и в жегите видя, че и е топло като я носим и гушкаме така, взе да иска на спалнята на чаршафче и заспиваше като пън.Нямаше мърдане шаване нощем, нямаше ги тия филми.Лягаше си тогава и като пън до сутринта когато се дава манджата и след малко игра пак кротко на сапанчевци без истерии и т.н.
Е, елате ни вижте сега какво е чудо.Приспиване по около 30-40 мин с претенции да приспивам аз ако стоя в стаята и баща и е до нея на спалнята лази във всички посоки и ако я гушне следва кански рев, ама наистина се дере яко.Като я гушна аз ме гали и ми вика "ООООО, оооооооооооооооооооооооо!" , следва шляпкане да не забравям, че сме с характер. И така позадремваме.Следва опит за слагане в чувала и пренасяне на нейното легло, при което а ме усети какво искам да правя край, процедурата се повтаря наново.
Напоследък прекарвам по цяла нощ в будуване, то са ревове и чудеса.ОПитвам се да угодя, вода давам, ядене давам, гушкам.Нищо не помага.Няколко пъти вече ми се случва да засивам преди Габи и си е страшно, защото тя яко се върти и с малко невнимание може да тупне от спалнята, ама какво да правя като към 2-3ч. вече нямам ни сили, ни нерви.
Може и лоша майка да съм, ама на моменти я оставям да реве ей така нощем , защото просто ми писва яко от цялата тая непрекъсната разигравка, но след падането през таблата на леглото само да помръдне съм на крака, защото ме е шубе да не повтори скока, че предния още ми държи ситка.
Не знам как има хора, които издържат на такъв режим на будуване от началото докато детето не стане на 2-3 и повече години.Признавам си без бой аз не мога.Нещо напоследък нервите ми вече с тва недоспиване съвсем не държат, отделно че гърба ми след упойката още нещо се прецака, а сега с носенето през деня  насам натам съвсем заминах и съм яко бомба без закъснител, а до кога ще успея да карам така не знам.
ОФФФФФФФФФФФФФФФ, много се оплаках, ама наистина вече не издържам. Исках, исках да се справям съвсем сама, ама ми идва в повече, а майките на близнаци и хората с по повечко деца как я правят работата хич не ми е ясно.
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #87 -: Януари 17, 2008, 00:13:51 am »
Момичета, имам някакви проблеми с "цъкъла" сега докато кърмя. Чудя се къде да си задам въпроса, май е за "хормонални проблеми" все пак, но пък тук четат повече вече родили жени...Та "цикълът" е само някакво леко кафеникакво прецапване и продължава 2-3 дни (при нормални поне 5). Мислех си, че е от това, че кърмя, нормално е да е различен, но започна да идва на всеки 15 дни (при нормални 30). Ходих на лекар, уж всичко е наред, но това цапане си продължава. Някакви идеи?
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #88 -: Януари 17, 2008, 00:37:08 am »
Lan, аз докъто кърмех(т.е. 3месеца), нямах цикъл и много  се притеснявах, защото никога не съм имала проблеми с него. Питах доктора и каза, че обикновенно жената докъто кърми няма, но има и излкючения, например моята приятелка има. Също има и жени , които нямат дълго време след като са спрели с кърменето, но предполагам, че това е много индивидуално. Все пак ако се притесняваш отиди при гиекологът си.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #89 -: Януари 17, 2008, 00:58:08 am »
Тез контейнерчета на Авент за мляко и пЮрета... капачетата им плътно ли се затварят? На разходка в чантата да не вземат да се изсипят? Лейди?

Абе май има чалъм за затварянето... Внимателно и се уверяваме, че е затворено, иначе в чантата ше стане мазано. Аз точно преди час и малко омазах всичко с пюре от ябълка. Сложих да го затопля съвсем леко, мислех, че доста добре съм затворила именно контейнерче на Авент, хванах го за капачката и цопна на пода на детето манджата и освен, че изпоцапах всичко, трябваше на ново да правя пюре. "Би керфул" дет викат шопите :)

ох, млади майчета, ще ме утепете. :)
да, има чалъм за затварянето - казва се винт  :lol: контейнерчетата на Авент са на винт, трябва да завъртите докато усетите съпротивление (както пишат в ръководствата за автомонтьори) и тогава няма да цопне като го хванете за капачката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #90 -: Януари 17, 2008, 10:19:08 am »
Мили момичета,
днес моето слънчице Анджела празнува първият си рожден ден.Прегръщам всички ви и виртуално ви черпя






*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #91 -: Януари 17, 2008, 10:50:28 am »
Честит първи рожден ден на Анджи :lol:
Да е жива, здрава и наперена мома!
Пиера аз така се бях надула от гордост на първия рожден ден на Николата, все едно димитровска награда бях получила :lol: Голямо честито и на теб
В очакване ....
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #92 -: Януари 17, 2008, 10:51:28 am »
Момичета, да ви питам и аз за косопада.
Колко време ви падаше косата? Мазахте ли с нещо и с какво?



Честит 1-ви Рожден ден на Анджела!
Да расте много здрава, умна и красива! Пиера, честит празник, много щастие на цялото смейство!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #93 -: Януари 17, 2008, 11:28:06 am »
честит рожден ден на малката-голяма принцеса, да е много здрава, палава и да радва мама и тат :D
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #94 -: Януари 17, 2008, 11:35:28 am »
Честит 1-ви рожден ден на Анджи. Много да е здрава и щастлива :lol:

Надеее и аз душо страдам с тоя косопад. Направо е ужас. Окапа ми косичката бееее :?
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #95 -: Януари 17, 2008, 12:18:49 pm »
Честит Първи ржден ден на малката фея, само радост да ви носи

Момичета бихте ли ми казали кой биберон е с възможно най-малката дупка, за да давам вода с него. Аз до сега на моя бебок вода не му давам защото колкото пъти дадох той толкова пъти се задавяше доста сериозно и аз спрях с опитите, но пък забелязвам че все по трудно се изхожда и реших че може да е от липса на вода - той е само на АМ (без никакви други течности). Има ли други майки, които изобщо не дават вода, така се притеснявам да не му навредя заради страха си, дали АМ му е достатъчно и като течност...
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #96 -: Януари 17, 2008, 12:28:18 pm »
Най-малкия биберон е с 1 дупка. На тях си пише "от 0 месеца". Щом сте на АМ какъв ползвате?

Аз вода не давах, хем на АМ карахме. ПО-добре мляко да даваш, отколкото една гола вода. От АМ по принцип децата се запичат, но Али успяваше да се саморегулира и на 1-2 дни имаше аки.
Alexandra
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #97 -: Януари 17, 2008, 12:31:29 pm »
Честит първи рожден ден на малката Анджи! :happy_birthday_1:
Violet, аз не давам вода изобщо. В началото й предлагах, ама тя я плюеше и се отказах. Сега преварявам, ама само за миене на лицето. Не съм забелязала това да се отразява на акането. И като бяхме за 10 дни на АМ пак нямаше проблем и сега като се върнахме на кърма пак. Д-р Бърди казва, че запека в повечето случаи е от недостатъчно количество АМ. Ти какви други течности искаш да даваш, АМ си е напълно достатъчно. Все пак нали и АМ се разрежда с вода. Според мен и това което съм чела бебетата нямат нужда от допълнително вода.
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #98 -: Януари 17, 2008, 12:44:08 pm »
Честит 1-ви рожден ден на Анджела.Да е жива и здрави и много да Ви радва.
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #99 -: Януари 17, 2008, 12:48:29 pm »
Честит първи рожден ден на малката Анджи!!! Да е жива и здрава!!! Целувки!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"