0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моето Коледно чудо:)
« Отговор #40 -: Декември 22, 2005, 10:52:11 am »
А ето и моята история:
Няколко месеца след сватбата започнахме опитите за бебче. Вътрешно в себе си аз имах някакво предчувствие, че няма да стане така лесно. Четях из клубовете за Проблемно забременяване много преди да се оженим с мъжа ми. И може би благодарение на това започнахме ходенето по лекари още следчетвъртия месец. Аз цял живот съм имала редовна менструация, без закъснения или някакви аномалии, не съм боледувала и нямам операции. Мъжа ми е бил опериран от Крипторхизъм (неспуснати тестиси) на 3-4 г. Впоследствие се разбра че тази операция е трябвало да се направи много по-рано.
Първото нещо което направихме е мъжа ми да си направи спермограма. Резултатите бяха много отчайващи. Започна се лечение по схема, което трябваше да е 6 месеца и всеки месец  мъжа ми правеше нова спермограма. Подобрението беше минимално, но все пак доктора ни увери, че става за инсеминация.
В това време аз си пуснах хормони и ходих на фоликулометрия. Оказа се че нямам овулация. Снимката на тръбите ми беше ОК.
И така направихме 3 инсеминации. Впоследствие разбрахме че доктора само ни е лъгал за да ни взема парите. С тези показатели просто не бяхме за инсеминации, но тогава не знаехме. Да не говорим, че нямаше абсолютно никаква обработка на сперматозоидите. След като мъжа ми дадеше материал лекаря добавяше към него две, три течни съставки, разбъркваше и ни го даваше да го носим на гинеколога за инсеминацията. Трябваше да вървим около 5 мин. навън в студа за да стигнем до гинеколога. Там чакахме понякога опашка и може да си представите какво се случваше през това време с материала. Ама когато човек не знае и е отчаян, просто им се доверява и вярва че лекаря прави най-доброто за него.
След третата неуспешна инсеминация отидохме при друг лекар. Само дето не ни се изсмя като видя спермограмите и като му казахме че сме правили 3 инсеминации с тези показатели. Пуснахме и при него нова спермограма. Резултатите бяха още по зле и човека каза, че сме си директно за ИКСИ. Бяхме като гръмнати. За всеки случай отидохме и в София. Пак лоши резултати. Там мнението на лекарите беше абсолютно същото – ИКСИ.
Няма да описвам болката, сълзите и разочарованието всеки месец. Мисля че тук всяко момиче ги знае.  
А през всичкото това време аз всеки месец съм варила магарешки бодил и съм давала на мъжа ми да пие, както и Бабини зъби.
Май месец се записахме за ИКСИ, което трябваше да започнем януари 2006 г.
От октомври месец направих схема на мъжа ми с витамини и др. добавки, която включваше Вит. С, Вит. Е, Мултивитамини, Л-Карнитин, Цинк, Селен, Магнезий и Спимен. Пиеше ги всеки ден. Едновременно с това ядеше всекидневно Мюсли с различни добавки и много ядки. Незнам дали това е повлияло. Пиша го просто информативно.
Може би и от тогава спрях да меря температури и да правим секс по график. Бях се примирала за ИКСИ и просто си чаках времето до януари.
Декември взе да ми закъснява цикъла. Не се обезпокоих много, защото и друг път се е случвало да ми позакъснее с 2- 3 дни. А толкова много исках по-бързо да ми идва, че после по-бързо да започваме подготовката за ИКСИ. Изобщо не съм си мислила, че нещо може да е станало. Но все пак си взех тест за да видя как стоят нещата. Бях абсолютно убедена че ще е отрицателен. Изненадата ми беше огромна. Мислех, че нещо от притеснение погледа ми се раздвоява. Гледах настрани, гледах теста – няма грешка. Викам си сигурно нещо теста е фалшив. Просто не може да съм бременна, все пак толкова лекари ни убеждаваха, че не можем да имаме бебе по естествен път.  
Направих още 3, пак със същия резултат. На другия ден видях точицата и на видеозон.
Показателите от последната спермограма на мъжа ми са следните:
Общо количество – 2 мл
Концентрация – 1 млн/мл
Общ брой – 2 млн.
Общ мотилитет – 30 %
Прогресивен мотилитет за 1 мл.- 1%
Морфология:
-нормални форми 20 %
Ами това е в общи линии.
Желая на всички момичета тук много, много късмет и сбъдване на Коледната мечта:)
*
Моето Коледно чудо:)
« Отговор #41 -: Декември 22, 2005, 11:21:52 am »
Gybka,

Честито и от мен. Наистина страхотна новина!


*
Моето Коледно чудо:)
« Отговор #42 -: Декември 22, 2005, 11:29:14 am »
История с прекрасен край!!!!

                                 :balk_602:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Моето Коледно чудо:)
« Отговор #43 -: Декември 22, 2005, 12:24:03 pm »
Честито Гъби! Прекрасно е твоето коледно чудо  :lol: . Лека бременност и пракрасно, сладко, ревящо  (:lol: ама не чак толкова много)  :babbycarrage:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Моето Коледно чудо:)
« Отговор #44 -: Декември 22, 2005, 13:56:35 pm »
Честито и всичко най-най...
Ти си типичен пример, че по Коледа се случват чудеса....
Много се радвам и ти желая лека бременност и едно супер сладуранче, пухкаво и розово.
Успех!
Моето Коледно чудо:)
« Отговор #45 -: Декември 22, 2005, 14:50:57 pm »
ЧЕСТИТО! Дай боже, всичко да е наред!
*
Моето Коледно чудо:)
« Отговор #46 -: Декември 22, 2005, 15:26:07 pm »
Честито и от мен мила Гъбке!!!

Страшно хубаво ми стана като ти прочетох темата.mf_bounce8

Желая ти лека бременост и здраво и сладко бебенце.:babyflips:

Страхотна история.
Тя ни показа че по Коледа наистина стават чудеса.
Просто трябва да повярваме.

------------
П.п.Относно магарешкия бодил исках да кажа, че тая билка явно наистина има много добър ефект върху плувците. И не трябва хич да я подценяваме. От собствен опит се убедих в това. Моя мъж я пи 1месец и ефекта се получи.
Мисля че е много добре мъжете да го пият. Дори и да няма проблеми при тях.
Явно опашатковците стават по-палави и бързо намират целтал :eggsperm:
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Моето Коледно чудо:)
« Отговор #47 -: Декември 22, 2005, 16:51:34 pm »
Чак сега виждам, тази хубава новина! Честито и от мен Гъбка, твоето малко чудо, точно за Коледа. По-голям подарък от този сигурно не си получава. Лека и щастлива бременност ти желая!  :D
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Моето Коледно чудо:)
« Отговор #48 -: Декември 23, 2005, 00:42:08 am »
:cheerleader: Поздравления и от мен,миличка !Пази се и бъди много спокойна !Сигурна съм,че ще имате най-прекрасната Коледа таззи година ! :D
*
Моето Коледно чудо:)
« Отговор #49 -: Декември 29, 2005, 09:57:16 am »
Много благодаря на всички за прекрасните пожелания:)
Моето Коледно чудо:)
« Отговор #50 -: Декември 29, 2005, 10:55:28 am »
Gybka, ЧЕСТИТО!!!

Много щастие и незабравими моменти, свързани с този чуден период за двама ви! Лека бременност!

Успех на всики ни!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Моето Коледно чудо:)
« Отговор #51 -: Януари 06, 2006, 23:59:13 pm »
Коледна приказка с хубав край! Желая ти късмет до края!

*
Моето Коледно чудо:)
« Отговор #52 -: Януари 07, 2006, 12:33:06 pm »
леле-е- и това ако не е доказателство, че чудеса стават! страшно много се радвам за теб :) бъди здрава и щастлива!
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]