0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #580 -: Февруари 13, 2008, 13:20:23 pm »
Я напиши твойта рецепта за тирамисуто.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #581 -: Февруари 13, 2008, 13:37:05 pm »
Ние тази вечер май ще сме на гювечета.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #582 -: Февруари 13, 2008, 13:42:13 pm »
Ние тази вечер май ще сме на гювечета.
Ами май в тази тема бях я писала.Сега ще проверя.

Мари,на 19стр.
« Последна редакция: Февруари 13, 2008, 13:46:27 pm от Жекова »
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #583 -: Февруари 13, 2008, 14:20:50 pm »
баница с праз,миш-маш.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #584 -: Февруари 13, 2008, 16:14:29 pm »
Пиле с картофи на фурна / с розмарин/ :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #585 -: Февруари 13, 2008, 16:20:25 pm »
Нищо, на мамин дом съм :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #586 -: Февруари 13, 2008, 16:59:39 pm »
Я напиши твойта рецепта за тирамисуто.

Прочетох ви рецептата за тирамисуто но къде ви е желатина?Все пак тирамисуто е парфе.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #587 -: Февруари 13, 2008, 17:12:54 pm »
Ми и в моята рецепта няма желатин, ма парфето не е ли друго бе.

Тирамису

1 ч.ч пудра захар
1 пакетче(220гр) крем сирене Филаделфия
2.5 чаши течна млечна сметана
5 ч.л. захар
1 чаша гъсто кисело мляко или заквасена сметана
1 пакет бишкоти
една чаша кафе – еспресо или нес + 1-2 с.л ром, Бейлис или ликьор с вкус на кафе

Пудрата захар се разбива със сиренето до пухкав крем. Към крема от сиренето се прибавя киселото мляко(заквасената сметана) и се бърка до получаването на еднородна смес.Чаша и половина течна сметана се разбива с три лъжици захар, докато стане гъст крем и малко по малко се прибавя към крема от сиренето докато стане пухкав крем.
Бишкотите се потапят в кафето и се редят в тортена форма с откопчаващи се страници, изсипва се половината крем и се разстила върху бишкотите, настъргва се шоколад или се поръсва какао по желание, после пак се редят бишкоти напоени в кафе и отгоре останалия крем. Оставя се в хладилника за поне 10 часа. Изважда се от хладилника, махат се страниците, разбива се останалата една чаша сметана с 2 ч.л. захар, намазва се тортата и се поръсва с какао.

« Последна редакция: Октомври 27, 2013, 15:00:37 pm от mishanta »
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #588 -: Февруари 13, 2008, 17:33:40 pm »
Тази вечер ще правя саламче,с картофки  в фурната и каквото има в хладилника :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #589 -: Февруари 13, 2008, 17:34:47 pm »
1.Защо добаваш захар към сметаната?Тя е достатъчно сладка и няма нужда.
2.Според мен сиренето трябва да се добави към сметаната по правилито-рядкото се добавя към гъстото.
3.Бишкотите се потапят в гъст захарен сироп и се поливат леко(сиропират) с кафето.Не се топят в кафето ще стане много горчив вкус.
4.Какаото се слага отгоре върху гарнировката а не между блатовете.

Като гледам тази рецепта желатина(предварително накиснат в студена вода да набъбне и след това разтопен) би трябвало да се добави към сиренето и киселото мляко(заквасена сметана).Другия въпрос на който не мога да си отговоря е защо се слага това мляко.Все пак това е тирамису а не млечно парфе.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #590 -: Февруари 13, 2008, 17:42:51 pm »
не съм я правила и не мога да ти отговоря, купих бишкотите, но нали почнах диета и така остана.
Иначе днес за мен пак леща, а за мъжката част  - още не съм го намислила, но докато се прибере в 12 ще го измисля.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #591 -: Февруари 13, 2008, 17:52:49 pm »
Я напиши твойта рецепта за тирамисуто.

Прочетох ви рецептата за тирамисуто но къде ви е желатина?Все пак тирамисуто е парфе.
В традиционното тирамису няма желатин.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #592 -: Февруари 13, 2008, 17:59:21 pm »
Пими,понеже ти си сладкар, моля те дай ми рецепта за парфе, незнам даже така ли се казва.Крем,който се желира и се реже като кекс.И се прави във форма на кекс. Че аз питах веднъж тука ама никой не ми отговори.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #593 -: Февруари 13, 2008, 18:17:31 pm »
Я напиши твойта рецепта за тирамисуто.

Прочетох ви рецептата за тирамисуто но къде ви е желатина?Все пак тирамисуто е парфе.
В традиционното тирамису няма желатин.

И как затяга крема без желатин?

Пими,понеже ти си сладкар, моля те дай ми рецепта за парфе, незнам даже така ли се казва.Крем,който се желира и се реже като кекс.И се прави във форма на кекс. Че аз питах веднъж тука ама никой не ми отговори.

Торта с крем парфе или искаш да направиш или само крем за хапване?
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #594 -: Февруари 13, 2008, 18:20:50 pm »
 Пими,тирамисуто/оригиналното,не това което се прави в цехове и т.н./не е парфе.Не се реже с нож,а се сервира с лъжица.Затяга от сиренето Маскарпоне.Желатин слагат в цеховете за масово производство,защото въпросното сирене е скъпо/500гр.-около 10лв./
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #595 -: Февруари 13, 2008, 18:31:48 pm »
Само крем Пими, но да стои твърд и да се реже а не да е в чаши. Но ако дадеш рецепта и за торта с парфе няма да откажа и ще направя и двете.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #596 -: Февруари 13, 2008, 18:33:02 pm »
Само крем Пими, но да стои твърд и да се реже а не да е в чаши. Но ако дадеш рецепта и за торта с парфе няма да откажа и ще направя и двете.
И аз искам и двете.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #597 -: Февруари 13, 2008, 18:48:13 pm »
         БАВАРСКИ КРЕМ
продукти:500гр.прясни мляко  500гр.разбира сметана  4бр.яйца  30 гр.желатин,какао около 2-3 лъжици 150 гр.захар 100гр.вода за накисване на желатина
Белтъците и желтъците се разделят.Млякото със захарта се слага да заври.Когато заври се слагат жълтъците предварително леко разбити с вилица.Не е лошо млякото да се отнеме за малко от огъня и тогава да се прибавят жълтъците като се бърка за да се пресекат.След това се слага да поври 4-5 минути но задължително на водна баня и се бърка да не загори.Изсипва се набъбналия желатин и се бърка хубаво да се стопи.
Белтъците се разбиват на сняг.Сметаната също се разбива.
След като изстине млякото се прибавя към разбитата сметана и получената смес се прибавя към белтъците-правилото рядкото към гъстото.Така получения крем се разделя на две и се овкусява в два различни вкуса-напр.половината оттава натурален млечен вкус а другата с какаото.Ако се добави някакво сладко си правиш плодов.
В купички се сипва от единия вкус и го слагаш в хладилника да позатегне.Като затегне изсипваш пласт от другия вскус и пак слагаш да затегне за да не се смесят двата вкуса.И така докато ти свърши крема.
Забравих че докато млякото изстива е хубаво да се поразбърква да не хване коричка.
Малко е трудоемко но става много вкусно.
Да ви е сладко!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #598 -: Февруари 13, 2008, 18:57:05 pm »
Пими, я обясни 500 гр. разбита сметана - това едно пакетче сметана ли е какво, ми то не тежи половин кило.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #599 -: Февруари 13, 2008, 18:57:47 pm »
Пими, я обясни 500 гр. разбита сметана - това едно пакетче сметана ли е какво, ми то не тежи половин кило.

Ми аз мисля, че е -вземаш 500 гр сметана и я разбиваш.Ако е от тези на Хоп-Ла