0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Монитор
« -: Ноември 11, 2007, 14:50:59 pm »
Момичета, трябва да си сменям монитора. Доброто старо CRT трябва да отиде върху гардероба, според мъжа ми, а да вземем едно LCD. Въпросът е какво. Гледахме днес в Техномаркет, но нищо не ми хвана окото. Предпочитам да е 19 инча, до 500-550 лв. Какви са вашите монитори?
Re: Монитор
« Отговор #1 -: Ноември 11, 2007, 15:23:13 pm »
Нашия е PHILIPS-170C ,17инча,много съм доволна ,купихме го февруари месец от Техномаркет,мисля че струваше 400лв.По цял ден съм на компа и никога не съм усетила да ме заболят очите.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Монитор
« Отговор #2 -: Ноември 11, 2007, 16:39:33 pm »
Моя е BENQ 17 инча, един приятел, който работеше в една фирма за компютри ми го препоръча.Използвам го вече почти 2 години и съм супер доволна. И мен очи не са ме боляли.
А като цена беше към 460 или 480 лв. не помня точно, но нямаше 500.Сега сигурно са паднали доста.
« Последна редакция: Ноември 11, 2007, 18:20:23 pm от piera »
*
Re: Монитор
« Отговор #3 -: Ноември 11, 2007, 17:36:53 pm »
Моят е Belinea 19 инча, wide screen. Резолюцията е 1440 на 900 пиксела. Контрастът е 850:1. Беше към 500 лв., а сега са паднали доста, под 400 лв. Аз съм доволна и си го харесвам.
Re: Монитор
« Отговор #4 -: Ноември 11, 2007, 17:44:28 pm »
Зайко, защо не проверите в Мост... Ценовата им листа е тук

Утре ще проверя моят служебният какъв е точно, и ще ти кажа :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Монитор
« Отговор #5 -: Ноември 11, 2007, 18:12:52 pm »
Благодаря ви за мненията. Проблемът е, че аз не съм сигурна дали 500 лв. ще стигнат за LCD, което да е достатъчно добро, че да замести моето CRT (марка View Sonic, 17 инча). Четох тук-таме, но в главата ми стана пълна каша - разни матрици и т.н.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Монитор
« Отговор #6 -: Ноември 12, 2007, 09:08:18 am »
ние сме с KTC- аз нямам забележки, 17 инча е 319 лева, миналата година купуван още.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Монитор
« Отговор #7 -: Ноември 12, 2007, 11:35:42 am »
Зайко, както ти обещах... Служебния ми монитор е LG Flatron L1919S, 19 инчов, максимална резолюция 1280 х 1024, и съм много доволна от него

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Монитор
« Отговор #8 -: Ноември 12, 2007, 11:41:13 am »
нашият е LG Flatron L1953TR (буквичките са много важни, защото същия номер, но буква L например, бил гола вода, каза мъжкото), 19 инча, не е широкоекранен, без ТВ, струваше 450 лв зимата, от Технополис. много сме доволни.
мъжкото каза, обаче, че сега за тия пари или малко повече имало модели LG с вградена ТВ, което си е екстра.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Монитор
« Отговор #9 -: Ноември 12, 2007, 15:35:20 pm »
Благодаря ви! Сигурно и ние ще си купим LG.
Re: Монитор
« Отговор #10 -: Ноември 13, 2007, 20:52:36 pm »
Аз съм с лаптоп. Мониторът ми е с матрица TFT и съм супер доволна, защото може да се вижда от различни ъгли. Видях наскоро лаптоп с огледален  монитор, собственикът му каза, че е супер гадно, защото ако зад теб свети лампа или има друг монитор се отразява. Иначе на вид изглеждаше много луксозно, а и беше по-контрастен от моя, но само на тъмно. Като палнахме лампата нещата се обърнаха на 180 градуса.
Това е моят съвет не си взимай огледален, много са шик на вид, но не стават за сериозна работа.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Монитор
« Отговор #11 -: Ноември 13, 2007, 20:57:14 pm »
BenQ FT71G X -17 инча
DTK, пак 17, и от двата сме доволни.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Монитор
« Отговор #12 -: Ноември 17, 2007, 17:38:23 pm »
Днес ходихме по магазините да гледаме монитори.
Спряхме се на ASUS, 19 инча, широкоекранен(не съм сигурна дали го пиша правилно).
Кажете нещо за тази марка, моля ви :oops:

Re: Монитор
« Отговор #13 -: Ноември 27, 2007, 23:24:16 pm »
little_rabbit : Незнам за какво точно използваш монитора си "17 инчовия View Sonic". По принцип само това че е 17 инча говори само по себе си че не го използваш за професионални цели, ако е обратното то би било голямо мъчение :)

Съпругът ми работи в компютърен център и ми каза така :
LCD дисплеите биват 3 вида :
Вид 1 - предназначени за масовия потребител (от 300 - 1000лв в зависимост от големината)
Вид 2 - предназначени за професионални цели (от 1500лв - 10000лв)
Вид 3 - предназначени за медицински цели (интегрирани в апаратурите за мед.цели - не се продават)

Ако за домашен компютър, което и да е LCD ще ти върши същата работа като твоето старо CRT. Разликата е там че няма да се облъчваш защото при LCD-то няма вредни лъчи, там има просто светлина (то грее а не излъчва)!

Препоръчвам LCD от "Вид 1" 19 и нагоре инча , гледаш да е с достатъчно голям ъгъл на виждане (примерно 160 вертикала и 160 хоризонтала)за да може като седнете да гледате филм 3-ма, всички да виждат еднакво добре . Да няма опреснение по голямо от 5 милисекунди и по малко от 3000 динамичен контраст. Препоръчителна цена от 400 до 550 лв.

Примерно е тоя Philips не е лош на цена 450лв
http://tech-bg.com/product_info.php/cPath/22_26_56/products_id/873


Re: Монитор
« Отговор #14 -: Ноември 27, 2007, 23:53:13 pm »
Ники : ASUS произлиза от Pegasus (крилат кон от Гръцката митология)
Asus е една от водещите фирми производители на хардуер и компютърна периферия. Произвежда компютърни компоненти за Sony, Apple, Alienware, Falcon, HP и Compaq. Щом те и се доверяват , предлагам и ти да го направиш :) С две думи ASUS = Качествено. Айде че стана малко като реклама....


Re: Монитор
« Отговор #15 -: Ноември 28, 2007, 07:49:28 am »
marche_kz, благодаря ти за разяснението! Професионален монитор най-вероятно няма да купя, ще си остана с такъв за масовия потребител. При това не повече от 17 инчов, защото нямам място на бюрото. А филми гледаме на телевизора - видеокартата ми е с тв-аут  :D
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Монитор
« Отговор #16 -: Януари 04, 2008, 14:05:20 pm »
Нашият е Philips LSD 19 инча и беше около 490 лв - много сме доволни и май цените им паднаха. Сега за Коледа си направихме подарък с един LSD Samsung 27 инча телевизор и малко трудно свиквам, щото са широкоекранни.
« Последна редакция: Януари 04, 2008, 14:09:11 pm от eagle »
*
Re: Монитор
« Отговор #17 -: Януари 05, 2008, 01:07:38 am »
Благодаря ви за мненията. Проблемът е, че аз не съм сигурна дали 500 лв. ще стигнат за LCD, което да е достатъчно добро, че да замести моето CRT (марка View Sonic, 17 инча). Четох тук-таме, но в главата ми стана пълна каша - разни матрици и т.н.
Преди седмица купихме на племенниците 19" Samsung монитор за 400лева.(Втората оферта за същия модел беше 400$ - представи си изненадата ми). Мъжа ми го избра (тои е компютърен специалист). Пообиколете и посъберете оферти, но определено до 400-450 ще си вземете хубав 19". Съвета ми е да не си вземате широкоекранен (16:9) , обикновено те съдържат буквата W някъде в името на модела. Изглейдат по големи а всъшност като площ са по малки. Не см проверявала за цени на монитори с вграден тунер, нямам идеа за цена на такъв. Аз лично ползвам 20" Формак(Formac), но аз го ползвам за работа(уебдизайн) Малко са по скъпички, но си заслужава (www.formac.com).

...Видях наскоро лаптоп с огледален  монитор, собственикът му каза, че е супер гадно, защото ако зад теб свети лампа или има друг монитор се отразява. Иначе на вид изглеждаше много луксозно, а и беше по-контрастен от моя, но само на тъмно. Като палнахме лампата нещата се обърнаха на 180 градуса.
Това е моят съвет не си взимай огледален, много са шик на вид, но не стават за сериозна работа.
Имам в къщи Dell XPS лаптоп с огледален (казва се Ultra sharp) монитор. Наистина отразява малко, но чак пък да е дразнещо. Аз лично ги харесвам повече. Цветовете са по-истински и контрастни.

Never say "Never"
Re: Монитор
« Отговор #18 -: Февруари 15, 2008, 21:21:24 pm »
Купихме монитор. Много се загледах в EIZO, но реших, че пари колкото за едно ин витро няма да дам за монитор. Спряхме се на неизвестната марка Hanns-G, 19 инча, с вградени колонки, с двата вида видео входове, квадратен (не широкоекранен). Много ми харесаха цветовете му. И съм доволна :) Благодаря ви за съветите!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Монитор
« Отговор #19 -: Февруари 15, 2008, 21:31:00 pm »
Супер, честито
Гледай хубаво, че гаранцията е 1 месец за първия пиксел
Иначе, до сега колкото продадени имат при тях, няма проблеми
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит