0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Съпругът ми има автоимунно заболяване и въпреки, че лекарите твърдят(ама не са много сигурни), че няма връзка с 4-те ни неуспешни опита, моята интуиция ми подсказва друго. Маля ви, ако има сходни случаи като нашия пишете ми!!!
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
 Какво му е автоимунното заболяване?Приема ли някакви лекарства за него?
*
Лупус еритематосус и приема непрекъснато РЕЗОХИН.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Явно и по този показател сме УНИКАТИ!! :balk_144:
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
eterna миличка, не сте единствени и моят съпруг има автоимунно заболяване, според докторите е МС /множествена склероза/, той е на инжекции Копаксон. И аз като теб смятам, че това няма как да не влияе, инжекциите му представляват имуностимулант. :(
В най-скоро време ще ходим на андролог-уролог, защото е ясно, че проблем имаме, а само с гадене няма да се реши.

*
Ние сме правили консултации, но никой нищо конкретно не ни е казал по въпроса. Аз питам и отговор няма - започват да говорят за друго лекарите. А аз мисля, че това заболяване си оказва влияние върху ембрионите.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Етерна, по пътя на логиката всички хора с това заболяване не би следвало да имат деца тогава. Какви са наблюденията на специалистите имунолози, с които сте се консултирали?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Както самото автоимунно заболяване, така и неговото лечение, имат негативен ефект върху сперматогенезата, респективно могат да доведат до инфертилитет при мъжа.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Мели, благодаря ти за коментара. Сега сме пуснали генетични изследвания и ще видим. Доц. Конова не каза нищо конкретно но ни прати на консултация с д-р Личев - имунолог и уролог. Той назначи куп изследвания на мъжа ми от които всички бяха идеални. Само месец по късно при поредното инвитро се е наложило да правят икси, защото яйцеклетките не са се оплодили. Ама дали това се дължи на лупусът илиа нещо друго - само Господ знае.
Cygnus, доколкото знам жени с лупус си раждат деца -при тях няма проблем да забременяват, а самата бременост е опасна за предизвикване на криза в заболяването. Аз обаче не познавам друг мъж болен от лупус. Това е предимно женско заболяване. Затова търсех тук двойки с подобен проблем. Както казах, никой лекар до сега не се е ангажирал с категорично мнение по въпроса. Преди години доц. Кременски ми беше писал, че заболяването не се предава генетично. Как да му вярвам като в рода на мъжа ми има и други болни от лупус!!!
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Re: Има ли във форума мъже с автоимунни заболя
« Отговор #9 -: Ноември 09, 2008, 08:44:45 am »
Eterna, ние също ходихме при доц. Кременски и то съвсем скоро, преди няма и месец. Причината за посещението ни беше, че братът на съпруга ми е починал от Мета хроматична левкодистрофия и доц. Кременски го е наблюдавал, та даже си пазеше някакви изследвания в компютъра. Въпреки, че преди години са казали на сем. на мъжа ми, че заболяването не се предава наследствено, аз исках със собствените си уши да го чуя, все пак става въпрос за нещо наистина сериозно. Та тогава го питахме и за заболяването на съпруга ми /МС/ и той каза да не се притесняваме. Човекът ни изнесе едночасова лекция по биология на страшно достъпен език, за което съм му много благодарна. С две думи - обясни ни, че за да се предаде заболяване на детето, трябва да се съчетаят дефектни хромозоми на една и съща болест от двата организма на родителите, т. е. аз трябва да имам същите дефектни хромозоми да кажем на МС и тогава би могло да има някакъв минимален процент вероятност за предаване по наследство на детето. Това била и причината при кръвосмешателство децата са толкова болестно обременени, тъй като хората от един род носят едни и същи дефектни хромозоми, които при съчетаването си водят до това. Доц. Кременски ни успокои като изчисли риска в проценти, който се оказа съвсем малко по-голям, отколкото при останалите двойки.

П.С. Моля да ме извините за дългия пост и затова, ако съм разводнила темата, но ми се стори, че ще е полезно да споделя. :oops:

*
Nincho, благодаря за информацията, но за мен главният въпрос е дали заболяването и лекарствата, които взема съпруга ми оказват влияние върху качеството на сперматозоидите е съответно върху качеството на ембрионите. А вие имате ли опити инвитро и какви бяха рез от оплождането. Ако искаш ми пиши на лични.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Лекарката, която следи заболяването на съпруга ми казва, че нито заболяването му нито лекарствата, които приема пречат да правим опити за бебе, ама аз определено не мисля така. Все пак тя е невролог и затова ще ходим и на уролог-андролог, та да видим какво ще ни каже, а и досега не сме правили спермограма, а би трябвало. Засега съм се насочила към клиника "Надежда" и в понеделник ще се обаждам да записвам час.

... д-р Личев - имунолог и уролог.

Д-р Личев не е нито едно от двете. Миличка Етерна, внимавай, защото когато ни лъжат, последиците са за наша сметка.
... д-р Личев - имунолог и уролог.

Д-р Личев не е нито едно от двете. Миличка Етерна, внимавай, защото когато ни лъжат, последиците са за наша сметка.
tatyana* е права!Д-р личев не е нито едното от двете...
*
А какъв лекар е? Конова ни изпрати при него, защото бил уролог. И така мисля, че пишеше на една табела в клиниката (ако не се лъжа). В сайта е представен в сектор андрология и пише следното за него:Д-р Данаил Личев
Редовен докторант по имунология към Катедра „Дерматология, венерология, клинична имунология и алергология”
2003 г. е завършил висше образование по специалността „Медицина” в Медицински университет – Плевен.

Ако толкова сериозни специалисти като доц.Конова ни залъгват, просто нямам думи.
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 18:37:14 pm от eterna »
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Днес записах час за съпруга ми при доц. Куманов - андролог, и на 19.11. сме на преглед. Ще разговаряме по повод автоимунното заболяване и медикаментите, които използва мъжа ми в момента за лечението си. След прегледа ще пиша какво ни е казал и какви изследвания са ни назначили.

*
OK Nincho, чакам с нетърпение да чуя, какво е казал. Ние в момента сменяме клиниката, в която правим опити, та ще видив и навият доктор какво ще се изкаже по въпроса и тогава ще мислим на къде да я хващаме. \но това след 25.11. Успех ви желая и стискам палци всичко да се подреди добре при вас.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Благодаря ти, миличка! Искрено ви желая успех и на вас! :D

П. С.Пропуснах да те поздравя за темата, смятам че ще е от полза! :sunshine:

*
Както самото автоимунно заболяване, така и неговото лечение, имат негативен ефект върху сперматогенезата, респективно могат да доведат до инфертилитет при мъжа.
Мели, по какъв начин заболяването и лечението влияят, защото мене ме убеждават, че това няма никаква връзка /имам предвид конкретно МС и Копаксон/? Скоро свекърва ми е ходила да пита лекуващата му лекарка - д-р Кметска от болница "Св. Наум" и тя дори й е показала пример - едно момче с много тежка форма на заболяването, което на скоро се е сдобило с детенце.

*
Вчера доц. Куманов ни каза, че автоимунното заболяване може да е причина за нашия проблем, но ни назначи изследвания, за да стане ясно това. След 05.12. изследванията ще са готови и тогава ще имаме яснота по въпроса. :D