0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #40 -: Януари 03, 2008, 11:40:15 am »
Здравейте момичета!
Честита Нова година! На всички ви желая много късмет, здраве и хиляди прекрасни мигове с вашите съкровища! Дано да има повече бебета през тази година и повече щастливи родители!
Аз се завърнах от отпуската и да ви кажа, се чувствам прекрасно. Моята сладка дъщеря разбра, че мама е в отпуск и по този повод си поспиваше до 10,10.30 и дори до 11 часа през цялото време и аз най-накрая успях да се наспя. Днес, вече като съм на работа и тя в 8 часа беше на линия :). За сметка на това пък разходките пак са кошмарни -като беше много малка ревеше, докато не я прибера вкъщи, а сега реве, за да стои навън. Всеки път се прибираме ревящи и голямо сърдене пада. Но то пък не може всичко да е идеално, както се казва. В новогодишната нощ я бяхме облекли празнично и я оставихме да се позабавлява с нас до 21.30 и след това я сложихме да си легне. След като заспа, не се е будила, но тя е свикнала да спи на всякакви шумове, така че не й правят особено впечатление.
Ако съм пропуснала да честитя на някоя нова мама, не е нарочно. Да са живи и здрави всички нови бебета. По този повод, сестра ми се обади вчера да ни каже, че е бременна и ще ставам леля тази година. Тъкмо предшната нощ я бях сънувала с детенце :). Такива са новините от нас засега.
« Последна редакция: Януари 03, 2008, 11:42:10 am от meshko106 »
<br />[link=http:
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #41 -: Януари 03, 2008, 12:34:40 pm »
Черпим всички мами и бебешори за нашата 7 месечинка!!! :kaos7: :bori_009: :bori_006:
Кога минаха 7 месеца, не мога да повярвам,сякаш беше вчера! :):):)
*
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #42 -: Януари 03, 2008, 12:56:00 pm »
Честита Нова 2008 година и от нас  :D!
Да е изпълнена само с добри вести, да сме живи, здрави и щастливи!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #43 -: Януари 03, 2008, 13:50:24 pm »
Честита месечинка на Алис. Да расте здраво и усмихнато бебче и да слушка мама и тате :D
31.12 беше кошмар за мен. Таткото вдигна 39 и 5 температура и едвам я смъкнахме. Спа до 11:30 на дивана. В полунощ започнаха бомбандировките и малката се събуди. Гушна ме и погледахме 10 минути ракетите. Беше приказно. Цялото небе беше разноцветно. И така както си бяхме гушнати, легнахме на спалнята и след 5 мин беше заспала. Много мразя пиратките обаче, ужасяват ме. А на вън найстина беше кошмарно.  Искахме да се съберем със съседите след 12, но им звъннах и им казах че мъжа ми е с температура и се отказаха. Имат малки дечица и риска е неоправдан.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #44 -: Януари 03, 2008, 14:24:37 pm »


На настоящите майки, да сте живи и здрави и ако имате възможност и желание тази година пак.
На чакащите през новата година бебчета - леко раждане и много здрави дечица.
На бъдещите - успех в процедурите и много положителни резултати.

Ние празнувахме с моите родители. Малкия спа през деня за не повече от час, понеже гърмежите в Люлин започнаха още от обяд. Вечерта заспа към 12,30 та до 10,30 сутринта :D Много му беше интересно, когато започна същинската "война" и геройски заспа след приключването й.
*
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #45 -: Януари 03, 2008, 18:17:48 pm »
За много години и от нас! Да сте живи и здрави, много щастие и сбъднати мечти през новата година!

Аз от днес съм работеща мама на половин ден, затова чак сега се добирам до форума...
А вчера прибирането ни от Търново трая цяла вечност заради натрупалия сняг. Разстоянието Търново - София го вземаме за максимум 3 часа от врата до врата, а сега ни трябваха малко повече от 5 часа, но важното е че стигнахме живи и здрави.
Колкото до гърмежите по нова година, Ели заспа в 12 без 10 и спа до към 5 без да се пробуди. Но детето прилича на баща си, а той е пироман от класа... Изгърмя 2 кутии от най мощните и шумни пиратки, отделно се бяхме заредили с 2 батерии и няколко вулкана и римски свещи (аз също съм голям фен на зарята), така че голям гърмел имаше и от нашата къща.

Честита месечинка на Алис. Да расте здрава и усмихната и да слуша мама и тате :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #46 -: Януари 03, 2008, 19:34:06 pm »
Дано новата 2008 г е много успешна за всички!

Аз днес цял ден бях в еуфория, защото миналата година на този ден видях първият положителен тест в живота си!!!
ОБАЧЕ радостта ми затихна когато преди 1 час свекърва ми се обади да ми каже за потъналия кораб. Е, да, досега единственият спасен Николай Димитров е наш близък! Просто настръхнах и така да кажа "ми потънаха гемиите".
За пореден път се убедих, че е най-важно да сме живи и здрави и с любимите хора до себе си!
Та за новата година ви пожелавам никога да не се налага да треперите и да се притеснявате за любимите ви и близки хора! Бъдете щастливи!
*
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #47 -: Януари 03, 2008, 20:13:48 pm »
Ох,Мари,и аз като теб.Цял ден си мисля за близките на моряците,за тях самите.Дано да има още оцелели.

Искам да ви питам, давате ли вода на бебетата след ядене за т.н. изплакаване на устичката?Аз давах първите две седмици, но сега не давам.Да не направя някоя беля :??
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #48 -: Януари 03, 2008, 21:36:06 pm »
Джоши, аз давам вода на близнаците, но гледам да е 30 мин. след хранене и то ако се разплачат, защото така се успокояват. Хриси обаче освен мляко и вода пие повече от брат си и му личи  :D .




София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #49 -: Януари 03, 2008, 21:53:59 pm »
За много години и от нас! Пожелаваме ви много щастие, любов, оптимизъм и надежда!

Филип също героично проспа новата година, въпреки канонадата навън и слава богу! Иначе ние на 30-ти "покорихме" Витоша в Филип на кенгуру, е, само до Златните мостове де, но на Витоша беше +4 C, а в София в мъглата беше -4. Разбира се, Филип проспа гледките, ама му е простено  :lol:!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #50 -: Януари 03, 2008, 22:01:46 pm »
Щастлива и успешна нова година на всички и от нас! Нека бъдем здрави, по-малко суетни и се радваме на наистина важните неща! Нека децата ни растат усмихнати и имат безоблачно и цветно детство.
От сърце желая на всички онези, които все оща чакат една мечта да се сбъдне, това да бъде тяхната година.

Сърцето ми се сви тази сутрин като разбрах за моряците. Слушах репортажа на журналистката, която беше пред офиса на агенцията, собственик на кораба и когато каза, че там са се събрали близки на моряците, не знаещи какво става с тях и отчаяно очакващи някаква информация...наистина няма по-страшно от това. Не знам изобщо как би могло да се преживее такава новина :(
*
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #51 -: Януари 03, 2008, 22:03:22 pm »
На всички, на които съм обещала систематизираните си записки от темата по захранването - не съм ви забравила, нямаше ни по празниците и едва днес се върнахме, възможно най-скоро ще ви ги изпратя!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #52 -: Януари 03, 2008, 22:44:05 pm »
На всички, на които съм обещала систематизираните си записки от темата по захранването - не съм ви забравила, нямаше ни по празниците и едва днес се върнахме, възможно най-скоро ще ви ги изпратя!

Цвете, аз чакам търпеливо  :lol:, и без това не ми стига времето да чета на спокойствие. Хей, и честит рожден ден! Бъди щастлива и обичана!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #53 -: Януари 03, 2008, 22:55:11 pm »
На всички, на които съм обещала систематизираните си записки от темата по захранването - не съм ви забравила, нямаше ни по празниците и едва днес се върнахме, възможно най-скоро ще ви ги изпратя!

Ами аз такова... :oops: Дали ще те затрудня и на мен да пратиш. Аз горе долу имам идея как да почна, но ми се ще да си сверя "часовника".
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #54 -: Януари 04, 2008, 09:22:34 am »
Цвете, направо ги пускай записките във форума, че и аз ги искам, а станахме много да ни ги пращаш поединично май!
*
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #55 -: Януари 04, 2008, 09:39:04 am »
Ама доста са като обем - то вярно систематизирала съм, ама пак си е обемно. Айде днес малко искам да ги поредактирам, а има и да добавя някои нови неща, писани по темата, ще видя колко ще излезе и ще видим. не е проблем да ги пращам и поединично.

Нямаме тв и радио в момента, а в инет нищо ново не откривам - дали има новини за моряците, открити ли са други, открит ли е покрития сал?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #56 -: Януари 04, 2008, 10:09:00 am »
:( за жалост, почти няма надежда!

Сутринта в БТВ един капитан, приятел на капитана на потъналия кораб"Ванеса",
изключително ерудиран човек каза, че е било въпрос на организация спасителната операция!
Мен ме потресе, че всичко се е случило близо до брега...
Около тях е имало други кораби,а капитана е действал много професионално!
Подал е на време сигнала, заповядал е да облекат специалните костюми,
спуснал е платформите....и е извел екипажа от потъващия кораб!
Просто положението в тези крайбрежни спасителни центрове било много лошо!
Вместо да пратят хеликоптери и спасителни кораби те са пратили влекач!
Сега вместо потълал кораб и 11 спасени моряци
имаме потънал кораб, загинали и хора в нейзвестност!

Моите съболезнования на близките на загиналия!
Дано все пак открият още оцелели!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #57 -: Януари 04, 2008, 12:03:56 pm »

Днес повод за малък семеен празник имат  :babyflips:Рая, бебонката на Мама Надин и
 :babyflips:Василея на мама Миники!

Моите любими големи Райни мигли стават на цели три месеца!
Честита трета месечинка, Слънчице!




:wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave:

 Лея, мила Слънчогледке, бъди здрава и много послушна!
Гушни Мама и Тате от мен!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #58 -: Януари 04, 2008, 12:12:15 pm »
Току що в Новините по БТВ казаха, че отново са прекратили търсенето
заради лошото време. Няма намерени нови оцелели. :(
За щастие оцелелия Николай Димитров е стабилизиран,
и няма опасност за живота му.
Голяма трагедия, просто нямам думи повече :(

Джоши, аз предлагам вода, но Рая не иска да пие.

Мише, много благодаря мила, и ние много ви обичаме да знаеш!
« Последна редакция: Януари 04, 2008, 12:17:35 pm от Nadyn »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова Година е 31.12.07 - 06.01.08
« Отговор #59 -: Януари 04, 2008, 12:14:15 pm »
              Честита месечинка на снахата.  :lol:

       Желаем на Рая да расте все така чаровна и весела!

    Целувки от зетя Мишо - тигъра и брат му Хриси-дракона!  :wink:


   Честита първа месечинка и на Василея! Много слънчеви дни и желаем!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!