0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Вид спермограма
« -: Март 22, 2010, 16:10:19 pm »
Извинявам се, ако това вече е дискутирано, но не можах да намеря точно това, което ме интересува.
Правим неуспешни опити за бебе вече доста време и решихме да започнем изследвания.
Доколкото разбирам се почва със спермограма, след това аз ще пусна хормони и каквото още е необходимо.
Все още не съм си избрала конкретен лекар, така че спермограмата ще я правим по наше желание, без предписание от андролог или препоръка от гинеколог.
Въпросът ми е каква точно да е спермограмата.
В клиниката на Щерев виждам няколко варианта на спермограма, отделно се тества жизненост на сперматозоидите. Аз мислех, че това влиза в основната спермограма.
Какво трябва да поискаме от тези неща, когато правим спермограма, извадката е от сайта на клиниката:

1. Спермограма
 30 лв.
 
2. Спермограма с компютърна система за анализ
 50 лв.
 
3. Разширена спермограма, цитология, преживяемост, HZA
 180 лв.
 
4. Разширена спермограма с компютърна система за анализ
 220лв.
 
5. Обработка на материала
  40 лв.
 
6. Биологична преживяемост / vitalitytest/
 25 лв.
 
7. Оценка по Т.Kruger
 40лв.
 
8. Оценка по Т.Kruger с компютърна система за анализ
 60лв

В клиника София вариантите са три:

37 Спермограма 20 лв.
38 Сперматозоидна морфология (Kruger`s strict criteria) 35 лв.
39 Виталност на сперматозоидите 25 лв.

Ще бъда благодарна на вашите съвети.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Вид спермограма
« Отговор #1 -: Март 22, 2010, 16:45:10 pm »
Спермограма с Оценка по Т.Kruger

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Вид спермограма
« Отговор #2 -: Март 23, 2010, 10:56:50 am »
Моя съвет е следния: ако правите "неуспешни опити за бебе вече доста време" т.е. повече от година, година и половина, се насочете към специализирана клиника. След разговор с Доктора, той ще прецени от къде да започнете и какво да правите. Щом като вие сте решили да направите спермограма без препоръка от лекар, само за да проверите има ли някакъв проблем, направете я по оценка на Крюгер. Успех  osi_9