0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Хранене преди ИКСИ?
« -: Декември 02, 2005, 15:44:54 pm »
Мили момичета,има ли значение с какво ще се храним преди и след ембриотрансфера?Ако има,кои храни са най-подходящите в този период? :?:


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Хранене преди ИКСИ?
« Отговор #1 -: Декември 02, 2005, 15:47:10 pm »
Храни се и живей нормално. :lol:
Каквото и да ядеш всичко е в ръцете на съдбата. Въпрос на късмет :lol:
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Хранене преди ИКСИ?
« Отговор #2 -: Декември 02, 2005, 15:56:55 pm »
Благодаря ти Лали,питам защото аз почти не ям млечни продукти.Сигурно е добре да започна да пия мляко поне?


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Хранене преди ИКСИ?
« Отговор #3 -: Декември 02, 2005, 16:18:04 pm »
Не смятам, че трябва да се насилваш за неща, които не харесваш.
И в млякото калцият е толкова трудно усвоим, че не си струва.
И аз като се наливах с мляко, защото много обичах, после нямаше кой знае какъв ефект.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Хранене преди ИКСИ?
« Отговор #4 -: Декември 02, 2005, 16:54:49 pm »
то ако по принцип не ядеш млечни продукти, си като цяло в грешка, която трябва да коригираш - независимо от иксито...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Хранене преди ИКСИ?
« Отговор #5 -: Декември 02, 2005, 17:19:07 pm »
На мен в клиниката препоръчаха много мляко,сирене и поне 2 яйца на ден, въглехидрати. И аз избягвам млечните продукти, лицето ми засиява в ярко розово от тях  :oops: , а и вярвам в идеята че зрелия бозайник няма ензими за да разгражда лактозата. Е понякога забравям тази теория пред синьото сирене или сметаната на щанда :)Но стоически опитах да спазвам предписанието и в резултат преживях няколко мъчителни дни със стомашни и душевни болки. Не знам каква е логиката за такова хранене и дали няма заместители в зеленчуците ...?

Косето е на небето.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Хранене преди ИКСИ?
« Отговор #6 -: Декември 02, 2005, 17:40:46 pm »
Цитат на: hope
На мен в клиниката препоръчаха много мляко,сирене и поне 2 яйца на ден, въглехидрати. И аз избягвам млечните продукти, лицето ми засиява в ярко розово от тях  :oops: , а и вярвам в идеята че зрелия бозайник няма ензими за да разгражда лактозата. Е понякога забравям тази теория пред синьото сирене или сметаната на щанда :)Но стоически опитах да спазвам предписанието и в резултат преживях няколко мъчителни дни със стомашни и душевни болки. Не знам каква е логиката за такова хранене и дали няма заместители в зеленчуците ...?


хм, интересно.. аз реагирам така само на бялото саламурено сирене - една хапка да хапна и моментално по бузите ме избива топлина и зе зачервяват.... добре, че не го обичам.

сега, нямали ензими зрелите бозайници ли? мъжкият зрял бозайник в къщи всяка сутрин излочва по една чаша мляко и като гледам, добре го разгражда. а това за ензимите важи само за прясното мляко по принцип, не за преработените продукти. и май не ставаше дума за лактоза, а за казеин, ама нека Мели да каже...

логиката е в белтъчините. уви, в зеленчуците белтъчини нема. в месото също има, ама там па нема калций. изобщо.. навързана работа. истината е в балансираното хранене. а синьо сирене кандидат-мамите следва да избягват категорически, както и пресни, неузрели сирена и сурови меса!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Хранене преди ИКСИ?
« Отговор #7 -: Декември 02, 2005, 18:24:32 pm »
Слушай Джам бих казала аз.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Хранене преди ИКСИ?
« Отговор #8 -: Декември 08, 2005, 16:16:45 pm »
Здравейте на всички! За първи път съм в този форум.Чудесно е че го има.