0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #40 -: Февруари 16, 2006, 08:55:23 am »
Аз я правя точно като Дидето, това с ригана го видях в една пицария и оттогава все слагам - придава страхотен аромат. В допълнение на всичко по-горе само мога да вметна, че обичам да слагам и яйце, ама не цяло, а предварително разбито и "разхвърляно" с една лъжица върху повърхността на пицата.  :)
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #41 -: Февруари 16, 2006, 09:16:30 am »
С риган става разкошно, правила съм и с мащерка-още по-вкусно...
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #42 -: Февруари 16, 2006, 09:40:59 am »
Пробвайте и с босилек, става сууупер.....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #43 -: Февруари 16, 2006, 19:45:01 pm »
Цитат на: mini_mouse
БРей-й-й-й-й, аз докато отворя темата и вие вече пица сте врътнали! :D Браво , и не сте почерпили. :(

Ама поканихме, Мини_маус - по-горе ми пише заешкия адрес ;)
Който дойде - яде. За останалите - не остана...
Какво и как да сготвим?
« Отговор #44 -: Февруари 16, 2006, 20:07:03 pm »
Момичета, кажете как да сготвя пържоли тази вечер?
« Последна редакция: Февруари 15, 2009, 20:12:39 pm от Osiana »
*
Бързо, пържоли!
« Отговор #45 -: Февруари 16, 2006, 20:09:09 pm »
В йенска тенжера във фурната, задушени - с подправки и сос, може и гъбки :)
Сигурно ще има и други интересни варианти :)
*
Бързо, пържоли!
« Отговор #46 -: Февруари 16, 2006, 20:09:32 pm »
на тиган или на скара
ако са пилeшки в къщи ги предпочитат на тиган - стават много крехки и дори им правя сметанов сос за заливка
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бързо, пържоли!
« Отговор #47 -: Февруари 16, 2006, 20:18:42 pm »
зависи какво месо е и каква обработка предпочитате :)
може на тиган, както казва Мисито - класическа пържола става. месото трябва да е крехко и добре начукано.

може в йенска тенджера или тава, завита с фолио - задушени във фурната. вариантите са от чиста пържола, само леко посолена и леко намазнена (според вида на месото),  през- пържола, наръсена с каквито се сетиш подправки (аз понякога ги мажа с горчица), с малко водичка, или бира, или вино, или сметана за задушаване в съда...

ако имаш скара (барбекю) е супер удачно, но предполагам, нямаш у дома такова нещо? :)

вкусни стават и печени на фурна в тавичка, подправени, намазнени и с мъъъничко водичка в тавата, която не се покрива с фолио.

а пък най-хитро и бързо е на грила на микровълновата, ак оразполагаш с такъв :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Бързо, пържоли!
« Отговор #48 -: Февруари 16, 2006, 20:49:08 pm »
Супер, супер, супер идейки.
Месото е говеждо. Джам, какво ще кажеш?
Бе как ги ядете пържени на тиган или на грил? Според мен никога не могат да се изпекат. Аз все ръгам вода, пека с часове и месото е  винаги жилаво и твърдо. Не знам къде ми е грешката.
Бързо, пържоли!
« Отговор #49 -: Февруари 17, 2006, 00:38:34 am »
И от мен идея за пържоли с гъбен сос.

Пържолите се запичат на фурна.
През това време в тиган с малко олио се запържва доста лук. Запържват се и две лъжици брашно.
Изсипва се буркан със стерилизирани нарязани гъбки, заедно със водата от бурката.
Сол и черен пипер на вкус.
Сосъс се изсипва върху пържолите и се оставя ятието за още пет десет минути във фурната.

Не се е минавало без хвалби, когато го направя. :)
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 17:50:54 pm от Елфи »
*
Бързо, пържоли!
« Отговор #50 -: Февруари 17, 2006, 09:46:15 am »
Цитат на: White_Raven
Супер, супер, супер идейки.
Месото е говеждо. Джам, какво ще кажеш?
Бе как ги ядете пържени на тиган или на грил? Според мен никога не могат да се изпекат. Аз все ръгам вода, пека с часове и месото е  винаги жилаво и твърдо. Не знам къде ми е грешката.

Говеждото месо е най-трудно за готвене, особено, когато се пече! То си зависи най-вече от самото месо, де - ако е от някое възрастно говедо  :P - вари го, печи го - нищо няма да стане! Иначе любителите на говеждо месо го предпочитат алангле, вътре да е кървавко, за да не стане сухо и жилаво - аз лично така го папкам. Иначе можеш да го задушиш на фурна с винце, гъбки, кромид за около 2-3 часа на бавен огън.
Бързо, пържоли!
« Отговор #51 -: Февруари 17, 2006, 09:47:51 am »
А ако намаже печолите със сметана ще станат.... ММММММ..... но задължително под капак и на бавен огън

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Бързо, пържоли!
« Отговор #52 -: Февруари 17, 2006, 11:16:52 am »
Оппс малко късно, но да се включа, те момичетат са ти казали, че говеждото е по-трудно за приготвяне, та, предварително го начукай, за да стане по-крехко и най-добре го сготви в тава с фолио или йенска тенджера, за да се задуши добре и да не остане жилаво :D
И да кажеш как е :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бързо, пържоли!
« Отговор #53 -: Февруари 17, 2006, 11:50:48 am »
абе то английското говеждо не е като нашето, все пак...
там "говеждо" викат на нещо, дето тук ни го продават за телешко.
аз затова отбелязах, че зависи от вида на месото.
говежда пържола очевидно на тиган нема да стане.

или маринована яко и на барбекю или както са те посъветвали - дълго време задушаване на бавен огън.
така гледах наскоро в едно предаване по Дискавъри - един известен английски готвач прави говеждо печено - 5 часа на 65 градуса :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Бързо, пържоли!
« Отговор #54 -: Февруари 17, 2006, 12:06:16 pm »
65 по Целзий 8O
Аз честно казано не смея да готвя на по-малко от 100 градуса по Целзий, то не че и много от печките имат такава възможност :lol:
За говеждото - бих пробвала няколко варианта, въпреки, че не го обичам особено.
1. Първо на супа с картофки и моркови. Телешкото варено е изключително хранително и често се включва в меню на болни, възстановяващи се от тежки операции. Като се свари месцето оставям част от него в супата, а другото го оформям на хубави порции, правя паста от подправки и го мятам във фурната на вентилатор да хване хубава коричка.
2. В пръстен гювеч или йена в краен случай, с много лук, гъбки и 1-2 чаши червено вино. Задушава се на тих огън няколко часа (обикновено след втория час не издържам и почвам да го бода и да гледам дали е готово :D )
3. Предварително мариновано и престояло в маринатата поне 12 часа на студено. Идеи за маринати има и с мляко, и с горчица (ама вкъщи не се яде за мое съжаление, че Румен я свързва подсъзнателно с някакъв отрицателен анимационен герой, дето все горчица нагъвал :lol: ). Аз мариновам с вино, подправки и ситно нарязан лук и чесън.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Бързо, пържоли!
« Отговор #55 -: Февруари 17, 2006, 13:22:54 pm »
Сега се сетих, и винен кебап можеш да сготвиш с говеждото :D
Готварски въпрос
« Отговор #56 -: Юли 18, 2006, 18:03:36 pm »
Здравейте кокичета!
Знае ли някой как да приготвя вкусно черен дроб? Мерси
Re: Готварски въпрос
« Отговор #57 -: Юли 18, 2006, 18:18:12 pm »
Значи, аз какво правя....
В йена глас, слагам един добър пласт лук нарязан на кръгчета, после нареждам дроба отгоре, още един пласт лук, слагам водичка, винце, сол, пипер, там каквато ти дойде на ума мерудийка, слагаш капака отгоре и печеш на умерена фурна... към 40-ина минутки....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Готварски въпрос
« Отговор #58 -: Юли 18, 2006, 18:40:31 pm »
Задушаваш кромит лук в растителна мазнина, прибавяш черният дроб нарязан на малки парчета, след 5 мин. соев сос и черен пепер, задушаваш докато не остане почти течност. Казвам задушаваш, но не слагай капака (в противен случай дробът става твърд), а използвай дълбок тиган или тенджера.
Re: Готварски въпрос
« Отговор #59 -: Юли 18, 2006, 18:48:52 pm »
Рейвънче, "Дроб по английски" - нещо с шунка и върху скара. Ама това по разкази на мъжа ми. Точна рецепта не знам.

Съвпадението е неволно  :balk_21: