0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

моля ви даите мнение за. АНТИ Д ГАМАГЛОБОЛИН БРЕМЕНА СЪМ 25 СЕДМИЦА И МИ ПРЕДСТОИ
ДА НАПРАВЯ ТЕСТ ЗА АНТИ ТЕЛА НО МИ КАЗАХА АКО ТЕСТА Е ОТРИЦАТЕЛЕН Е ЖЕЛАТЕЛНО ДА СЕ НАПРАВИ ПРОФИЛАКТИКА С АНТИ Д ГАМАГЛОБОЛИН.
В КОЯ СЕДМИЦА Е ПОДХОДЯЩО ДА СЕ НАПРАВИ ПРОФИЛАКТИКАТА И ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ ПОЛУЧАТ
НЯКАКВИ СТРАНИЧНИ ЕФЕКТИ ЗА БЕБЕТО.
ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ.
*
Re: моля ви даите мнение за АНТИ Д ГАМАГЛОБОЛИН
« Отговор #1 -: Декември 02, 2007, 16:38:32 pm »
Профилактиката се прави между 28 и 32 седмица след отрицателен тест за антитела. Няма никакви странични ефекти за бебето. Спорен е въпросът обаче дали има ползи.  Някои лекари твърдят, че е повече маркетингов трик на фирмите, за да продават продукта си. Кой знае?
*
Re: моля ви даите мнение за АНТИ Д ГАМАГЛОБОЛИН
« Отговор #2 -: Декември 02, 2007, 19:48:06 pm »
Здравей,
аз също съм с отрицателен резус фактор и през цялата бременност слядах антителата. Според моя лекар ако има проблем то до тези седмици (28 г.с.) ще се появят антитела, ако няма едва ли. Не съм правила профилактика, до последно тестовете ми бяха отрицателни. Биха ми на 32 час след раждането, защото дъщеря ми е с положителен.
Аз също като Сиа не мисля че има нужда, но това ще го прецени лекаря ти. дано теста е отрицателен и всичко е наред :)
Re: моля ви даите мнение за АНТИ Д ГАМАГЛОБОЛИН
« Отговор #3 -: Декември 03, 2007, 15:36:20 pm »
Здравейте,благодаря за вашето мнение и опит !                                     
Искам да попитам StefiZ през кои седмици на бременноста е пускала тест за антитела и дали ако се появят междувременно това няма да е опасно за плода.
Дали не е по сигурно и по безопасно да се постави анти Д гамаглоболин профилактично.
Re: моля ви даите мнение за АНТИ Д ГАМАГЛОБОЛИН
« Отговор #4 -: Декември 03, 2007, 15:45:39 pm »
Аз съм с антитела - имам амниоцентеза в 19-20 седмица с поставена след това Анти Д Гамаглоболин (на Баер). До този момент само отрицателни тестове. В 28-ма седмица отново изследвания с резултат - наличие на антитела, но не в достатъчно количество - може да е следствие от амниоцентезата или поставения след това Анти Д. Поставена втора Анти Д Гамаглоболин (на Баер) в 29-та седмица. Изследвания в 32-ра седмица показват покачване на антителата, което може да се дължи на поставената Анти Д, понеже тази на Баер била с по-висока концентрация (каквото и да значи това). Сега на 10 декември ми предстои ново изследване и в зависимост от динамиката на антителата ще ми кажат, какво ще правим. Това е, което знам - повече след като излезнат следващите резултати. Не знам и дали е добре, че съм слагала Анти Д или не, само дано всичко е наред.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: моля ви даите мнение за АНТИ Д ГАМАГЛОБОЛИН
« Отговор #5 -: Декември 03, 2007, 16:17:05 pm »
 По здравна каса ти се полагат изследвания за наличие на антитела при резус /-/ или АВО - несъвместимост, в следните срокове на бременността:
   - от 9 до 12 г.с. - на бременни с обременена акушерска анамнеза: предшествуващи спонтанни аборти, мъртвораждания, раждания на деца с хемолитична болест на новороденото, установени антитела при предшествуващи бременности / независимо от Rh фактора им/, при престоящи инвазивни пренатални изследвания в І-ви или ІІ-ри триместър;
   - от 17 до 20-та г.с на бременни с необременена акушерска анамнеза, но с отрицателен Rh фактор
   - от 26 до 28 г.с. на бременни с отрицателен Rh фактор на които при първото изследване не са открити антитела.
   При Rh - отрицателни бременни без данни за антитела при изследването между 26-та - 28-ма г.с. се предлага профилактика с една ампула анти-Д - гама глобулин в 28 - 30 г.с.
   При доказани Rh антитела бременните се насочат за консултация със специалист акушер-гинеколог.
За твое успокоение можеш да си пускаш всеки месец изследвания.
Успешна и лека бременност ти желая до края!
*
Re: моля ви даите мнение за АНТИ Д ГАМАГЛОБОЛИН
« Отговор #6 -: Декември 03, 2007, 17:56:16 pm »
Здравей, аз си пусках всеки месец изследване. При мен нямаше антитела до последно, не съм правила амниоцентеза и не ми е слагана профилактично инжекция.
Ако има антитела е важно в каква концентрация са, защото е възможно да има и те да не навредят на плода.
Re: моля ви даите мнение за АНТИ Д ГАМАГЛОБОЛИН
« Отговор #7 -: Декември 03, 2007, 22:13:11 pm »
Благодаря за вашите споделени мнения !
Утре съм на тест за антитела и ще споделя резолтата.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: моля ви даите мнение за АНТИ Д ГАМАГЛОБОЛИН
« Отговор #8 -: Декември 06, 2007, 00:03:01 am »
Аз също съм с резус отрицателен, а таткото е положителен. След аборта дори пропуснаха да ми сложат ампулата навреме поради лабораторни и лекарски грешки, а доста късно на 24 ден. Редно е до 72 час. При успешната бременност следих антитела - два пъти 12/28 г.с. мисля, нямах, но не съм и правила профилактика с Анти Д през бременността. След като родих ми сложиха до 72-я час.
Успех!
Re: моля ви даите мнение за АНТИ Д ГАМАГЛОБОЛИН
« Отговор #9 -: Декември 06, 2007, 14:26:46 pm »
Резултата от направения тест за антитела е отрицателен.Но чакам отговор от лекаря 
да ми каже дали да сложа профилактично антиД гамаглоболин и кога да я направя.
Но все пак аз мисля да я сложа за да сьм по спокоина.
Re: моля ви даите мнение за АНТИ Д ГАМАГЛОБОЛИН
« Отговор #10 -: Декември 17, 2007, 15:02:32 pm »
Слушай лекаря си. Аз също бях с отрицателен резултат за антитела, но сложих профилактично Анти Д по препоръка на доктора ми. След раждането до 72-я час сложих още една.
 Успех!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: моля ви даите мнение за АНТИ Д ГАМАГЛОБОЛИН
« Отговор #11 -: Декември 17, 2007, 15:37:48 pm »
Самата аз доста разпитвах за тази профилактика. Единственото мнение против беше на жената от раковата, която ми продаде ваксината. Тя каза, че ако детето било с Rh(-) само ще си натоварвам организма. Тази ваксина имала смисъл единствено ако детето в Rh(+). Този довод ми се стори странен. Разбира се допускам женицата да е знаела нещо повече, което не е искала да ми каже... ама специалистите на другото мнение бяха повече.
Сложих я. Сложиха ми и около 30 часа след като родих.
Детето не кара нормалната бебешка жълтеница.

Мойта приятелка не беше слагала профилактиката (не са й казали за това). И първото и второто й дете караха жълтеницата около месец. Педиатрите са й казали, че това е нормално при Rh несъвместимост.

Не зная едното има ли връзка с другото. Но ако пак забременея, пак ще направя профилактиката.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: моля ви даите мнение за АНТИ Д ГАМАГЛОБОЛИН
« Отговор #12 -: Декември 17, 2007, 20:01:34 pm »
Не мисля че има значение дали бебето ще кара или не жълтеница от това дали си слагала инжекция по време на бременността, аз не съм слагала профилактично, само след раждането, защото бебето беше +. Деси нямаше абсолютно никаква жълтеница.  :)