0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

бременност и киста
« -: Декември 12, 2007, 11:40:10 am »
Здрaвейте момичета,

забременях при инсеминация, но лекарят откри киста на десния ми яйчник 6 см., което на мен ми се вижда ужасно много. Много съм притеснена. Лекарят каза, че ще я наблюдава и ми назначи преглед чак на 27.12. Моля, да ми кажете дали има шанс кистата да изчезне от само себеси и дали е опасна за плода и за мен.
благодаря ви предварително.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: бременност и киста
« Отговор #1 -: Декември 12, 2007, 17:58:42 pm »
честито,желая ти безпроблемна бременност!
Моя приятелка имаше киста по време на бременността ,не изчезна,но я следяха редовно дали нараства.При нея нямаше проблем и има момиченце на 3 г. вече.
<br />
Re: бременност и киста
« Отговор #2 -: Декември 12, 2007, 18:08:35 pm »
Здравей и честито. Аз имах киста на яйчника в началото на бременността, която някъде към третия месец се сви и след това изобщо не са я наблюдавали. Успех и не се притеснявай за кистата - обикновено изчезват, важното е да се наблюдават :D
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: бременност и киста
« Отговор #3 -: Декември 12, 2007, 18:51:10 pm »
Благодаря ви мили момичета, че ме успокоихте с вашите отговори. Колко см . са били при вас кистите, защото моята е 6 см и това ми се струва ужасно много. Имам преглед при моя лекар чак след 2 седмици , не е ли това твърде дълъг период? Трябва ли да искам да ме прегледа например след 1 седмица?
Re: бременност и киста
« Отговор #4 -: Декември 15, 2007, 15:02:29 pm »
Здравейте! През януари т.г. ми откриха киста-около 5 см.Гинекологът ми написа бележка, която да нося със себе си при евентуално посещение на коремен хирург. През м. септември ми скъса тази бележка,а на новата написа "незначителна миома". Сега съм бременна в 4 г.с. Чак на 27-ми съм на лекар. Опасна ли е тази "незначителна миома" и доколко има общо с кистата? Благодаря!