0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #940 -: Януари 13, 2008, 17:57:44 pm »
Здравейте, имам бебе на 7 дни, родено секцио. Захранена е на шише в болницата, като от 4 дена е на гърда плюс шише. До вчера дохранвахме след кърмене по 30 грама и бебето беше спокойно и спеше почти през цялото време, като през нощта последното хранене беше в 23,30 и после отказа да се събуди и да яде до 5,30. След това се яде в 10, като този път не дохраних, понеже беше повърнала. Не заспа и рева 3 часа, когато отново яде, но отново не дохраних по съвет на педиатъра. Плака около час и заспа - спа около час и половина и пак ревна.
Проблемът е, че първо стои на гърдата около час, час и нещо, не съм сигурна, че гълта нещо, но дърпа. Не съм сигурна и колко дърпа. Сега дохраних с 40 грама фризолак и пак порева и заспа. Като изцеждам след хранене, от гърдата не излиза почти нищо. Решила съм за следващото хранене да й дам АМ, а да изцедя гърдата, която е на ред (редувам гърдите за всяко хранене), за да добия бегла представа, какво има в нея. Не знам, дали е правилно, но ако имате някаква друга идея, готова съм да я приложа, че вече нямам понятие, какво става.
Забравих да кажа, че до сега не съм кърмила, като ревне не помага нищо - нито гушкане, нито разхождане, нито люлеене - само слагане на гърда - тогава млъква. Другото е, че детето няма хрема, не кашля, прибрахме се в къщи в петък, т.е. би трябвало да е свикнала с обстановката, ходенето по голяма нужда леко е намаляло (миналия път нямаше нищо, но сега като ядяхме се изходи). Ми това е, всеки съвет ще ми е от полза. Педиатърката ми общо взето нищо не каза - каза да дохранваме, но с колко... 20-30-40 грама...
 
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #941 -: Януари 13, 2008, 18:06:31 pm »
....
....

3,Възможно ли е наистина, това хъркане да е, защото има по-къси носни кухини или нещо от този сортне можах точно да запомняНослето му е доста малко, но не са ли нослетата на всички бебета малки
.....
4,Така лесно ли се диагностицира АД и ако Ви говори нещо това, на което съм забравила името, мога ли да мажа с него?
......
1. Да, както виждате наддава добре. И какво като хапва 4 пъти дневно? не робуваме на цифри.
2.Направете контролна посявка-би трябвало да е негативна. Дали това е ново разболяване или лека хрема ще стане ясно след резултатите от посявките и от хода на нещата.
2а.Може да сложите Пентаксим.
3.По принцип-да. Макар че в тези случаи има и елемент на алергичен ринит.
4.Това е Атопична кожа или лек дерматит. Може с успех да ползвате А-Дерма Екзомега-хидратантен крем, като добър и достъпен избор за Бг.
Този алергичен ринит лесно ли се диагностицира? Мисълта ми е, трябва ли да обърна внимание на това или "да оставя детето на мира". У дома няма животни, птици, пухени завивки не ползваме...

А-дерма екзомега ползвам, и явно не трябва въобще да спирам да мажа, защото щом спра се появяват пъпки. Иначе кремчето е чудесно  :)

И отново Ви благодаря за отделеното време!
Засега оставете нещата с нослето... щом няма микроби от посявката.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #942 -: Януари 13, 2008, 18:07:44 pm »
За протокола  :P
Както казах, аз пера дрешките на малката отделно и в отделено легенче даже,но взеха да ми правят забележка други майки и баби,че много се вторачвам и че беба е вече голяма,та можело да пера всичко общо.Тъй като не съм съгласна с тях,реших все пак да попитам,за да не окаже,че наистина много се престаравам. :lol:
И второ - тая моя педиатърка ме побърква с тия попари със сухарче,сирене,краве масло и чайче от шипки,а другото е пюре от риба.Казва ми,че е време да ядем сутрин попарата,а на обяд пюрето.Аз още не съм давала,ама какво да и отговоря?
За "ягодовия" хемангиом ми каза да не се притеснявам,че не било проблем. 8O
Добре за прането.
За храненето писахме вече много пъти... . :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #943 -: Януари 13, 2008, 18:12:33 pm »
Здравейте, имам бебе на 7 дни, родено секцио. Захранена е на шише в болницата, като от 4 дена е на гърда плюс шише. До вчера дохранвахме след кърмене по 30 грама и бебето беше спокойно и спеше почти през цялото време, като през нощта последното хранене беше в 23,30 и после отказа да се събуди и да яде до 5,30. След това се яде в 10, като този път не дохраних, понеже беше повърнала. Не заспа и рева 3 часа, когато отново яде, но отново не дохраних по съвет на педиатъра. Плака около час и заспа - спа около час и половина и пак ревна.
Проблемът е, че първо стои на гърдата около час, час и нещо, не съм сигурна, че гълта нещо, но дърпа. Не съм сигурна и колко дърпа. Сега дохраних с 40 грама фризолак и пак порева и заспа. Като изцеждам след хранене, от гърдата не излиза почти нищо. Решила съм за следващото хранене да й дам АМ, а да изцедя гърдата, която е на ред (редувам гърдите за всяко хранене), за да добия бегла представа, какво има в нея. Не знам, дали е правилно, но ако имате някаква друга идея, готова съм да я приложа, че вече нямам понятие, какво става.
Забравих да кажа, че до сега не съм кърмила, като ревне не помага нищо - нито гушкане, нито разхождане, нито люлеене - само слагане на гърда - тогава млъква. Другото е, че детето няма хрема, не кашля, прибрахме се в къщи в петък, т.е. би трябвало да е свикнала с обстановката, ходенето по голяма нужда леко е намаляло (миналия път нямаше нищо, но сега като ядяхме се изходи). Ми това е, всеки съвет ще ми е от полза. Педиатърката ми общо взето нищо не каза - каза да дохранваме, но с колко... 20-30-40 грама...
 
Дохранването няма ограничение-давате колкото детето иска, стига да не повръща. Нахраненото дете е спокойно, и не плаче. Особено за децата под 6 месеца това е почти постулат. Това,колко изпива е критерий колко пие от гърдата (когато се налага дохранване,разбира се).

Просто въпроса е в преценката, дали кърмата стига, или не.
Поставяйте на едната гърда, и след около 20-25 минути, поставяйте на другата. При следващото хранене почваме от "последната" гърда.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #944 -: Януари 13, 2008, 18:24:00 pm »
Благодаря Ви, доктор Бърди, успокоихте ме, а аз доста съм се шашнала. Само още един въпрос - в клиниката я хранеха под час, на мен ми харесва идеята за хранене на поискване, при така създалата се ситуация, кое е по-правилното според вас?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #945 -: Януари 13, 2008, 18:55:13 pm »
Здравейте д-р Бърди,

Какво е мнението Ви за отказването от нощното хранене? След каква възраст / килограми на бебето може да очакваме то да отпадне? Следва ли да му "помогнеме" или на оставиме бебето само да се откаже? Благодаря Ви за мнението.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #946 -: Януари 13, 2008, 20:49:16 pm »
Благодаря Ви, доктор Бърди, успокоихте ме, а аз доста съм се шашнала. Само още един въпрос - в клиниката я хранеха под час, на мен ми харесва идеята за хранене на поискване, при така създалата се ситуация, кое е по-правилното според вас?
Второто. Но детето във всяко хранене би трябвало да се засища.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #947 -: Януари 13, 2008, 20:50:22 pm »
Здравейте д-р Бърди,

Какво е мнението Ви за отказването от нощното хранене? След каква възраст / килограми на бебето може да очакваме то да отпадне? Следва ли да му "помогнеме" или на оставиме бебето само да се откаже? Благодаря Ви за мнението.
Децата сами се отказват от нощното хранене. Не е нужно да се насилват нещата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
не мога да не го кажа ;)
« Отговор #948 -: Януари 13, 2008, 22:47:32 pm »
Просто въпроса е в преценката, дали кърмата стига, или не.
Поставяйте на едната гърда, и след около 20-25 минути, поставяйте на другата. При следващото хранене почваме от "последната" гърда.
Докторе, простете, че ще се намеся с едно допълнение. Вярвам, че ще се съгласите с мен. Добре е и да се стимулира лактацията. Лактогонен чай (продава се в аптеките) и много течности, с цеденето трябва да се внимава.
И аз родих със секцио; първата седмица едва изцеждах по 20 мл (без бебето да е сучело преди това), но упорствах и млякото се регулира - Мая наддаде 1600 г през първия месец без да е накусвала АМ. Не казвам, че бебето трябва да гладува, и с АМ се расте, и то по-добре, но е възможно млякото да се увеличи и си струва активно да се опита. Стига да има желание.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #949 -: Януари 13, 2008, 23:18:28 pm »
Съгласен. Стига и майките да са съгласни, и да имат нерви да гледат плачещите си бебета. Въпросът е в мярката... .
Можете да слагате едно бебе на 5 дена 12 пъти на гърдата, но може ли да слагате едно бебе на 2 месеца по същият начин?
Много майки имат желание,кое е реално постижимото обаче е въпроса?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #950 -: Януари 13, 2008, 23:30:58 pm »
ами за6тото и събота и неделя 4астните кабинети не работят и никои тук не си дава ли4ния гсм,работят 2,3 дена в седмицата по 4астните си кабинети останалите дни са длъжни да дават в болниците(тъи като там са по добре заплатени,става въпрос за вси4ки специалисти),пък и тази болница е една от наи добрите.
Днес и дадохме от сиропа 2 пъти по 2 мл малко трудно го прегла6та ,за6тото е гъст.За6то не одобрявате този сироп? :?Тъи или ина4е утре 6те видим дали на6та е съгласна с това ле4ение .Да утре 6те отида да и взема оризово бра6но да сгъстява млякото.
Как се е провокирал този рефлукс :?,кое води до него?Винаги след ядене я разкарвам права поне 30 мин докато се уригне ...Инъ4е е много неприятно детето едвам се храни с 300 зора и после мъки мъки докато се преработи млякото ,1 път повърна ,но съвсем малко коли4ество ,колко дълго може да продължи ,само да не ни се наложи хирурги4еска намеса :?
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #951 -: Януари 14, 2008, 00:22:21 am »
С антирефлуксни млека или с оризово брашно може лесно да се преодолеят проблемите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #952 -: Януари 14, 2008, 11:30:07 am »
Здравейте Д-р Бърди,
бяхме на консултация.Дилян е станал 7кг.60,5см.Много сте прав като казвате че бебетата сами си регулират хранене и сън.От 2 дена си спи от 21часа до 6часа.През деня си хапва кърмичка на корем :D(всичко което изцедя 900-1000гр.)Мажем лицето и тялото с А-Дермата(възпалените пъпчици с банеоцин)и се надявам скоро и пъпките да ни се махнат.През деня го слагаме в столчето за кола и доста му харесва :)
Исках да споделя че сам спокойна,щтастлива и (цедяща :D)майка.
Много ви БЛАГОДАРЯ че ни помагате
Хубав ден от нас
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 11:42:21 am от dilian »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #953 -: Януари 14, 2008, 11:46:26 am »
Чудесни новини :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #954 -: Януари 14, 2008, 13:26:48 pm »
Здравейте, д-рБърди.Доста се коментира захранването сигурно Ви е писнало от несигурни майки като мен  :oops: ,но това ,което мен лично ме обърква е педиатърката ми и бабите ,ох тези баби  :wink:!Значи Диди вече е на 7мес.и половина режима ни горе-долу такъв:5ч кърмене ,към 8.30-9ч кърмене,12.30-13ч зеленчуково пюре(засега картоф,морков и тиквичка-беден е пазара по това вр. какво да включа още?)следва 15.30-16ч плод(ябълка,круша,банан)или оризова каша ,но я давам за разнообразие понякога, към 19ч.пак малко кърма,и вечер към 21ч. пак се кърмим.Извода на педиатърката беше ,че много се кърмим и трябва да отпадне поне това в късния следобед като ми казва единия път да е каша ,а след това плод или кисело мляко ,това вече ме втресе!Диди за около 35дни с този режим е наддала 460гр ,за разлика от предния мес.220гр и с разтройството когато я обърках със захранването.Добре ли е това хранене и време ли е да дам малко месце(пилешко)? Какво още мога да включа и достатъчно ли е да са заместени само 2 хранения и горе-долу докога така?Питам ,че с бабите водя война дебнат ме да съм в гръб и да набутат нещо в устата на детето и чак като почне да се дави милото ,(че е свикнала само на пасирана храна) и си признават.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #955 -: Януари 14, 2008, 13:54:24 pm »
Докторе, прочетох мненито Ви за солта в детските храни и учудващо съвпада с това, на нашата лекарка и тя препоръчва няколко зрънца сол, но препоръчва и същото количество ЗАХАР в яденетата и то само в зеленчуковите. Съгласен ли сте с това виждане?
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #956 -: Януари 14, 2008, 15:46:11 pm »
Здравейте  :D

Въпросът ми е на какво може да се дължи лошият дъх при бебетата?

Бебо е на 10 месеца и напоследък все по - често усещам, 4е има някакъв дъх от устата - предимно след сън или вечер няколко 4аса след ядене...
Не е болен.

Предварително благодаря за отговора :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #957 -: Януари 14, 2008, 16:57:16 pm »
Здравейте докторе, надявам се сте в добро здраве!
Вчера приготвих домашни пюре на Кристина от круша, както ми писахте и добавих само малко парче ябълка. Днес ще и дам само круша. Доста го харесва.
1. Слагам в пюретата съвсем малко захар, половин от най-малките лъжички, понеже и ябълката и крушата са с леко кисел вкус - има ли проблем?
2. Като въведа банан след 4-5 дни, както объсдихме с вас, само банан ли да дам или първо смесен с малко ябълка? Може ли по-голямо количество, примерно колкото си изяжда по принцип или да започна с две три лъжички? Вчера с крушата доста яде, не спазвах правило за малко лъжички.
3. След банана, какъв друг плод мога да въведа или да опитам за разнообразие оризово нещо - каша някаква да приготвя?
4. Обрива, за който ви писах, вчера се повяви на от другата страна /ляво/ на бузката и то изобщо преди да е яла пюре - може би е от някакви мой дрехи, с които я допирам или нещо подобно, съответно махнах лупите :wink: , но оставих едни небрежни очила за имидж... 
5. Има остатъчна кашлица, но състоянието й /общото/ е отлично след боледуването - настроение, поведение, апетит. Припомням - 10 дни АБ Панцеф + сиропче Проспан за кашлицата. Сега кашлицата не е нещо сериозно според мен, един-два пъти на ден се изкашля - трябва ли дадавам нещо за долекуване или ще отшуми според вас. При първичния преглед бе установено, че кашлицата не е слязла към дробчетата?
Благодаря и поздрави!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #958 -: Януари 14, 2008, 17:20:41 pm »
Здравейте  :D

Въпросът ми е на какво може да се дължи лошият дъх при бебетата?

Бебо е на 10 месеца и напоследък все по - често усещам, 4е има някакъв дъх от устата - предимно след сън или вечер няколко 4аса след ядене...
Не е болен.

Предварително благодаря за отговора :)

На консумация на кисело мляко.Най-често.
И на рефлукса свързан с това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #959 -: Януари 14, 2008, 17:46:56 pm »
Здравейте, д-рБърди.Доста се коментира захранването сигурно Ви е писнало от несигурни майки като мен  :oops: ,но това ,което мен лично ме обърква е педиатърката ми и бабите ,ох тези баби  :wink:!Значи Диди вече е на 7мес.и половина режима ни горе-долу такъв:5ч кърмене ,към 8.30-9ч кърмене,12.30-13ч зеленчуково пюре(засега картоф,морков и тиквичка-беден е пазара по това вр. какво да включа още?)следва 15.30-16ч плод(ябълка,круша,банан)или оризова каша ,но я давам за разнообразие понякога, към 19ч.пак малко кърма,и вечер към 21ч. пак се кърмим.Извода на педиатърката беше ,че много се кърмим и трябва да отпадне поне това в късния следобед като ми казва единия път да е каша ,а след това плод или кисело мляко ,това вече ме втресе!Диди за около 35дни с този режим е наддала 460гр ,за разлика от предния мес.220гр и с разтройството когато я обърках със захранването.Добре ли е това хранене и време ли е да дам малко месце(пилешко)? Какво още мога да включа и достатъчно ли е да са заместени само 2 хранения и горе-долу докога така?Питам ,че с бабите водя война дебнат ме да съм в гръб и да набутат нещо в устата на детето и чак като почне да се дави милото ,(че е свикнала само на пасирана храна) и си признават.
Оставете детето както си е, и с кърменията както са си.
И с две само външни хранения. Прираста на тегло е достатъчен аргумент в полза на тази тактика. Не махайте кърменията в тези часове.

Какви други зеленчуци може да намерите?
Ако няма други-може да започнете с месото. Аз ползвам бяло пилешко (1/4->>от половината гръдна част, половинката) за първо месо.
След това, може спокойно да дадете обезлюспена леща, пасирана + морковче, преди да въведем жълтък.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.