0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #680 -: Януари 07, 2008, 19:21:24 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Имам отново въпроси към Вас:
- по какво бихме могли да различим болки от колики и болки от рефлукс при бебе на 2 месеца;
- смяната на АМ предпоставка ли е за засилване на коликите ?
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 21:43:56 pm от didiA »
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #681 -: Януари 07, 2008, 19:38:29 pm »
Здравейте Докторе!
И Честита Нова Година! (че не съм Ви честитила)

Нашето захранване наближава и искам да ви попитам, какво Ви е мнението за теорията, че не трябва да се дават гладки пюрета, а по-груби или дори малки парченца (трошици) храна, за да се провокира дъвкателния рефлекс? Чета някакви такива нови (те не са толкова нови, де, по-скоро още не достатъчно популярни) изследвания...
И още едно питане: Имах намерение да минем на мляко 2 (съотв. НАН-2), но пак поради много четене  :lol: взех да се колебая... първо защото било с по-малко мазнини (честно казано като сравних съотв. НАН-1 и НАН-2 разликата е минимална и и двете са в нормите на кодекса) и второ, защото е излишно "напомпано"... и наистина ми направи впечатление - разлика в количествата витамини примерно няма, но пък 2-ата е с доста по-висок % въглехидрат... както и да е. Според Вас да сменям ли все пак или не е наложително?
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #682 -: Януари 07, 2008, 19:45:02 pm »
... извинявам се, че пускам второ мнение, но поради някаква причина не мога да редактирам и добавям в първото... :oops:

Та исках само да допълня, че ние дори не сме на НАН-1, а на НАН-ХА, защото преди време така препоръча педиатърката и аз взех, че я послушах (а нямаме индикации за алергии). И още - какво мислите за пре-млякото? Защото чета също в немските сайтове, че педиатри масово го препоръчват вместо единица, защото било най-близо до майчината кърма като състав?
Да уточня, че последното (за млякото) не е от медицински източници, до които имам ограничен достъп, заради изискването на повечето такива за членство и абонамент...а пък аз не съм мед. лице...  :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #683 -: Януари 07, 2008, 20:00:50 pm »
Библиотеката на Д-р Бърди се обогати с две нови статии:

*основни подходи при захранване
*за "стачките"- преработено.

Може да прочетете за захранването оттам и да обсъдим после.
Може да дадете на детето нормално АМ-аз работя с "Хумана" и го харесвам много.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #684 -: Януари 07, 2008, 20:06:12 pm »
Не разбрах, "нормално АМ" значи 1 или значи 2? И след като сме на НАН да разбирам, че може да минем на Хумана (ок, и аз май го продпочетох, ама късно беше), но 1 или 2?
Благодаря!
Ще прочета за захранването и ако има въпроси ще питам!  :D
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #685 -: Януари 07, 2008, 20:26:09 pm »
Прочетох за захранването и там пишете:
"Колко гъсто-зависи от предпочитанията на детето."
Обаче мен ме вълнува дали да е по-едро смляно или дори на парченца (както писах)...? Наистина ме интересува мнението Ви.
Ще кажа защо: чета, че рефлексите се развиват така: хватателен, после хващане и набутване в устата, след това дъвкателен и накрая гълтането... И се смята, че трябва всички те да са развити (донякъде) за да започне захранването. Т.е. ако дам гладко рядко пюре, то ще го глътне - както прави с млякото, но не в резултат на движението на езика. Но ако всичко е ок, то би трябвало да може да хване храната, да я лапне и да я "смляска" (нещо меко) и съотв глътне. А ако не е готово - да я изплюе...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #686 -: Януари 07, 2008, 20:39:06 pm »
Децата дъвчат и без зъбки. Ако слагате малко количество храна в устата, детето го "обработва" преди да го глътне, а не го пие.
Пюретата се дават фино пасирани. Много по-късно се опитва по-едра храна.
Много деца не могат да се хранят с по-едра храна до много по-голяма възраст, но това не е проблем.

Целта на захранването е детето да придобие координация при хранене с лъжичка на пюреобразна храна.
Самото хранене с лъжичка е съвсем различна процедура от храненето с биберон.
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 20:41:53 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #687 -: Януари 07, 2008, 20:52:30 pm »
Докторе, съжалявам, че отново ще задам въпрос, който съм задала, ама тук в Бг на Хумана 2 пише, че се дава от 4-я мес. Или комбинирано с Хумана 1 :oops: Та пак да питам де. Ние с 1 ли да си продължим или...

Много извинете и благодаря от сърце!
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #688 -: Януари 07, 2008, 20:54:41 pm »
И аз за млякото да повторя: 2 или 1? Да продължим на НАН или Хумана (съотв. 2 или 1?
Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #689 -: Януари 07, 2008, 20:55:52 pm »
Докторе, съжалявам, че отново ще задам въпрос, който съм задала, ама тук в Бг на Хумана 2 пише, че се дава от 4-я мес. Или комбинирано с Хумана 1 :oops: Та пак да питам де. Ние с 1 ли да си продължим или...

Много извинете и благодаря от сърце!
Хумана 1.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #690 -: Януари 07, 2008, 20:56:40 pm »
И аз за млякото да повторя: 2 или 1? Да продължим на НАН или Хумана (съотв. 2 или 1?
Благодаря предварително!
Хумана 1. Хумана 2 след месец. Само повече желязо и леки разлики има... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #691 -: Януари 07, 2008, 20:57:09 pm »
Много благодаря и пак извинявайте. След навършване на 6 мес, ли да минем на Хумана 2?
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #692 -: Януари 07, 2008, 21:06:23 pm »
Доктор Бърди и ние сме много неспокойни от 3 дни нощно време и се чудя какво му е :(А днес сутринта забелязах,че устата му е леко напукана.... Възможно ли е да се е обезводнил или сух въздух в стаята?
Другия въпрос; От 10 ина дни забелязвам че над пишката :oops: триъгълника стои леко подпухнал-издут,дали е нормално?
И ние имаме проблем с бузките..... има не много ситни пъпчици и зачервяване но то не е постоянно но пък  кожата седи груба! На други места по тялото няма подобно нещо,от какво може да е?
 
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 21:46:45 pm от dimiani »
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #693 -: Януари 07, 2008, 21:09:08 pm »
И аз един последен уточнителен въпрос...сигурно е малко глупав, но наистина нямам представа: при смяната на марката мляко (НАН-ХА към Хумана 1) от раз ли да минем или постепенно? А после от Хумана 1 към 2?
Отново благодаря и лека вечер!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #694 -: Януари 07, 2008, 21:13:44 pm »
О Хумана 1 на 2 се минава, като че ли не сменяте млякото.
От ХА на Хумана се минава за два-три дена-днес един биберон заменяме, утре два, изчакваме ден, после 3 и т.н. докато не ги смените всичките.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #695 -: Януари 07, 2008, 21:39:04 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Предполагам, че сте пропуснал въпросите ми, понеже останаха накрая на предната страница и затова ще ги повторя:
- по какво бихме могли да различим болки от колики и болки от рефлукс при бебе на 2 месеца;
- смяната на АМ предпоставка ли е за засилване на коликите ?
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 21:43:20 pm от didiA »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #696 -: Януари 07, 2008, 22:06:30 pm »
-няма по какво. Работим във всички посоки и гледаме от кое ще имаме бърз резултат. 80-90% от т.нар. "колики" са всъщност глад, или проблеми с храненето (преяждане, подбор на биберони и т.н.)
-Да, но рядко-много рядко. Смяната на млека с цел решение на проблеми е грешна практика. Тоест, сменяте веднъж за да решите проблем, а не сменяте с всички млека на пазара.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #697 -: Януари 07, 2008, 22:12:50 pm »
Добър вечер  доктор Бърди.
Първо честита нова година от нас.
При нас проблема е следния- в петък следобед вдигнахме еднократно температура от 37,5-дадох панадолче-детето беше във видимо добро състояние смее се играе.
В събота сутрината стана направихме сутришния тоалет видя ми се топъл и измиих температурата -38,3 -звъннах на педиатърката препоръча панадол и ако до 40 мин не падне да дам хексалгин.Не се стигна до даването на хексалгин,направих компрес със вода и оцет и дадох панадол 4 мл, свалих Т на 37,5.В неделя измерена сутринта Т 37.Също така си промени и хранителния режим отказва твърда храна и мляко пие само вода и сокове.В неделя е изпил 350мл сок от грозде малина шипка и 50мл сок от морков и ябълка млякото за деня е 400 мл.Днес сме изпила до сега 250мл мляко,яли сме каша 100 тр и около 50грама супа от зеленчуци и месо, за следобед настърган домат със сирене това са все познати неща.Събличайки го преди баня видях ето този обрив незнам на какво може да се дължи



Днес неможахме да посетим педиатър поради лоши метеорологични условия-просто пътищата са ужасно заледени и беше опасно да се пътува, а и детето беше добре без този обрив .
Моля ви за мнение по въпроса.
Предварително се извинявам за дългия постинг и не доброто качество на снимките.
Лека вечер.
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 22:22:23 pm от pepin »
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #698 -: Януари 07, 2008, 22:41:18 pm »
Д-ре, може би не сте видели въпросът ми по-рано.
Кажете, моля колко често трябва да се сменят с нови бибероните на шишетата?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #699 -: Януари 07, 2008, 22:51:48 pm »
Добър вечер  доктор Бърди.
Първо честита нова година от нас.
При нас проблема е следния- в петък следобед вдигнахме еднократно температура от 37,5-дадох панадолче-детето беше във видимо добро състояние смее се играе.
В събота сутрината стана направихме сутришния тоалет видя ми се топъл и измиих температурата -38,3 -звъннах на педиатърката препоръча панадол и ако до 40 мин не падне да дам хексалгин.Не се стигна до даването на хексалгин,направих компрес със вода и оцет и дадох панадол 4 мл, свалих Т на 37,5.В неделя измерена сутринта Т 37.Също така си промени и хранителния режим отказва твърда храна и мляко пие само вода и сокове.В неделя е изпил 350мл сок от грозде малина шипка и 50мл сок от морков и ябълка млякото за деня е 400 мл.Днес сме изпила до сега 250мл мляко,яли сме каша 100 тр и около 50грама супа от зеленчуци и месо, за следобед настърган домат със сирене това са все познати неща.Събличайки го преди баня видях ето този обрив незнам на какво може да се дължи


Днес неможахме да посетим педиатър поради лоши метеорологични условия-просто пътищата са ужасно заледени и беше опасно да се пътува, а и детето беше добре без този обрив .
Моля ви за мнение по въпроса.
Предварително се извинявам за дългия постинг и не доброто качество на снимките.
Лека вечер.
Спадна ли окончателно температурата на детето?

"...за следобед настърган домат със сирене"
->Как ги давате тези неща ми е чудно... не са подходящи такива неща за детето... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.