0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #520 -: Януари 03, 2008, 12:06:51 pm »
Тогава 1 капка дневно е напълно достатъчна.
"...а сме качили 650г." "...днес 2 седмици по късно"
->Огромен прираст...
какво ме съветвате да правя с режима на хранене?вече сме на 6по150мл.кърма(от 3 дни)
за пъпките педиатърката каза хормони от кърмата.Да си ползвам ли а-дерма сапунчето и а-дерма гел MOUSSANT.Ще помогнат ли на пъпките? http://vbh.home.megalan.bg/FILES/Dilian_pap.JPG

Моля ви кажете ми повече за рахита.какво да наблюдавам?някакви изследвания да правя ли?Смятате ли че ще стигнем до рахит?
Оставете детето да изпива,колкото иска. Може би ще увеличи интервалите между храненията.
С тези количества мляко,което изпива детето, си набавя нужното количество Вит Д.
Ако я и извеждате-не е нужно да давате добавъчно Вит Д.

За кожата А-дерма екзомега и ... търпение. Внимавайте обаче за кожни инфекции-подпитвайте често за това при прегледа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #521 -: Януари 03, 2008, 12:11:54 pm »
Здравейте докторе,
И на нас докторката каза да увелича Вигантола на 5 капки,защото според нея главичката ни била малко мекичка,а и било зима.Когато сменях тази сутрин памперса на беба,имаше малки желирани прозрачни топченца.Много се притесних-какво да направя?А пък силиконовите биберони не се слепват и не се променят,както разпознавах каучуковите.Затова не знам дали не е време за смяна.Тези ги ползвам почти 3 месеца.И нашата вода от чешмата е ужасна и затова ползвам изворната на Девин,но не знаех дали да я преварявам.
Не знам къде са видяли "мекост" на главата, но мекостта на главичката в областта на шевовете е физиологично явление. Ако детето изпива дневно повече от 400-500 мл АМ, то си набавя нужното количество Вит Д и не е нужно да давате още Вит Д. АМ по световни стандарти е обогатено с Вит Д, така че напълно да покрива нуждите, ако дневното изпивано количество е минимум 500мл. ВСИЧКИ  АМ са така обогатени.

На всеки 3-4 месеца (ориентировъчно) би трябвало да сменяте бибероните.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #522 -: Януари 03, 2008, 12:13:19 pm »
Здравейте докторе. Желая Ви много весело посрещане на Новата година,
много здраве и късмет през нея. Благодаря Ви, че ни помагате.
Дано имаме по-малко тревоги догодина :D

Ето и питането ми:
Вече няколко пъти Рая отказва да суче. Първия път когато се случи
яде в 13.30 и когато предложих в 16.30 отказа и до 20.30 не яде нищо.
Захапва гърдата, суче секунди и пуска със силен рев до почервеняване.
Все едно пробва нещо и не й харесва, плюе и реве. Това вече се повтори
още няколко пъти. Само на кърма сме и винаги изваждам преди ядене.

1.На какво може да се дължи това?
2.Какво мога да предприема ако продължи?

Благодаря Ви


1.На промяна във вкуса на кърмата.
2.Би трябвало да се преодолее проблема без АМ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #523 -: Януари 03, 2008, 12:18:26 pm »
Здравейте д-р Birdie, сега прочетох статията за "запека" и имам следния въпрос:
Синът ми е на 2 месеца, на всяко хранене го кърмя и след това давам АМ, защото нямам достатъчно кърма. Повече от половината от храненето му на ден е кърма. Как да се ориентирам колко АМ да му давам на всяко хранене, според педиатърката ни трябва да го ограничавам, защото може да получи разширен стомах, рахит и да му давам около 120 грама (първите 2 седмици и половина наддаде 800 гр ). Купих си кантар и го тегля след кърмене, после давам до 120,но той би изпивал още, мисля, че ако го оставя ще пие колкото съм приготвила..., т.е. общо около 160...или повече. Много често след ядене плаче и си свива крачетата. Първият месец го ограничавах по моя пресенка и интуиция, без кантар, наддаде 1,200 кг. Откакто го тегля и ораничавам до 120 г имам чувството, че отслабна, не съм засякла с кантара още. Млякото, което пие е Lactana Bio. Ака веднъж на 2-3 и до 4 дни. Та въпросът ми е - да го оставя ли да яде колкото иска и има ли риск от прехранване и разширен стомах?
Желая много весело посрещане на Новата година,много здраве и благополучие!
Благодаря за помощта!
Въпросът е с две страни-дали се нуждае от АМ и ако да, колко да изпива.
Това може да се разбере ако отбелязвате колко часа издържа след кърмене и след кои кърмения, колко. Ако издържа повече от 2 часа, може и да не давате добавка АМ. Това при положение че имате достатъчно кърма,за да кърмите на всеки два часа.

Ако наистина имате нужда от добавка, давате след кърмене, колкото детето иска. Ако пие количества АМ повече  от половината нужно за даденото хранене за повече от 5-6 дена, може да спрете кърменето в този определен час, а за другите да кърмите без добавки.

"...разширен стомах... и т.н." това не е сериозно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #524 -: Януари 03, 2008, 12:19:07 pm »
Честита Нова Година!Много здраве и семейно щастие ви желая!
 

Искам да ви питам -имам замръзена кърма в хладилника-фризер с отделна камера от 5-6 месеца мога ли да я ползвам или трябва да я изхвърля?Много ми се свиди ама ако кажете ще я изхвърля.
   
Не, много време е минало.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #525 -: Януари 03, 2008, 12:20:27 pm »
Честита Нова година, доктор Бърди!
Аз пак с въпрос  :D
Май вече насериозно ни расте зъб, защото от три дена сме нервни, а долния венец е побелял и леко издут от ляво.
Може ли проблемът с окото /също лявото/ - сълзене и секреция,  да е провокиран от растящото зъбче? За окото продължаваме да капем капки - Окацин.
Как мога да облекча положението, ако стане нетърпимо?
Зъбките нямат нещо общо.
С капките може би е разумно вече да поспрем-поддържаме със стерилна марличка и физиологичен разтвор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #526 -: Януари 03, 2008, 12:23:14 pm »
Честита Нова година, докторе! Бъдете здрав и щастлив!

И аз пак съм с въпрос. Моята Мая през деня не се сеща, че е гладна; не суче добре - непрекъснато се оглежда наоколо, иска да играем, да й пея, но не и да яде. Затова пък през нощта се буди на 2 часа. Как да обърна режима й? Как да преценя дали кърмата ми е достатъчна? Плаче само от глезотия, мокри памперсите нормално, активна е, но не изцеждам и 10 мл.
И друго, не знам дали този въпрос не е за ендокринолог обаче. Аз съм с хормонални проблеми, СПКЯ. Като кърмя, андрогените минават ли чрез кърмата към Мая, ще объркам ли и нейните хормони? Има ли наследственост майка-дъщеря на този проблем (при нас с майка ми няма)?
Благодаря Ви! Хубав ден!
Само теглото на детето и наддаването ще покаже как са нещата.
Хранете в по-тъмна стая, убедете се че има кърма, хранете на по-големи интервали-около 4-4.5 часа, например.
Може би вечер няма толкова кърма и затова да се буди-нужно е да се помисли дали след последното кърмене не е нужно пробно да се даде АМ?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #527 -: Януари 03, 2008, 12:27:41 pm »
Здравейте докторе, дъщеря ми от няколко дни е много нервна. Имам предположения, че ще й никнат зъби, защото не спира да си дъвче ръцете, играчка ако докопа, или рамото ми когато съм я гушнала. Точи много лиги - знам, че те не са критерии, но все пак.
Преди беше спокойно бебе, сега доста често плаче през деня, а вечер поне по 1 час плаче докато се умори и заспи.
Няма температура. Според вас какво е и трябва ли да предприемам някакви мерки?

Другото, което искам да ви попитам е какво е максималното количество храна за едно 4 месечно бебе? Омръзна ми да споря, с хора непросветени. Само ме тормозят да си ограничавам детето, защото заради това била връщала мляко :x
Много Ви благодаря!
Неспокойствието може да се дължи И на рефлукс (гастро-езофагеален рефлукс).
Препоръчвам Ви да сгъстите два биберона АМ с 1-2 мезурки бебешко оризово брашно, като задължително единият такъв биберон е този последния преди лягане.

Оставяме детето само да си регулира количествата изпивано.
Повръщането може да се дължи и на ред други причини-много (малко) течащ биберон, лакоми бебета (аерофагия-гълтане на много въздух), но пак с оризовото брашно ще имате добър ефект.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #528 -: Януари 03, 2008, 12:31:45 pm »
Здравейте докторе,
имам следното притеснение от няколко дни:
Бебето е на 50 дни, храня го с Фризовом /според педиатърката ни още малко искала да сме на Фризовом защото той все още няма 4 кг., а то било доста калорично мляко и дано да увеличи килограмите/, но въпросът ми е следният - давам му по 120-130 мл. на 3-4 часа, като се нахрани го слагам на рамо - оригва се 1-2-3 пъти и в повечето случаи заспива, държа го правичък още около 30-40 минути и чак тогава го слагам да легне и след малко той се събужда, ококорва се, аз го вдигам и пак се оригва, пак заспива и така до след малко ....пак оригва, в същото това време има и страшно много газове, които също не му дават да спи спокойно, изхожда се по 1 път на ден, много рядко по два пъти, тоест целият е пълен с газове - на какво се дължат толкова много?
Причината за тези газове е Фризовом-а->той съдържа субстанции, увеличаващи перисталтиката, освен всичко друго.
Имаме ли нужда от Фризовом?? мисля Фризовом има същите калории, както и другите АМ.

Може да ползвате Хумана АР вместо Фризовом за Божко, ако повръщането е проблема за решаване. Естествено Фризовом не се дава за да "напълнеем" бебето ;).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #529 -: Януари 03, 2008, 12:32:58 pm »
Здравейте д-р Birdie,

бебето ми е родено 1 месец по-рано / по-точно - в първия или втория ден от 9-тия месец/. с оглед на това, кога бихте ми препоръчали да започна захранването?

Благодаря Ви предварително!
На 6-ият месец.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #530 -: Януари 03, 2008, 12:33:37 pm »
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА, ДОКТОРЕ!
Желая Ви много здраве и благодаря, че Ви има и ни помагате в отглеждането на нашите съкровища!
По-нагоре съм задала моя въпрос,но искам да Ви питам и още нещо.На лявото краче на беба,отзад на прасеца близо до сгъвката и се появи червена бенка-отначало беше малка,но вече е доста голяма.Аз имам същите и баща ми също.Дали е наследствено и не е ли рано да и се появяват,ако е така.Трябва ли да взема някакви мерски?
Благодаря Ви предварително!
Снимка?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #531 -: Януари 03, 2008, 12:45:46 pm »
Благодаря за бързите отговори!За вит.Д ми казвате,че е достатъчно детето да изпива около 400-500 мл на ден АМ.Но ние пием общо на ден 370 мл-сутрин 170 и вечер 200 мл.Колко Вигантол да давам при това положение,че вече и навън не излизаме като преди.Колкото за снимка на бенката-нямам възможност,но не е гладка по кожата,а е изпъкнала.Днес прави 7 месеца-карат ме да включвам попара в храната на беба-трябва ли?
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #532 -: Януари 03, 2008, 12:58:24 pm »
Докторе благодаря ви за отговора за Божко  :D!
Сега след вашият отговор реших, че в крайна сметка ще се обадя на педиатърката и ще настоявам да сменим този фризовом - тя настояваше за него не защото той е повръщал, а защото трудно се изхождаще, не че е имал запек, а не беше ходил седмица и нещо, тогава беше на НАН ХА, минахме на фризовом, но сега нали ви казах, че ходи по 1 път дневно, даже преди малко се изходи с моя помощ, по точно с термомътъра и му олекна и заспа. Въпросът ми към вас сега е: как да откажа фризовома и да минем към Хумана/ коя по точно хумана да взема?/ - постепенно ли да намалявам фризовома и да включвам хуманата или от раз?, на едно ядене да ги смесвам ли или ..... бихте ли ми казали, нещо като схема, като меню, за да не объркам нещата. Аз ще говоря с педиатърката, но искам да съм подготвена, защото знам, че ще трябва да поспоря с нея.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #533 -: Януари 03, 2008, 13:26:06 pm »
Докторе, за много години, жив и здрав, само хубави моменти и здрави пациенти!
Обръщам се с въпрос за мен този път, кърмим се все още поне 2-3-4 пъти на денонощие, но от снощи се разболявам- втрисане, мускулни болки, запушен нос, "дере" ми гърлото. Пръскам си по два пъти във всяка ноздра от 0.05% Олинт, друго не смея да взема, но доста ме боли гърлото. Какво ще ми препоръчате? Благодаря предварително.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #534 -: Януари 03, 2008, 13:35:28 pm »
Д-р Бърди искам да благодаря за вашата помощ!!!
Резултатът вече е на лице - от 27.12  оченцето на Вики е съвсем добре като другото!!! Явно каналчето се е отпушило!!! Много се зарадвах!!! Като си помисля, че искаха да сондираме още в 3тия -лошо ми става!!!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #535 -: Януари 03, 2008, 14:34:38 pm »
благодаря  :thankyousign:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #536 -: Януари 03, 2008, 14:42:26 pm »
Благодаря за бързите отговори!За вит.Д ми казвате,че е достатъчно детето да изпива около 400-500 мл на ден АМ.Но ние пием общо на ден 370 мл-сутрин 170 и вечер 200 мл.Колко Вигантол да давам при това положение,че вече и навън не излизаме като преди.Колкото за снимка на бенката-нямам възможност,но не е гладка по кожата,а е изпъкнала.Днес прави 7 месеца-карат ме да включвам попара в храната на беба-трябва ли?
1 капка само е предостатъчна.
За никакви попари и хляб под 11-12 м възраст и реч не може да става.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #537 -: Януари 03, 2008, 14:47:20 pm »
Докторе благодаря ви за отговора за Божко  :D!
Сега след вашият отговор реших, че в крайна сметка ще се обадя на педиатърката и ще настоявам да сменим този фризовом - тя настояваше за него не защото той е повръщал, а защото трудно се изхождаще, не че е имал запек, а не беше ходил седмица и нещо, тогава беше на НАН ХА, минахме на фризовом, но сега нали ви казах, че ходи по 1 път дневно, даже преди малко се изходи с моя помощ, по точно с термомътъра и му олекна и заспа. Въпросът ми към вас сега е: как да откажа фризовома и да минем към Хумана/ коя по точно хумана да взема?/ - постепенно ли да намалявам фризовома и да включвам хуманата или от раз?, на едно ядене да ги смесвам ли или ..... бихте ли ми казали, нещо като схема, като меню, за да не объркам нещата. Аз ще говоря с педиатърката, но искам да съм подготвена, защото знам, че ще трябва да поспоря с нея.


Най-важната и честа причина за "запек" при изкуствено хранени деца до 4-5 месеца е недостатъчното количество изпивано мляко. Увеличавате количеството-и всичко си идва на мястото. Или оставяте детето само да решава колко и кога да пие.

Може направо да минете на Хумана 1. Не е нужно нещо друго. Но е добре за първият ден да дадете 1 биберон Хумана 1 и да огледаме как се приема. На другият ден-два биберона. Ако се приема добре-на другия ден сменяте всичко.

Да се изхожда 1 път дневно си е нормално.
Не мъчете детето с термометри и др. подобни. Предлагайте предостатъчно АМ и детето само ще се изхожда. Не ползвайте специални млека без нужда-искайте обосновка.
« Последна редакция: Януари 03, 2008, 14:51:52 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #538 -: Януари 03, 2008, 14:48:17 pm »
Докторе, за много години, жив и здрав, само хубави моменти и здрави пациенти!
Обръщам се с въпрос за мен този път, кърмим се все още поне 2-3-4 пъти на денонощие, но от снощи се разболявам- втрисане, мускулни болки, запушен нос, "дере" ми гърлото. Пръскам си по два пъти във всяка ноздра от 0.05% Олинт, друго не смея да взема, но доста ме боли гърлото. Какво ще ми препоръчате? Благодаря предварително.

Може да вземете Парацетамол, Антибиотик... няма проблем.

***
Благодаря за пожеланията, толерантното и внимателно отношение към Бърди-малката птичка във форумите тук. Форума е наистина чудесен, и още повече ме радва факта колко души дойдоха и се регистрираха. Дори и 1/3 от тях да чете, задава въпроси,обсъжда, и се информира в темите ми, дечицата в Бг по-малко ще страдат. Само това ми е целта-нищо друго. Нищо!
« Последна редакция: Януари 03, 2008, 14:55:48 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #539 -: Януари 03, 2008, 14:50:36 pm »
Д-р Бърди искам да благодаря за вашата помощ!!!
Резултатът вече е на лице - от 27.12  оченцето на Вики е съвсем добре като другото!!! Явно каналчето се е отпушило!!! Много се зарадвах!!! Като си помисля, че искаха да сондираме още в 3тия -лошо ми става!!!
Чудесно!

Колко псувни и обиди "изяде" Д-р Бърди в "другия" форум по тази тема... не ми се пише. Перцата на Бърди посивяха с оттенък на бялото. Най-вече около вратлето ;).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.