0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1180 -: Януари 23, 2008, 10:41:47 am »
Д-р Бърди, аз пак имам нужда от помощ  :(
Проблемът с кожата пак се повтаря. Започва точно както предния път.
Снощи забелязах, че челцето вече не е гладко и тази сутрин вече е червено и челото и частта покрай ухото и окото и това, също както предния път от дясната страна :( Хем е червено, хем се лющи  :( До утре, сигурно бузата ще е пламнала.
След тридневното мазане с правеното кремче продължих да мажа след баня с А-дерма екзомега, преди разходка - също.

Какво да правя?
Благодаря за отделеното време!
На тази страна има контакт-одеяло,вълнено дрешки,пуловерчета,шалчета, Ваши дрехи.
Затова се получава така. Или спи на същата страна,опрян в нещо дразнещо. в реакция с потта нещата се обострят веднага.
Или къпем с неподходящо нещо, или праха за пране е неподходящ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1181 -: Януари 23, 2008, 10:45:20 am »
Здравейте Бърди,
прочетох в другата тема мнението ви относно храненето в 10ч, но не разбрах за каква възраст се отнася. Интересувам се , защото при нас нещата стоят точно така.Дара яде най - много в 10ч - 250 гр и така следващото и хранене отива чак в 15 - 15.30 когато давам плодово пюре, т.е. няма обяд - няма зеленч пюрета :D
Дори и по - малко да хапне в този час следващото хранене пак си е в 15ч
Освен това продължава да яде 6 пъти - последното хранене е около 12ч - 01ч, следващото в 04ч - 05ч, рядко в 05.30.Днес съзнателно и дадох по малко да яде в 04.30 с идеята да хапне по рано, но ми излязоха криви сметките/още не е яла/.
1.Нормално ли е да яде все още по 6 пъти - общо около 750-800гр без пюрето?
2.Трябва ли да променя нещо?
3. Притесняват ме най - вече тези нощни похапвания.
Детето наддава добре - родена е 3.700 /изписаха я 3.150 /, на консултацията на 5ти м беше 7.900,65см, сега 20 дни по- късно е 8.600.
Благодаря Ви !

1.Да.
2.Да намалите количествата в 10 часа, или да давате само мляко там.
3.Не са нощни... късно вечер са. Ако сгъстявате последното АМ с оризово брашно ще издържа по-до късно сутрин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1182 -: Януари 23, 2008, 11:17:35 am »

1.Да.
2.Да намалите количествата в 10 часа, или да давате само мляко там.
3.Не са нощни... късно вечер са. Ако сгъстявате последното АМ с оризово брашно ще издържа по-до късно сутрин.
[/quote]
Да в 10 давам само ам.Днес дадох само 100гр давидим до кога ще издържи.
Благодаря!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1183 -: Януари 23, 2008, 11:21:04 am »
Доктор Бърди, здравейте, искам да ви попитам следното:
1. на Кристина едното и око сълзеше от 4 дни без секрети, почиствах само с преварена вода. Днес има обаче доста секрет, на мен ми наподобява на конюктивит, но го казвам, само за да добиете представа за сектера, иначе не сме били на преглеб. Обадих се на педиатъра ни /и сега веднага на вас естествено, на къде без вас/ и тя каза, да вземем Тобрекс за мазане, един път дневно, а през другото време само с преварена вода. Какво мислите вие?
2. Има нещо като червено петно на рамото близо до вратлето с много ситни пъпчици, петното не е голямо, колкото две бобени зърна, като екзема е, може от търкане на дрехи...Мажа с а-дерма, от 4-5 дни. Не минава, дали можете без снимка да кажете нещо по въпроса или да направя една фотосесия?
3. Дала съм ябълка, круша, банан /не го харесва/, банана дадох два дни поред в комбинация един път с круша, един път с ябълка. Това преди три дни, а вчера дадох само круша. Мога ли днес да дам слива или да изчакам. С банана дали да опитам след седмица-две, тогава може да се хареса или? Иначе алергични реакции няма.
4. Оризовата каша с АМ ли да я дам или само с вода, ако идеята е в тези хранения да заместим и изключим АМ?

Много ви благодря.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1184 -: Януари 23, 2008, 11:27:20 am »
На тази страна има контакт-одеяло,вълнено дрешки,пуловерчета,шалчета, Ваши дрехи.
Затова се получава така. Или спи на същата страна,опрян в нещо дразнещо. в реакция с потта нещата се обострят веднага.
Или къпем с неподходящо нещо, или праха за пране е неподходящ.
Ох, мислих в тази насока - нищо вълнено не ползвам нито за него, нито за мен.
Той спи на противоположната страна. Пък и двата пъти това "тръгва" от челото  :?
За праха - не знам, уж е хубав прах. Все един и същ е от как съм почнала да пера нещо негово. И нашия прах не съм сменяла...
Евентуално да е то това, че отново започнах да използвам тоалетното блокче на Себа мед, въпреки че това е доста преди кожните проблеми.
Ако приема, че проблема е в сапунчето и се върна към шампоана на Мустела, трябва ли да направя нещо друго или само чакам?
Да започна ли да мажа по 2 пъти с Адерма-та или само след баня е добре?
Благодаря за отделеното време!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1185 -: Януари 23, 2008, 11:58:09 am »
Въпроса е и когато носите детето къде опира главата от тази страна.Шапки,шалчета. дрешки с висока яка, триещи се в шията... .
Или когато седи в столче, къде опира странично.
Не ползвайте Мустели, СебаМед и т.н.
Обикновено детско сапунче или шампоан.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1186 -: Януари 23, 2008, 11:59:44 am »
Непрекъснато получавам това съобщение:

"Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later."

При опит да пиша между 12 и 19 часа.
Не знам какво става, но е много неприятно.


Ще отговоря на всички след 18-19.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1187 -: Януари 23, 2008, 13:23:20 pm »
КОКИ и аз да се намеся дето не ми е работа :oops: ,но и на6то моми4е е с 4увствителна кожа и даже пера и на6ите дрехи и 4ар6афи със специален прах ,с които пера и неините дрехи(за6тото доста се върдаля из на6ето легло ,носим я на ръце постоянно ) ,гледам да не я претоплям държа 19 ° максимум 20°(като не я загъвам с ни6то).Къпя я с а дерма 6ампоан4ето за тяло и коса  и я мажа с крема на а дерма съ6то (предимно сутрин когато я по6тя :)),а след баня(къпя я на 2 дена един път) задължително и мажа цялото тяло за6тото кожата е суха след къпането и след това става супер мека  :).Ония ден ре6их да я изкъпя с мустелата ,е пак ми се изрина детето(мазах с а дермата няколко пъти и си иЗ4езнаха) ,така 4е ако Боян4о е с 4увствителна кожа много не експериментирваи разли4ни марки козметики.

Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1188 -: Януари 23, 2008, 14:09:41 pm »
Д-р Бърди,
Кога даваме ориз варен, а не оризово брашно/каша?

и още един въпрос
От близо 4 месеца съм захранила, но рядко стигаме количество от 80 гр. Проблем ли е това, че основно яденето й е кърма?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1189 -: Януари 23, 2008, 15:00:03 pm »
Ох,Шаки май ще се окаже с нежна кожа моето момче.
Аз не го възприемах като експеримент това, защото по стечение на обстоятелствата и двете козметики съм ги ползвала още в самото начало и не е имало никакви реакции.
И пак да питам, може ли да е реакция от сапуна това при положение, че не се е проявило на първото ползване, а след n на брой такива?
И това, че се появява по един и същи начин - не просто да избият пъпки, ами си има последователност...челото става грубо, после се зачервява, после тръгва към бузата, всичко това придружено с лющене... И е само на лицето да му се не види. Дали пък тогава няма да е от моя дреха... Обаче пък тогава си мисля, щеше да е от лявата страна, защото там му е леко сплескана главичката и той винаги се обляга на ляво поради тази причина...
Бърди, казвате да не ползвам Себа мед, мустела, а обикновен шампоан или сапун, ами те нали всички шампоани и сапуни са на някаква марка? Не разбирам какво да му взема :(
Вече имам половин шкаф с ненужна козметика, която сигурно даже на мен ще е трудно да изразходя :?
Къде бъркам не знам...
« Последна редакция: Януари 23, 2008, 15:12:35 pm от коки »
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1190 -: Януари 23, 2008, 15:16:23 pm »
 Здравейте, Д-р Бърди! Преди 15 дни започнахме лека- полека захранване с млечно-зеленчуково пюре- картоф. Три дни поред вече изцяло заместено хранене. От Днес добавих и морков около 40 грама. Детето изяде една купичка на която пише че е 150 мл и мрънкаше за още , че дадох и 30 мл АМ (на 5 месеца и половина е детето).Въпросите ми са:
 1. Ограничаваме ли количеството млечно- зеленчуково пюре (и изобщо пюрето) или подобно на АМ не слагаме ограничения? мерките ни при навършени 5 месеца бяха 64см / 6800г
 2. Броколи запичащ или разхлабващ ефект има?
 3. Ако се появи запек от пюрето, какво правим?(питам понеже картоф /морков запичащи ги четох че са)
 4. Кога да започнем плодовите пюрета?
 Сърдечно благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1191 -: Януари 23, 2008, 17:55:43 pm »
Доктор Бърди, здравейте, искам да ви попитам следното:
1. на Кристина едното и око сълзеше от 4 дни без секрети, почиствах само с преварена вода. Днес има обаче доста секрет, на мен ми наподобява на конюктивит, но го казвам, само за да добиете представа за секрета, иначе не сме били на преглед. Обадих се на педиатъра ни /и сега веднага на вас естествено, на къде без вас/ и тя каза, да вземем Тобрекс за мазане, един път дневно, а през другото време само с преварена вода. Какво мислите вие?
2. Има нещо като червено петно на рамото близо до вратлето с много ситни пъпчици, петното не е голямо, колкото две бобени зърна, като екзема е, може от търкане на дрехи...Мажа с а-дерма, от 4-5 дни. Не минава, дали можете без снимка да кажете нещо по въпроса или да направя една фотосесия?
3. Дала съм ябълка, круша, банан /не го харесва/, банана дадох два дни поред в комбинация един път с круша, един път с ябълка. Това преди три дни, а вчера дадох само круша. Мога ли днес да дам слива или да изчакам. С банана дали да опитам след седмица-две, тогава може да се хареса или? Иначе алергични реакции няма.
4. Оризовата каша с АМ ли да я дам или само с вода, ако идеята е в тези хранения да заместим и изключим АМ?

Много ви благодря.
1.Ако склерата отдолу не е червена си струва за ден,два да почистите само без Тобрекс. Чак след това може да капнете "Тобрекс".
2.Фусикорт? може да ползваме.
3.Може да дадете слива, да. Може да сложите 1-2 мезурки от вкусна каша към плода като алтернативно ястие :). Да, може да дадете банана след почивка. Няма да има "алергични реакции" <--- бъдете сигурни.
4.Както и харесва. Свободното АМ искаме да изключим като течна храна, а не АМ като съставка на храната.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1192 -: Януари 23, 2008, 17:57:17 pm »
Д-р Бърди,
Кога даваме ориз варен, а не оризово брашно/каша?

и още един въпрос
От близо 4 месеца съм захранила, но рядко стигаме количество от 80 гр. Проблем ли е това, че основно яденето й е кърма?
Ориза се смята глутенова храна (с много уговорки и противоречиви данни). Следователно 10.5-11 месец и след.

Не, не е проблем, стига да наддава добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1193 -: Януари 23, 2008, 17:59:10 pm »
Ох,Шаки май ще се окаже с нежна кожа моето момче.
Аз не го възприемах като експеримент това, защото по стечение на обстоятелствата и двете козметики съм ги ползвала още в самото начало и не е имало никакви реакции.
И пак да питам, може ли да е реакция от сапуна това при положение, че не се е проявило на първото ползване, а след n на брой такива?
И това, че се появява по един и същи начин - не просто да избият пъпки, ами си има последователност...челото става грубо, после се зачервява, после тръгва към бузата, всичко това придружено с лющене... И е само на лицето да му се не види. Дали пък тогава няма да е от моя дреха... Обаче пък тогава си мисля, щеше да е от лявата страна, защото там му е леко сплескана главичката и той винаги се обляга на ляво поради тази причина...
Бърди, казвате да не ползвам Себа мед, мустела, а обикновен шампоан или сапун, ами те нали всички шампоани и сапуни са на някаква марка? Не разбирам какво да му взема :(
Вече имам половин шкаф с ненужна козметика, която сигурно даже на мен ще е трудно да изразходя :?
Къде бъркам не знам...
Обикновено детско сапунче... .
Ами ако е засъхнала пяна от миенето на главата и на това място излиза веднага екзема?
Може и от обилно потене да стане същото нещо. Понякога пот+дрешка дават реакция, понякога само засъхнала пот.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1194 -: Януари 23, 2008, 18:00:45 pm »
А как определяте количеството пюре (ако се приготвя вкъщи, ясно е, че на купените пише грамажа)?
« Последна редакция: Януари 23, 2008, 18:02:40 pm от Нели* »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1195 -: Януари 23, 2008, 18:02:05 pm »
Здравейте, Д-р Бърди! Преди 15 дни започнахме лека- полека захранване с млечно-зеленчуково пюре- картоф. Три дни поред вече изцяло заместено хранене. От Днес добавих и морков около 40 грама. Детето изяде една купичка на която пише че е 150 мл и мрънкаше за още , че дадох и 30 мл АМ (на 5 месеца и половина е детето).Въпросите ми са:
 1. Ограничаваме ли количеството млечно- зеленчуково пюре (и изобщо пюрето) или подобно на АМ не слагаме ограничения? мерките ни при навършени 5 месеца бяха 64см / 6800г
 2. Броколи запичащ или разхлабващ ефект има?
 3. Ако се появи запек от пюрето, какво правим?(питам понеже картоф /морков запичащи ги четох че са)
 4. Кога да започнем плодовите пюрета?
 Сърдечно благодаря.
1.Ако са минали 4-5-6 дена от началото на захранването->> не ограничаваме количеството. От морков не се преяжда :). От наденички->> да ;).
2.Нито едното,нито другото.
3.Намаляваме картофчето и добавяме АМ.
4.2-3 седмици след началото на храненето с първата външна храна. Както и ако плодовете Ви са първата външна храна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1196 -: Януари 23, 2008, 18:04:22 pm »
А как определяте количеството пюре?
В чинийка, мерим, знаем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1197 -: Януари 23, 2008, 18:13:14 pm »
А как определяте количеството пюре?
В чинийка, мерим, знаем.
Мне, не е задоволителен отговорът. Чинийка пуканки не е равна като грамаж на чинийка картоф  :wink: Да купувам ли теглилка за продукти е въпросът, как да премервам.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1198 -: Януари 23, 2008, 18:21:15 pm »

3.Намаляваме картофчето и добавяме АМ.

 
 Простете, не разбрах- по-малко пюре и след това добавка АМ, или пюре направено с повече мляко (по-рядко) -ама то пюре ли ще е :) ?
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1199 -: Януари 23, 2008, 18:37:33 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Филип е на 2 месеца и 8 дена и от 10 дена сам отказа нощното хранене, т.е. сега сме на 5 хранения, само кърма. През деня се храни средно на 4 часа (отново сам си направи този режим). Притеснява ме, че понякога през деня си поспива и се случва да яде след 5 часа, а вечер видимо му се приспива към 21.30, но ние го къпем към 22 и последното му хранене е към 22.30-23, за да му се съберат 5 хранения. Знам, че е хубаво през нощта да му се събират 8 часа сън, но просто няма как да стане..., сутрин към 7 се налага да го будя, иначе може да откара до 8 и ще минем на 4 хранения. Иначе наддава добре, за 1 месец 1 кг, средно по 200-250 гр. на седмица. Какво бихте ме посъветвали за режима му? Също така при 5 храненич, колко средно би трябвало да поема? Благодаря!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!