0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #860 -: Март 06, 2009, 11:01:48 am »
Ами да ходила съм. Имах анаеробна инфекция, но след лечение ми каза, че вече съм ок и нищо да не пия. Но бебето не става. А пък цикала си ми е нередове последния месец ми дойде на 24 ден а предишния на 32. Май си идва когато си иска.

Мила,не знам ништо за анаеробната инфекция,съжелявам че не мога да ти помогна с инфо,но според мен не е зле да си проследиш О на УЗ...а БТ мериш ли?
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #861 -: Март 06, 2009, 13:37:57 pm »
 :ask:здравейте......искам да ви попитам...........ако цикалът ми е редовен....около27.28 дни..каква е вероятноста да има късна овулациа..кам 18=21 ден.и ако има такава,,,на какво се дължи.за сажаление почнах от този месец да си меря БТ... :bori_006: :balk_144:
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #862 -: Март 06, 2009, 15:57:58 pm »
ТВ,не е фатално,мила,кекс през ден ти дава мн добър шанс да улучите момента :wink:
А сега ми дойде друго на ум.Ако правим кекс от първия ден на спада до първия на повишението включително.....нали ще уцелим овуто :ask:?!То трябва да са 4-5 дни промеждутъка...В смисъл че вече като се повиши Т. значи със сигурност О. е минала...
Че през ден от 8 ми до 25-30 ти ден милото  osi_12

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #863 -: Март 06, 2009, 17:13:52 pm »
А сега ми дойде друго на ум.Ако правим кекс от първия ден на спада до първия на повишението включително.....нали ще уцелим овуто :ask:?!То трябва да са 4-5 дни промеждутъка...В смисъл че вече като се повиши Т. значи със сигурност О. е минала...
Че през ден от 8 ми до 25-30 ти ден милото  osi_12
Миличка,работата е в това,че не знаеш кога ще е спада,а повишението е директно на следващата сутрин!Да не говорим,че спад може и да няма,а директно повишение...да не говорим,че БТ не константа,мени се,днес може да е 36,4 а утре 36,6,което не говори само по себе си нито за спад нито за повишение :),ето един сайт ако разбираш англ. http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/index.php?c=search  има доста графики които можеш да сортираш и разгледаш,:wink: ако не пробвай с руския www.babyplan.ru
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #864 -: Март 06, 2009, 17:58:28 pm »
Благодаря за отговора.Ще видим какво ще правим.Надявам се и  ЦС да помогне в разгадаването на овуто.И в двата сайта се регистрирах онзи ден .Но до колкото знам имало някакво разминаване от рода на 4 дни... 8O между двата.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #865 -: Март 06, 2009, 17:59:40 pm »
:ask:здравейте......искам да ви попитам...........ако цикалът ми е редовен....около27.28 дни..каква е вероятноста да има късна овулациа..кам 18=21 ден.и ако има такава,,,на какво се дължи.за сажаление почнах от този месец да си меря БТ... :bori_006: :balk_144:
Джесика,мила,нещо графиката не ти е както трябва,виж в настройките,дали не си попълнила нещо не както трябва...!!!Инсеминации ли правите??По принцип може,което значи че ЛФ при теб е мн къса,което е проблем...какво те кара да мислиш така??

пп ТВ,ти нали ректално мериш??
« Последна редакция: Март 06, 2009, 18:06:57 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #866 -: Март 06, 2009, 18:35:59 pm »
:ask:здравейте......искам да ви попитам...........ако цикалът ми е редовен....около27.28 дни..каква е вероятноста да има късна овулациа..кам 18=21 ден.и ако има такава,,,на какво се дължи.за сажаление почнах от този месец да си меря БТ... :bori_006: :balk_144:
Джесика,мила,нещо графиката не ти е както трябва,виж в настройките,дали не си попълнила нещо не както трябва...!!!Инсеминации ли правите??По принцип може,което значи че ЛФ при теб е мн къса,което е проблем...какво те кара да мислиш така??

пп ТВ,ти нали ректално мериш??
здаржей ФИБО,,,,да на 10.02 правих изкустжено осеменяване..на 24.02 кръвен тест за бременост=отрицателен..и на 25.о2 цикалът ми доиде....защо да не е наред графиката....почнах да отбелязвам БТ от 26.02..днес сме 06.02 и до сега съм отбелязала всичко.а за късната овулациа просто така попитах...едно време имах завишен пролактин........другата седмица сте изследвам всики хормони=TSH..LH...FSH..PROLATTINA,17 BETA ESTRADIOLO/E2/,PROGESTERONE...живея в италия и доктора ми каза да ги изследвам точно на 14 ден от цикала......та за графиката какво :ask:
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #867 -: Март 06, 2009, 18:52:55 pm »
да меря е ректално всяка сутрин в 7....с продалжителност 10мин...моля те отговори ми.......искам да добавя 4е преди 25.02 никога не сам си мерила БТ :BangHead:но се надявам скоро да видя една цяла графика нормална..дано
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #868 -: Март 06, 2009, 19:00:23 pm »
Да поясня за тези, които не знаят. Всяка графика започва от първия ден на меструацията. И продължава до последния чист ден. Следващата графика, т.е. следващият цикъл започва пак от първия ден на менструацията. Цикъла никога не започва от овулацията, или от някой друг произволен ден.
И изобщо началото на всеки цикъл при жената започва с менструацията.
« Последна редакция: Март 06, 2009, 20:13:00 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #869 -: Март 06, 2009, 19:06:38 pm »
да меря е ректално всяка сутрин в 7....с продалжителност 10мин...моля те отговори ми.......искам да добавя 4е преди 25.02 никога не сам си мерила БТ :BangHead:но се надявам скоро да видя една цяла графика нормална..дано
Осияна вече ти е писала,БТ ти е добре,не се панирай!!!
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #870 -: Март 06, 2009, 20:49:56 pm »
БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО....този месец ще работя по въпроса за  :bori_015: :bori_010: С много любов...че от всички изследвания и доктори....блокирах........но се надявам моито мъжле да ме отблокира :bori_016: :lovedock: :heartbeat:пожелажам и на вас много лщбов..и после всички така.. :balk_95: preggo...късмет
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #871 -: Март 07, 2009, 10:25:05 am »
 :hello2: , малко съм объркана  :ask:, няколко дни  си правя тестове за овулация,както и да е първите два дни резултатите счетох за отрицателни понеже втората черта беше доста бледа.Вчера на 13 ден от МЦ теста беше положителен в 17:30 ч.,втората черта беше по ярка от контролната.В 21:00 часа  :bed: след това пак към 00:00 ч.Днес пак ще си направя тест по същото време и ако е положителен ще дейставаме пак така.Объркването ми идва от калкулатора на сайта за определяне датата на оплождането.Първи ден на МЦ беше 22.02.09, датата на зачеване ми излиза 8.03.09.Възможно ли е на 13 ден (6 март) от цикъла да съм в овулация, а зачеването да бъде на 8 март или на 9 март,понеже цикъла ми варира 28 -29 дни ?Ние пак ще се сексим на 8 март,но ми е чудно  :ask:

Успех на всички  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #872 -: Март 07, 2009, 10:56:47 am »
Да,възможно е да имаш + О тест на 13ти,чети добре листовките на теста!О настъпва 6-36ч след положителен О тест!Календара посочва само,евентуалните ти фертилни дни,не точна дата за зачеване,това никой не може да ти го изчесли!
Добре е че правиш тестове,но си мери и БТ редовно!!Теста не е гаранция за О!!
Успех
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #873 -: Март 07, 2009, 11:28:53 am »
бях започнала да си меря и БТ в началото но се разболях и тя стана висока и се отказах,но другия месец ще я следя редовно.Благодаря за бързия отговор. :flower:

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #874 -: Март 07, 2009, 18:10:33 pm »
има един много интересен сайт/руски/на който много добре са дадени,видове графики,според различни дължини на двете фази,и различни заболявания...които иска може да го погледне....www.babyplan.ru :bighug: :cheerleader:
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #875 -: Март 07, 2009, 18:47:09 pm »
 :hello: току що си правих тест за О и го смятам за -,понеже втората черта е много бледа.Знете ли че днес от както се прибрах към 15 :00 ч. си легнах да спя  :sleeping: и къде спах къде не ,все едно,но като станах си направих теста.Мисля си че това е повлияло на теста.Възможно ли е? Някакси се надявах и този да е положителен  :?Изглежда при мен О е кратичка може и да няма 24 ч.

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #876 -: Март 07, 2009, 18:52:06 pm »
Oф ,пък сега след 10-15 мин. са еднакви тези две черти.Много ме объркват тези тестове.Как да го отчета този резултат сега,тъкмо щях да си го пиша в календара че е отрицателен и като го погледнах за последно беше положителен.Нищо де аз ще си правя кекса пак,пък каквото стане. :lol:

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #877 -: Март 07, 2009, 19:16:10 pm »
Здравейте, при положителен тест за овулация вчера, възможно ли е този месец да нямам овулация. Питам, защото предходния месец усетих ясно овулацията, а този все още нямам никакви усещания.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #878 -: Март 08, 2009, 09:49:42 am »
Изглежда при мен О е кратичка може и да няма 24 ч.
Маичка,съня по никакъв начин не повлиява О!!Теста "засича" хормон наречен ЛХ,когато той е в своя пик,предизвиква спукването на фоликула в който се намира яйцеклетката,О настъпва в рамките на 12-48ч след пика на ЛХ(на теория),но на практика е възможно да настъпи 6-36ч след пика на ЛХ,О не продължава в рамките на това време!!О трае само един миг!!Пукването на фоликула се нарича овулация

пп Разгледай темата с графиките на Денис,там има много инфо
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #879 -: Март 08, 2009, 09:56:03 am »
Здравейте, при положителен тест за овулация вчера, възможно ли е този месец да нямам овулация. Питам, защото предходния месец усетих ясно овулацията, а този все още нямам никакви усещания.
Маслинке :wink:,здравей,- да ,по-принцип е възможно,да не се повтарям прочети горния пост,относно ЛХ!Това,че не си усетила -нищо не значи,може да си спяла,да си била в действие или въобще да не се е усетило :D,споко,само по БТ може да се разбере дали е имало О!Ако имаш ясна двуфазност на графиката си - най- вероятно си имала О :wink:
успех,миличка
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!