0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Видях двете черти
« -: Ноември 21, 2005, 09:50:11 am »
за първи път през живота си. Направих си уринен тест в четвъртък, на 14 ден след пункцията (12 ден след трансфера) и се появи втора светла черта. Тази сутрин отново правих тест и чертата вече е тъмна колкото контролната. В събота ще ходя при доктора на ултразвук.
Все още не мога да се зарадвам, защото не знам дали всичко ще е наред, дори не си мисля "аз съм бременна", а само "тестът ми е положителен". Стискайте ми палци.


*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Видях двете черти
« Отговор #1 -: Ноември 21, 2005, 09:59:05 am »
Чудесна новина! Поздравявам те и те прегръщам. Дръж се! Войната наполовина е спечелена и ти желая целият късмет на света! Браво Дани! Браво!
Целувки :balk_5:

Видях двете черти
« Отговор #2 -: Ноември 21, 2005, 10:22:08 am »
Поздрави и целувки и от мен!!!

Ще стискаме палци всичко да е наред!!!

Целувки preggo
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Видях двете черти
« Отговор #3 -: Ноември 21, 2005, 10:26:54 am »
Много късмет от тук нататък.
Мисли положително:)
*
Видях двете черти
« Отговор #4 -: Ноември 21, 2005, 10:32:35 am »
Поздравления, Даниелка,
Пожелавам ти всичко да бъде наред отук нататък и след 8 месеца да гушнеш своето слънчице (или повече слънчица)  :D
Разкажи ни, ако не те затруднява, в коя клиника прави опита, как протече процедурата, сподели впечатления, които биха били полезни.
Прегръщам те!  :balk_21:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Видях двете черти
« Отговор #5 -: Ноември 21, 2005, 10:33:12 am »
Браво, поздравления. :lol:
Видях двете черти
« Отговор #6 -: Ноември 21, 2005, 10:35:10 am »
Честито! Много спокойствие и щастие ти желая!

 :D
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Видях двете черти
« Отговор #7 -: Ноември 21, 2005, 10:43:39 am »
Цитат на: cygnus

Разкажи ни, ако не те затруднява, в коя клиника прави опита, как протече процедурата, сподели впечатления, които биха били полезни.
Прегръщам те!  :balk_21:

Душинко, Даниелачето е от нашият фен клуб. Отчете се за искито в моята тема. Нейната пункция беше ден преди моята.
Но аз също ще се радвам с няколко думи да ни опише пътят до заветните 2 чертички и колко перипети изпепелиха?

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Видях двете черти
« Отговор #8 -: Ноември 21, 2005, 10:53:56 am »
Браво!!! :rainbow:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Видях двете черти
« Отговор #9 -: Ноември 21, 2005, 11:12:55 am »
Поздравления за чудесната гледка, Дани! Много се радвам, че най-после успяхте! Ще стискам палци оттук нататък всичко да върви по мед и масло!  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Видях двете черти
« Отговор #10 -: Ноември 21, 2005, 11:21:56 am »
Браво момиче  :D
Поздравления. Лека бременност и да повлечеш краче
Видях двете черти
« Отговор #11 -: Ноември 21, 2005, 11:32:54 am »
Браво, Дани! Стискам всички палци!!!
Видях двете черти
« Отговор #12 -: Ноември 21, 2005, 11:46:46 am »
Желая ти лека бременност и много любов!
*
Видях двете черти
« Отговор #13 -: Ноември 21, 2005, 11:59:13 am »
Мила, Дани!
Успех и само положителни мисли!
Всичко ще бъде наред!
*
Видях двете черти
« Отговор #14 -: Ноември 21, 2005, 12:08:48 pm »
Дани, всичко ще се нареди по най-чудесния за тебе начин, сигурна съм! Много, много щастие ти пожелавам!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Видях двете черти
« Отговор #15 -: Ноември 21, 2005, 12:20:32 pm »
Браво!
Лека бременност и дано всичко да е наред от тук до края.
Видях двете черти
« Отговор #16 -: Ноември 21, 2005, 12:35:10 pm »
Браво Дани! :goodluck:

Късмет и успех нататък!
Леко бременеене!
*
Видях двете черти
« Отговор #17 -: Ноември 21, 2005, 14:47:03 pm »
Ееее, най-после!  :D  :D
Срам, не срам ще си призная, че вече бях почнала да се съмнявам в правилността на избора ми на клиника! :oops: Но... сметката е точна! :D
*
Re: Видях двете черти
« Отговор #18 -: Ноември 21, 2005, 14:52:29 pm »
Честито! :)  Спокойна и щастлива бременност!
Видях двете черти
« Отговор #19 -: Ноември 21, 2005, 16:13:20 pm »
Честито Дани стискам палци всичко да е наред
Житейски закон е:
Когато една врата се затваря,
друга се отваря пред нас.
Трагичното обаче е,
че човек гледа само към затворената врата
и не обръща внимание на отворената.
Видях двете черти
« Отговор #20 -: Ноември 21, 2005, 16:16:48 pm »
Момичета, благодаря за пожеланията. Рано или късно всички ще видят чертичките. Аз бях почнала да си мисля, че при мен няма да се случи, но ето че стана! Ще напиша накратко през какво съм преминала.
Опитите ни за забременяване са от малко повече от три години. След като повече от година не се получи, отидох при една гинеколожка в София. Тя ми назначи хормонални изследвания и спермограма на мъжа ми. За спермограмата ни прати при д-р Тачева, която тогава работеше в Св. Пантелеймон. Резултатът от спермограмата не беше добър - брой към 60 млн, 50% подвижни и 8% морфология. Мъжът ми отиде при Кацаров, който му откри варикоцеле 3-та степен. Решихме да не се оперира и да започне да пие витамини. След няколко месеца отидох в мед. център София, при д-р Владимиров. Мъжът ми си направи нова спермограма, която беше малко по-добра от първата, но напълно достатъчна за инсеминация. На мен докторът ми направи хидротубация, при която едната ми тръба не пропусна, най-вероятно pоради спазъм. През следващия цикъл повторихме хидротубацията, като преди това ми сложиха спазмалитик. Резултатът беше отново непропусклива тръба. И така последва лапароскопия, при която за щастие се оказа, че всичко е наред с тръбите, матката и яйчниците. Започнахме с инсеминациите. Първата беше без стимулация, сперматозоидите ни бяха отлични, към 26-28 млн., таймирането - също. Нищо не стана. При втората и третата бях стимулирана с клостилбегит - отново не стана. При четвъртата ме стимулираха с мерионал и меногон - отначало образувах много фоликули, но после останаха 3-4, а се спукаха само 2. В следващия цикъл започнах стимулация за 5-та инсеминация с минимална доза меногон, образувах само 1 доминантен фоликул и решихме да прекратим стимулацията. Междувременно бяхме направили почти всички възможни изследвания: при мен - автоимунни антитела (безплатните в Израел), антиспермални и антиовариални антитела - в норма, при мъжа ми - преживяемост (отлична) и HZA (малко под нормата). Решихме да правим инвитро. Наложи се да направим една спермограма, за да се види каква е морфологията и да решим дали да правим инвитро или икси. Морфологията се беше влошила на 6% и според д-р Тачева за по-сигурно трябваше да направим икси. Стимулацията ми беше по дълъг протокол, много внимателна, защото съм предразположена към хиперстимулация. Образувах над 20 фоликула, но доста от тях не бяха достатъчно големи. Докторът искаше да ме стимулира още 1-2 дни, за да пораснат, но естрадиолът ми престана да расте и имаше опасност от преждевременна лутеинизация. При пункцията ми извадиха 13 яйцеклетки, като две бяха незрели, други две бяха без полярни телца и още една с някакъв друг дефект. Набодоха 8 и 6 от тях се оплодиха. На втория ден, 5 бяха продължили да се развиват и ми върнаха три ембриончета - две перфектни, разделени на 5, без фрагментации и едно, разделено на 4, с малко фрагментации.


*
Видях двете черти
« Отговор #21 -: Ноември 21, 2005, 16:32:55 pm »
Късмет и много щастие след всичките премеждия!
*
Видях двете черти
« Отговор #22 -: Ноември 21, 2005, 17:36:33 pm »
Браво Дани, стискам палци всичко да бъде наред от тук на сетне :D
*
Видях двете черти
« Отговор #23 -: Ноември 21, 2005, 18:56:53 pm »
Браво, Дани!  :wave:
Много успех от тук нататък!
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
Видях двете черти
« Отговор #24 -: Ноември 21, 2005, 19:09:57 pm »
Честито стискам палци всичко да е наред :D
*
Видях двете черти
« Отговор #25 -: Ноември 21, 2005, 20:42:26 pm »
Честито две 4ерти4ки :)
Стискам палци вси4ко да е наред.
*
Видях двете черти
« Отговор #26 -: Ноември 21, 2005, 22:39:57 pm »
Честито! Лека и безпроблемна бременностт! :goodluck:


*
Видях двете черти
« Отговор #27 -: Ноември 22, 2005, 01:56:07 am »
Честито миличка - всичко да е наред и леко да си бременееш с малко сладко розово дребосъче :-)
*
Видях двете черти
« Отговор #28 -: Ноември 22, 2005, 09:15:53 am »
Честито мила Дани!
Да си ни жива и здрава, ти си като светъл лъч надежда за всяка от нас!Бъдете много щастливи! Смелите винаги побеждават!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Видях двете черти
« Отговор #29 -: Ноември 22, 2005, 09:49:15 am »
Поздравления за положителния тест и стискам палци всичко да е наред занапред :D
Благодаря ти, Бени!







Видях двете черти
« Отговор #30 -: Ноември 22, 2005, 10:01:55 am »
Дани, много сте преживели, затова сега ви пожелавам десеторно повече късмет с всичко и лека бременност. :lol:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Видях двете черти
« Отговор #31 -: Ноември 22, 2005, 10:33:49 am »
:)  :)  :) честито!
Видях двете черти
« Отговор #32 -: Ноември 22, 2005, 13:29:48 pm »
Честито и се наслаждавай на всеки миг от това вълнение! :D
*
Видях двете черти
« Отговор #33 -: Ноември 23, 2005, 13:07:07 pm »
Много много щастие и късмет занапред.Честито и от мен.Седмицата започна много,много обнадеждаващо!Успех на всички!
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Видях двете черти
« Отговор #34 -: Ноември 23, 2005, 16:50:39 pm »
Браво Дани!Аз сега прочетох тук,и много се зарадвах!Дано всичко от тук нататьк да вьрви добре!Спокойствие и много щастие ти желая!Изживявай всеки миг сега!Бьди щастлива! :dance2:


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Видях двете черти
« Отговор #35 -: Ноември 23, 2005, 17:03:49 pm »
Честито и от мен. Желая ти лека и безпроблемна бременност.

Ей, как обичам хубавите новини.
БРАВО!
Не може да има пълно щастие....
Видях двете черти
« Отговор #36 -: Ноември 30, 2005, 15:59:38 pm »
Честито и от мене. Лека и безпроблемна и най сладкото(сладките) бебе на света .
 :balk_21:
Видях двете черти
« Отговор #37 -: Декември 02, 2005, 15:18:45 pm »
Дани честито и от мен! Едва сега прочетох темата ти! Безпроблемна бременност ти желая и да си една щастлива мама на спокойно бебче! :D