0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

23 дни след трансфер
« -: Декември 02, 2007, 13:31:45 pm »
Здравейте, аз съм бременна след ИКСИ. Днес бях на пеглед 23 дни след трансфера. Имам плоден сак и аз го видях, но доктора каза да дойда след една седмица пак за да види ембриона. Не трябваше ли вече да се чуе сърдечна дейност? Нищо не каза как е ембриона. Нещо май не е наред. Как мислите момичета?
Re: 23 дни след трансфер
« Отговор #1 -: Декември 02, 2007, 13:33:23 pm »
извинявайте - 21 дни след трансфера
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: 23 дни след трансфер
« Отговор #2 -: Декември 02, 2007, 13:35:18 pm »
Първо честито! После, може би е още рано или ултразвуковият апарат на лекаря не е с достатъчно висока разделителна способност, но едва ли е причина да се притесняваш. Следващата седмица ще се види.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: 23 дни след трансфер
« Отговор #3 -: Декември 02, 2007, 13:39:11 pm »
Мели мерси. незнам дали е за радост още. По мои сметки съм в 5 г.с. и два дни, т.е. в 6-та г.с. Апарата на лекаря предполагам е много хубав (Стаменов). Не е ли време да се види вече сърдечна дейност?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: 23 дни след трансфер
« Отговор #4 -: Декември 02, 2007, 13:43:08 pm »
В 5 г.с. си, смятат се навършени седмици. Рано е, не се притеснявай.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: 23 дни след трансфер
« Отговор #5 -: Декември 03, 2007, 10:34:38 am »
Сесес, честито.
Въобще не се притеснявай. При мен също в 5 г.с. на същия ехограф се видя дамо точка (плоден сак). Чак в 7-ма видяхме и квартиранта. :D
Леки и безоблачни 9 месеца на очакване, изпълнени с много положителни емоции.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: 23 дни след трансфер
« Отговор #6 -: Декември 03, 2007, 11:00:36 am »
Имай малко търпение..
Първо сакче, после нещо в сакчето и чак тогава сърдечна дейност.
Ако се пора3ровиш малко и3 темите ще видиш колко мнооооого се е и3писало 3а ранната бременност.
Re: 23 дни след трансфер
« Отговор #7 -: Декември 03, 2007, 11:10:31 am »
На 27 ми ден след трансфер се видяха сакчетата. На едното се видя пулс, на другото не беше ясно. Д-р Стаменов ме извика след седмица.
Не се притеснявай, съвсем нормално е да се види на това време само сакчето.
Re: 23 дни след трансфер
« Отговор #8 -: Декември 03, 2007, 12:42:18 pm »
Момичета, много ви благодаря за куража :) Много се надяавам и моля всичко да е наред :) 
Re: 23 дни след трансфер
« Отговор #9 -: Декември 09, 2007, 13:15:02 pm »
днес бях на лекар засега всичко е ок. Видиа се ембрион и сърдечна дейност :) Дано занапред всичко да е ок. Какво мислите за пътуванията по време на ранна бременност?
Re: 23 дни след трансфер
« Отговор #10 -: Декември 09, 2007, 13:24:09 pm »
sesses ,лека бременност и прекрасно  :babyflips: на финала.А що се отнася до пътуването-мисля че ако има нещо забранено на този етап,то доктора би трябвало да те е информирал.
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: 23 дни след трансфер
« Отговор #11 -: Декември 09, 2007, 19:26:05 pm »
Sesses, честито! Лека и безпроблемна бременност! 

*
Re: 23 дни след трансфер
« Отговор #12 -: Декември 09, 2007, 19:41:08 pm »
Sesses, честита тупкаща Мечта. Леки и безоблачни месеци на очакване.
Аз лично нямах никаква забрана за пътуване. На 20-ти ден след теста пътувах до Плевен и обратно за изследвания. После правих 5 часов преход до Рилските езела (трябваше да са 30 мин. по обяснение на познат :x), после в 4-ти месец до морето. Но това трябва да ти разреши лекар. И разбира се да се чувстваш добре.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: 23 дни след трансфер
« Отговор #13 -: Декември 09, 2007, 22:10:06 pm »
Честито! Лека бременност!
Аз пътувах в 6 г.с. от София до Хасково на гости на свеки за седмица и после обратно в 7г.с. Но преди да предприема пътуването питах лекаря си, а и се чувствах сравнително добре. Пътуването обаче ме измори много, въпреки че спирахме честичко за почивки. 
  09.11.2007
Re: 23 дни след трансфер
« Отговор #14 -: Декември 10, 2007, 15:18:44 pm »
Благодаря ви много момичета :) Желая на всички много щастие и весели празници! :)
Re: 23 дни след трансфер
« Отговор #15 -: Декември 14, 2007, 03:38:10 am »
Хе, хей ! Поздравления ! Пожелавам ти лека и разкрасяваща бременност.
Знай, че до доказване на противното бебето е добре! Убедих се в това от личен опит.
Re: 21 дни след трансфер
« Отговор #16 -: Декември 30, 2013, 13:12:33 pm »
Здравейте, най- накрая събрах смелост да се включа в темата. Днес ми е 21 ден след трансфера с два положителни теста, но малко се притеснявам, че до днес нямам кой знае какви симптоми, освен че малко ме понаболяват гърдите и повечко ми се хапва. Моля Ви да ми кажете дали е нормално това, че до първият ми преглед с ултразвук / 08.01.2014/ ще се побъркам. Благодаря предварително.  osi_1
*
Re: 23 дни след трансфер
« Отговор #17 -: Декември 30, 2013, 14:23:22 pm »
Абсолютно нормално е. Не се притеснявай!  :) Аз съм сигурно една от най-безсимптомните бременни тук. И двата пъти.  :lol:

Re: 21 дни след трансфер
« Отговор #18 -: Декември 30, 2013, 15:26:37 pm »
Благодаря за успокоението blue_sky  :D Желая на всички весели празници и до скоро!  :bori_023:
*
Re: 23 дни след трансфер
« Отговор #19 -: Декември 30, 2013, 16:41:36 pm »
На теб лека бременност! :-)

Re: 21 дни след трансфер
« Отговор #20 -: Януари 02, 2014, 19:20:35 pm »
Здравейте, най- накрая събрах смелост да се включа в темата. Днес ми е 21 ден след трансфера с два положителни теста, но малко се притеснявам, че до днес нямам кой знае какви симптоми, освен че малко ме понаболяват гърдите и повечко ми се хапва. Моля Ви да ми кажете дали е нормално това, че до първият ми преглед с ултразвук / 08.01.2014/ ще се побъркам. Благодаря предварително.  osi_1

Изобщо не се притеснявай Силвана!И аз бях без никакви симптоми (единствено гърдите ми продължаваха да са чувствителни като преди цикъл).Обаче не се разминах без тях де :wink: При мен симптомите започнаха чак след прегледа (след 6г.с.), а сега вече с нетърпение чакам да изчезнат.Пожелавам ти при теб да не се и появяват, защото и аз много чаках и исках да имам симптоми, ама като почна това гадене и повръщане сега се моля вече да минават тея симптоми :D Успех и стискам палци всичко да е ок :) И не се притеснявай а мисли колкото се може повече позитивно защото бебчето усеща всичко :)