0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Дайте ми идея- ненужни списания
« -: Май 11, 2008, 13:13:54 pm »
От 2001 до миналата година всеки месец си купувах Коса и стил и списания за обзавеждане, имам огромна колекция и само ми заемат място, дайте идея какво да ги направя?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дайте ми идея- ненужни списания
« Отговор #1 -: Май 11, 2008, 13:21:40 pm »
mini, там където работя организираме редовно дарения за един дом във Велинград. И там специално има по-големи момичета и момчета, които много се радваха на такива списания. Специално тези списания за косата може да са полезни на момчета и момичета, които се ориентират към фризьорство, козметика, дизайн и т.н. А са сравнително скъпи и те немогат да си ги купуват.
Ние давахме всякакви женски списания, Ева, Жената днес, Мода...
В тези списания има и неща, които са доста полезни.


Поздрави на сладкиша и за бузите - знаеш. ;)


« Последна редакция: Май 11, 2008, 13:24:01 pm от Nina »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Дайте ми идея- ненужни списания
« Отговор #2 -: Май 11, 2008, 19:01:15 pm »
Мини, дари ги на библиотеката. Може и по време на ДРЗ.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дайте ми идея- ненужни списания
« Отговор #3 -: Май 11, 2008, 19:48:18 pm »
Библиотеката получават редовно Коса и стил, Пухи каза че не им трябват, евентуално ще пита дали имат нужда от списания за обзавеждане

за дом и аз си мислих, но се почудих дали няма да го приемат просто като начин да се освободя от нещо ненужно  :?а в Коса и стил специално има много хубави статии- истории на имената през вековете, здравословни проблеми и разрешаване, заради тях си ги купувах, не толкова за да съм в час с модата при подстрижките  :wink:

принципно най-лесно ми е да ги изхвърля, ама не ми се иска
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дайте ми идея- ненужни списания
« Отговор #4 -: Май 11, 2008, 22:12:44 pm »

за дом и аз си мислих, но се почудих дали няма да го приемат просто като начин да се освободя от нещо ненужно 

А, не се притеснявай, за едни ненужни, за други - нужни. Можеш да питаш управата, ако решиш да ги даваш. Не ги изхвърляй.
*
Re: Дайте ми идея- ненужни списания
« Отговор #5 -: Май 11, 2008, 22:51:35 pm »
Mini, в Дома в Роман има няколо момичета, които посещават курсове по масажи.
Мога да питам дали няма и такива, които се учат да станат фризьори. Искаш ли да питам и да им ги дадем. Сигурна съм, че ще са им от полза.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дайте ми идея- ненужни списания
« Отговор #6 -: Май 11, 2008, 22:58:10 pm »
супер, много ще съм ти благодарна, ама освен да идваме до София да ги караме, че доста тежат
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Дайте ми идея- ненужни списания
« Отговор #7 -: Май 11, 2008, 23:05:04 pm »
Ако в Роман ги искат, ще ми ги докараш до Пловдив при някое идване, а аз ще ги транспортирам до София, и без това често пътувам.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Дайте ми идея- ненужни списания
« Отговор #8 -: Май 12, 2008, 13:14:46 pm »
Другия вариант е, чрез мъжа ми - да ги вземе някой път, като минава през Стара Загора, ама не мога да кажа кога ще е това, а ти сигурно искаш скоро да е, за да не ти заемат място повече...
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Дайте ми идея- ненужни списания
« Отговор #9 -: Май 12, 2008, 13:43:02 pm »
И на ДРЗ може да ги натоварим :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Дайте ми идея- ненужни списания
« Отговор #10 -: Май 12, 2008, 14:36:17 pm »
Можеш да попиташ в Гимназията за облекло и хранене - там имат (или поне до скоро имаха) паралелка по фризьорство, имат и библиотека.  Мисля, че ще са от полза и по предназначение списанията "Коса и стил".
Re: Дайте ми идея- ненужни списания
« Отговор #11 -: Май 15, 2008, 13:55:39 pm »
От 2001 до миналата година всеки месец си купувах Коса и стил и списания за обзавеждане, имам огромна колекция и само ми заемат място, дайте идея какво да ги направя?

Прати ги на роднини или приятели в чужбина. Аз си купувам всякакви женски списания и всеки път се заричам, че няма да ги купувам повече, защото във всичките пише едно и също и има реклами на едни и същи магазини, но незнайно защо пак продължавам. След това братовчедка ми в Америка им се радва много - нали е на български. Пращам й ги с колет от Централна поща (може и от всяка поща) и е много по-евтино от DHL или UPS. За Северна Америка е около 18 лв. на килограм, за Европа е още по-ниска цената и пристигат след една седмица.
*
Re: Дайте ми идея- ненужни списания
« Отговор #12 -: Май 19, 2008, 14:12:10 pm »
Коса и Стил предлагам наистина да ги занесем някой хубав ден в Роман. Нямат засегфа занимаващи се с уроци по фризьорство, но предполагам
е има полезни и интересни неща и за момичетата с масажите.
До тогава трябва да измислим как да ги предвижим до Сф, предполагам на ДРЗто ще е най-удобно.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дайте ми идея- ненужни списания
« Отговор #13 -: Май 19, 2008, 19:52:54 pm »
А компютърните списания? Тях не си ги купувам аз, а мъжът ми, така че още по-лесно и от мини ще се разделя с тях. Те са гланцирани и адски тежки, така че няма да ги пращам по никоя поща.
Ама дали в домовете имат компютри и дали децата се интересуват. Да не стане така, че да прозвучи - вижте какво има по света, ама вие, бедните роднини, нямате достъп до това?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Дайте ми идея- ненужни списания
« Отговор #14 -: Май 19, 2008, 20:33:54 pm »
В Роман има компютърна зала :wink:
*
Re: Дайте ми идея- ненужни списания
« Отговор #15 -: Май 19, 2008, 23:17:48 pm »
tamara, в Роман имат компютри, надявам се по Коледа пак да ги увеличим с някой друг. но са все стари компютри де...а в тези списания, предполагам, се пише за най най - новото в технологиите, та заради това не знам дали биха имали практическа полза
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дайте ми идея- ненужни списания
« Отговор #16 -: Май 20, 2008, 01:01:59 am »
Да, това имах предвид.
Иначе там пише и за безплатен софтуер, който успешно замества платения например... и други подобни, но в очи се набиват тестовете на последните модели
до Коледа има време
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.