0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Раzмер на фоликули
« -: Ноември 24, 2005, 17:01:58 pm »
Здравейте,
интересува ме някой може ли да ми каже къде да прочета, какви са "нормалните" стойности на раzмерите на най-големия фоликул в раzличните дни на цикъла до овулацията.
Знам, че zа всяка жена е индивидуално и че дори и zа една и съЩа жена в раzличните месеци фоликулите не са  с еднакви раzмери, но вероятно има някакви граници, в които да варират.
Благодаря!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Раzмер на фоликули
« Отговор #1 -: Ноември 24, 2005, 17:06:22 pm »
Около овулацията трябва да са 18-26 мм.
*
Раzмер на фоликули
« Отговор #2 -: Ноември 24, 2005, 17:19:43 pm »
Благодаря!
На 11 ден ми беШе 11мм., на 13 ден - 13,5мм и след това лекарката ми спря да ги мери... Остави природата да си свърШела работата! :(
Според ФФ овулацията ми е била на 18 ден, и с таzи прогресия влиzам в нормите. Дано!
Другият месец съпругът няма да е тук и Ще пропусна фоликулометрията, но януари Ще "досаждам" докато не се види овулацията на ултраzвука! :)
Благодаря оЩе един път! :D
Раzмер на фоликули
« Отговор #3 -: Ноември 24, 2005, 18:17:06 pm »
Фоликули с какъв размер се считат за зрели?
Нормите за цикъл без стимулация са 20-24 мм, при стимулация с Кломифен цитрат 20-24 мм, при FSH-съдържащи медикаменти – минимум 17-18 мм, при медикаменти, съдържащи FSH+ЛХ – минимум 16-17 мм. Възможно е и по-малки фоликули – 14-15 мм – да съдържат жизнеспособна яйцеклетка. Освен това, фоликулите продължават да растат до спукването си, обикновено със скорост 1-2 мм дневно. Когато не се прилага инжекция с ЧХГ, е вероятно да се пукнат само фоликулите с приблизително еднакъв размер. Прилагането на инжекция с ЧХГ води до овулация при 95% от жените.
*
Раzмер на фоликули
« Отговор #4 -: Ноември 24, 2005, 19:09:59 pm »
Благодаря ти little_rabbit! :D