0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

чувтвителност на гърдите
« -: Ноември 15, 2005, 13:24:35 pm »
Интересно ми е, кой хормон е отговорен за напрежението в гърдите, което изпитваме понякога преди М и което понякога е симптом на бременност. Струва ми се, че при стимулация се засилва това усещане. Дали може да е от Клостила или от Прегнила?  :?
*
чувтвителност на гърдите
« Отговор #1 -: Ноември 15, 2005, 13:38:23 pm »
Аз мисля, че е прогестерона. Но не съм много сигурна.
*
чувтвителност на гърдите
« Отговор #2 -: Ноември 15, 2005, 13:40:01 pm »
Мисля, че гърдите ги усещаме напрегнати и болезнени заради прогестерона

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
чувтвителност на гърдите
« Отговор #3 -: Ноември 15, 2005, 14:00:28 pm »
При мен всеки месец ,7-8 дни преди цикъл ,гърдите са ми много напрегнати и болезнени и след като М ми дойде се нормализират.Незнам кой хормон точно отговаря за това състояние , но съм с висок Пролактин.

чувтвителност на гърдите
« Отговор #4 -: Ноември 15, 2005, 14:08:06 pm »
Определено е пролактина, защото прогестерон се дава и когато има болезненост на гърдите, т.е. за преодоляване на това.
чувтвителност на гърдите
« Отговор #5 -: Ноември 15, 2005, 15:12:09 pm »
Попитах ви, защото според мен пролактинът е отговорен за лактацията, но нали може да се изследва в произволен ден от цикъла, следователно не е логично преди М да боли от него. Аз си мислех, че прогестеронът оказва вздействие в/у гърдите и при предишни стимулации, когато ползвах Дуфастон и ме боляха, мислех, че е от него. Сега не ползвам прогестеронови препарати - само клостил+ прегнил, дори 48 часа след прегнила не бяха се спукали фоликулите. Не си въобразявам, че съм  бременна, защото когато бях забременяла не ги усетих изобщо. А сега ме болят от 1 седмица. Пак ме подгони параноята, а давам акъл на другите да се успокоят :oops:
чувтвителност на гърдите
« Отговор #6 -: Ноември 15, 2005, 15:48:48 pm »
Цитат на: alia_alia
Попитах ви, защото според мен пролактинът е отговорен за лактацията, но нали може да се изследва в произволен ден от цикъла, следователно не е логично преди М да боли от него.


Хм, и аз така си мислех, но четох тук-таме, че пролактинът също трябва да се изследва в началото на цикъла, заедно с другите хормони. И той си има вариация в цикъла.
чувтвителност на гърдите
« Отговор #7 -: Ноември 15, 2005, 16:03:29 pm »
Е, сигурно не случайно се пускат стандартно всички на 3-ти ден, с изключение на прогестерона.
А и сега си мисля, че пролактинът си е стресов хормон и сигурно след Ову се  вдига от напрежението "Дали е станало или не?" :(
чувтвителност на гърдите
« Отговор #8 -: Ноември 15, 2005, 16:34:05 pm »
Цитат на: alia_alia
А и сега си мисля, че пролактинът си е стресов хормон и сигурно след Ову се  вдига от напрежението "Дали е станало или не?" :(

Бих добавила "и от него", иначе съм съгласна  :D
чувтвителност на гърдите
« Отговор #9 -: Ноември 15, 2005, 16:37:40 pm »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: alia_alia
А и сега си мисля, че пролактинът си е стресов хормон и сигурно след Ову се  вдига от напрежението "Дали е станало или не?" :(

Бих добавила "и от него", иначе съм съгласна  :D

 :)
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
чувтвителност на гърдите
« Отговор #10 -: Ноември 16, 2005, 13:18:35 pm »
Момичета, и аз съм с болезнени гърди преди менстурация.Когато ми дойде всичко вече е ОК.При хормоналните тестове ми откриха висок пролактин.Сега съм на Бромкриптин и като , че ли напрежението в гърдите ми не е толкова силно както преди.
чувтвителност на гърдите
« Отговор #11 -: Ноември 19, 2005, 13:51:34 pm »
Здравейте! И аз съм с болезнени гърди 1 седмица преди менстурация. При хормоналните тестове ми откриха нисак прогестерон и ми изписаха Дуфастон. Лекарката ми каза, че при проблеми с гардите е виновен естрогена и не се препоръчват естрогенни препарати като Диане например. Някой пил ли е Дуфастон? Посаветвайте ме как ви се отразява? :)
*
чувтвителност на гърдите
« Отговор #12 -: Ноември 27, 2005, 10:47:51 am »
Понеже съм се интересувала по повод размерите на гърдите :oops:
Та мога да споделя " при някои жени, няколко дни преди цикъл , се наблюдава наедряване на гърдите. Това се наблюдава често и при приемане на противозачатъчни таблетки.Това ,когато не е съпроводено с болка, се харесва на жените, :wink:  но за тяхно съжаление е временно явление, дължащо се на повишаването на  хормона прогестерон.След неговото нормализиране, гърдите възвръщат първоначалното си състояние"
*
чувтвителност на гърдите
« Отговор #13 -: Декември 11, 2005, 17:51:46 pm »
А при мен е точно обратно!Което започна да ме притеснява-откак се помня съм с болезнени гърди преди М.,но след като април месец спрях противозачатъчните-Диане-не усещам никакво "уголемяване" и болка,което ме притеснява дали е знак за нещо нередно,знаете ли нещо по въпроса ми ,момичета?Все си въобразявам някакви неща... :cry:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
чувтвителност на гърдите
« Отговор #14 -: Декември 11, 2005, 17:56:35 pm »
Цитат на: indi
А при мен е точно обратно!Което започна да ме притеснява-откак се помня съм с болезнени гърди преди М.,но след като април месец спрях противозачатъчните-Диане-не усещам никакво "уголемяване" и болка,което ме притеснява дали е знак за нещо нередно,знаете ли нещо по въпроса ми ,момичета?Все си въобразявам някакви неща... :cry:


Не се притеснявай не е нещо нередно. Просто сега организма си влиза в старите хормонални норми от преди пиенето на противозачатъчните. После ще се оправиш след 3-4 цикъла.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
чувтвителност на гърдите
« Отговор #15 -: Декември 11, 2005, 17:58:07 pm »
Поне при мен така се получи като спрях противозачатъчните
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
чувтвителност на гърдите
« Отговор #16 -: Декември 11, 2005, 18:27:36 pm »
но 3-4 цикъла минаха отдавна.... :(  за да съм по-точна 6,прочетох някъде ,че може и 12 месеца да минат за да се нормализира организма...а това е мноооого :balk_161:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
чувтвителност на гърдите
« Отговор #17 -: Декември 11, 2005, 18:33:38 pm »
Цитат на: indi
но 3-4 цикъла минаха отдавна.... :(  за да съм по-точна 6,прочетох някъде ,че може и 12 месеца да минат за да се нормализира организма...а това е мноооого :balk_161:


Да и това е възможно лично при мен за 2 цикъла се оправих, но при всеки е индивидуално
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
чувтвителност на гърдите
« Отговор #18 -: Декември 11, 2005, 18:42:54 pm »
Ами ок!В стенд бай съм тогава,че само за бебче мисля :stroller:

мерси за отговора ти,Старлет! :balk_103:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
чувтвителност на гърдите
« Отговор #19 -: Декември 12, 2005, 11:57:02 am »
Цитат на: indi
Ами ок!В стенд бай съм тогава,че само за бебче мисля :stroller:

мерси за отговора ти,Старлет! :balk_103:


Но защо си в стенд бай? Ти си пробвай за бебече стига да не извършваш някакво медикаментозно лечение което да е противопоказно! Едно време гинеколозите изписваха противозачатъчни при поликистозни яйчници за по голям шанс за забременяване след това. Незнам сега дали се практикува този метод и до колко повишава шанса.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
чувтвителност на гърдите
« Отговор #20 -: Декември 12, 2005, 15:56:49 pm »
ох аз така или иначе работя,но не зная...отскоро но се побърках...още повече ,че не зная на кого да вярвам вече :oops: ,но да работя и се надявам страшно много!Пожелавам го на всички момичета,т.е. на желаещите го... :lol: и на мене си също! :D
чувтвителност на гърдите
« Отговор #21 -: Декември 17, 2005, 21:03:50 pm »
Ето какво намерих в темитеhttp://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=104

чувтвителност на гърдите
« Отговор #22 -: Декември 18, 2005, 00:34:49 am »
Да,така е.Допълнителния прием на прогестеронови препарати/дуфастон,утрогестан/намалява напрежението в гърдите.
*
чувтвителност на гърдите
« Отговор #23 -: Декември 19, 2005, 11:02:53 am »
Цитат на: morkovche
Да,така е.Допълнителния прием на прогестеронови препарати/дуфастон,утрогестан/намалява напрежението в гърдите.


интересно, на мен Дуфастона , пък и Прегнила страшно ми напрягат гърдите, направо щях да се побъркам последния път с Дуфастона!
The impossible is often the untried [/i]
*
чувтвителност на гърдите
« Отговор #24 -: Декември 19, 2005, 11:16:43 am »
Ами и аз си мисля, че точно тези препарати увеличават напрежението и болката в гърдите, а не го намаляват.
чувтвителност на гърдите
« Отговор #25 -: Декември 19, 2005, 18:35:27 pm »
"Ето защо при лечението се търси нaчин да се повиши концентрацията на прогестерона в ТЪКАНИТЕ НА ГЪРДАТА. Доскоро това се постигаше с даването на орални прогестеронови препарати, които обаче действат и на други органи и системи. Идеалното средство трябва да действа само в тъканите на млечната жлеза, без да оказва странични влияния. Възможността да се постигне този ефект е чрез втриването на локален препарат, съдържащ прогестерон директно в млечната жлеза. "

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
чувтвителност на гърдите
« Отговор #26 -: Декември 19, 2005, 19:12:31 pm »
аз слагам вагинално утрогестан,но ме болят гърдите доста.
<br />
Странно
« Отговор #27 -: Декември 20, 2005, 15:08:10 pm »
Здравейте момичета,
При мен се случва нещо много странно. Доколкото знам гърдите болят преди мензис или по време на бременност. Аз обаче от 2 години съм в ранен климакс, менсзис ми идва само с медикаменти. От няколко месеця спрях да пия хапчета. Гърдите ме болят вече повече от две седмици. Цикъл няма. Не е възможно и да съм бременна. Чудя се каква ли е причината?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
чувтвителност на гърдите
« Отговор #28 -: Декември 23, 2005, 21:37:22 pm »
Да споделя и аз
този месец освен че ми изпъкнаха вените по гърдите, ми ся появиха и изпъкване на капилярите на гърдите /както каза мъжо ми ти си като петниста хиена на розови точки в областта на червените капиляри/, съпроводени с доста болки до степен да не мога да търпя дреха върху гърдите си, камо ли сутиен. Сега съм на гел прогестерон, и облекчава , поне не ме боли.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
чувтвителност на гърдите
« Отговор #29 -: Януари 24, 2006, 19:08:42 pm »
lady_11 да ти кажа и на мен тоя месец ми се случи нещо подобно- изпъкнаха вените и то повече около зърната дори до съмите тях и имах едно как да кажа някои го определи като скубещо осещане в зърното и доста напрежение в целите гърди всяка дреха ги дразнеше така беше около овуто и преди цикъл аз даже взеха да се шашкам щото знам че вените изпъкват като си бременна нали? пък аз знаех че няма шанс да е станало( е таиничко се надявах :wink: )   но беше страно с това изпъкване дори се вманиечих да ги гледам всеки ден до сега не бяха го правили
чувтвителност на гърдите
« Отговор #30 -: Януари 24, 2006, 19:33:10 pm »
Мацки, има една основна разлика в напрежението на гърдите преди М и при бременност: преди М болката се усилва с всеки изминал ден, като в началото е едва доловима, докато при бременност забочва изведнъж и интензитета й е еднакъв - дори не се влияе от това дали е сутрин или вечер.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
чувтвителност на гърдите
« Отговор #31 -: Януари 25, 2006, 07:18:50 am »
А най-добре е въобще да не те болят гърдите, май