0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Бебешките шишета на Авент са токсични!
« -: Ноември 23, 2007, 06:29:50 am »
Мили настоящи и бъдещи майчета, снощи тук по канадската телевизия имаше предаване за шишетата на Авент. Казаха, че са токсични и силно препоръчват използването само на стъклени!
*
Re: Бебешките шишета на Авент са токсични!
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2007, 09:00:25 am »
Е, хубава работа 8O.То май повечето майки са с такива шишета.
*
Re: Бебешките шишета на Авент са токсични!
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2007, 09:02:30 am »
Ocean, аз също го чух това и ме притесни доста.  :oops: Преди около месец имаше голяма статия в 24 часа, мисля. Описваше се, че с продължителното ползване е възможно в организма на бебето да се отделят вредни вещества, а толкова познати са ги ползвали. Аз от една- две седмици започнах да си правя списъци за предстоящото събитие и да се информирам за марки и т.н. Има много доволни от Авент, но след това което съм чела, предполагам, че ще избера друга марка.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Бебешките шишета на Авент са токсични!
« Отговор #3 -: Ноември 23, 2007, 09:26:30 am »
не става дума само за шишетата на Авент, а за всички шишета от поликарбонат. проблемът е при нагряване на пластмасата - отделя се едно вещество, наречено Бисфенол А, за което се твърди, че в някакви концентрации е вредно за репродуктивната и други системи на организма.

има много дебати по тая тема. противниците на теорията твърдят, че отделяните дози от веществото не е доказано да вредят.
който иска да чете - www.bisphenol-a.org
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Бебешките шишета на Авент са токсични!
« Отговор #4 -: Ноември 23, 2007, 09:33:57 am »
силно препоръчват използването само на стъклени!
Явно не са травматолози тези, които препоръчват това. Ще ги прибием бебетата с тежките стъклени шишета.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Бебешките шишета на Авент са токсични!
« Отговор #5 -: Ноември 23, 2007, 10:21:31 am »
А някой виждал ли е да се продават стъклени шишета? Аз само пластмасови намирам по магазините.
Alexandra
*
Re: Бебешките шишета на Авент са токсични!
« Отговор #6 -: Ноември 23, 2007, 10:36:02 am »
аз съм виждала на нук, мисля да си взема едно като за начало.

Re: Бебешките шишета на Авент са токсични!
« Отговор #7 -: Ноември 23, 2007, 11:44:29 am »
На Чико също има стъклени шишета и ги продават почти навсякъде.
*
Re: Бебешките шишета на Авент са токсични!
« Отговор #8 -: Ноември 23, 2007, 13:45:49 pm »
не става дума само за шишетата на Авент, а за всички шишета от поликарбонат. проблемът е при нагряване на пластмасата - отделя се едно вещество, наречено Бисфенол А, за което се твърди, че в някакви концентрации е вредно за репродуктивната и други системи на организмa

да, Джам, права си,че не става дума само за шишетата на Авент, показаха такива, докато течеше предаването. по принцип ставаше дума за всички направени от такава пластмаса. стана на въпрос и за спортните шишета за вода, предизвиквали рак на гърдата и на простатата при мъжете. имало код на дъното на шишето и ако завършвал на 7 да не се купуват. незнам тези кодове дали са същите и за ЕС. всеки сам си преценява.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Бебешките шишета на Авент са токсични!
« Отговор #9 -: Ноември 23, 2007, 15:49:08 pm »
Непрекъснато нови и нови глупости, аман, човек как да живее ми е много странно.

противниците на теорията твърдят, че отделяните дози от веществото не е доказано да вредят.
- и най-вероятно е точно така.

По подобен начин стоят нещата и с нитратите, говорила съм с лекар и специалисти в областта и те са били категорични, че всичко се преувеличава многократно, а понягога и умишлено /непонятно за мен защо/. Та примерно трябва да изядеш един чувал с марули, за да ти навредят нитратите! Е, било се натрупвало, малко по-малко, ми ше си купя парцел на Луната да заживея.... :x
Преди години и сега у нас и не само е модерно "Чернобил" да се набеждава за много видове болести и особено злокачествени тумори и ракови заболявания. Да, обаче според научни изследвания и доклади на група международни учени, публикувани в Нешънъл Джиографик, това не е вярно и е прекалено....
Та на кого да вярва човек?
Накрая ще спра да чета и да се интересувам от каквото и да било!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Бебешките шишета на Авент са токсични!
« Отговор #10 -: Ноември 23, 2007, 17:19:04 pm »
Накрая ще спра да чета и да се интересувам от каквото и да било!
Нинче и аз искам да спра да чета и се интересувам ама пусто любопитство. А и вече знам прекалено много за да спра ;) Иначе си права - не можем да се опазим от всичко :( Блаженни са невежите (в смисъл незнаещите)


*
Re: Бебешките шишета на Авент са токсични!
« Отговор #11 -: Ноември 23, 2007, 17:45:56 pm »
Разходките или минаването около големите пътни артерии в градовете ни, и вдишването на отровите и прахоляците от колите сигурна съм, са по-вредни от шишетата. На където и да погледнем в момента, могат да се намерят кусури и по-големи опасности не само в шишета, а в играчки, храни, води, детска кухня ако щете . Мисля че това за шишетата на Авент или е измислено от конкурент или е преувеличено в пъти.