0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Приятелят ми не свършва!
« -: Ноември 12, 2005, 20:22:45 pm »
Здравейте, малко странно се изразих, но не се сетих как по друг начин да го напиша. Искам да попитам някой сблъсквал ли се е с подобно нещо. Приятелят ми свършва веднъж на 2 месеца, като правим секс нормално, но не стига до край, в смисъл до изпразване. Тогава как ще правим бебе? На какво може да се дължи това.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Приятелят ми не свършва!
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2005, 11:16:51 am »
Това може да се дължи на няколко причини, които се установяват с преглед при уролог, сексолог, невролог, психиатър ... в този ред, в който съм ги изписала.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

Приятелят ми не свършва!
« Отговор #2 -: Ноември 13, 2005, 12:28:14 pm »
Да, аз съм сигурна, че са нужни доста прегледи. Но проблемът е, че той е медицинско лице и изрично отказва да се прегледа, по какъвто и да е начин. Казва, че за него това си е нормално и нищо повече. Ние за деца по принцип не мислим на този етап, но когато започнем, мисля, че това ще е проблем. Благодаря ти за отговора Мели. Лошото е, че пак съм на изходна позиция.  :(
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Приятелят ми не свършва!
« Отговор #3 -: Ноември 13, 2005, 12:30:26 pm »
Страх го е.
Постарай се да му покажеш, че каквото и да се случи, ще останеш с него.
Ако искаш, де.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Приятелят ми не свършва!
« Отговор #4 -: Ноември 13, 2005, 12:54:08 pm »
Е щом е медицинско лице, значи знае, че това не е нормално. Насила обаче никой никого не лекува (с много малки изключения).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

Приятелят ми не свършва!
« Отговор #5 -: Ноември 13, 2005, 15:15:28 pm »
Аз се съмнявам, че може и да знае какво му е, но да не ми казва, защото ето как говори, когато се започне някаква тема относно семейство, деца и т.н. Казва" Смятам, че е много егоистично човек да има свои деца , има толкова много сирачета -деца без родители, аз бих предпочел един ден да си осиновя, а не да имам свое". Не мисля, че реално съществува мъж, който да си е добре и всичко да му е добре и да предпочете, в случай, че е възможно да има свое дете, да осинови чуждо.
Приятелят ми не свършва!
« Отговор #6 -: Ноември 13, 2005, 15:34:46 pm »
това че хората който искат да имат свои деца са егоисти съм го чувала и друг път.ако е така то повечето от хората на земята са егоисти.аз не съм егоист,ама ако желанието и борбата ми да си имам свое дете ме прави такава то тогава нека съм егоист.за мен честно казано също е странно да мисли така,и аз предполагам че знае какъв е проблема ако има такъв,но заради криворазбрано мъжко его не казва,а предпочита да вади такива странни разсъждения.наистина има много сирачета,но аз бих прибегнала към осиновяване само в случаи че съм опитала всичко друго за да имам свое дете.трябва да поговорите по темата макар да предполагам че той трудно ще води някакъв диалог,но трябва да се изясните сега-да знаеш позицията му по въпроса.пък и мисля че ти имаш право да разбереш ако има проблем какъв е.
Успех
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Приятелят ми не свършва!
« Отговор #7 -: Ноември 13, 2005, 16:06:28 pm »
Цитат на: Anonymous
Аз се съмнявам, че може и да знае какво му е, но да не ми казва, защото ето как говори, когато се започне някаква тема относно семейство, деца и т.н. Казва" Смятам, че е много егоистично човек да има свои деца , има толкова много сирачета -деца без родители, аз бих предпочел един ден да си осиновя, а не да имам свое". Не мисля, че реално съществува мъж, който да си е добре и всичко да му е добре и да предпочете, в случай, че е възможно да има свое дете, да осинови чуждо.


Ами в такъв случай го притисни и се изяснете.
Ако се обичате и искате да сте заедно може да направиш донорска инсеминация и да изживеете заедно всеки миг от бременността, раждането и отглеждането.
*
Приятелят ми не свършва!
« Отговор #8 -: Ноември 15, 2005, 01:07:34 am »
Според мен му е ясно, че има проблем, но не иска да си признае пред теб и затова се прави на Майка Тереза  :wink: . Най-добре е да обсъдите въпроса и да се изясните кой какво иска от бъдещето си. Все пак по-добре да сте откровени един с друг и да вземете информирано решение дали искате да сте заедно, отколкото да си играете на криеница.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*
Приятелят ми не свършва!
« Отговор #9 -: Ноември 15, 2005, 09:25:17 am »
Цитат на: Anonymous
Аз се съмнявам, че може и да знае какво му е, но да не ми казва, защото ето как говори, когато се започне някаква тема относно семейство, деца и т.н. Казва" Смятам, че е много егоистично човек да има свои деца , има толкова много сирачета -деца без родители, аз бих предпочел един ден да си осиновя, а не да имам свое". Не мисля, че реално съществува мъж, който да си е добре и всичко да му е добре и да предпочете, в случай, че е възможно да има свое дете, да осинови чуждо.


Ами той изглежда има този проблем от доста отдавна, след като се е примир с това положение и иска да има "не негово дете".

Аз лично и аз имам подобен проблем, но не чак такъв разбира се... но мисълта ми е следната: Както е казала  MALI причините са много, но аз мисля че след като Той може физически да свършва, че проблема е по скоро на психо основа: стрес, преумора и т.н. Аз винаги когато имам проблеми които са свързани с работата ми, семейството ми и т.н. не мога да правй дори секс, а да не говориме за изпразване...

Не знам какво да предприемеш като "тактика" за да му помогнеш, но мисля че като начало не му показвай, че това те "разочарова" по някакъв начин и просто не повдигай темата. Аз съм сигурен че ти достатъчно си му "се напрапила" по този въпрос и той вече обмисля каквко може да се направи.

В най-лошия случай може да се получи така, че той или ти може да смени партньора си...под действието на този психо фактор, така че не пришпорвай нещата...
*

    Anonymous

Приятелят ми не свършва!
« Отговор #10 -: Ноември 15, 2005, 22:28:38 pm »
Радвам се, че има и мъже, които влизат във форума и се включват по някои от темите, тъй като е от значение и тяхната гледна точка. Тъй като аз съм човекът, повдигнал темата, а ти си мъж, който в определени моменти има същият проблем, като моят приятел, кажи ми в случай, че проблемът е психически, а не физиологичен и твоята приятелка или съпруга все пак реши да подходи с разговор "Право куме в очите", както има един израз, какво трябва да каже, за да не те отблъсне, а просто да си разясните проблема. Защото той първо свършва изключително рядко, второ смята, в случай, че трябва да има дете да осинови и на трето място казва, че всъщност не знае дали изобщо някога ще е готов за дете, това била огромна отговорност, която изобщо не знае как би поел. Наблягала съм на въпроса по отношение на изследване, като ми е казвал, че като дете е имал заушка, но без усложнения, но отбелязва, че нищо му няма и че си е наред. На мен пък този проблем ми тежи, не че аз съм идеално здравословно състояние, но все пак искам да знам. А и ти беше така отзивчив да предложиш мнението си. Благодаря ти. Нямам нищо против да чуя и други мнения по въпроса. Също така бих попитала Мели, тъй като сега се сетих - действително ли е гаранция щом заушка в детството протече без усложнения, за  порасналото момче няма да има последици.
Приятелят ми не свършва!
« Отговор #11 -: Ноември 16, 2005, 12:05:24 pm »
Цитат
действително ли е гаранция щом заушка в детството протече без усложнения, за порасналото момче няма да има последици.

ако това е изключение от правилото-мога да дам за пример един мой познат-той и приятелката му също имат проблеми с бебеправенето.той самият е боледувал от заушка и след много страх от резултата (от негова страна) правят спермограмата.резултата е добър-даже много-единственото което си спомням като показател е 60% подвижни.От друга страна-моят съпруг не е боледувал от заушка,но показателите му и на двете спермограми бяха много лоши,а ако трябва да дам пример пак за подвижността-при на с е 20%.така че явно изклю4ения с боледувалите заушка има.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Приятелят ми не свършва!
« Отговор #12 -: Ноември 16, 2005, 14:09:28 pm »
Докато не се направи спермограма, нищо конкретно не може да се каже. А човекът явно си има и други проблеми.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Приятелят ми не свършва!
« Отговор #13 -: Ноември 16, 2005, 14:40:03 pm »
точно-само така може да се види положението,няма друг начин.трудно се навиват на тия проклети спермограми ама трябва да се направят.иначе всичко е в кръга на вероятностите и предположенията.
*
Приятелят ми не свършва!
« Отговор #14 -: Ноември 16, 2005, 21:46:20 pm »
Цитат на: Anonymous
Радвам се, че има и мъже, които влизат във форума и се включват по някои от темите, тъй като е от значение и тяхната гледна точка. Тъй като аз съм човекът, повдигнал темата, а ти си мъж, който в определени моменти има същият проблем, като моят приятел, кажи ми в случай, че проблемът е психически, а не физиологичен и твоята приятелка или съпруга все пак реши да подходи с разговор "Право куме в очите", както има един израз, какво трябва да каже, за да не те отблъсне, а просто да си разясните проблема. Защото той първо свършва изключително рядко, второ смята, в случай, че трябва да има дете да осинови и на трето място казва, че всъщност не знае дали изобщо някога ще е готов за дете, това била огромна отговорност, която изобщо не знае как би поел. Наблягала съм на въпроса по отношение на изследване, като ми е казвал, че като дете е имал заушка, но без усложнения, но отбелязва, че нищо му няма и че си е наред. На мен пък този проблем ми тежи, не че аз съм идеално здравословно състояние, но все пак искам да знам. А и ти беше така отзивчив да предложиш мнението си. Благодаря ти. Нямам нищо против да чуя и други мнения по въпроса. Също така бих попитала Мели, тъй като сега се сетих - действително ли е гаранция щом заушка в детството протече без усложнения, за  порасналото момче няма да има последици.


Ами да ти кажа честно не знам какво БИ трябвало да ми каже приятелката ми (нямам жена) за да не ме отблъсне...

Мога да ти кажа обаче следното: има много и различни типа хора на та зи Земя - аз лично предпочитам да се говори с мене директно, но това не означава, че всички обичат ката да водят разговори. В някои моменти аз когато се налага да говоря за нещо говоря само чрез изречения които задължително имат повече от 1 значение....сега подробности...

Не знам - тои го познаваш най-добре от всички тук в този форум и ти сама трябва да прецениш какво и как да му кажеш.

Има и още едно нещо което бих искал да ти кажа - не знам как но смятам че ако е директно няма да ми се обидиш: Ами ако ти не можеш по някакъв начин да получиш от този Мъж това което би искала да получиш потърси го при друг. Кофти е че ти го казвам така, но мисля че трябва да помислиш и от тази страна на въпроса.

Статистически Световната Здравна Организация е правила изследване , което показва еднозначно, че мъжете са по-малко от жените в световен мащаб, а скоро се разбра че отношението за България е 52%/48% жени/мъже.

Не знам какво да те посъветвам, но определено трябва да има някакъв разговор...
*
Приятелят ми не свършва!
« Отговор #15 -: Ноември 17, 2005, 08:24:18 am »
ако беше от мъжете, които оби4ат директността, досега да и е казал какво е положението
цялото това маскиране на мен ми говори, 4е тои не желае тя да нау4и

а тои иска ли да живее с теб, сега и завинаги? говорите ли си за бъдещето ви? правите ли някакви съвместни планове?
*

    Anonymous

Приятелят ми не свършва!
« Отговор #16 -: Ноември 17, 2005, 22:28:32 pm »
Ние с него не се познаваме толкова отдавна, не говорим за общи планове. Всеки е споделял какво иска от живота, но нищо повече. Аз търся човек, който да иска да има семейство и да е узрял за това.