0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #240 -: Август 10, 2010, 17:13:16 pm »
момичета искам дави се похвали утре имам пункция най на края дойде и моя ред да си дам яйчечата на някое нуждаещо се семейство успех на всички нуждаещи се
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #241 -: Август 10, 2010, 17:18:52 pm »
Nini11, поздравления за прекрасния жест, това е много благородна постъпка!
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #242 -: Август 10, 2010, 17:20:10 pm »
момичета искам дави се похвали утре имам пункция най на края дойде и моя ред да си дам яйчечата на някое нуждаещо се семейство успех на всички нуждаещи се

Късмет!
Ти си невероятна, не те познавам, но много се радвам, че те има!
Да си много здрава и щастлива, а това добро което правиш, да ти се връща стократно  :bighug:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #243 -: Август 10, 2010, 18:45:40 pm »
момичета искам дави се похвали утре имам пункция най на края дойде и моя ред да си дам яйчечата на някое нуждаещо се семейство успех на всички нуждаещи се

Много, много късмет!!! Дано има повече момичета като теб!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #244 -: Август 10, 2010, 21:35:50 pm »
благодаря момичета пожелавам ви много късмет и скорошно постигане на целта  стискайтеми палци утре
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #245 -: Август 10, 2010, 21:44:37 pm »
След такива благородни постове не мога да се стърпя и да не споделя че в тези форуми се запознах задочно с много  достойни Жени. Може би  борбата за дете, изстрадването на резултата извисява  и ни прави по-добри и състрадателни ! А надявам се провидението да си знае работата и да награди тези които го заслужават !
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #246 -: Август 13, 2010, 18:03:40 pm »
момичета искам дави се похвали утре имам пункция най на края дойде и моя ред да си дам яйчечата на някое нуждаещо се семейство успех на всички нуждаещи се

nini11, пропуснала съм да ти стискам палци за пункцията, но ти стискам палци за бъдещето. Дано животът ти те възнагради многократно за този благороден жест! Желая ти щастие! И дано има повече момичета като теб!

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #247 -: Август 29, 2010, 13:24:15 pm »
искам да стана донор на яйцеклетки
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #248 -: Август 29, 2010, 18:31:51 pm »
нали беше на пункция?Не пишеш ,как е минало всичко?
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #249 -: Август 29, 2010, 21:46:58 pm »
аз вече забравих всичко е ок страхът беше голям излишно се претеснявах  щом съм готова пак да го направя док е доволна от мен с лека стимолация около 12 качествени Я аз бях загубила ума и дума док и сестрите ме успокояваха много добре се държаха надявам се жената която ги вземе да  и се роди бебенце
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #250 -: Август 30, 2010, 10:21:11 am »
Лошото в цялата тази работа е, че хората обръщат този хуманен акт на бизнес с болката на други... и става някак грозно .

Аз исках да попитам, ако някой знае :
Когато се взима яйцелетка от донор - каква информация се дава за донора ?
Само за годините ли казват ? Нещо повече за човека като човек - какъв е, що е, образование има ли, семейство има ли...някакви наследствени болести и т.н. ? Защото рецепиента взима генетичния материал на този човек, тази информация ми се струва много важна.

Благодаря предварително !
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #251 -: Август 30, 2010, 10:36:53 am »
Raissa777, това не е тема за дебати "за" и "против" донорството на яйцеклетки. моля, придържайте се към темата.
ако наистина те вълнува повдигнатия въпрос - пусни отделна тема.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #252 -: Август 30, 2010, 11:17:44 am »
Аз все още не съм подходяща за донор на яйцеклетки /доколкото съм запозната с темата, е добре да имам поне едно родено живо и здраво дете, че тогава да считам че яйцеклетките ми са качествени и да ги предложа на друга жена/, но принципно имам желание да помогна по този начин на жена, която се нуждае. Нямам никакви задръжки по въпроса от "морално" естество, не считам че моя яйцеклетка е мое дете и от сорта. При успех - детето си е на родителите му и малко мое ДНК не променя този факт по никакъв начин. Единствените ми "спирачки" са от чисто медицинско естество - рискът при стимулация, пункция, дори минимален го има все пак... Живот и здраве, да износя и родя това бебе сега, ще си преодолея и шубето от подобна процедура си мисля. Предвид резултатът, който може да се получи от един мой такъв жест - още едно българче и греещи от щастие родители - всичките ми страхове са толкова незначителни, че си заслужава да го направя. Много жени, които имат вече по едно, или повече деца и не искат други - просто не знаят, че могат да дарят яйцеклетки. Има тотална липса на информация по темата, повечето хора всъщност не знаят, че е възможно да нямаш собствени яйцеклетки дори и оттам кандидат-донорките са кът. Говорете за това с познатите и приятелите си, аз поне го правя и в резултат на това вече една жена от близкото ми обкръжение стана донор. Преди да й кажа за какво става въпрос, тя просто нямаше представа, че съществува подобен проблем, нито че той си има съответното решение. И това е вид "подаване на ръка", ако по някаква причина самите ние не можем да дарим, поне да информираме тези, които могат за тази възможност. Не се знае никога "от кой храст ще изскочи заека " ;)
Желая много щастие и късмет на всички в тази тема!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #253 -: Август 30, 2010, 12:12:40 pm »
нали затова правят изследвания да се види дали има наследствени болести според мен най важното донора да е здрав  след като се роди бебе майката  ще си го възпита ще му даде образование и каквото пожелае  и защо се търси лошото в цялата работа виж хубавото ако някоя жена пожела е повече информация за донорката невярвам да и откажат
« Последна редакция: Август 30, 2010, 13:17:21 pm от nini11 »
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #254 -: Август 30, 2010, 12:19:52 pm »
nini11 между стимулациите трябва да имаш няколко месеца почивка за да може организма ти да се възстанови.Мисля, че ти е още много рано да се подлагаш на нова стимулация толкова скоро, но ти си знаеш.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #255 -: Август 30, 2010, 12:45:34 pm »
tanj74 незнаех че трабва да има почивка защото се чувствам добре
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #256 -: Август 30, 2010, 13:38:22 pm »
   nini11,от сърце ти благодаря за благородната постъпка!Консултирай се с лекар за честотата на процедурите.Желая ти здраве и щастие!

   Jbrul,благодаря  за проявената лична позиция и готовност да помагаш!Хората наистина нямат представа какво означава Редуциран или Изчерпан Яйчников Резерв.Както има информационни кампании за донорство на кръв и органи,така би трябвало с конкретни инициативи хората да бъдат запознавани с това,че съществува и такъв проблем.И донорството на яйцеклетки е също благороден хуманен акт.Става дума за взаимопомощ.Това е в подкрепа на Живота.Прегръщам те и ти пожелавам здраве и щастие!

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #257 -: Август 30, 2010, 16:03:34 pm »
Като жена, за която единствената алтернатива да има дете е донорска яйцеклетка, искам да кажа едно огромно БЛАГОДАРЯ на всички, които ни помагат!
Бог да ви благослови!
nini11, Jbrul :balk_5: :balk_63: :balk_47:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #258 -: Август 30, 2010, 16:31:37 pm »
nini11, можеш да станеш донор броени пъти в живота си. От една страна наистина стои въпроса с генетичния материал който оставяш след себе си, от друга старна е и обременяването с хормони. Похвално е решението и акта който се направила, но не бързай да го правиш повече от два пъти в годината или повече от 3-4 пъти в живота си (стимулирано)!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #259 -: Август 30, 2010, 16:33:48 pm »
nini11, можеш да станеш донор броени пъти в живота си. От една страна наистина стои въпроса с генетичния материал който оставяш след себе си, от друга старна е и обременяването с хормони. Похвално е решението и акта който се направила, но не бързай да го правиш повече от два пъти в годината или повече от 3-4 пъти в живота си (стимулирано)!

Напълно подкрепям! osi_9