0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #220 -: Април 22, 2010, 21:09:51 pm »
Днес питах в клиниката в Плевен.Казаха че ако имам рецеприентка няма проблеми да отидем.По принцип е анонимно,но ако отидем двете няма проблеми.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #221 -: Май 17, 2010, 09:40:02 am »
Здравейте
Отдавна не съм чела в тази тема. Преди повече от 3 месеца пуснах анонс  и дълго време никой не пишеше нито тук, нито на личната ми поща. Бях се поотчаяла докато намеря донорка. Сега след първия неуспешен опит  надзъртам и виждам чудесен пролетен букет от донорки ! Това раздвижване ме накара да преодолея болката и да се ориентирам за втори опит. Не е задължително другите така тежко да понесат неуспеха но когато си над 43 мечтите изглеждат по-трудно постижими. И все пак това оживление тук ме  облъхна като пролетен вятър с надежда .
Всичко най-добро ви желая !
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #222 -: Май 17, 2010, 23:58:21 pm »
Светлина темата найстина трябваше да се пойзтупа от прахта .А възраста че е от значение е вярно но пък на кой какво му е писано .Давай смело напред то 62г баба роди та пък ние 40 и няколко год. ДА СЕ ПРЕДАВАМЕ ЛИ Я
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #223 -: Май 18, 2010, 11:06:01 am »
Здравейте и от мен!
Аз съм на 35 години.Имам 3 деца и съм готова да даря яйцеклетки на семейство в нужда срещу скромно заплащане.Не съм очаквала,че ще стигна до там,че да искам да печеля от това,но просто финансово за момента съм зле и търся начини заради децата си.Аз съм кр.гр.В+
Ако някой прояви интерес нека пише.
Желая много щастие и кусмет на вас и семействата ви!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #224 -: Май 18, 2010, 11:31:59 am »
съм готова да даря яйцеклетки на семейство в нужда срещу скромно заплащане.
8O 8O 8O

Аз пък ще даря яйцеклетки безвъзмездно след като забременея и родя. С мъжа ми вече обсъдихме този върпос и ако сегашният ми опит инвитро е успешен Дай Боже догодина искам да даря яйцеклетките си!
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #225 -: Май 18, 2010, 12:44:06 pm »
kriska недей така.Хора и ситуации различни.Всеки сам си решава какво да направи.А като се замисля колко жени имат нужда от донорска яй-ка и как трудно се намира такава направо ми става много мъчно....
Предполагам, че взимането на решение за даряване на яй-ки не е най-лесното нещо, затова шапка ви свалям и на двете :youwoman:
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #226 -: Май 18, 2010, 13:01:22 pm »
kriska недей така.Хора и ситуации различни.Всеки сам си решава какво да направи.А като се замисля колко жени имат нужда от донорска яй-ка и как трудно се намира такава направо ми става много мъчно....
Предполагам, че взимането на решение за даряване на яй-ки не е най-лесното нещо, затова шапка ви свалям и на двете :youwoman:

Не ми е розово положението финансово, но немога да си представя да искам пари за такова нещо! Това е добро дело или иначе казано "дарение".
Както и да е! Всеки си има неговата гледна точка!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #227 -: Май 20, 2010, 12:18:55 pm »
Донори има според мен,но си траят,защтото ги интересува сумата.Никой за мерси нямя дя го направи в това число и яз.Да не забравяме,че нещо ако нестава с пари става с много пари.Трябва яснота по-този въпрос.Секи си плащта за всичко в тоя живот.Лицемерието е много грозно нещо.Кое в медицината е без пари?Има разбира се и изключения,ноте са с други подбуди.В цялата програма нещто куца .Това не е шега нито за едната ,нито за другата страна. :wink:
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #228 -: Май 20, 2010, 12:34:52 pm »
Виждам много желаещти ,но отново неясноти .Има мгого донори,но каде и вкоя клиникa?

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #229 -: Май 20, 2010, 13:05:35 pm »
Виждам много желаещти ,но отново неясноти .Има мгого донори,но каде и вкоя клиникa?


здравей аз примерно съм във Щерев за момента и чакам да ми се обадят иначе съм била във Гърция но за там без коментар
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #230 -: Май 20, 2010, 13:09:03 pm »

Аз пък ще даря яйцеклетки безвъзмездно след като забременея и родя. С мъжа ми вече обсъдихме този върпос и ако сегашният ми опит инвитро е успешен Дай Боже догодина искам да даря яйцеклетките си!

 :youwoman: :youwoman: :youwoman:

Поздравявам те за решението !!!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #231 -: Май 21, 2010, 11:11:59 am »
Az iskam da stana donor,no mi pravi vpechatlenie che mnogo momicheta ,jeni bqgat ot temata .Napravih i tema v FACEBOOK i nqma i edin chlen osven men."DA" za donorstvoto na qicekletki.Tova e tema taby.Chuh che momicheta go pravqt za da si napravqt CICI nqma losho ,no nevijdam da sa taka raskreposteni po temata.Trqbva nqkoi da razkaje kak e da si donor.Trudno e da se reshish,no ne nevazmojno.Razkajete kak se chuvstvate po vreme na manipulaciqta.Kajete neshto poveche.Koq klinika e po-dobra.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #232 -: Май 21, 2010, 14:01:11 pm »
Vidqh napisano,che za tova netrqbva da se iskat pari bilo darenie.Abe kato hodish do obshtestven kenef plashtash.Nie koito iskame da pomognem znaeshli kakvo e ti mai nqmash predstava .Nee zle da se zamislish ti i drugi s tvoeto mislene.Sega mi stana qsno zashto lipsvat mnogo jelaeshti.Mnogo obidno za DONORITE ILI PONE ZA MEN KOQTO ISKA DA STANE DONOR.Abe kato idesh do magazina za hrana davash pari i posle q izsi...... ama si plashtash.Nie kakvo davame znaesh li?A skypa ako ne sa pari s kakvo moje da stimolirash covek.Az nebih go napravila ako imam pari zashtoto mnogo obicham deca .Ako imam pari bih rodila oshte 5-et.Az mislq taka .Mnogo bih iskala neshtazta da sa po drug nachin no uvi.Kato sym finansovo dobre moje zashtoto e hubavo i drugi jeni da pochuvstvat kakvo e .
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #233 -: Май 21, 2010, 17:36:53 pm »
Vidqh napisano,che za tova netrqbva da se iskat pari bilo darenie.Abe kato hodish do obshtestven kenef plashtash.Nie koito iskame da pomognem znaeshli kakvo e ti mai nqmash predstava .Nee zle da se zamislish ti i drugi s tvoeto mislene.Sega mi stana qsno zashto lipsvat mnogo jelaeshti.Mnogo obidno za DONORITE ILI PONE ZA MEN KOQTO ISKA DA STANE DONOR.Abe kato idesh do magazina za hrana davash pari i posle q izsi...... ama si plashtash.Nie kakvo davame znaesh li?A skypa ako ne sa pari s kakvo moje da stimolirash covek.Az nebih go napravila ako imam pari zashtoto mnogo obicham deca .Ako imam pari bih rodila oshte 5-et.Az mislq taka .Mnogo bih iskala neshtazta da sa po drug nachin no uvi.Kato sym finansovo dobre moje zashtoto e hubavo i drugi jeni da pochuvstvat kakvo e .
    Ако толкова много искаш да станеш донор вземи та се свържи с репродуктивните клиники , направи запитване и сама си прецени дали ЩЕ ТИ Е ИЗГОДНО. Но лично аз с тоя начин на изказ , никога не бих те пожелала за донор. Темата е : Донори и реципиенти-да си подадем ръка , а не пачка с пари. Не искам да кажа , че нуждаещите от донорска Я  трябва да получат всичко безвъзмездно , но на мен лично никак не ми харесва тона ти и сравненията , които правиш.
Az iskam da stana donor,no mi pravi vpechatlenie che mnogo momicheta ,jeni bqgat ot temata .Napravih i tema v FACEBOOK i nqma i edin chlen osven men."DA" za donorstvoto na qicekletki.Tova e tema taby.Chuh che momicheta go pravqt za da si napravqt CICI nqma losho ,no nevijdam da sa taka raskreposteni po temata.Trqbva nqkoi da razkaje kak e da si donor.Trudno e da se reshish,no ne nevazmojno.Razkajete kak se chuvstvate po vreme na manipulaciqta.Kajete neshto poveche.Koq klinika e po-dobra.
   А отговор на тези въпроси можеш да получиш от същия този сайт , ако се поразровиш и попрочетеш малко...
« Последна редакция: Май 21, 2010, 17:39:09 pm от doniss »
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #234 -: Май 21, 2010, 17:48:18 pm »
avatar, за малко да не ти прочета постовете, защото пишеш на латиница, което в нашия форум не е позволено. Направо ми се изкриви погледа, докато те разбера. Това първо.

Второ - донорството на яйцеклетки по закон не се заплаща. Ако някой е решил да не спазва закона, негова воля. Но тази тема няма да се превърне в борса, най - малкото пък да се вихрят скандали в нея. Моля те да смекчиш тона, уважавай потребителите на този форум.

Трето - питай гугъл (или тълковния речник) за значението на думите дарение и донор.

« Последна редакция: Май 21, 2010, 17:51:59 pm от Елфи »
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #235 -: Май 30, 2010, 10:24:19 am »
Здравейте всички,

Имам възможност и желание да помогна и аз. Нека още една жена чуе своето"МАМО". Аз имах тази възможност вече два пъти.Нека и други бъдат щастливи. Който има нужда може да се свърже с мен на p.help@mail.bg или тук
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #236 -: Юни 24, 2010, 16:17:34 pm »
Здравейте момичета,
Темата се раздвижи и това ни  радва ! За улеснение на тези, които са готови да дарят и не са получили писма от реципиентки които да ги насочат към тяхната клиника - обърнете се към репродуктивни клиники с донорски програми – има ги на сайтовете на форумите.   Там пациентки като нас  чакат  лекарите да ги потърсят, когато се появи Жена като вас.
Приятен ден и бъдете здрави.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #237 -: Юли 29, 2010, 21:54:55 pm »
Здравейте всички ,

дано не се подразни никой от писанията ми...водя вътрешен спор със себе си и бих се радвала на мнение.
Мислела съм си, дали бих станала сурогатна майка. За жалост отговорът ми е не...или поне не на този етап. Просто съм прекалено чувствителна и не бих преживяла раздялата с детето, което да, не е би било точно мое, но носейки го се създава връзка, която е твърде силна, поне за мен.
Наистина ми е много трудно да го кажа, плача и си мисля че съм лош човек, но пак - отговорът ми е не. Може би някой ден ще мисля различно...
За донорството на яйцеклетки - първата ми реакция е същата. Някъде там, ще живее мое дете, което все едно съм оставила... Знам че не е точно така, но това е първата ми мисъл - как ще оставя/дам детето си.
После прочетох няколко истории, замислих се... аз, ако съм в такава ситуация и имам нужда... ами ако всички са като мен ? Кой ще помогне на тези жени да чуят "мамо"...без тази думичка е болезнено тихо.
Говорих и с майка ми...тя казва, че в крайна сметка това няма да е мое дете...замислих се и от гледна точка на душата - вярвам, че тя сама избира родителите си...тоест това детенце ще си иска точно тези родители...

Интересно ми е как жените разсъждават по този въпрос, особено донорите. Предполагам има някакво обяснение, което ги кара по-лесно да вземат такова решение.
Разбира се осъзнавам, че има жени, които го правят от чиста финансова гледна точка и не се замислят много много.

Сложно ми е, надявам се да имам възможност и да събера сили един ден да стана донор. Живи и здрави да ми се случи, със сигурност не бих могла да бъда анонимен донор...
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 21:57:46 pm от Raissa777 »
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #238 -: Юли 30, 2010, 15:49:30 pm »
Здравейте всички ,

дано не се подразни никой от писанията ми...водя вътрешен спор със себе си и бих се радвала на мнение.
Мислела съм си, дали бих станала сурогатна майка. За жалост отговорът ми е не...или поне не на този етап. Просто съм прекалено чувствителна и не бих преживяла раздялата с детето, което да, не е би било точно мое, но носейки го се създава връзка, която е твърде силна, поне за мен.
Наистина ми е много трудно да го кажа, плача и си мисля че съм лош човек, но пак - отговорът ми е не. Може би някой ден ще мисля различно...
За донорството на яйцеклетки - първата ми реакция е същата. Някъде там, ще живее мое дете, което все едно съм оставила... Знам че не е точно така, но това е първата ми мисъл - как ще оставя/дам детето си.
После прочетох няколко истории, замислих се... аз, ако съм в такава ситуация и имам нужда... ами ако всички са като мен ? Кой ще помогне на тези жени да чуят "мамо"...без тази думичка е болезнено тихо.
Говорих и с майка ми...тя казва, че в крайна сметка това няма да е мое дете...замислих се и от гледна точка на душата - вярвам, че тя сама избира родителите си...тоест това детенце ще си иска точно тези родители...

Интересно ми е как жените разсъждават по този въпрос, особено донорите. Предполагам има някакво обяснение, което ги кара по-лесно да вземат такова решение.
Разбира се осъзнавам, че има жени, които го правят от чиста финансова гледна точка и не се замислят много много.

Сложно ми е, надявам се да имам възможност и да събера сили един ден да стана донор. Живи и здрави да ми се случи, със сигурност не бих могла да бъда анонимен донор...
                               здравейте и от мен от скоро 4ета в този форум . Аз искам да съм донор ! Не толкова заради финансовата страна на въпроса ( ве4е бях ре6ила да запи6а 4ас за преглед когато ми казаха 4е се запла6та на донорите ) Та мисълта ми е всеки 4овек би трябвало да направи не6то важно и зна4имо в краткия си живот.Имам ве4е 2 прекрасни де4ица , не идеален ,но добър семеен живот . Виждам колко много жени се стремят към  това но не успяват без 4ужда помощ .Защо да стоя безу4астна и да гледам как те страдат когато мога да направя нещо по въпроса ?? Би било 4удесно ако помогна на поне една от тези жени да 4уе своето МАМО !Не знам колко се пла6та на донора не съм се интересувала, но колкото и да е това мисля ,4е няма по-голяма и ценна награда от това да знае6, 4е си направил не6то толкова 4исто и добро като да даде6 6тастие за цял един живот на напълно непознати хора.А по въпроса дали мисля 4е давам/изоставям детето си мисля 4е не е то4но така , давам яйцеклетка, гени, но не и дете ! Детето е на този който го износи 9м. който се грижи за него през многобройните безсънни но6ти дава му любовта си грижите и вси4ко от което се нуждае то. Мисля 4е си заслужава да стане6 донор! Желая успех не вси4ки смели моми4ета които водят тази трудна и изту6тителна борба за СВОЕТО БЕБ4Е !!!!! :goodluck: :bighug: :babyflips:
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #239 -: Август 09, 2010, 13:42:19 pm »
Искам да стана донор на яйцеклетки.Аз съм от Пловдив имам детенце на 1.5м и съм на 26г.Ако някой се интерисува ми пишете на eleonora61@abv.bg