0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
IVF и НЗОК
« -: Ноември 22, 2007, 09:58:02 am »
Незная дали е тук мястото на тази тема, но реших да опитам :). Момичета, искаме да си подадем документи за Ин витро програмата на НЗОК. Четох някъде, че има определени срокове за това, но не и кога са тези срокове. Ще Ви бъда много благодарна, ако ме ориентирате с дати, или ликове! 
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: IVF и НЗОК
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2007, 10:01:50 am »
Привет, правилно питаш тук :lol:

Ситуацията е следната: тази година, касата реши да отпусне средства на 1200 двойки, по 100 двойки на месец. Към днешна дата приемът на документи е приключил, тъй като е изчерпан лимитът.
Догодина, ако касата пак отпусне средства, приемът по всяка вероятност ще започне някъде февруари месец.
Това, което можеш да направиш, е да събереш досието за кандидатстване, и да си готова в началото на годината с всички изследвания. Такова досие се съставя в клиника по Стерилитет.

Кажи откъде си, за да те насочим... И успех :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: IVF и НЗОК
« Отговор #2 -: Ноември 22, 2007, 10:58:50 am »
Благодаря за бързия отговор :) подозирах, че ще има нещо такова, става въпрос за клиниката по стерилитет, изчерпания лимит и приключилия прием ;). Значи аз имам записан час при д-р Стаменов за м. юни 2008г. Съдейки по това и думите ти "Догодина, ако касата пак отпусне средства, приемът по всяка вероятност ще започне някъде февруари месец.", стигам до извода, че отново ще изпусна всички срокове. Иначе съм от Свиленград. Нямах намерение да подавам документи за НЗОК, предвид това, че одобрените семейства са много нисък % от всички подали, а и с моя късмет..., но тази сутрин ми попадна статия в 1 регионален вестник "Правят център за Ин Витро в Свиленград", в която пише, че това е по предложение на Фондацията "Искам бебе" и ще се събират средства за финансиране на бездетни семейства. Незнам до колко е вярно това, което пише, но до колкото разбирам, шанс да получат някаква финансова помощ имат тези, които са одобрени от касата. А за нашето, както и за много други семейства в страната е трудно събирането на средства само за 1 опит IVF, а да не говоря, ако той се окаже неуспечен, че може би трябва да се откажем от този начин да имаме бебе.
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: IVF и НЗОК
« Отговор #3 -: Ноември 22, 2007, 11:15:48 am »
Няма проблем да отидете до клиниката още в началото на годината и да поискате списък с нужните изследвания за кандидатстване (може да звъннете по телефона предварително, за да не се разкарвате). Ще ви подготвят комплекта и ще ги подадете, а прегледът ще си остане за юни. Така веднага ще можете да стартирате процедурата с вече отпуснатите ви лекарства. :D
Нищо не е толкова сложно, колкото изглежда. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: IVF и НЗОК
« Отговор #4 -: Ноември 22, 2007, 12:22:40 pm »
благодаря Ви още веднъж! сега остава само да чакам и да следя събитията  :)
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав