0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хубава новина за майките на близнаци
« -: Ноември 15, 2007, 19:25:16 pm »

Момичета токущо съобщиха,че майчинството става от 2008г. 190лв и най-важното близнаците,ще получават 380лв. по 190 за всяко.Мисля,че тази новина би зарадвала най-вече майките на близнаци.
 
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #1 -: Ноември 15, 2007, 19:43:27 pm »
 :wink: Знаех си аз,че трябва да почакам до 2008-ма! :wink: Иначе на майките честито! :wink: :D :D :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #2 -: Ноември 15, 2007, 20:02:43 pm »
Ако е истина, би било добре. Все пак това са си две дечица и разходите са двойни. Но пък да вдигнат като цяло майчинството след 9-ия месец само с 10 лв. е позорно! То кое ли е в ред в нашата държава! Като се замисля за проблема със стерилитета, и как няма никаква помощ от държавата....какво друго да очакваме?! Лично мнение!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #3 -: Ноември 15, 2007, 21:21:45 pm »
И аз като Баракудка съм знаела кога да чакам! :wink:
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #4 -: Ноември 15, 2007, 21:26:56 pm »
То кое ли е в ред в нашата държава!
Каси и си права и не си  :lol:
В Англия май4инството за близнаци НЕ Е двойно, зна4и България ве4е е с едни гърди напред  :wink:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #5 -: Ноември 15, 2007, 21:38:11 pm »
ами права е, защото в Англия с майчинство за едно дете може да се гледат близнаци, а тук с двойно майчинство не може да се гледа и едно дете.
Така че това с гърдите напред  :? ...  :) и срещу тях да тичаме ... няма скоро да ги стигнем
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #6 -: Ноември 15, 2007, 21:39:22 pm »
То кое ли е в ред в нашата държава!
Каси и си права и не си  :lol:
В Англия май4инството за близнаци НЕ Е двойно, зна4и България ве4е е с едни гърди напред  :wink:

Да, но едва ли майчинството там е смешните 180-190лв., нали :wink:?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #7 -: Ноември 15, 2007, 21:43:37 pm »
ами права е, защото в Англия с майчинство за едно дете може да се гледат близнаци, а тук с двойно майчинство не може да се гледа и едно дете.
Така че това с гърдите напред  :? ...  :) и срещу тях да тичаме ... няма скоро да ги стигнем
:cool:
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #8 -: Ноември 15, 2007, 21:58:55 pm »
И аз като Баракудка съм знаела кога да чакам! :wink:
И аз така. Чакам си ги моите.
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #9 -: Ноември 15, 2007, 22:38:22 pm »
[зна4и България ве4е е с едни гърди напред  :wink:
Хора, това трябваше да е добра новина, аз ли не се изразих правилно, или вий сте неразположени  8O
Колкото да " и си права и не си" ставаше въпрос за това 4е държавата ни не е 4ак толкоз скапана, ако наистина беше толкоз лоша, едва ли все пак щяха да го дигнат май4инството изобщо!! Дали бавно или не, все пак нещата се променят и то в многоотношения БГ е по-добре от Англия.
За вси4ки, които искат с едно май4инство в Англия да гледат близнаци, моля, вратите са отворени и от януари 2007 има безвизов режим, само да кажа 4е в Англия май4инството е 3 месеца а не 2 години, също и за близнаци....
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #10 -: Ноември 15, 2007, 22:44:21 pm »
Само да кажа, че това изобщо не е сигурно, а е проект! Така че, неразположени-разположени все едно!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #11 -: Ноември 16, 2007, 07:42:31 am »
Дано не остане само проект.


*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #12 -: Ноември 16, 2007, 08:49:03 am »
И аз като Баракудка съм знаела кога да чакам! :wink:
И аз така. Чакам си ги моите.

Айде и аз да се присъединя! :P
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #13 -: Ноември 16, 2007, 09:14:28 am »
Има страни в които няма майчинство изобщо като USA, но там ако докажеш че си социално слаб и държавата ти плаща детското заведение и пари за детето ти дава. Едма моя колежка сега се готви да отиде там да си роди второто дете заради това и по други причини, но съответно ако имаш гражданство.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #14 -: Ноември 16, 2007, 09:35:04 am »
Само да кажа, че това изобщо не е сигурно, а е проект! Така че, неразположени-разположени все едно!
Да каси е права това е само проет за бюджета на НОИ, който не е минал и на първо четене още.
А loana ти къде го чу това? Дай някакво линкче. Аз цяла сутрин се ровя по пресата и не намирам такова нещо. Снощи слушах новините и другите неща ги чух ама това за близнаците съм го изпуснала.
Аз гледах BTV
« Последна редакция: Ноември 16, 2007, 09:43:32 am от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #15 -: Ноември 16, 2007, 09:36:39 am »
Аз пък го чух по новините на Нова.Помня, че беше Нова, защото пича каза-А сега нещо, което пряко засяха нашия колега Крум Савов.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #16 -: Ноември 16, 2007, 09:41:14 am »
Само да кажа, че това изобщо не е сигурно, а е проект! Така че, неразположени-разположени все едно!
Да каси е права това е само проет за бюджета на НОИ, който не е минал и на първо четене още.
А loana ти къде го чу това? Дай някакво линкче. Аз цяла сутрин се ровя по пресата и не намирам такова нещо. Снощи слушах новините и другите неща ги чух ама това за близнаците съм го изпуснала.

аз мисля, че щом го тръбят толкова по медиите (чух го поняколко телевизии), ще влезе в сила, но с тези десет лева, мили мами, направете си план къде ще ги изхарчите, че са мнооого, май ще останат и за вас  :wink:
а иначе се чудя, дали да не изчакам 2009, че току виж, майчинството се вдигнало с още 10 лв.  :wink:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #17 -: Ноември 16, 2007, 10:25:35 am »
Дай боже, догодина всички мацки тук-близнашки майчета!  :D
Другото което е прието обаче е еднократната помощ за раждане на близнаци от 400лв. да стане 1200лв. Това от 01.01.2008г.
Дано приемат промените, макар че наистина с 10лв. може да се купи една кутия АМ например.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #18 -: Ноември 16, 2007, 10:35:45 am »
Другото което е прието обаче е еднократната помощ за раждане на близнаци от 400лв. да стане 1200лв. Това от 01.01.2008г.
 


е, това вече е добра новина! пу, дано! :)
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #19 -: Ноември 16, 2007, 10:41:41 am »
А дали има промяна в еднократната помощ за едно дете?Все пак не всичките сме такива късметлийки като Каси! :wink:
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #20 -: Ноември 16, 2007, 10:48:15 am »
Здравейте да се пресъйдиня и аз към вас. Аз съм от мамите 4акащи близнаци дано ни огрее слънцето и нас догодина. Аз също 4ух 4е от догодина еднократната помощ за майки с близнаци ще полу4ат 1200лв. това е много добре. А това за май4инство от 190лв. на дете сега го нау4авам. Също ще е много добре да стане. Дано.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #21 -: Ноември 16, 2007, 10:50:40 am »
А дали има промяна в еднократната помощ за едно дете?Все пак не всичките сме такива късметлийки като Каси! :wink:

А защо си решила, че няма да си?  :wink: Нали знаеш, внимавай какво си мечтаеш!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #22 -: Ноември 16, 2007, 10:52:25 am »
И аз искам да попитам същото като Мимка-има ли промяна в еднократната помощ за едно дете и каква е тя при раждане на първо и второ дете?
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #23 -: Ноември 16, 2007, 11:03:26 am »
     Каси,всичко това е много хубаво,но дали нас няма да ни сложат в графата"заварено положение"?!Живот и здраве мен само 2 седмици ще ме делят от тази класификация.
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #24 -: Ноември 16, 2007, 11:14:03 am »
нещо по темата:
http://www.bgpetition.com/maichinstvo/

аз съм съгласна, че е срамота майчинството да е по-малко от минималната заплата...
но това за 1200 лв. за близнаци е хубаво и звучи малко по-сериозно.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #25 -: Ноември 16, 2007, 11:47:57 am »
     Каси,всичко това е много хубаво,но дали нас няма да ни сложат в графата"заварено положение"?!Живот и здраве мен само 2 седмици ще ме делят от тази класификация.


По кой въпрос се интересуваш, не те разбрах?! За майчинството или еднократната помощ?

Ето това намерих по въпроса:
http://www.mlsp.government.bg/bg/public/deca.htm
Мисля, че за едно детенце е 200лв.
А за въпросните 1200лв. май се оказа също проект.  :(
« Последна редакция: Ноември 16, 2007, 12:00:27 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #26 -: Ноември 16, 2007, 12:34:04 pm »
А като се сетя колко са детските - 18 лв. и кой ги получава само ... Просто нямам думи.  :bonk:
В западните държави същите се полагат, докато детето следва, но максимум до 25-годишна възраст.
Дали ще станем някога нормална държава?

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #27 -: Ноември 16, 2007, 12:42:43 pm »
А като се сетя колко са детските - 18 лв. и кой ги получава само ... Просто нямам думи.  :bonk:
В западните държави същите се полагат, докато детето следва, но максимум до 25-годишна възраст.
Дали ще станем някога нормална държава?

Не знам дали знаеш, но детски взимат хората, които /ако не се лъжа естествено/ имат по-малък доход от 200лв. на месец на човек. Ето какво пише в Закона:

Границата за достъп до подпомагане се определя ежегодно със Закона за бюджета на Република България. За 2005 г. тази граница е в размер на 200 лв.

Право на подпомагане имат семействата, чиито средномесечен доход на член от семейството за предходните 6 месеца, преди месеца на подаване на молба-декларация, е по-нисък или равен на 200 лв.


Нека това кажат майките с по-големи дечица тук. Говори се, че детските може да ги направят 60лв., при което само си представете какво ще стане с приръста на ромите!? 
:x
« Последна редакция: Ноември 16, 2007, 12:47:56 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #28 -: Ноември 16, 2007, 12:47:27 pm »
Детски вземат само тези при които дохода на член от семейството е под 200лв.
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #29 -: Ноември 16, 2007, 14:48:37 pm »
mpia го е написала добре-детски вземат само тези с доход на член от семейството до 200лв. Ромите просто живеят от дези детски-10 деца в семейството по 18лв. и ето ти 180 лв. И това си е една минимална работна заплата без един час труд. Не виждам защо трябва да се прави тази разлика с дохода-така звемат на едни за да има за други. Аз не вземам за детето си, но ромите могат да вземат за 10 деца детски и децата й голи, боси, гладни и неграмотни. После ромите ще кажат че в България има дискриминация към тях, но не е така. Дори си мисля, че в държавата се правят повече неща в техен плюс. Никой не искам да обидя-това е нещо което много ме дразни и просто го споделих с вас.

kassi аз доколкото знам след Нова година детските ще станат 34 лв.(рай за ромите с 10 деца). Направо се чудя защо да ходя на работа, а някои ще вземат наготово по цял куп пари от детските. Просто ще започнат да се увеличават като геометрична прогресия.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #30 -: Ноември 16, 2007, 15:41:44 pm »
...Нека това кажат майките с по-големи дечица тук. Говори се, че детските може да ги направят 60лв., при което само си представете какво ще стане с приръста на ромите!?  [/b] :x

Защо с по-големи деца? Всички деца имат право на тези добавки, стига естествено доходът на глава от семейството да не е повече от 200 лв.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #31 -: Ноември 16, 2007, 16:01:42 pm »
Васи, имах предвид вече взималите тези детски...не съм се изразила правилно.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #32 -: Ноември 16, 2007, 17:17:01 pm »
Малко off...
А какво се случва с тризнаците? :D
Че ние имаме такива амбиции...  :lol: :lol: :lol:
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #33 -: Ноември 16, 2007, 18:36:14 pm »

Баща ми има право на 1200лв пенсия и държавата"милата ни,скъпа държава"му краде парите и му дава 400лв.
Така,че аз от тази държава и 1лв не ща.


Как му краде парите. Аз до сега чета, че пенсионерите крали парите на работещите, сега държавата краде парите на пенсионерите. И това в устата на журналисти добре... те търсят сензации. Ама и за майчинство като говорим, пак пенсионерите.
Олианата, би ли казала КОИ ПАРИ КРАДЕ ДЪРЖАВАТА
А иначе съм сигурна, че си получаваш майчинството, така както не го щеш.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #34 -: Ноември 16, 2007, 18:39:54 pm »
Тамич, аз ще ти кажа как: просто пенсиите имат максимален таван... Така че дори и да ти се полага повече, ти взимаш тавана и точка...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #35 -: Ноември 16, 2007, 18:48:33 pm »
Ами Рали чакай и аз да ти кажа тогава. Пенсионерите получават парите, които работещите през този месец са внесли като осигуровки. Това е НОИ. Няма натрупан фонд, от който да се плащат повече пари. Само осигуровките за пенсия и останалото е от бюджета.
Когато дядо ми е започнал да внася осигуровки ги е внасял, за да може неговият дядо да получава пансия. Тези пари не са се трупали по фондове. И такива фондове, които да са изядени от този или онзи НИКОГА не е имало. Когато е възприет моделът на Бисмарк веднага са започнали да плащат пенсии на възрастните от осигуровките само срещу обещание, че някога и на тях ще им се плаща.
Тези осигуровки - 23%/18%, които плащаме сега са само за да не гледаме умиращи от глад и немощ старци по улиците. А в замяна имаме само обещание, че когато остареем и за нас ще се погрижат.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #36 -: Ноември 16, 2007, 18:57:05 pm »
На мен това напълно ми е ясно... Ама ако седнем да чоплим и да бистрим държавната политика по отношение на осигуровки, разходи, разпределение на средства и т.н... Ще стане то една дълга и широка...
А в случая говорим принципно за това, че даден човек си е изработил теоретично определена пенсия, а реално не взима сумата, на която има право....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #37 -: Ноември 16, 2007, 19:24:25 pm »
Без политика  :balk_198: и без пенсии в темата за майчинството!
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #38 -: Ноември 16, 2007, 19:25:12 pm »
Офф:

Политика? Къде политика? Няма политика... сааамооо цветя и рози  :lol: :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #39 -: Ноември 16, 2007, 20:44:49 pm »
Тамара,понеже си много хаплива... Значи всъщност за 1ва категория е определена пенсия от 1200лв.Защо тогава има таван за пенсиите?Айде сега ми обясни,като много ги разбираш нещата.

Хайде не сега да ти го обясня. Иначе да, много ги разбирам. И ако наистина те интересува ще ти го обясня лично веднага след като провериш дали наистина сумата е 1200 лева. и си готова да ме изслушаш.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #40 -: Ноември 16, 2007, 22:42:15 pm »
Без политика  :balk_198: и без пенсии в темата за майчинството!

 :balk_602:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #41 -: Ноември 16, 2007, 23:22:12 pm »
Малко off...
А какво се случва с тризнаците? :D
Че ние имаме такива амбиции...  :lol: :lol: :lol:

И ние така :lol: :lol: :lol: а може дори и роми да станем, то май ром да си най-добре, само дето как да станем кат не може по едно да имаме, а кво остава за 10  :?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #42 -: Ноември 17, 2007, 12:13:37 pm »
Жанета,ами айде ти гледай 10 деца с "купищата пари"-180лв.Не виждате ли,че тези суми от 180-190лв са смешни и ЖАЛКИ?
Баща ми има право на 1200лв пенсия и държавата"милата ни,скъпа държава"му краде парите и му дава 400лв.
Така,че аз от тази държава и 1лв не ща.


Олианата не ме разбирай погрешно. Добре знам, че 180 лв. са смешно малко. Но аз лично съм свидетел как тези хора си взимат детските и помощите от социално подпомагане и отиват да купят цигари и алкохол и цяла нощ се отдават на купон. А на другата сутрин пращат децата си да ровят в кофите за боклук.
 За тези деца ми е жал и за това така остро се изказах. Не може днес да ти дадат 180 лв. от детските и около 180 лв. соц. помощи и отделно по около 50 лв. на месец за отоплителния сезон помощ-хайде ти ги събери и ми кажи дали не може с тези вече "мизерни" пари да си нахранят децата. Колко са тези, които могат да кажат, че взимат тези пари без да работят. Аз не искам да гледам чак 10 деца. Човек когато решава колко деца да има трябва да се съобрази и с факта "Ами аз колко ще мога да гледам". Защото в момента в който дойде едно дете то има куп нужди и най-важното е да е здраво, облечено, обуто, да е нахранено и да го сложиш на топло и чисто да спи. Мисля, че качеството на грижите е важно. А не като в поговорката "Роди ме мамо с късмет, пък ме хвърли на смет". Не може така-тези малки ромски деца са като всяко друго дете и не заслужават тази съдба да ровят за кора хляб в боклука. На родителите й се възмущавам.
До скоро работех в Бюрото по труда и съм свидетел как тези хора постоянно отказват каквато й да е работа. Ами нали мъжът и жената ако работят ще вземат мин. работна заплата, а те тези пари ги взимат и без да работят. Колежката ми работеше за 180 лв. и излиза, че на ромите тези пари са малко а на колежката ми която е с 2 висши образования са й достатъчно. Вземи това в предвид-много хора превиват гръб от сутрин до вечер и взимат накрая 180 лв. Пак повтарям-не искам да обидя никой, но това което казвам е факт.
« Последна редакция: Ноември 17, 2007, 12:16:59 pm от janeta »
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #43 -: Ноември 17, 2007, 20:54:23 pm »
:good_post:


Момичета, не исках да всявам дрязги. Всички сте прави - и майчинските са нищожни,  както и пенсиите, ромите наистина живеят по този начин и не искат да работят (повечето поне, но не всички).
По темата - надявам се наистина детските и помощите за раждане да се увеличат. И се надявам, че ще започнат да дават детски на всяко дете, както е в другите държави.

*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #44 -: Ноември 18, 2007, 11:57:31 am »
blue_sky аз също се надявам да се спре с тази безумица да се прави разлика между децата. Това е една грозна новост през последните години. Не мисля, че трябва да се прави разлика в зависимост от дохода(законовия доход). Аз не взимам за детето си пари, защото дохода ни надхвърля тези 200 на месец. Съседите също надхвърлят този доход, но те не работят по трудов договор и за държавата те са безработни. И става така, че за тяхното дете може да се дават детски а за моето не. И излиза, че ние които работим и се осигуряваме сме по-ощетени. А съседите работят без трудови договори и утре ще претендират за всичко онова за което работещия на договор се е осигурявал.
За това съм на мнение, че трябва да се спре с правенето на разлика на децата. Не може така, до скоро детските се даваха задължително за всички деца до навършване на 18г.
Аз съм за увеличаване на майчинството и за равенство при получаване на детските. Защото това, което се говори в момента е смешно-ще направят минималната работна заплата 220 лв., а майчинството ще стане от 180 на 190 лв. Та не е ли минималната работна заплата прага под,който се смята че се живее бедно и в мизерия? И от там извода, че отново се подиграват с майките и пренебрегват най- важното: грижата за малките новородени човечета, които са Бъдещето ни.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #46 -: Ноември 18, 2007, 12:57:44 pm »
Подписах се!
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Хубава новина за майките на близнаци
« Отговор #47 -: Ноември 18, 2007, 17:21:24 pm »
kassi благодаря за линка-подписах се!
И дано много майки да се присъединят с подписи в подкрепа на идеята.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.