0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Какво още да изследвам?
« -: Ноември 08, 2007, 14:35:09 pm »
Здравейте момичета! След вторият неуспешен опит ин витро може би трябва да потърся по-обстойно причината за неуспеха :( Първият опит беше с много труден трансфер и открит по-късно хидросалпингс. При втория опит вече пиех Л-Тироксин заради новооткрит тиреоидит на Хашимото. Вливахме имуновенин /имунолотичните са в норма, но много раздвижени, на горни или долни граници, АРА+/ Два дни преди трансфера TSH скочи на 8 и доктора беше готов да го отмени. Взехме спешни мерки - качихме дозата на Л-Тироксина от 25 на 100 Бях и на фраксипарин 0,3 заради антифосфолипидните, че и иглотерапия правих :?  И пак не успяхме :( Струва ми се че нещо пропускам и че проблема е и до голяма степен имунологичен. Имам и неуточнен проблем със ставите, повлияващ се само от кортикостероиди. Просто не знам какво още да изследвам??? Благодаря ви предварително!


*
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #1 -: Ноември 08, 2007, 14:41:37 pm »
А хидросалпингса отстранен ли е?

Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2007, 14:45:27 pm »
Да, махнахме и двете тръби след първия опит. И дилатация правихме заради трудния достъп :(


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #3 -: Ноември 08, 2007, 14:50:40 pm »
Danny S, а втория трансфер добър ли беше?
Това с костите и кортикостероиди не идва ли да подскаже за др. автоимунно заболяване?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #4 -: Ноември 08, 2007, 16:44:40 pm »
Да мила, вторият трансфер мина без да усетя нищо 8O А проблема със ставите го имам от дете - обостря се на 3-4 месеца . Преди няколко години обиколих сума ти лекари, но не открихме никаква причина. И мен това, че болката се повлиява само от кортикостероиди ме навежда на мисълта , че има имунологичен фактор. Сетих се да го спомена на доктора. Той беше изумял покрай това TSH и дори искаше да отложи трансфера, но сигурно го е взел в предвид, защото предположи че може и да имам някакъв тип лупус/по-широкомащабно :? имунно заболяване/


Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #5 -: Ноември 08, 2007, 16:51:10 pm »
Здравей,

И аз от край време имам неустановен проблем със ставите. Скъсах се да ходя по лекари и да си правя изследвания, лекарите нищо не могат да кажат, даже рентгенова снимка на колената - нищо. Т.нар. ревматоиден фактор съм изследвала множество пъти и е все отрицателен. Така или иначе, болки в ставите според мен си е нещо, свързано с имунната система, освен ако не е от травма, но тогава не болят всички стави. Някои хора били по-чувствителни към промени в атмосферните условия, особено светлите хора, така ми каза една лекарка 8O :lol:

При мен обаче цъфна друго автоимунно заболяване, съвсем изненадващо. Стерилитетът ми е изцяло неизяснен.

Не знам помогнах ли ти с тази информация.

Има една теория, че при определена генетична комбинация, човек става по-податлив на автоимунни заболявания. При тази комбинация и забременяването и износването може да е по-трудно, особено ако и при мъжа се среща същата проблемна стойност. Аз първо го прочетох, а после с голяма изненада установих, че при нас случаят е точно такъв. Изследването се казва HLA типизиране и се прави по принцип при трансплантации, но е доста скъпо, а не води до някакво кой знае какво решение.

Един опит мисля не е повод за генерални заключения, така че може би е просто лош късмет.
Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #6 -: Ноември 08, 2007, 16:53:56 pm »
Дани, или нещо ревматоидно, или периартрид...
Да високото ТСХ наистина е било проблем. Следващия път попитай за Преднизолон по време на процедурата.
За първият опит - причините са ясни ХС и лошия трансфер, а втория го приеми за мал шанс. Аз съм в подобна позиция само опитите с ХС и АФА са два. :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #7 -: Ноември 08, 2007, 18:35:11 pm »
Изсдледвали ли сте се за псориартричен артрит?
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #8 -: Ноември 08, 2007, 19:44:13 pm »
Не 8O Досега съм търпяла ставните проблеми без много да хленча. Нали си ги имам от много време, та съм си свикнала с тях :? Обаче прочетох доста за лупуса , за който доктора се съмнява и прочетеното хич не ми хареса :? Ако се окаже лупус  проблемите ми едва започват :?


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2007, 22:14:23 pm »
Danny S, не бързай да го мислиш тоя лупус. Той си има категорични симптоми, а ти не си посочила и едно такова, пък и след като си минала през имунологичните изследвания, вероятно сте ги изследвали. Провери за LA.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #10 -: Ноември 09, 2007, 10:03:36 am »
Дани, така ми се искаше да не стигаш до подобна тема. :(
Като начало си мисля, че трябва да повториш имунологичните, но НЕ в Малинов. Отидете до Плевен. Доц. Конова ще прецени пакета от изследвания в такъв случай.
Консултирай се и с д-р Катя Тодорова за щитовидната. Само тя ти е била достатъчна за провал.
Както ти е казала Евро - първият опит е бил обречен, а вторият може и да е мал шанс.
Ще ти отнеме още малко време и доста емоции, но Мечтата ще я има. Дай си възможност за преодоляване на шока и натрапчивите мисли. Ще намерите решението.
Прегръщам те много, много.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #11 -: Ноември 09, 2007, 10:54:33 am »
Изсдледвали ли сте се за псориартричен артрит?

Аз не, какво е изследването? На колкото лекари съм ходила, правят мануален преглед, назначават изследване ревма фактор и като го видят отрицателно, вдигат рамене.
Благодаря ти, Бени!







Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #12 -: Ноември 09, 2007, 14:25:26 pm »
Danny S, не бързай да го мислиш тоя лупус. Той си има категорични симптоми, а ти не си посочила и едно такова, пък и след като си минала през имунологичните изследвания, вероятно сте ги изследвали. Провери за LA.
Евро, какво е LA? Лупусни антитела ли? То какво ли вече не мисля :x  То май теорията за естествения подбор ще се окаже валидна в моят случай :x
Дани, така ми се искаше да не стигаш до подобна тема. :(
Като начало си мисля, че трябва да повториш имунологичните, но НЕ в Малинов. Отидете до Плевен. Доц. Конова ще прецени пакета от изследвания в такъв случай.
Консултирай се и с д-р Катя Тодорова за щитовидната. Само тя ти е била достатъчна за провал.
Както ти е казала Евро - първият опит е бил обречен, а вторият може и да е мал шанс.
Ще ти отнеме още малко време и доста емоции, но Мечтата ще я има. Дай си възможност за преодоляване на шока и натрапчивите мисли. Ще намерите решението.
Прегръщам те много, много.
White терапията ми за щитовидната жлеза беше от д-р Тодорова :? Колкото за имунологичните четох мненията за лекарите, които консултират Малинов :?. Малко ми е трудно отиването в Плевен, но ако все пак се спретна и тръгна какво точно трябва да направя? Дали има начин да отида в събота или неделя? Да си уговоря ли час предварително и какво точно да искам да ми изследват? Ще мога ли да мина само с едно ходене? Лееле колко въпроси зададох :oops: Целувки и благодаря предварително :D


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2007, 14:47:31 pm »
Лупосен антикоагулант /LA/.
Има начин за събота май, вземи си час за консултация Конова, и естествено си носи вс. изследвания, документи и протоколи. След консултацията тя ще ти назначи изследвания според случая ти. Резултаните се получават и по факс, по мейл, по куриер и на място, уговаряш се както ти е удобно на тебе. Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #14 -: Ноември 09, 2007, 17:21:38 pm »
Много ти благодаря мила! Записах си час следващият месец при доктора /по негово настоянане даже / да обсъдим стратегиите на действие. Тогава ще помоля да ми снимат необходимите документи за д-р Конова. Отупваме праха от гащите и продължаваме напред :lol:


*
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #15 -: Ноември 09, 2007, 17:48:05 pm »
Дани, дори по мейл можеш да пратиш изследванията си на доц. Конова за коментар, но на място е по-добре. За събота трябва да се уговориш предварително, защото тя избягва такива консултации. Трябва ти просто един ден отпуска и ще свършите цялата работа.
Резултатите - Евро вече е казала.
Стискам ти палци много силно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери