0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ako nqkoi znae molq da pi6e mnogo ot nas ne sa naqsno 6te bada glagodarna na tezi koito pomognat.Didi
« Последна редакция: Ноември 09, 2007, 09:35:53 am от rally_pat »
Re: Kak mojem da minem invitro po zdravnata kasa.?
« Отговор #1 -: Ноември 09, 2007, 09:34:51 am »
TENEZA - първо: Пиши на кирилица, или ползвай КРЕДОР!

Второ, по въпроса:
- По принцип здравната тази година поемаше 1500 лева за лекарства и нищо друго, и това за 100 жени месечно.
- В момента НЗОК е престанала да приема документи за тази година.
- Догодина, след отваряне на програмата можеш да си подадеш документите, които трябва да бъдат окомплектовани в клиника по стерилитет. Насочи се към една от тях, и там ще ти кажат какви точно документи трябва да подготвиш.

Успех!

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Как можем да минем invitro по здравната каса.?
« Отговор #2 -: Ноември 09, 2007, 11:39:53 am »
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=8542.0
Прочети тази тема , има много писано  :)
Успех
Re: Как можем да минем invitro по здравната каса.?
« Отговор #3 -: Ноември 11, 2007, 14:06:38 pm »
Здравейте и от мен!
Аз също съм в началото на този дълъг път: "in vitro"! Прочетох няколко теми по въпроса, но ми се иска да попитам добре ли съм разбрала: избирам си клиника, там ми подготвят документите и правя необходимите изследвания, кандидатствам към здравната каса (а както разбирам това може да стана през февруари 2008г.) и чакам да бъда одобрена, следователно самото оплождане не може да стане преди април 2008? Знам, че парите, които се отпускат са смешни, но пак са нещо... Някой знае ли какви са критериите при подбора на кандидатстващите двойки?
Re: Как можем да минем invitro по здравната каса.?
« Отговор #4 -: Ноември 11, 2007, 14:16:15 pm »
bendji - принципно би могло, но е много относително. А защо преди април 2008?
Колкото до критериите за подборка - ако документите ти отговарят на изискванията на НЗОК мисля, че няма да има проблем, аз поне не съм чула за момичета, които не са били одобрени тази година..

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Как можем да минем invitro по здравната каса.?
« Отговор #5 -: Ноември 11, 2007, 14:25:44 pm »
Ако документите се подават февруари 2008 и се чака един месец, за да ти кажат дали те одобряват, значи "in vitroto" се случва най-рано през април или може би аз нещо бъркам в последователността на процедурите? Може ли оплождането да се случи преди одобрение от касата, ако все пак разчиташ на тези пари?
Re: Как можем да минем invitro по здравната каса.?
« Отговор #6 -: Ноември 11, 2007, 14:30:33 pm »
Значи не сме се разбрали, аз помислих, че ти държиш да е преди април 2008... Общо взето си права в сметките си...
При това ми се струва, че допускаш една друга грешка - касата не дава пари в брой, а отпуска лекарства по протокол, който ти е съставен в клиниката, към която си се ориентирала...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Как можем да минем invitro по здравната каса.?
« Отговор #7 -: Ноември 11, 2007, 14:40:27 pm »
Благодаря за бързия отговор! А за това, че касата не дава пари на ръка знам, това провокира и сметките ми... Нужно ми е да планирам в главата си цялата процедура, за да се подготвя психически... :wink:
Re: Как можем да минем invitro по здравната каса.?
« Отговор #8 -: Ноември 11, 2007, 16:00:46 pm »
bendji, ще ти кажа лично аз как постъпих... Знаех, че касата ще ми отпусне сумата Х във вид на лекарства, от там нататък говорих с лекуващия си лекар, и той ми каза - цена на процедура У, лекарствата, които ти трябват са горе долу Z като сума... Направих си сметката, извадих от тях Х лекраства и за останалото теглих кредит  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Как можем да минем invitro по здравната каса.?
« Отговор #9 -: Ноември 11, 2007, 16:36:06 pm »
bendji, моят съвет е отсега да започнеш да си подготвяш документите, за които не се изисква да ходиш до център по репродуктивна медицина. Можеш да прочетеш кое и как се поема от касата и да си ги правиш едно по едно. Така ще си подготвена и, ако има програма през 2008, ще имаш повечето документи.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу