0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Вече имаме светлина по въпроса...
« -: Ноември 05, 2007, 19:11:33 pm »
 Момичета ето ме вече с конкретна насока. Днес бяхме при д-р Кацаров, барабар с всички изследвания - спермограма, микробиология и микроделециите. Той ни каза, че имаме 3 варианта - лекарства(шанс за повлияване 5 %), ин-витро( за което мисля да изчакаме) и операция, като шанса при нас да се повлияе варикоцелето е 50 на 50. А то се оказа трета степен, което беше шокиращо за мен, тъй като не бях се интересувала, по-скоро първия път от притеснение бях забравила. Която степен от една страна според док обяснява ниския процент на жизненоспособност на сперматозоидите. И така след дискусията назначихме дата за операция - 13.11. Много сме притеснени, толкова съм прочела за манипулацията, но ме е много страх, представям си как ще чакам притеснена, докато някой излезе да ми каже как е минала операцията........Затова ще бъда благодарна, ако има такива, които ще споделят опита си, ако са минали по този път.........
Предварително благодаря:)
*
Re: Вече имаме светлина по въпроса...
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2007, 19:15:14 pm »
Пропуснах да ви споделя, че варикоцелето е констатирано не само с палпация, но и с доплер, при което аз попитах доктора, нужен ли е и ехографски преглед, при което той каза, че няма смисъл, защото на доплера ясно се чува или вижда и няма място за съмнение и затова преценихме, че няма нужда от второ мнение преди да се решим за операция.....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вече имаме светлина по въпроса...
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2007, 19:20:02 pm »
Рени, страхотно е че са ви осветлили, искам само да ти кажа, че щом Кацаров ви дава шанс за нормално зачеване- изчакайте. Операцията, вече казахме- рутинна, лека, но все пак операция, но до седмица мъжа ти ще се възстанови, аз смятам, че щом има начин да се подобрят нещата да действате в тази насока. Успех!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Вече имаме светлина по въпроса...
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2007, 19:25:36 pm »
Мини благодаря ти, много си мила, искренно се надявам всичко да е наред и вярвам в добрите ви пожелания:) А да пропуснах да ви кажа, че д-р Кацаров каза, че след операцията не е необходимо да се пият лекарства, което малко ме смути, каза, че едва след 6 мес може да приема някакви стимулиращи, ако не се получи забременяване, но току що пак при прегледа на дневника на Мини виждам, че Ник е пил доста неща, освен чайчетата и бърканицата от мед, които непременно мисля да взимаме...
Re: Вече имаме светлина по въпроса...
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2007, 20:16:13 pm »
След диагноза Варикоцеле на моя съпруг поставена от същия доктор по същия начин  и препоръка за операция, която естествено не направихме аз забременях 2 пъти. Прави си изводите. Потърсете и друго мнение и задължително преглед с видеозон. При втория преглед се оказа, че на видеозона нищо патологично не се видя. Мъжът ми пи Трибестан 3 месеца и от 40 % добрите сперматозоиди с оплодителна способност станаха 70%
Толкова ли са зле нещата, защо не опитате с инсеминация.
*
Re: Вече имаме светлина по въпроса...
« Отговор #5 -: Ноември 05, 2007, 21:23:46 pm »
Не мисля, че се хвърляме на сляпо, при нас нещата не са така добри - тези 40 % жизненоспособни са блян за нас, ние имаме само 1%, така че не смятам, че избързваме, а и ако варикоцелето на мъжа ми беше безобидно за 3 години все щях да забременея поне един път.
*
Re: Вече имаме светлина по въпроса...
« Отговор #6 -: Ноември 05, 2007, 21:27:30 pm »
Пропускам да отбележа, че при някои мъже варикоцелето не влияе на качеството на спермата, необяснимо но факт!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вече имаме светлина по въпроса...
« Отговор #7 -: Ноември 05, 2007, 21:28:16 pm »
atanasovaira не мисля, че си от позицията да даваш пример със себе си- всяко едно увреждане има степени, извинявай много, но нашата най-добра спермограма беше с 39% нормоподвижни /ако ти под добри сперматозоиди имаш впредвид нормоподвижните/, е да- с такъв процент аз забременях, но преди да го достигнем това направихме доста- изследвания, операция, прием на различни лекарства.
Рени, просто трябва да усетите, че вървите в правилна посока, колкото и да е дълго, колкото и да е трудно. Направете това, което усещате че е редно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Вече имаме светлина по въпроса...
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2007, 21:37:40 pm »
Мини ти си пич  :D, знам, че вървим където трябва, след операцията живот и здраве, ще ти пиша на лични, как е минало, за да не разводнявам темата, да ми дадеш някой и друг полезен съвет за чайове, лекарства и бърканицата, е ако не те притеснявам де...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Вече имаме светлина по въпроса...
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2007, 21:47:09 pm »
Дет се вика, Честита ви диагноза! :wink:
Рени това е правилния път! Желая ви успех! :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вече имаме светлина по въпроса...
« Отговор #10 -: Ноември 05, 2007, 21:51:20 pm »
 :hug2: тук съм, на твое разположение :crossfingers:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Вече имаме светлина по въпроса...
« Отговор #11 -: Ноември 05, 2007, 22:04:17 pm »
Много съм ви благодарна, с думи не мога да го изразя  :youwoman:  :blowingdust: :blowingdust2:
Re: Вече имаме светлина по въпроса...
« Отговор #12 -: Ноември 06, 2007, 09:52:10 am »
Здравей Рени!

Искам да ви поздравя за правилния избор. Според мен си правилната посока. Щом д-р Кацаров ви е казал, че се нуждаете от операцията, значи е така. Не се съмнявай! Ние минахме по същия път преди 10 месеца и искам да ти кажа, че имаме страхотно подобрение. Когато за първи път направихме спермограма, резултатите бяха отчайващи - т.е. извън всякакви граници на показателите. През януари 2007 направихме операцията. Стана много бързо, мъжа ми каза, че не го е боляло изобщо. Всичко е траело около 15 минути, после 1 час в болницата и край. Той даже същия ден си отиде на работа без проблем, нямаше никакви усложниения, само малко придърпване за около 2 седмици. Така, че не се притеснявай. Контролна спермограма направихме 6 месеца след това (без да е пил нищо допълнително) и някои от показателите бяха леко увеличени т.е. имаше лекоооо подобрение, но все пак светлина. След това д-р Кацаров му назначи 3 месеца да бие билки 2 вида и Клостилбегит вечер. Преди две седмици правихме спермограма, защото ни предстоеше първи преглед при д-р Стаменов и чудото стана...И ние още не можем да повярваме. Спермограмата ни е с 6 пъти по-добри показатели и вече успяхме да се вмъкнем в границите на показателите (че, все още сме в долни граници, но в граници). Това е голям успех за нас! И искам да т икажа, че д-р Стаменов каза, че с тази спермограма имаме дори шанс за естествено забременяване и според него това подобрение се дължи на добре направена и най-вече навреме направена операция, а не на билките!!! Разказвам ти всичко това, за да ти вдъхна увереност и да ти покажа, че има много случай на успех, след операция от варикоцеле. Стискам ти палци и смело напред!!!
Ако искаш да питаш още нещо си добре дошла на лични.
*
Re: Вече имаме светлина по въпроса...
« Отговор #13 -: Ноември 06, 2007, 19:24:15 pm »
Момичета вие сте върха, като мине всичко ще пиша :)
*

    titibar

  • ****
  • 696
  • Няма невъзможни неща ако Бог реши да се случат!!!
Re: Вече имаме светлина по въпроса...
« Отговор #14 -: Ноември 07, 2007, 21:00:13 pm »
Момичета искам да питам това-варикоцеле дали е вродено или в последствие се получава?
  <br />
*
Re: Вече имаме светлина по въпроса...
« Отговор #15 -: Ноември 07, 2007, 21:13:50 pm »
Д-р Кацаров каза, че появата му е Божа работа..........Понякога се появява по време на пубертета, а за вродено незнам.
*

    titibar

  • ****
  • 696
  • Няма невъзможни неща ако Бог реши да се случат!!!
Re: Вече имаме светлина по въпроса...
« Отговор #16 -: Ноември 07, 2007, 21:20:31 pm »
Абе то погледнато така всяко нещо е божа работа,всичко което се случва става според Божията воля и желание,но някои заболявания са си вродени а някои придобити.А и всичко според мен е променлива величина.Може да се излекува отново ако Бог така реши.
  <br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вече имаме светлина по въпроса...
« Отговор #17 -: Ноември 08, 2007, 08:47:31 am »
Бе Божа работа, ама викам и ние да му помагаме от време на време, че много му се струпва и на него  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит