0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« -: Ноември 04, 2005, 11:37:17 am »
Момичета, понеже имаме различно мнение по горния въпрос с една готина клубарка, моля разсейте моите или нейните заблуди :wink:
Като говорим, че за инсе трябват в добрия случай над 15 млн сперматозоида - това в милилитър (и съответно колкото реално вкарват във влагалището, даже 0.8 мл), или в целия обем?

Благодарско :D
Благодаря ти, Бени!







Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #1 -: Ноември 04, 2005, 11:46:27 am »
В матката, Фреши, в матката. Не повече от милилитър, така че бройката трябва да е на милилитър. А колко - Джамата да каже  :D
*
Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #2 -: Ноември 04, 2005, 11:47:43 am »
ама преди или след обработката ли? щото и тва е важно заек.
Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #3 -: Ноември 04, 2005, 11:53:42 am »
Ама, Сигнусче, след обработка - Фрешчето пита колко вкарват вътре. Струва ми се.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #4 -: Ноември 04, 2005, 12:56:06 pm »
мисля, че цифрите СЛЕД обработка се отнасят за количеството, което ще се вкарва.
но не бих се заклела в това. може да питам...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #5 -: Ноември 04, 2005, 13:17:35 pm »
За след обработка. И аз така смятам, че говорим за 15 млн в милилитър, или даже настина по-точно за вкарване - при първата казаха, че ми вкарват 0.8 мл.
Благодаря ти, Бени!







Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #6 -: Ноември 04, 2005, 13:18:33 pm »
Цитат на: jam
мисля, че цифрите СЛЕД обработка се отнасят за количеството, което ще се вкарва.
но не бих се заклела в това. може да питам...


Джамата, вашият лекар казал обратното, или поне така са го разбрали. Затова поставям въпроса за обсъждане пак.
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #7 -: Ноември 04, 2005, 13:51:51 pm »
Фрешо, като ида пак, ще питам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #8 -: Ноември 04, 2005, 14:00:31 pm »
ОК, според мен се касае за недоразумение.
Мели може да ни разясни, ако види темата :D
Благодаря ти, Бени!







Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #9 -: Ноември 04, 2005, 15:25:08 pm »
Може да ти вкарат и 5 млн. Въпроса е , че няма да стане. Общо взето става с някъде около 20 млн след обработка, но има бременности и с по-малко. Затова може Мели да се включи.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #10 -: Ноември 04, 2005, 15:32:47 pm »
Тази готината съм аз. :wink:
Та на мен лекарят ми каза, че под 5 милиона в 1 мл след обработката инсе не правят.
Тоест долната граница е 5 милиона на мл, естествено колкото повече - толкова по добре.

Както някои други готини клубарки знаят, че аз имах едни съмнения от друго естество и  на другият ден след инсето проверих всичко точка по точка. :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #11 -: Ноември 04, 2005, 19:43:18 pm »
прясна информация от извора - посочените количества са за милилитър. вкарва се 0.5 мл.
15 млн/мл след обработка не е норма, а пожелателност.
както съм писала и друг път, а и Лали спомена, под 5 млн/мл няма смисъл, между 5 и 10 - слаба вероятност, 10-15 средна, 15-20 много добра, над 20 - се тая...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #12 -: Ноември 07, 2005, 09:39:28 am »
Да, въпросът ми беше за тази пожелателна граница от 15 млн, при която дават добри шансове.
На първата инсе ми казаха, че вкарват 0.8мл - явно и тук нещата варират.
Благодаря ти, Бени!







Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #13 -: Ноември 22, 2005, 19:27:36 pm »
Добре,над 15 млн след обработката,какво значи?Колко трябва да са ,преди това?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #14 -: Ноември 22, 2005, 19:29:46 pm »
Нашите бяха 42 милиона в 1 мл преди обработката и 19 милиона в 1 мл след.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #15 -: Ноември 22, 2005, 22:18:40 pm »
Цитат на: Lali
Нашите бяха 42 милиона в 1 мл преди обработката и 19 милиона в 1 мл след.


това явно нищо не значи и математики не могат да се извеждат...
нашите бяха 19 млн/мл преди обработката и 27 млн/мл след това.
а ся де?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #16 -: Ноември 23, 2005, 09:08:01 am »
Аз не казвам, че мойто е правилно, бре.
Само давам инфото.
Може би тук има значение и морфологията.
Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #17 -: Ноември 23, 2005, 09:46:19 am »
И подвижността, и обема.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #18 -: Ноември 23, 2005, 10:22:45 am »
Ами обемът беше 4.2, подвижността след обработката 85%.
Но нормалните по Крюгер са 7%.
Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #19 -: Ноември 23, 2005, 10:25:59 am »
Лалинка, явно при всеки мъж е индивидуално - може да има добри показатели преди обработката и лоши след, както и обратното, а също и добри и преди, и след, както и лоши и преди, и след обработка. Просто зависи колко ще изплуват.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #20 -: Ноември 23, 2005, 12:42:23 pm »
Цитат на: little_rabbit
Лалинка, явно при всеки мъж е индивидуално - може да има добри показатели преди обработката и лоши след, както и обратното, а също и добри и преди, и след, както и лоши и преди, и след обработка. Просто зависи колко ще изплуват.


точно така, и аз това имах предвид и не беше скръц към Лали, а опит да кажа на моркова, че не може да се правят точни сметки в тая работа, защото е индивидуално до немай къде.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #21 -: Ноември 23, 2005, 12:45:51 pm »
Само не разбрах как от 19 милиона станах на 27 :roll:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Норма за инсе - 15млн в мл или общо?
« Отговор #22 -: Ноември 23, 2005, 12:57:17 pm »
Цитат на: Lali
Само не разбрах как от 19 милиона станах на 27 :roll:


концентрат бе душа.... концентрат... :)
то тва е идеята на обработката.. да отбереш само подвижните състезатели и да ги концентрираш в малък обем.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!