0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #100 -: Май 29, 2010, 23:10:36 pm »
Споделям какво съм правила след 6-те ми трансфера.
1-ви трансфер-не съм лежала , пътувах до Пловдив на другия ден, след 2 дни пътувах отново към София,резултат-отрицателен
2-ри трансфер-тръгнах на работа още на следващия ден,резултат отрицателен
3-ти трансфер-стоях си у нас 8 дни и тръгнах на работа,не съм лежала - разходки и лека домакинска работа,резултат отрицателен
м/у временно и две инсета,след тях веднага на работа,резултати отрицателни
4-ти трансфер-лежане в къщи и стоене пред компютъра,резултат отново отрицателен
5-ти трансфер-3 дни плътно лежане, после лежане+седене пред компа ,никаква дом.работа,резултат положителен до 8 г.с.
6-ти трансфер-3 дни лежах плътно,после отново продължих да лежа+отново поседявах за кратко на компютъра,никаква дом.работа дори не съм излизала от къщи .
така че ,всеки се преценява какво да прави.
само да добавя,че при последния трансфер лежах 15 мин. на стола,а при предходните от 1-до 2 часа.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #101 -: Юни 01, 2010, 10:52:41 am »
Здравейте,днес ми е 16-ти ден след трансфера,и утре ще трябва да си направа кръвен тест(ще си спазя препоръките на доки ,за тест на 17-я ден),но ме е страх.От снощи имам леко кафеникаво зацапване,мислите ли това за някакъв показател за МЦ?Успех на всички момичета и много стиснати палци от мен. :goodluck:
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #102 -: Юни 01, 2010, 11:01:59 am »
Звънни на лекаря си най добре.Предполагам ,че ще ти каже да направиш теста така или иначе ще покаже вече или може да ти увеличи лекарствата.
Успех и дано теста ти е+++++++ :crossfingers:
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #103 -: Юни 01, 2010, 18:29:22 pm »
който иска - нека лежи с подлога на леглото дни наред след трансфер, но това са излишни и неправилни вярвания и смятам, че правя услуга на интересуващите се, като го пиша това.
Jam, разсмя ме от все сърце, от дълго време не се бях смяла така.....
Мили момичета, наистина и според мен трябва да се лежи само деня, в който се прави трансфера. Такова е мнението и на моя доктор. Най-добре е даже да се абстрахираме напълно от факта, че сме "след трансфер" и да си продължим нормалния начин на живот - да ставаме и сядаме нормално, разходки. Просто без големи напъни и вдигане на тежести.
 
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #104 -: Юни 04, 2010, 09:59:43 am »
Аз бих искала да попитам нещо по отношение на храната... 

По време на стимулацията се стараех да избягвам въглехидратите, червеното месо и не пиех кафе. След пункцията обаче се наплюсках с тортички, пастички и бомбонки... Дори вечерта преди трансфера хапнах почти половин торбичка от едни боклуци от рода на гумените мечета и сега се притеснявам...  :oops:

Затова исках да попитам, доколко трябва да съобразяваме какво ядем след /непосредствено преди/ трансфер и има ли някакви основни принципи на хранене? Знам, че има теми специално за диетите по време на трансфер, но аз всъщност бих искала само да попитам, без да задълбавам толкова, има ли забранени храни и защо са забранени?
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #105 -: Юни 04, 2010, 10:40:51 am »
В случай, че има вероятност за хиперстимулация, след пункция/респ.и след трансфер/ се избягват въглехидрати и целулоза, а се консумират белтъчини.
Ако няма опасност от хиперстимулация е добре храната да се съобразява с храната, препоръчвана при бременност(с цел предпазване от листериоза или токсоплазмоза), т.е. да се избягват необработени термично меса, риби и млечни продукти, а салатите и плодовете да са перфектно измити. С кофеина - по-внимателно. :)
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #106 -: Юни 04, 2010, 11:24:56 am »
аз общо взето си ядях всичко,не съм се съобразявала и не съм се стремяла да ям само здравословни храни.спрях кафето след трансфера и не ядях салами,луканки и филета.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #107 -: Юни 04, 2010, 11:51:02 am »
здравейте, вчера имах трансфер но искам да попитам нешо. Сутринта преди транфера почествах някакво неразположение отдолу нещо като парене, възможно е да съм получила някаква бактериална инфекция същия ден, това дали ще попречи на ембрионите? казаха че съ много добри, но тази инфекция нямаше кога да я лекуваме, сега усещам леко парене отвън, моля сподлете
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #108 -: Юни 04, 2010, 22:02:07 pm »
Аз и след трансфера и по време на бременноста ядях и луканка и суджук и риба тон и пастет. Все неща, които много обичам а и в крайна сметка не изяждам по 1 кг всеки ден. Не смятам, че 5-6 парченца от "забранените храни" веднъж в седмицата са опасна храна. Дай Боже не се случва никому нищо лошо разбира се.
 А и на мен по-лошо ми беше ако не си го хапнех и го мисля, чак през ноща ставах, отварях хладилника (лсед трансфера говоря) и се чудех..."да те изям ли, да не те ли изям":) Е изяждах си ги:)
Пазете се така както умът ви подсказва. При всеки е различно.
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #109 -: Юни 04, 2010, 23:26:39 pm »
Да  добавя , че вече към края на бременността не издържах и започнах да ям луканки,филета и т.н.много ми се ядеше :oops:
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #110 -: Юни 06, 2010, 15:50:51 pm »
Препоръките са заради опасността да се случи нещо, а не поради това, че задължително ще се случи. И всеки има глава на раменете си да преценява какво да прави.

Аз лично помня Marie, на която след спонтанния аборт откриха листериа. След случката те редовно пишеше да се внимава какво се яде.

Божа работа е на кого, какво ще се случи.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #111 -: Юни 06, 2010, 18:21:22 pm »
Благодаря ви много за отговорите, момичета! :)

Аз ще пробвам както казва Лиско - да хапвам по малко каквото ми е вкусно и все пак не съвсем безразборно...
Направили сме всичко, което зависи от нас и от тук нататък каквото има да става, ще стане.. :)

Хубав ден и много усмивки!  :flower:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #112 -: Юни 10, 2010, 12:02:22 pm »
Аз бих искала да попитам нещо по отношение на храната... 

По време на стимулацията се стараех да избягвам въглехидратите, червеното месо и не пиех кафе. След пункцията обаче се наплюсках с тортички, пастички и бомбонки... Дори вечерта преди трансфера хапнах почти половин торбичка от едни боклуци от рода на гумените мечета и сега се притеснявам...  :oops:


  :D

Чандри, и аз непосредствено след пункцията бях на същата диета гумени мечета и пастички  :D просто ми подействаха успокоително, не е лошо от време на време да се отпускаме, все пак сме подложени на напрежение  :hungry:
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #113 -: Юни 10, 2010, 12:25:37 pm »
Здравейте на всички,реших и аз да пиша,днес ми е 10 ден от трансфер(на 1 юни),досега имах нормалните симптоми като всички  - подути гърди,напрежение в яйчниците,сънливост и т.н,но като цяло се чувствах доста добре,дори обикалях по кафенца и припалвах по някоя цигарка,но от снощи ми е толкова лошо,вие ми се свят като ставам за 00,което е през 5мин.,причернява ми и леко ми се повдига,за цигара даже не мога да мисля,но съм решила да си направя теста на 16 юни както ми казаха,за да избегна нервите.усмивки за всички и успех,смелчаги
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #114 -: Юни 10, 2010, 15:27:38 pm »
На 10 ден вече може да пуснеш кръвен тест, които да ти отговори на всички въпроси.
Пожелавам ти да си бременна :lol:
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #115 -: Юни 15, 2010, 12:45:10 pm »
Здравейте.Включвам се и аз.Първият път след трансфера-лежане само 40мин.-след самата ман.,и док ми каза -на другия ден на работа.Не съм лежала и не съм спазвала някаква диета.Теста на 10ден /+/,но на 3та седмица изпаднаха.Сега съм 7-ми ден след трансфер.Гледам да не се натоварвам,лягам от време на време.Пие ми се много вода.Чувствам болки в кръста и корема,но гърдите ми не са толк.напрегнати като първия път.Кажете ми-може ли всеки път да е различно,и това напреж.в областта на кръста и корема???Не знам.....
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #116 -: Юни 15, 2010, 14:38:14 pm »
Здравей,Ogi79.Моят трансфер беше в събота,но на бластоцист.Още е много рано да се каже,но усещам гърдите си напрегнати и едно придърпване ниско долу понякога.Знам,че винаги са различни симптомите,а мможе и да няма никакви.Почивай си,не остана до теста.Ще ти стискам палци.
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #117 -: Юни 16, 2010, 11:22:48 am »
Здрасти ceci75,като пресметна реално и моят ЕТ е на бластоцист,защото ембрионите са замразени на 3тия ден,1ден са ги размр.и са чакали да се развият,и на следв.ги трансферираха.Освен ако не се брои деня на размразяването.В този сл.е на 4ти ден.Както и да е,дано тестовете са положителни.Успех
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #118 -: Юни 16, 2010, 19:40:21 pm »
Ако трансфера е бил в 13 часа на обяд,денят брои ли се за първи,или следващият е първи ден след трансфер?
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #119 -: Юни 16, 2010, 20:28:08 pm »
Цеци деня на пункцията е нулев , а следващия е 1 ден ,2 и т.н.от развитието на ембрионите.Деня на трансфера се брои за първи от поставянето на ембрионите и първи за броене на дните до теста.
« Последна редакция: Юни 16, 2010, 20:30:23 pm от speranza »