0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
едно въпросче за инвитро
« -: Ноември 04, 2007, 08:30:33 am »
Момичета можете ли да ми кажете до колко месеца след лапароскопия може да се направи инвитро? Притеснявам се да не би след година като реша за инвитро ако несъм забременяла до тогава, да ми кажат ,че отново трявба да се прави лапароскопия.Благодаря ви предварително.
*
Re: едно въпросче за инвитро
« Отговор #1 -: Ноември 04, 2007, 08:44:06 am »
Има значение дали лапароскопията е била само диагностична или оперотивна.При втория случай би трябвало да се изчака няколко месеца.А дали ще ти се наложи втора, зависи от състоянието ти най-вече на тръбите.
Re: едно въпросче за инвитро
« Отговор #2 -: Ноември 04, 2007, 14:07:06 pm »
Моята лапароскопия беше оперативна на 1.08,а на 24.09 ми биха деферилина.Така че не се притеснявай месец, два най-много.

Re: едно въпросче за инвитро
« Отговор #3 -: Ноември 11, 2007, 14:20:29 pm »
Нека и аз споделя своя опит. Правиха ми лапароскопия преди година - оперативна. Дадоха ми големи надежди, че бебето може да стане по-естествен начин с малко стимулация... да ама то не стана и ми направиха нова цветна снимка, за да ми кажат, че срастванията около тръбите отново са се появили и че не ми препоръчват нова лапароскопия, а "in vitro"!
Re: едно въпросче за инвитро
« Отговор #4 -: Ноември 20, 2007, 04:03:35 am »
Лапароскопията ми беше само диагностична. Една година по-късно направихме инвитрото.
Мартин - 28.02.08г
Емили - 30.11.09г
Re: едно въпросче за инвитро
« Отговор #5 -: Ноември 20, 2007, 08:14:40 am »
лапарото ми беше оперативно и на другия месец,след мц направихме ин витрото,от док знам,че може веднага на следващия месец,но това си зависи от теб.
*
Re: едно въпросче за инвитро
« Отговор #6 -: Ноември 20, 2007, 10:22:35 am »
Моето лапаро също беше диагностично. Откриха ми ендометриоза лека до средна степен. Правих инвитро точно една година по-късно, но никой не ми каза, че има краен срок за това. Така, че смятам, всичко е въпрос на личен избор и възможности  :)
 Успех, каквото и да решиш!  :D
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: едно въпросче за инвитро
« Отговор #7 -: Ноември 20, 2007, 10:51:12 am »
По принцип може 1-2 месеца след лапароскопията да се прочва процедура за инвитро, стига да няма хидросалпингс, киста или ендомитриоза - т.е тези неща трябва да ги нама или да са оправени ако ги е имало,за да правиш инвитро. Могат да ти кажат да правиш пак инвитро само ако има проблем или съмнение за нещо, а това ще ти го каже доктора.  :P


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: едно въпросче за инвитро
« Отговор #8 -: Ноември 20, 2007, 14:17:04 pm »
Правих хистероскопия, съчетана с лапароскопия за премахване на преграда в матката на 3 април. На 26 април ми сложиха диферелина и на 30 май ми беше трансфера. Опитът - успешен. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери