0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #220 -: Ноември 25, 2007, 17:51:48 pm »
Не, не е нужно.
Детето живее в добри условия, храни се адекватно и се извежда често.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #221 -: Ноември 25, 2007, 20:09:55 pm »
доктор Birdie,
какво е Вашето мнение за заместването на MMR ваксината с 3 отделни ваксини (поотделно за трите болести)? или за избор само на 1 или 2 от тях (примерно, само паротит за момченце)?
предполагам се досещате какво ме тревожи...
« Последна редакция: Ноември 25, 2007, 20:12:10 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #222 -: Ноември 25, 2007, 20:33:01 pm »
Тези поотделно ваксини са по-опасни и стари, защото не се произвеждат вече от реномирани производители.
Нямаме проблем с "Приорикс".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #223 -: Ноември 25, 2007, 22:29:20 pm »
Здравейте, Бърди,

от около 10-12 дни детенце има упорито подсичане. освен зачервяване има и пъпчици. някои имаха и бял връх. подобрява се за половин-един ден и пак. няма други обриви и промяна в поведението. нови храни няма. храни се в детска кухня доста по-отдавна. от няколко дни е с друг памперс. няма промяна. слагам и бариерен крем с цинк, но не. сега, от този период горе-долу сме с ново АМ. 10 месеца беше на НАН ХА и аз го замених с Нестле Джуниър. единствено това ми изглежда да е причината, но е странно. Криско няма алергии, яде сирене, кисело мляко. никога не е проявявал непоносимост към храни. та затова ми е странно...млякото ли е проблема или изпускам нещо?
Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #224 -: Ноември 25, 2007, 22:39:03 pm »
Смяната на памперса понякога прави тези неща.
Ползвайте "Дактакорт" за 4-5 дена, 2-3 пъти дневно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #225 -: Ноември 25, 2007, 22:49:01 pm »
аз смених памперса именно защото сметнах, че може да е от него. напоследък има масово оплаквания от марката, а и е ароматизиран 8O
ще взема Дактакорт. много благодаря, лека вечер :D
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #226 -: Ноември 28, 2007, 12:49:14 pm »
Здравей Birdie,
много са нещата които ме притесняват около моето момченце(1г.и 4 мес.)
Преди 4-5 месеца започна да вдига температура вечер в рамките на 37,1-37,5.Когато се консултирах с педиатър ми каза,че е от зъби,но подходих с недоверие.Станахме на 1г.и ни пуснаха задължителните изсл.-кръв и урина и се оказа,че резултатите от урината не са добри.Примолих се за посявка на урина и...Е.colli над 10 на 5.Започнахме лечение по антибиограма,след консулт с нефролог-Zinat-10 дни.Пуснахме пак посявка,но ефекта беше нулев.Започнахме втори антибиотик-Augumentin-10 дни и пак посявка.Тук беше изненадата ми:
02.02 Изследване на урина за урокултура Изолира се Klebsiella oxytoca над 10 на 5.
 
 Стандартна антибиограма *
  Виж по-долу :
 Ampicillin R
  S-чувств; I-интермедиерен; R-резистентен
 Amoxicillin clavulanic acid ( AUGMENTIN ) I
  S-чувств; I-интермедиерен; R-резистентен
 Piperacillin S
  S-чувств; I-интермедиерен; R-резистентен
 Piperacillin/Tazobactam S
  S-чувств; I-интермедиерен; R-резистентен
 Cephalothin S
  S-чувств; I-интермедиерен; R-резистентен
 Ceftazidin S
  S-чувств; I-интермедиерен; R-резистентен
 Trimetho/sulfa S
  S-чувств; I-интермедиерен; R-резистентен
 Nalidix acid S
  S-чувств; I-интермедиерен; R-резистентен
 
След тези резултати се налага да пием трети антибиотик,а на мен ми се плаче.Изписаха ни Sumetrolim сироп и се чудя защо да го почвам въобще,когато лекаря ми каза,че малко вероятно е да се ичисти.
Какво ще стане с имунната система на детето от тези антибиотици?
Какви са тези бактерии?
Каква е причината за тяхната поява?
Какво предизвикват никой не ми обясни.
Да кажа само,че мъника от раждането до 10-11 мес.беше с необясними колики и дерматит по бузките,който и още си го носи,само лятото изчезна.Не знам дали имат връзка.
Дайте ми съвет като добър специалист какво да правя оттук нататък.

Предварително Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #227 -: Ноември 28, 2007, 13:24:03 pm »
Няма вече Коли от урината? Изчистиха се?
Klebsiella oxytoca е вероятно замърсявне, или замърсена проба.
Не бих започнал лечение за нея без повторна посявка след щателно измиване.

Нужно е да направите ретроградна цистео-уретрография (или радиоизотопна, каквото е възможно) за да се разбере дали детето има везико-уретерален рефлукс.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #228 -: Ноември 28, 2007, 13:40:35 pm »
Ми явно е излекуван от коли-то.Ще повторя изследването за урокултура.Когато ходихми на нефролог го гледаха на ехограф.Там лекарят ми каза,че бъбречетата са добре и има уплътнение на пикочния мехур и написа диагноза:Остър цистит,но не съм забелязала на малкия да му е дискомфортно при пишане.Искам да добавя,че температура след лечението с аугументин си нормализира,макар,че в момента никнат 6 зъбчета.Това ме навява на мисълта,че Коли вече няма.И още един въпрос:Преди да взема стерилната проба мия малкия с шампоан.Трабва ли да го ползвам или миенето да тава само с вода.
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 14:06:26 pm от krista_77 »
*

    magarence

  • *
  • 10
  • Няма нещо, което да не мога!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #229 -: Ноември 28, 2007, 14:14:20 pm »
Здравейте Бърди,

Много се радвам, че сте тук! Чела съм Ви мненията редовно на друго място и съм намирала много пъти отговори на моите въпроси. Надявам се, че тук вече да си останете Наш консултант и опора.

Нашият проблем:
Цяла седмица дъщеря ми (1,5 год.), беше с висока температура нощем - която ту сваляше сама, ту с наша помощ. Педиатърката ни каза, че освен течен аналгин друго не може да ни предпише и така ... чакахме заедно да "избие" температурата някъде. Имахме в началото хрема (безцветнa, течна), за нея ни изписаха Collargoli. След едно капване вече, нямахме хрема.
В неделя забелязахме, че около ухото има изтичане на гной. Отидохме в ИСУЛ, и там ни предписаха Cefzil и ни пратиха при УНГ лекар към нашата поликлиника.

На другия ден, в поликлиниката ни предписаха след преглед Berlicetin - Ohrentropfen. При едиственото капване вечерта, дъщеря ми цяла нощ плачеше и пищеше от болка ритайки с крачета. "Спряхме го", на другия ден ни предписаха пък други капки Ciloxan (от него нямаше проблем). Днес сутринта, на контролен преглед след плач 8O лекарката видя, че ухото е зачервено и ни прати за хоспитализация в ИСУЛ.
Сега се връщаме оттам, казаха нищо да не капеме в ухото, само да продължим 10 дена с Cefzil. Освен това, дадохме секрет от ухото в лаборатория и в петък, ще е готов резултата.

Направо, вече се чудя дали лечението е адекватно?! Никой не постави диагноза!? Прочетах в Интернет, че отговаряме на сиптомите на възпаление на средното ухо (гнойно, явно 2-ра степен) :(  Последно, трябва ли да се капе нещо в ухото или не трябва? Изобщо, какво да направим оттук нататък? Няма ли как да пуснат изследвания за нещо, преди да я лекуват на принципа "проба/грешка" :?
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 21:23:04 pm от magarence »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #230 -: Ноември 28, 2007, 15:52:18 pm »
копирам от бг-мамма, а отдолу съм поместила инфо за ръст и тегло. Искам да поясня, че количествата не са малки, старая се обаче да не минава килограм храна на ден (по съвет на педиатъра).

Моля мами, преди да подминете темата като малко вероятно да се отнася именно към здравния форум, прочете по-надолу. Не ми казвайте, че трябва да се радвам, че детето ми иска да яде и колко злояди деца има.

Просто вече синът ми мина всякаква граница, иска да яде постоянно и винаги, щом види храна полудява (буквално), започва да пищи ако не я получи. Всъщност не се интересува от нищо друго. Реших да предприема някакви действия след последния р.д., на който го водих преди дни и там вместо да погелдне другите деца, играчките и всички други интересни неща, той стоеше залепен за масата и пищеше, че иска още и още.

Така е било винаги. Но ще ви разкажа всичко от начало, за да придобиете по-ясна представа.
Роди 2950гр, 49см, в началото си беше на кърма и много добре вървеше всичко, хранех го на поискване, и когато навърши 2 месеца престана да се буди нощем. Проблемът беше, че повръщаше много, установи се, че има пилорна стеноза, опрерираха го в Пирогов, много зле понесе операцията, може би защото беше вече голям за нея, на 2м. и половина, трудно се възстанови, хранешше се с сонда известно време и стана ясно, че в допълнение към пилорната има и силен рефлукс, така че повръщанията си продължиха, но поне започна да качва тегло. и така, когато излязохме от Пирогов по съвет на всички доктори започнах да го храня с антирефлуксно АМ, което в началото размесвах с кърма (защото след всички премеждия все още си я имах в изобилие), ама то си е нечовешко усилие хем да приготвяш АМ по сто пъти на ден, хем да се цедиш и на 4м престанах да кърмя.
Всеки път когато свършваше шишето той плачеше. Но нали трябваше да го храня с точно количество, за да престане с повръщанията, му давах допъллнително само ако наистина много натояваше, иначе се успокояваше скоро след края на шишето.
После започнах захранване, всичко си вървеше идеално, всички храни харесва, винаги с апетит яде.
Започна да ми прави впечатление, че твърде много иска да яде през лятото (10м.) когато започна да мучи и пищи щом с татко му се хранехме, а той не получаваше същото. Започнахме да се храним когато той спи.

Винаги е готов за хранене, а аз съм сигурна, че разпознавам кога е гладен и кога не. Това няма значение, просто иска да яде. Сега когато е по-голям повръщанията спряха и вече дори може да пие течности без да ги връща. Дълго време си казвах, че заради операцията и загубеното тегло тогава има да наваксва, но той вече е 10кг, нормално за едногодишно дете.  За последните два месеца качи 1 кг, което е много за възрастта и педиатъра сериозно ме посъветва да не го дразня с храната - да не вижда възрастните, че ядат, за да не иска той и когато си изяде порцията просто да не му давам повече, да няма бисквитки между храненията.

Аз съм много внимателна, той винаги яде хубава храна, добро количество, за да съм сигурна, че не е гладен. Ние възрастние вече сме си съобразили режима спрямо него, но не е лесно. Това дете няма насищане, винаги може още да погълне. Може да погълне каквото и да било. По всяко време. До скоор ми беше забавно и си казвах да, прекрасно дете, има добър апетит, но вече започнах да се тревожа.

Ето примерно меню:
8-8.30ч. - закуска, филия със сирене, мед и сирене, кашкавал; или кус-кус подобни; понякога стават 2 филиите;
10.30 - плод (грозде);
13ч. - обяд - супа и второ (от детска кухня);
16.30 - половин кофичка кисело мляко + 1 банан и овесени ядки; или десерта от кухнята; или нещо подобно, но млечно;
20ч. - вечеря - в зависимост от предните хранения - супа; кисело мляко с бисквити; зеленчуци, изобщо нещо по-леко.

На фона на това той иска да яде винаги и всичко.

Четох доста за Prader-Willi Syndrome, някой запознат ли е с това състояние? Къде мога да се консултирам? Дали няма проблем на психологическа основа?

До този момент всичките ми въпроси и към педиатъра, и към майките във форума не са предизвиквали нужното внимание, и каквито и съвети да съм получавала изглежда никой от тях не работи.

Благодаря на всички, които ми обърнат внимание!

роди се 2950гр, 49 см
1м. - 3500, 53 см
2м. - 4100, 57см
3м - 4000, 61 см (операцията)
4м. - 4500, 63см и нататък не помня точно вече, всичко си беше в границите на нормалното, по около 500гр месечно. Ръстът винаги беше в горната граница, така че на вид е слабичък. Дълго време се притеснявахме, че няма да успее да навакса изгубеното тегло до годинката, но той успя горе долу и утрои теглото си от раждане
1г. 1м. - 8800, 80 см
1г.3м - 9800, 80см; оттогава не е мерен.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #231 -: Ноември 28, 2007, 22:22:27 pm »
Добър вечер докторе  :)

Надявам се сте в добро здраве и настроение  :D

Ние минахме изцяло на АМ-Нестле Джуниър и засега нямаме оплаквания. Намали ни се нещо апетита, мисля нов зъб ще вадим и то горен. Забелязвам, че когато му растат горни зъби, отказва да се храни признава само АМ, а когато са долните го хваща вълчи апетит. Не спим вечер все още, след двуседмичните ми опити да ставам и лягам през 30-40 минути се отказах, Тони отново ме победи  :wink:. Спи когато е гушнат в мен, само тогава аз и тати успяваме да поспим някой друг час, макар и на тясно. Понякога не се събужда до сутринта 8-9 ч., понякога се буди и пищи към 4-5 ч., справяме се само след АМ.Това само за информация за състоянието му.

Аз мисля да задам, някое друго въпросче, за да не ни забравяте  :wink:
Обезсолени маслини от кога, черни или зелени или няма значение?
Другото което много искам да разбера, това са подправките, от кога и кои може в момента да ползвам, че нали съм кулинар :)

Канела 
Дафинов лист
Чубрица
Джоджен
Ким или Кимион
Естрагон /тарус/
Босилек
Черен пипер
Бял пипер
Бахар
 
Лека вечер и спокойна нощ.
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 22:28:41 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #232 -: Ноември 28, 2007, 22:35:53 pm »
Няма значение вида на маслините.
Боже, Вие сериозно сте се заели с готвенето... всички подправки може да ползвате, от тези, които посочвате, но простете, къде смятаме да слагаме естрагон,например ;) ?
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 22:42:01 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #233 -: Ноември 28, 2007, 22:41:25 pm »
Добър вечер и от мен. Доста отдавна не съм ви безпокоила. Надявам се въпроса ми да не ви се стори досаден.
Даниела имаше леко сълзене на дясното око почти до 5 месеца. Очето й изглеждаше леко подуто. Правех масаж от вън навътре към ъгълчето, промивки с преварена вода и лайка. Педиатърът каза, че може би става дума за инфекция от болницата.
За щастие, състоянието премина бързо и оттогава не сме имали проблеми. Но на мен все ми се струва, че окото си е останало съвсем леко подуто /забелязва се на клепачите/ в сравнение с другото. Не сме я водили при специалист. Какво ще ме посъветвате - имам ли основания за тревога?
Благодаря за вниманието ви.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #234 -: Ноември 28, 2007, 22:42:43 pm »
Няма значение вида на маслините.
Боже, Вие сериозно сте се заели с готвенето... всичкиподправки може да ползвате, от тези, които посочвате, но простете, къде смятаме да слагаме естрагон,например ;) ?

Естрагона веднъж добавих към сьомгата с ориз,целина и моркови, но все пак исках да попитам, да не объркам конците. :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #235 -: Ноември 28, 2007, 22:49:18 pm »
@novalexa
Масажа се прави от ъгъла на окото-надолу, а не обратното.
Обратното изтласква всички събрали се в каналчето секрети-към окото (през отвора на каналчето в ъгъла).

Не мога да Ви отговоря, защото не мога да преценя дали това, което описвате е реално или не.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #236 -: Ноември 28, 2007, 23:02:15 pm »
Не съм се изразила както трябва, съжалявам :oops: От външния ъгъл на окото по посока към нослето съм го правила, поне така ми каза докторката.
Благодаря още веднъж.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #237 -: Ноември 28, 2007, 23:13:37 pm »
Да-това е добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #238 -: Ноември 29, 2007, 08:42:27 am »
здравейте докторе,искам да попитам нещо:на наши приятели детето е болно от варицела.родителите могат ли да са носител на вируса и да заразят дъшеря ми,която е на 3,5г?

и още нещо,ако може:дъщеря ми от почти година има някакъв проблем на кожата.започна от петна на дупето-когато я намокря се зачервяват.изписаха ми тридерм и когато мажа мястото не е червено,но кожата на пипане стои суха.тези петънца тръгнаха надолу по крачето и снощи доста я заболя, след като я измих-отзад краката се зачервиха.намазах с тридерм и сутринта всичко беше спокойно,но кожата на тези петна е суха и по-грапава.това дерматит ли е някакъв и какво мога да ползвам за овлажняване на кожата,защото понякога я сърби
« Последна редакция: Ноември 29, 2007, 08:44:56 am от nano »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #239 -: Ноември 29, 2007, 08:52:06 am »
Здравейте, доктор Бърди.Аз съм майката на Гого, ухапаното сладурче от лятото, тогава Вие много ни помотнахте.Сега съм с нов проблем, от 2 месеца имаме сополи, всяка седмица на преглед Джипито казва- здрав е, снощи го заведохме на УНГ-възпалена трета сливица с алерг.реакция - изписа Бактробан, от снощи е с температура около 38гр.и възпалени лимфни възли.Посявки на секрет - чисти.Какво да му давам? Според Джипито нищо, но аз се притеснявам.Моля Ви за помощ