0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #120 -: Ноември 15, 2007, 20:40:06 pm »

Понякога късната баня превъзбужда децата.
Малко е малък за да заспива съвсем сам... . Някой деца го възприемат кат откъсване от майката и реагират с кошмари вечер. От друга страна е опасността от вредни навици. Нещо по средата?
Блъска защото го давате и реагира. Когато оставите нещата спокойни сам си го взема-тогава никой не го принуждава.

Мисля че при този тип деца нежно приспиване би било от полза, макар че се привиква към това...
Ами ние го къпем към 21 ч. и след това са разните му там ритуали - пиене на мляко, миене на зъби, задължителното време с таткото. Сам се научи да заспива, иначе беше свикнал на ръце, а е много тежък за такова нещо. Сам отказва вече гушкането, носенето. Имали сме моменти, в които го приспивам, държейки го за ръката, като той си лежи в леглото. До сега не е имало проблеми с такова приспиване. Възможно ли е да е следствие на две по-сериозни падания? Преди около две седмици в рамките на 3-4 дни падна два пъти и се удари на челото на едно и също място. Има си доста голяма цицина, която не минава и стои малко по-ръбесто там. Синьото премина, но това там стои леко издадено. Много се уплаши и доста плака. Възможно ли е на сън да преживява падането пак?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #121 -: Ноември 15, 2007, 21:36:40 pm »
Да,възможно е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #122 -: Ноември 15, 2007, 22:22:13 pm »
Мога ли да направя нещо по въпроса или да изчакам да мине от само себе си?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #123 -: Ноември 15, 2007, 22:35:00 pm »
Не. Поне на мен не ми е известно нещо,което мога да препоръчам и/или да е ефективно.

Детето е особено. Това и Вие сте го разбрали...
Понякога от нощни хипогликемии стават същите неща.
Може ли да опитате нещо сладко преди последното мляко? но умерено сладко-не баклава. ;)
« Последна редакция: Ноември 15, 2007, 22:37:18 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #124 -: Ноември 15, 2007, 22:46:05 pm »
Не. Поне на мен не ми е известно нещо,което мога да препоръчам и/или да е ефективно.

Детето е особено. Това и Вие сте го разбрали...
Понякога от нощни хипогликемии стават същите неща.
Може ли да опитате нещо сладко преди последното мляко? но умерено сладко-не баклава. ;)
Ами и на мен ще ми е трудно да я организирам баклавата :lol: но за спорта мога да опитам :wink: Давам му по принцип чай. Той от няколко дни сам ходи и си го иска, яде и гумени мечета, ако това може да помогне :? А за особеностите... има си нещо наследствено от определена част от домочадието от женски пол :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #125 -: Ноември 16, 2007, 04:13:10 am »
Това вероятно е аденовирус, освен ако разстройството не е предизвикано от лекарства.
Ваксината не причинява заболяване.
Може да повторите-това е обичайната практика. Аз обаче задържам втората доза и я правя през м Януари, ако детето боледува често. Ако не боледува, не правя втора доза.

Не работя и не препоръчвам "имуностимулатори". Не вярвам че изобщо имат ефект.
Няма как да е предизвикан от лекарства, тъй като пак по препоръка на педиатъра следя за температура и при отсъствието на такава правя само по-топла вана с предварително "запарване" на помещението, мажа гърдичките и вратлето с "baby rub" и давам чай. Не мисля, че мога да ги убедя да задържим дозата до януари (става дума за Калифорния), така че най-вероятно ще се надявам болестта да е била инцидентна и няма да повторя дозата.
А вие препоръчвате ли ваксината на бебе на 8 месеца?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #126 -: Ноември 16, 2007, 10:29:28 am »
Не. Не ползвам противогрипна ваксина под 12м възраст!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #127 -: Ноември 16, 2007, 18:52:28 pm »
Здравейте докторе!                                                                             Пиша ви за първи път Марти е на 3години и 5 месеца,има увиличена трета сливица и много често боледува.Преди седмица го водихме при специалист УНГ който каза ,че няма за сега възпаление в ушите което било добре,но Марти от 2 седмици е пак болен кашлица,секрети пиеше АБ(оспамокс) сега го спряхме ,но няма голямо подобрение,също така спи с отворена уста и има уголемени лимфни възли ,което също ме притеснява . Сега отново е със суха кашлица ,която е постоянна и секрети ,но с чисти гърди и след това отново стигаме до АБ  .Благодаря ви предварително                       
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #128 -: Ноември 16, 2007, 19:09:45 pm »
Извадете "третата сливица".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #129 -: Ноември 16, 2007, 19:36:32 pm »
Здравейте докторе,
баклава не успях да спретна :lol:, но снощи дадох една плазмонка преди самото мляко. Изяде се и се прие много добре, а след това си изпи цялото мляко от 300 мл. С едно кратко промрънкване към 12.30 и след това спа почти без проблеми цялата нощ. В какво се изразяват тези нощни хипоглекимии и на какво могат да се дължат? Как се справяме с тях?
Благодаря!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #130 -: Ноември 16, 2007, 19:58:04 pm »
Извинявам се докторе ,но имам някои въпроси към вас!1Трябва ли непременно да се оперира третата сливица?2Не може ли да се лекува чрез някакви лекарства и да се израсте?3Има ли нещо ,което мога да му давам сега за облекчаване на кашлицата или пак да почваме с АБ
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #131 -: Ноември 16, 2007, 20:09:35 pm »
@Ganka

Чудесно.
Това е често срещано при деца, и се дължи на хипогликемия от последната порция храна. Преходно е, и затова предпочитаме хранене към 20 и малко мляко за последно.
Ако е възможно, разбира се... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #132 -: Ноември 16, 2007, 20:11:22 pm »
Извинявам се докторе ,но имам някои въпроси към вас!1Трябва ли непременно да се оперира третата сливица?2Не може ли да се лекува чрез някакви лекарства и да се израсте?3Има ли нещо ,което мога да му давам сега за облекчаване на кашлицата или пак да почваме с АБ
Ако проблемите са толкова упорити, нямаме друг избор.
За сега, зависи от преценката откъде е кашлицата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #133 -: Ноември 16, 2007, 20:19:27 pm »
@Ganka

Чудесно.
Това е често срещано при деца, и се дължи на хипогликемия от последната порция храна. Преходно е, и затова предпочитаме хранене към 20 и малко мляко за последно.
Ако е възможно, разбира се... .
Ами точно това ми е най-трудно да направя. Той вечер е неудържим и трудно мога да го вържа да яде нещо друго освен мляко :( Какво мога друго да направя? Да давам пак плазмонка преди самото мляко?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #134 -: Ноември 16, 2007, 20:24:06 pm »
Оставете бисквитката...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #135 -: Ноември 16, 2007, 20:33:16 pm »
Благодаря! Лека и спокойна вечер!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #136 -: Ноември 16, 2007, 21:55:52 pm »
Привет, докторе!

Ето ме пак....
Имам два въпроса.
-Сега освен тези 2-3 постоянно изпъкнали лимфни възли зад ушетата на Вики (за които бях ви споменала преди и които съм забелязала от преди година)се появиха още 1-2. Това може ли да се дължи на вече отминаващата хрема и кашлица. И тези които са си постоянно там, ако се дължаха на нещо по-сериозно щеше ли да се разбере от кръвните изслезвания, които правихме наскоро. (Не ми се сърдете за тези въпроси, познавате ме, познавате и моите непрекъснати притеснения)
- и втория е от името на моя позната - до каква възраст се оформя формата на черепа. На повечето бебенца главичките са кривички, което се коригира само в последствие. Но притеснително ли е ако по-голямо дете (2 год.) има несиметричен и неравен череп?

Лека и спокойна вечер желая!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #137 -: Ноември 17, 2007, 11:35:43 am »
Може новите лимфни възли да се дължат на острото заболяване.
За втория въпрос зависи в каква форма е деформацията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #138 -: Ноември 17, 2007, 12:00:45 pm »
Може новите лимфни възли да се дължат на острото заболяване.
За втория въпрос зависи в каква форма е деформацията.

Новите, да, най-вероятно са свързани със заболяването,макар че едва ли бе остро - хрема, след отшумаването на която се появи и кашлица, най-вероятно от остатъчните секрети в носа. По ме притеснява наличието на постоянни лимфни възли. Нашата лекарка казва, че след като левкоцитите, тромбоцитите и CRP-то са в норма да не се притеснявам. Най-вероятно са там защото все още няма натрупана достатъчно подкожна мазнина и това е причината да се напипват така осезаемо. Вярно ли е това?

А за главичката, личният им лекар е на мнение, че след като детето се развива нормално, не е проблем. Черепа се оформял до към 5-6 год.възраст и можело да се оправи. Но дори и да остане тази неравност, щом развитието е нормално не е проблем.
« Последна редакция: Ноември 17, 2007, 12:09:18 pm от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #139 -: Ноември 17, 2007, 12:56:04 pm »
За лимфните възли може да направите тези изследвания, за които Ви бях писал по-рано.

"...Черепа се оформял до към 5-6 год.възраст и можело да се оправи."
->Има различни черепни форми, имащи си съответните имена (брахицефалия,плагиоцефалия, и т.н.). Всяка форма си има своя причина. Това е правилния подход.

"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.