0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ще правим скоро ин-витро, но се опасявам че моята половинка все още има остатъци от някакви бактерии, та искам да попитам как биха влияли те евентуално понеже знам че се обработва дадения материал, но не знам до каква степен се "изолират" гадините. Понеже една лекарка го лекува, но без да му е взета предварително посявка а само чрез преглед...
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Ин-витро и открити бактерии в спермограмата
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2007, 18:00:18 pm »
 8O Е как така само чрез преглед му откриха бактерии?  8O Микробиология не е ли правил?

*
Re: Ин-витро и открити бактерии в спермограмата
« Отговор #2 -: Ноември 06, 2007, 09:58:49 am »
По принцип материалът се обработва и пречиства преди инвитро.
При класическото инвитро е добре да се изчистят бактериите с антибиотици, ако ги има.
Ако ще правите инвитро чрез ICSI бактериите нямат особено значение.
Важно е инфекцията да не е много голяма за да има достатъчно материал за обработка.
Но бактериална инфекция не се открива само с преглед.
Прави се микробиологично изследване в лаборатория, плюс евентуално антибиограма за да се установи на какъв антибиотик са чувствителни бактериите за да се изчистят с него. Това изследване го назначава лекуващия лекар, след което изписва при необходимост антибиотици.
*
Re: Ин-витро и открити бактерии в спермограмата
« Отговор #3 -: Ноември 06, 2007, 10:38:30 am »
Мерси за отговора srf. Това и аз го знам за антибиограмите, но понеже евентуалното инвитро ще е много скоро(вече ме стимулират) та затова питах. Д-ра каза засега нищо да не правим, но аз се притеснявам да не стане това причина за неуспех. Миналият месец спермограмата му бе доста лоша от предишните(тогава правихме инсе) и аз си мисля че това е от бактериите... въпреки че правят обработка на материала.
*
Re: Ин-витро и открити бактерии в спермограмата
« Отговор #4 -: Ноември 06, 2007, 10:51:44 am »
Zlatulka не му е правена антибиограма понеже ходи на кожен лекар по мое настояване.Имаше нещо като червенина на "атрибута" и тази лекарка му изписа някаки мехлеми, но аз мисля че не се е излекувал съвсем. А иначе антибиотик не е пил, само за мазане нещо беше.
*
Re: Ин-витро и открити бактерии в спермограмата
« Отговор #5 -: Ноември 06, 2007, 11:57:31 am »
Аз имах някаква хронична инфекция (без външни признаци), и аз се притеснявах да няма проблем, но доктора каза че специално в нашия случай - със ICSI няма да има проблем. Бях пил антибиотици преди време, но явно не съм се оправил напълно защото имаше още доста левкоцити при последната спермограма. И при мен имаше много лоши резултати от двете спермограми - под 10 милиона на милилитър.
Втория опит със ICSI ни беше успешен -:)