0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
варикоцеле къде да направим.
« -: Ноември 01, 2005, 08:34:53 am »
Здравейте.
Ходихме с мъжа ми при Кацаров и му откри разширени вени и киста,трябва да направим операция,къде да отидем.Колко струва при този лекар,че забравих да питам.Може ли някъде да се направи с направление.Кажете ми нещо повече за това.
    Благодаря.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
варикоцеле къде да направим.
« Отговор #1 -: Ноември 01, 2005, 08:42:36 am »
Виждам, че си от Сфоия...но ще ти кажа, че мъжа ми в Ст-З го оперираха с направление от личния му лекар...платихме само спането в болницата...което беше по 3лв. на вечер.
Успех.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
варикоцеле къде да направим.
« Отговор #2 -: Ноември 01, 2005, 12:07:33 pm »
Мисля, че тази операция се покрива от здравната каса, но не съм 100 % сигурна.
Ние ходихме лятото при д-р Кацаров и тогава той каза 280 лв., сега не знам дали има промяна, но ще разберем съвсем скоро, тъй като и мъжът ми смята да се оперира и то при него.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



варикоцеле къде да направим.
« Отговор #3 -: Ноември 01, 2005, 14:40:24 pm »
Извинявам се за отклонението: Грейси, мъжът ти започна ли лекуване на коките? При моя мъж като излекува инфекцията операцията от варикоцеле не изглежда задължителна :?:
Благодаря ти, Бени!







*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
варикоцеле къде да направим.
« Отговор #4 -: Ноември 01, 2005, 15:07:39 pm »
Фреш, не е така бе. Операцията от варикоцеле е задължителна, това е разширена вена на тестиса, коато обуславя поддържане на по- висока температута на тестисите, която от своя страна причинява влошаване на сперматогенезата. Не мисля, че коки-те имат общо с варикоцелето, но всяка една причина трябва да се премахне. Моят съпруг също е опериран от варикоцеле и киста, операцията беше около час и половина, държаха го 5 дни, като костваше 3 лева на ден престоя. Направление за хоспитализация се взема от лични лекар, заедно с направени ПКК и електрокардиограма преди да влезе в болницата. Това е.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
варикоцеле къде да направим.
« Отговор #5 -: Ноември 01, 2005, 15:41:26 pm »
Мини, съгласна съм в общи линии, при нас обаче ситуацията беше следната: дълго лечение на ентерококи и много антибиотици. Преглед при Кацаров с хубава спермограма от Майчин дом - заключение от прегледа - нищо му няма. После правим сп-ма при Щерев - резултатите зле, препоръка за икси. Нов преглед при Кацаров с лошата спермограма - 2-3 месеца след първия - варикоцеле (II-ра или III-та степен, не помня). Всеки би се усъмнил в сериозността на проблема - има го, няма го. Мъжо предприе мерки каквито се сети да избягва затоплянето. Като разкарахме коките и мина време от антибиотиците, е почти с нормоспремия. Та затова казвам, че влошението може да е предимно от инфекцията и като я оправят резултатите им да се подобрят, да не бързат с операцията примерно. Междудругото, по клиниките за стерилитет не си падат много по операциите от варикоцеле.
Благодаря ти, Бени!







*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
варикоцеле къде да направим.
« Отговор #6 -: Ноември 01, 2005, 15:45:13 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Междудругото, по клиниките за стерилитет не си падат много по операциите от варикоцеле.


Защото след операция нещата в огромен процент от мъжете се оправят.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
варикоцеле къде да направим.
« Отговор #7 -: Ноември 01, 2005, 15:50:14 pm »
Цитат на: Meli
Цитат на: FreshBreeze
Междудругото, по клиниките за стерилитет не си падат много по операциите от варикоцеле.


Защото след операция нещата в огромен процент от мъжете се оправят.  :)


Мели, и аз съм си го мислела, че от комерсиални подбуди не си падат. Не знам обаче дали това е истината. При операцията съществува и малка възможност за поява на антитела, това изтъкват като аргумент, също и случаи, в които нямало подобрение.
Знам ли и аз. Като цяло съм за операцията :D

П.С. Ама и Кацаров малко ги кара едно към гьоторе... :wink:  С хубава спермограма си - нищо ти няма, с лоша си - имаш варикоцеле. Пък и нали казват, че 70% от мъжете имат варикоцеле в някаква степен, пък на повечето не им пречи. Та ако влошаването е от инфекция, защо да се бърза с операцията...
Благодаря ти, Бени!







*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
варикоцеле къде да направим.
« Отговор #8 -: Ноември 01, 2005, 18:00:52 pm »
Разбира се, има случаи, в които няма подобрение, обаче от страна на спермограмата. А все пак нека подреждаме по приоритети:

1. Жив
2. Здрав
3. Фертилен
4. Красив, умен, богат ...

Така че операцията от гледна точка на здравето е почти задължителна.

За антителата - ако се оперира с висок достъп, т.е. не се засяга кръвно - тестисната бариера, няма откъде да дойдат антитела. Виж, ако се оперира ниско, тогава наистина има риск.

По последната точка - ами да, първо се лекува възпалителен процес, после дегенеративен, това е принцип в медицината, до който ти си стигнала опитно. Затова оценката е комплексна - да се установи и степенува варикоцелето (в 3 степени примерно), но и да се прецени дали точно варикоцелето е причина за влошените спермални показатели или има и нещо друго.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
варикоцеле къде да направим.
« Отговор #9 -: Ноември 01, 2005, 18:19:11 pm »
Ако се оперира и получи антитела как се преодолява?
*
варикоцеле къде да направим.
« Отговор #10 -: Ноември 02, 2005, 12:12:10 pm »
Фреш, сега ще започваме лечението /след посещението при д-р Конова/, но специално в нашия случай мисля, че не бактериите са основната причина за резултатите. При предишните инсета нямаше бактерии, даже Таня Милачич веднъж каза, че по-чист еякулат отдавна не била виждала и въпреки това имаше и лоши резултати, знаеш... даже лошите са повече от добрите /добри бяха само за един кратък период/. Така че тези варирания и т.н. сигурно не ще да са основно от коките, явно и варикоцелето си казва думата.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
варикоцеле къде да направим.
« Отговор #11 -: Ноември 03, 2005, 08:58:21 am »
Да ви питам къде е клиника по урология,някъде в медицинска академия се намира.Говорихме с личния лекар за направление и каза първо да си намерим уролог за операцията.Към кого да се обърнем,знаете ли някой свестен да прави такава операция.
Благодаря ви.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
варикоцеле къде да направим.
« Отговор #12 -: Ноември 03, 2005, 09:36:17 am »
Ние също бяхме при Кацаров и ни откри варикоцеле ІІІ степен. Силве, точно той прави и операциите. Има два варианта в Мед.Академия, урологията или в частната му клиника не помня името нещо като "Вита" май беше. И в двата случая се взима направление от личния лекар мисля и цената е около 280 лв. както каза Грейс. На мъжът ми му предстои такава операция във вторник :roll:
Надявам се всичко да ми се изясни като поговоря с него защото до сега той е ходил сам и затова незнам подробности. Другата седмица ще пиша как е минало всичко.
Ако решите да се оперира се обаждате на Кацаров и той ви записва час мисля поне 2-3 седмици предварително и дава оказания на една брошурка с описание на операцията и всичко необходимо
варикоцеле къде да направим.
« Отговор #13 -: Ноември 03, 2005, 10:18:33 am »
Цитат на: Meli
Разбира се, има случаи, в които няма подобрение, обаче от страна на спермограмата. А все пак нека подреждаме по приоритети:

1. Жив
2. Здрав
3. Фертилен
4. Красив, умен, богат ...

Така че операцията от гледна точка на здравето е почти задължителна.

За антителата - ако се оперира с висок достъп, т.е. не се засяга кръвно - тестисната бариера, няма откъде да дойдат антитела. Виж, ако се оперира ниско, тогава наистина има риск.



Мели, благодаря за важното разяснение за антителата :D

За останалото - тогава какво правим с многото мъже, които имат варикоцеле, но нямат фертилни проблеми? На тях май никой не им препоръчва операция? Въобще си мислех, че варикоцелето засяга само фертилността, а от това, което казваш си мисля, че по принцип е вредно за здравето :?:

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*
варикоцеле къде да направим.
« Отговор #14 -: Ноември 03, 2005, 13:33:33 pm »
Фреши, това, че варикоцелето по принцип е вредно за дравето на мъжа май наистина е така. Един познат се оперира от варикоцеле, а даже не е женен, нито мисли да има деца скоро. Като го питахме, каза, че чувствал дискомфорт, опъване и така стигнал до уролога и операцията. После като се замислих, моят мъж също доста често се оплаква от дискомфорт, даже напоследък по-често. Освен това се консултирах и с един лекар от Тина Киркова и той беше категоричен, че при това положение на нещата или инвитро, или операция. За инсета изобщо не даде надежда.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



варикоцеле къде да направим.
« Отговор #15 -: Ноември 04, 2005, 11:14:21 am »
Грейси, хубаво сте се решили!
Моят мъж пък не се оплаква от дискомфорт. Мисълта ми беше по-скоро за многото мъже, при които има варикоцеле без оплаквания.
Грейси, успех бързо да разкарате коките и да направите операцията! После нещата могат да станат и по естествен път :D
При варикоцеле много варирали стойностите на сп-мата, спомням си че и при вас имаше такъв проблем, така че добре сте се решили.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*
hi
« Отговор #16 -: Ноември 05, 2005, 15:20:45 pm »
Dobre operaciata ot varikocele pri kacarov pla6ta li se ot kasata ili si pla6ta6 280 lv.?Ako si taka s napravlenie dali gleda po razli4en na4in na teb ili ne?Znaete kakvo imam predvid.

Пиши на кирилица!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
варикоцеле къде да направим.
« Отговор #17 -: Ноември 07, 2005, 08:37:36 am »
И мен това много ме интересува,може ли да е при Кацаров и да мине през здравната каса.Дадоха ми телефон на д-р Митко Цветков,завеждащ клиника по урология,при него операцията минавала през здравна каса,знаете ли нещо.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
hi
« Отговор #18 -: Ноември 07, 2005, 15:13:19 pm »
Kajete moje li li4nia lekar da dade napravlenie za operacia i pri Kacarov da mine bez pari?V Sofia li e tozi Cvetkov?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
варикоцеле къде да направим.
« Отговор #19 -: Ноември 07, 2005, 15:38:03 pm »
В София е,телефон 9230698.В понеделник от 14.00 до 16.00,но опитай да се свържеш и сега,пиши после какво са ти обяснили.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.