0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Анжел

Здравейте на всички.Моля Ви да ми пишете ако има такива момичета забременели с проблемен мъжки фактор с диагноза Астенозооспермия?И дали ако пия някакви антиоксиданти ще има подобрения при спермограмата ми и възможно ли забременяване на моята половинка по естетвен начин?Благодаря Ви предварително.
Здравей, Анжел. Като начало, кажи ни какви са показателите на спермограмата при теб. Пушиш ли, употребяваш ли често алкохол, носиш ли слипове вместо боксерки, заседнал ли е начинът ти на живот... - все неща, имащи отношение към сперматогенезата. Антиоксидантите са добър избор.
*
възможно ли забременяване на моята половинка по естетвен начин?
По естествен на4ин едва ли, но с малко помощ...дано скоро видите положителния резултат :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Разбира се, че може....но зависи какви са показателите като цяло на спермограмата. Ако ги имаш под ръка, напиши ги, защото от така написания ти пост, не става ясно до колко е сериозно положението, и дали има проблеми само с подвижността. :)

http://old.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=51
Моят мъж имаше астенозооспермия/после стана много лека астенозооспремия/ и много лоша морфология. Лекува се и забременях по нормален начин, но всичко зависи от личните ти показатели при твоите си изследвания. Общовалидно не е , за съжаление...
Да има -забременях нормално  :lol:, напук на всички приказки. Но мисля че зависи от процента на бързодвижещите се сперматозоиди.
Първо да се извиня, че малко извън темата, но Mimi_leo при вас какъв беше процента бързодвижещи се и правеше ли нещо по-спец. след полов акт?


Първо да се извиня, че малко извън темата, но Mimi_leo при вас какъв беше процента бързодвижещи се и правеше ли нещо по-спец. след полов акт?
Като забременях е бил около 17% на бързоподвижните-нищо специално не съм правила след полов акт.
*
С такава диагноза едва ли, но не се отчайвай. При нас положението беше същото, но борба му е майката. Вече съм бременна! И то стана по естествен начин една година след операцията на мъжа ми. Трябва да откриете каква е причината и да се упорити в лечението.

И преди съм писала, че при мъжът ми положението се подобри драстично след прием на Трибестан  2 табл. 3 пъти дневно така поне три месеца и после нова спермограма.  След 6 месеца обаче ситуацията се върна в старите рамки. Това ме кара да мисля, че при него нещата бяха и от стрес, защото стресът намалява тестестерона и другите важни за сперматогенезата хоромони. Трибестанът съдържа извлек от някакво екзотично растение, което засилва  синтеза на тестостерон, така че при нас това оправи нещата временно.
Иначе момичетата са прави заседяването на волана или пред компютъра води до лоша спермограма. СТресът и редкия секс също.
*
Трибестанът съдържа билката бабини зъби. Само за информация. :D
И при нас имаше същата диагноза. Забременях по естествен начин по време на подготовката ни за инвитро. Успех.
*
И при нас имаше същата диагноза. Забременях по естествен начин по време на подготовката ни за инвитро. Успех.
Здравейте.Все пак някаква програма на лечение правил ли е мъжът Ви?Как така е станало по естествен начин?Благодаря Ви ако отговорите по подробно конкретно за случая.
И аз забременях по нормален начин от приятеля ми, който беше с диагноза Олигоастеноозоспермия ІІ - ІІІ степен. За жалост направих спонтанен аборт в 6-та г.с., но това е друга тема. Диагнозата му е поставена преди 3 години и оттогава: намали цигарите значително, носи само широки боксерки, пие L-carnitin, Oxybor forte и витамин Е и правим по-често секс, защото въздаржанието също вреди на показателите. Желая ти късмет!
Когато разбрахме направихме първата спермограма не бяхме много в час и не предприехме нищо. След това отидохме при друг лекар който ни обясни какво всъщност е положението. Имаше 45% подвижност , но бройката беше малка - 9 мил. подвижни. След това направихме спермограма с обработка за да проверим дали ще е възможно да се направи инсеминация. Резултата беше лош и решихме че ще се прави инвитро, но тъй като беше края на годината предпочетохме да изчакаме и да започнем през новата година/нова година, нов късмет/. Следях си овулацията въпреки че ни бяха казали че няма шанс. На 26 декември бях в ову и не пропуснахме възможността. На 5 януари имахме час с док направихме  план на действие. Трябваше да си направя хормони на третия ден от цикъла след около седмица, но цикълът ми не дойде. На 20 януари видях малката точица. Не е кой знае каква история, но за мен това е моето коледно чудо. На 17 януари имам рожден ден, направих си теста 4 дни преди това, най-хубавият ми подарък :bfp:

ПС: съпругът ми пиеше витамини и спря да пуши.
Cvetelina прочитайки поста ти се замислих над нашия случай. Подобен да не кажа същият.Съпруга ти пиеше ли някакви витамини или друг препарат преди да се случи чудото?
За света ти може да си един човек, но за един човек да си целия свят.
Мъжът ми е с астенотератозооспермия и всички док. , при които сме ходили казваха , че по естествен път няма да стане. Решихме първо да пробваме с инсе и ако не стане тогава да се насочим към ин витро.декември месец миналата година решихме да не се занимаваме с доктори , а да си починем и след Нова Година да действаме.
 Оказа се , че съм бременна, противно на всякаква логика. За съжаление направих миссед в 9 г.с.
 Утре отново сме в Плевен , той - за спермограма , защото от декември не е пил нищо и да видим нивото без медикаменти , аз - за първи преглед след кюретажа.
 Всичко е възможно!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
моя съпруг имаше показатели- 5 мил/мл, 39% нормоподвижни и 2% с нормална морфология, забременях спонтанно 11 месеца след направена операция за премахване на варикоцеле и прием на витамини и антиоксиданти
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
и аз съм с такава диагноза, при нас се получи 2 пъти-но на 60 ден сп.аборт, а скоро се роди и дългоочаквания ни син. Разбира се проведох и лечение. И на мен ми бяха казаха, че не може да се получи по естествен начин, но се получи и то два пъти. всичко е много относително в медицината, можеш да имаш нормални показатели и да не се получи и обратното.
 Браво , Рич! Много се радвам за вас! Да ви е живо и здраво бебчето! :ballons:
 А открихте ли причината за първия аборт ?