0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: овулация
« Отговор #20 -: Ноември 07, 2007, 18:24:40 pm »
Късмет, Катя  :crossfingers:
Re: овулация
« Отговор #21 -: Ноември 07, 2007, 20:34:18 pm »
Момичета ,пих клостилбегит от 5-9 ден ,днес ми е 13 ден ,ходих на доки,и в ляво фоликула e 25.   в десния яичник е 27..Биха ми прегнил 10 хиляди единици мускулно,и в петък съм при доки да видим дали се е спукал фоликула.кАК ви се струва ,размера на фоликулите нормален ли е,и дали прегнила ще го пукне.
« Последна редакция: Ноември 07, 2007, 20:36:29 pm от rouzi-anna »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: овулация
« Отговор #22 -: Ноември 08, 2007, 07:58:27 am »
Момичета ,пих клостилбегит от 5-9 ден ,днес ми е 13 ден ,ходих на доки,и в ляво фоликула e 25.   в десния яичник е 27..Биха ми прегнил 10 хиляди единици мускулно,и в петък съм при доки да видим дали се е спукал фоликула.кАК ви се струва ,размера на фоликулите нормален ли е,и дали прегнила ще го пукне.
Нормален е. :D
Дано да се пукнат от Прегнила.
Добре ще е да те видят на УЗ след това  - за да се знае със сигурност дали са се спукали.
Пожелавам ти да има спукан фоликул и да стане чудото

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: овулация
« Отговор #23 -: Ноември 08, 2007, 14:10:31 pm »
Благодаря ти Денис,знаех че ще ми отговориш,дано има ефект от всичко това,въпреки че надежда нямам ,но дано .Нали на Коледа стават чудеса.А БТ и тя нещо взе да откача. :lol:,а ако не се пукне фоликула какво следва,пак ли прегнил?
Re: овулация
« Отговор #24 -: Ноември 08, 2007, 22:17:25 pm »
Момичета ,само не ми е ясно ,ако фоликулите не се пукнат след прегнила какво ще предприеме доки,и какво следва.Снощи в 18 часа ми биха прегнила,до колко часа трябва да се пукне,ако ще се пука де?И кога трябва да правим опити?
Re: овулация
« Отговор #25 -: Ноември 08, 2007, 22:52:32 pm »
Цитат
Нали на Коледа стават чудеса
Миличка от съце ти желая чудото да се случи yahoo_17 :balk_103: :balk_602:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: овулация
« Отговор #26 -: Ноември 08, 2007, 23:00:09 pm »
Момичета ,само не ми е ясно ,ако фоликулите не се пукнат след прегнила какво ще предприеме доки,и какво следва.Снощи в 18 часа ми биха прегнила,до колко часа трябва да се пукне,ако ще се пука де?И кога трябва да правим опити?

Прегнил не се бие 2-ри път!
Обикновено се предполага, че 36 часа след Прегнила се пукат фоликулите.
При мен, когато не са се пукали стават на фоликулярни кисти. Следващият цикъл на противозачатъчни и се изчистват.

Дано при теб се пукнат и после да не ти идва цикъл 9 месеца! :)
Re: овулация
« Отговор #27 -: Ноември 08, 2007, 23:03:40 pm »
Момичета ,само не ми е ясно ,ако фоликулите не се пукнат след прегнила какво ще предприеме доки,и какво следва.Снощи в 18 часа ми биха прегнила,до колко часа трябва да се пукне,ако ще се пука де?И кога трябва да правим опити?
Най рано се пукат на 36-я час, секс преди и след това за да има бойци чакашщи в засада и после още подкрепления. :wink:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: овулация
« Отговор #28 -: Ноември 08, 2007, 23:24:04 pm »
Ледена луна,Галли,Сугари благодаря ви милички много. :bighug:
*

    titibar

  • ****
  • 696
  • Няма невъзможни неща ако Бог реши да се случат!!!
Re: овулация
« Отговор #29 -: Ноември 09, 2007, 15:21:11 pm »
Значи днес си дадох свобода на фантазията и стигнах до въпроса дали е възможно да има 2 пъти ову в 1 цикъл? Понеже знам че има цикъл без ову,защо пък да не евъзможно обратното?А ако е невъзможно тогава пък на какво се дължи силно изразената ми цервикална слуз 3-4дни преди нежеланата ми,но очаквана менструация?
  <br />
Re: овулация
« Отговор #30 -: Ноември 10, 2007, 14:31:43 pm »
Момичета помагайте,вчера бях при доки 15ден от мц и след прегнила,фоликулите са се пукнали,,но доки каза че малко е тънка лигавицата.Какво значи тънка лигавица,трябва ли да се притеснявам? На листа е писала нещо но разчитам само (оскъдно количество течност?)и някакъв размер,но на какво 11.5мм.Дано сте ме разбрали ,че както го написах.Благодаря ви предварително.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: овулация
« Отговор #31 -: Ноември 10, 2007, 20:45:18 pm »
Момичета помагайте,вчера бях при доки 15ден от мц и след прегнила,фоликулите са се пукнали,,но доки каза че малко е тънка лигавицата.Какво значи тънка лигавица,трябва ли да се притеснявам? На листа е писала нещо но разчитам само (оскъдно количество течност?)и някакъв размер,но на какво 11.5мм.Дано сте ме разбрали ,че както го написах.Благодаря ви предварително.

тънката лигавица по принцип се дължи на ниски нива на естрогена...и по тази причина има и леко кървене,но не знам точно какъв е твоя проблем.спокойно едва ли е нещо страшно мила ...:)
*
Re: овулация
« Отговор #32 -: Ноември 10, 2007, 20:54:55 pm »
Щом е над 10 е добре
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: овулация
« Отговор #33 -: Ноември 12, 2007, 09:53:21 am »
Момичета помагайте,вчера бях при доки 15ден от мц и след прегнила,фоликулите са се пукнали,,но доки каза че малко е тънка лигавицата.Какво значи тънка лигавица,трябва ли да се притеснявам? На листа е писала нещо но разчитам само (оскъдно количество течност?)и някакъв размер,но на какво 11.5мм.Дано сте ме разбрали ,че както го написах.Благодаря ви предварително.
Цитат
1. тънката лигавица може да е пречка на оплодената яйцеклетка да се инплантира. За тънка лигавица говорим под 8 мм;
2. течността - предполагам че е "оскъдна течност в дъгласовото пространство" - това е течността, която се излива след пукането на фоликула и отделянето на яйцеклетката. оскъдността може да се дължи на това, че течността вече е започнала да се резорбира или на по-малък  размер на фоликула, който се е пукнал.
Re: овулация
« Отговор #34 -: Ноември 12, 2007, 20:14:34 pm »
Lady,Миме,благодаря ви много,незнам какво бих правила без вас. :bighug:
Re: овулация
« Отговор #35 -: Ноември 12, 2007, 20:25:05 pm »
Здравейте, по повод овулацията и аз да задам един въпрос.От няколко месеца правя тестове когато си взема Clear Ovu само отрицателни резултати ходих на лекар всичко било добре , после смених теста с The best дадоха положителен резултат, този месец защото нямаше взех пак Clear пак отрицателни и се притесних, та да питам за вашето мноние за тези тестове. Благодаря. :wink:
*
Re: овулация
« Отговор #36 -: Ноември 12, 2007, 20:43:10 pm »
Аз съм ги ползвала и бях доволна!
Re: овулация
« Отговор #37 -: Ноември 16, 2007, 19:23:50 pm »
Аз мисля, че е нормално мацка :wink:-другия път като идеш на лекар питай за всеки случай-все пак гинеколозите са и за задаване на въпроси 8)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: овулация
« Отговор #38 -: Ноември 17, 2007, 08:33:04 am »
Здравейте, по повод овулацията и аз да задам един въпрос.От няколко месеца правя тестове когато си взема Clear Ovu само отрицателни резултати ходих на лекар всичко било добре , после смених теста с The best дадоха положителен резултат, този месец защото нямаше взех пак Clear пак отрицателни и се притесних, та да питам за вашето мноние за тези тестове. Благодаря. :wink:
Може да е от тестовете /да не са били 'редовни'/, но може и да си пропуснала О. /ако е била по-ранна или по-късна.
Тестовете сами по себе си не ти доказват, че ще има О.
В домашни условия О. се доказва / и то пак не 100%/ с Тестове за О. и измерване на БТ.

За О. и дължината на МЦ:


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: овулация
« Отговор #39 -: Ноември 19, 2007, 18:12:27 pm »
Здравейте, значи таман се оплаках,че няма положителен резултат и на другия ден взех други тесове не Clear ,a Oview  дадоха положителен, здаво поработихме с милото пък дано.Благодаря за отговорите. :lol: