0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    liuliak

  • *
  • 23
  • Heaven, I`m in Heaven..
И ние се въртим в кръга на ужаса:(
Със запушени тръби съм и два хидросалпингса. Решението би било много лесно /клампиране в долния край, за да не изтича течността към матката и да пречи на ембриона или премахване изцяло, за да се избегне тежестта и изливането на течността в коремната кухина и евентуално възпаление/, но отгоре на това съм с намален яйчников резерв и давам по най-много 2-3 яйцеклетки на стимулация, като на първия опит бяха три и не се оплоди нито една, а на втория опит бяха 2 и се оплоди 1. ЧХГ на 5ия ден беше 7,5 но после падна :( може и салпингите да са причината. Тревогата и дилемата идват от това, че има един кръвоносен съд, който върви по стената на тръбите и храни яйчниците с кръв, който при клампиране ще се прекъсне и това в моя случай може да означава, че и тези 2-3 яйцекйлетки може и да не се 'добият'. Освен този кръвоносен съд има и множество малки, които при клампиране ще се запазят, но при цялостно премахване заминават и те. Яйчника се храни и от други съдове от коремната кухина, но този от тръбата му е много важен или поне така се твърди. Моля ви, ако някой има опит да сподели дали след клампиране или премахване на тръбите яйчниците са влошили продуктивността и качеството на яйцеклетките! Много се чудим как да постъпим, а и лекарят също. Ще предложи за обсъждане случая ни на колегиум, но ми се иска да чуя и личния опит на хората тук.
Благодаря ви!
Любовта ще спаси света
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: клампиране на тръби и отговор на яйчниците
« Отговор #1 -: Март 06, 2012, 18:16:19 pm »
За съжаление, не мога да дам съвет за твоя конкретен случай. Но ще споделя при мен как бяха нещата. Двустранен хидросалпинкс - отстранени тръби. По принцип яйчниците ми са поликистозни. Не съм правила процедури преди отстраняването на тръбите и не знам колко яйцеклетки биха произвели яйчниците ми. Но след премахването правих 3 опита - съответно - 16, 19, 16 яйцеклетки, с по 150 единици Гонал на ден.
Съжалявам за неуспешните ти опити. Възможно е вторият път да е повлиял и хидросалпинкса. Имай предвид, че при стимулация той може да се активира. Наистина ти е сложен случая, за съжаление. Дано намерите вярното решение и стигнете до щастлив финал.
Дано съм била поне малко полезна. Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    liuliak

  • *
  • 23
  • Heaven, I`m in Heaven..
Re: клампиране на тръби и отговор на яйчниците
« Отговор #2 -: Март 06, 2012, 18:43:21 pm »
мерси много! да, тъпа работа е при нас, но сигурна съм, че ще успеем - много си харесвам доктора - ние сме в Щерев при Александров.
16, 19 яйцеклетки - това си е отговор на здрави, перфктни яйчници, може би не влияе съществено този кръвоносен съд щом без него си дала толкова много яйца...
Любовта ще спаси света
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: клампиране на тръби и отговор на яйчниците
« Отговор #3 -: Март 06, 2012, 22:42:13 pm »
Ами, не знам. Предполагам, че е така, но няма как да съм сигурна. Затова и само разказах как е било при мен, без да давам мнения :D
Дано се справите, стискам палци!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    liuliak

  • *
  • 23
  • Heaven, I`m in Heaven..
Re: клампиране на тръби и отговор на яйчниците
« Отговор #4 -: Март 06, 2012, 22:43:40 pm »
да, много мерси! опита на всеки е ценен!
Любовта ще спаси света
*
Re: клампиране на тръби и отговор на яйчниците
« Отговор #5 -: Март 06, 2012, 22:48:53 pm »
Аз също не съм правила опит преди отстраняването на тръбата с хидросалпинкса, но след премахването й правих по 17, 21, 13 фоликула. Оказа се, че по-активният яйчник беше този, чиято тръба беше премахната.
Желая ти успех!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: клампиране на тръби и отговор на яйчниците
« Отговор #6 -: Март 06, 2012, 23:00:20 pm »
Аз имам един яйчник с тръба, един без тръба. Нямаше съществена разлика в броя фоликули в двата яйчника при стимулацията. Но аз също съм с нормален яйчников резерв.


*

    liuliak

  • *
  • 23
  • Heaven, I`m in Heaven..
Re: клампиране на тръби и отговор на яйчниците
« Отговор #7 -: Март 07, 2012, 17:32:03 pm »
мерси много, момичета!
Любовта ще спаси света
*
Re: клампиране на тръби и отговор на яйчниците
« Отговор #8 -: Март 08, 2012, 06:51:57 am »
И аз съм с махнати тръби заради хидросалпингс. 19 яйцеклетки ми извадиха. Доктора не беше доволен, били малко :lol:.

[/url]
*

    liuliak

  • *
  • 23
  • Heaven, I`m in Heaven..
Re: клампиране на тръби и отговор на яйчниците
« Отговор #9 -: Март 08, 2012, 12:03:38 pm »
 :lol: ихааа, а някои се надяваме и сме доволни и на 5 :)))
Любовта ще спаси света