0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Осветителни тела
« -: Ноември 22, 2007, 00:33:29 am »
препоръчайте магазин с добър избор на осветителни тела.
аз по-конкретно си търся абажур (висящ от тавана) за детската стая. не искам да е нещо специално или изчанчено - прост, изчистен, но не и да е отворен отдолу (както са повечето предлагани) и детето като погледне към него, незакритата с нищо крушка да му се отпечата на ретината. също така, не искам да давам стотици и хиляди левове за въпросната лампа.

не знам къде сега има такива магазини, до които си струва да се замъкна. подскажете, моля. практикер и бриколаж са прегледани.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Осветителни тела
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2007, 06:36:26 am »
Джаме на околовръстното и симеоновско шосе, има голям магазин за осветителни тела, магазина е на един от найголемите вносители на такива, пробвай там.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Осветителни тела
« Отговор #2 -: Ноември 22, 2007, 09:57:17 am »
благодаря, Бубе - в събота сме там!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Осветителни тела
« Отговор #3 -: Ноември 22, 2007, 10:34:57 am »
Джам, ето тук:
http://www.atg-apa.net/Massive01/kico/01-415.htm
можеш да разгледаш детските лампи.
Това е магазинът Самсонайт на бул. Климен Охридски (Студентски град), точно преди да стигнеш околовръстното, вдясно.
Лампите са белгийски, средна хубост като качество, но пък на прилични цени.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Осветителни тела
« Отговор #4 -: Ноември 22, 2007, 23:36:17 pm »
Уайти-тези които са в сайта ги има и в Практис, и в Бриколажа /някой модели/- поне тук де
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Осветителни тела
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2007, 23:51:18 pm »
От години пазарувам от магазините на Алабин зад Съдебната. Мисля фирмата се казва Сириус, ама не съм 100% сигурна. Сигурно имат и сайт, стара фирма са.
Нямала съм проблеми, докато виж тези италианските Масив не ща и да ги погледна.
Купих си най-обикновенна лампа за бюро, ама цвета беше много шик и се връзваше на мебелите, та се прежалих за италиански дизайн. След 3 седмици се прецака връзката между стойката и капишона (или както му казват там) Цялата метална, но връзката от пластмаса ама кофти и от температурата (60 W крушка, както си пише в инструкцията) се деформирала.отивам в магазина с бележка, с кутия и искам да ми я оправят или сменят. Не можело. защо? Ами защото това не влизало в гаранцията 8O И какво  влиза в гаранцията? Нещата вътре.
Една нощна лампа съдържа кабел, ключ и фасунка. Какво точно може да се развали от тия три неща за 6 месеца, някой да ми каже, че аз не знам? 


*
Re: Осветителни тела
« Отговор #6 -: Ноември 23, 2007, 21:22:46 pm »
Джаме на околовръстното и симеоновско шосе, има голям магазин за осветителни тела, магазина е на един от найголемите вносители на такива, пробвай там.

Джам, сподели моля те впечатления после, че и мен ме чака търсене на осветителни тела за всички стаи...
*
Re: Осветителни тела
« Отговор #7 -: Ноември 25, 2007, 17:30:54 pm »
Сигурно от три години си търся точно един определен тип нощни лампи, но в колкото магазина да вляза не откривам....Те са настолни, като нямат "шапчица" отгоре, а както е крушката пред нея е стъклото, което на практика осветява. Отзад е празно пространство. Да сте виждали такива някъде? Тези, които със съпруга ми видяхме преди години и ни харесаха в една вила бяха донесени от Германия, до колкото си спомням....
~ Живота не се измерва с броя вдишвания, а с миговете спиращи дъха! ~



*
Re: Осветителни тела
« Отговор #8 -: Януари 02, 2008, 17:02:43 pm »
Аз също имам Масив
http://www.atg-apa.net/Massive01/spot/46-54.htm
От тази серия са. От доста години са, само трябва да се внимава като се слага крушката да не се допира до пластмасовия пръстен. А и понеже са близо до тавана малко почернява с времето.
 
*
Re: Осветителни тела
« Отговор #9 -: Февруари 04, 2008, 15:20:17 pm »
тъй като най-накрая и ние си купихме осветително тела, ще си позволя да повдигна темата, за да разкажа малко впечетления.
ето от тук са нашите и конкретно показаната серия:
http://www.ambiente.bg/index.php?show=browse&catid=115

лампите са лошо качество - при монтажа и пускането им в експлоатация се показаха много неприятни дефекти по стъклената част - дефекти, които не се виждат на дневна светлина, но лъсват с пълна сила, когато ги освети електрическата крушка.
за да ти ги сменят трябва да си нахален и да се разправяш, неприятна ситуация.
изводът - внасят явно съответните серии в ниското им качество с дефектите, за малко пари, а си ги продават с голяма надценка.
не ги препоръчвам нито като качество на продуктите, нито като обслужване.

ако купувате осветителни тела с матирано бяло стъкло, имайте предвид да ви ги покажат във включено състояние - дефектите по стъклото са невидими на дневна светлина!