0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хидроцеле
« -: Февруари 21, 2007, 15:06:19 pm »
Здравейте.Може ли да ми кажете как протича една операция от хидроцеле.Ако е възможно по-подробно.
*
Re: Хидроцеле
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2007, 16:41:47 pm »

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Хидроцеле
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2007, 17:02:54 pm »
Интересно.Особено за годините(малки деца или възрастни хора) а аз сум на 22 :) .При мен то е вследствие на операция от варикоцеле.Преди 1 година почти.Наскоро почнах да чувствам дискомфорт в тестиса и по крака точно до тестиса.
*
Re: Хидроцеле
« Отговор #3 -: Март 07, 2007, 15:52:09 pm »
Защо нищо не пишете.Ако вече е имало подобна тема пуснете един линк поне.
*
Re: Хидроцеле
« Отговор #4 -: Март 10, 2007, 18:57:58 pm »
Meli кажи нещо поне за операцията и възстановяването.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Хидроцеле
« Отговор #5 -: Март 11, 2007, 10:14:42 am »
Здравей, dave! При мъжа ми също се появи хидроцеле след оперирано варикоцеле. Прилагат местна упойка, мъжа ми каза, че е усещал само придърпване по време на операцията. След като полежа 2-3 часа в болницата се прибрахме. След седмица махнаха конци, превръзка. След половин година правихме инвитро и сега се радваме на бебе. Ако имаш още въпроси - пиши, ще го разпитам подробно :)
Re: Хидроцеле
« Отговор #6 -: Април 07, 2007, 01:49:16 am »
Вече две години оперираният  тестис ми е по-голям от другия,много по-голям.имали общо с хироцеле.търся някой сериозен д-р в софия за лечение.
Re: Хидроцеле
« Отговор #7 -: Май 02, 2007, 21:04:14 pm »
Zdraveite mianalata sedmiza se operirah ot varikozele a dnes mi mahnaha konzite ot opraziata. Testisut na koito imah varikozele e vse oshte nadut i me boli. Samata vena koiato sa operirali vse oshte moga da ia usetia samo che malko po smalena no vse taka stoiashta kakto predi. imam chuvstvoto che sushtata tazi vena minava niakak si v osnovata na penisa.Iskam da popitam dali tova e normalno
*
Re: Хидроцеле
« Отговор #8 -: Юли 13, 2009, 12:13:32 pm »
Никога не се оперирайте от хидроцеле. Аз вче направих тази грешка и сега ще съжалявам цял живот за това. След 10 дена уж всичко е ок а се отвори раната, измукнахме 2 вътрешни конеца от вътре и пак чакаме да зарастне. Още няма ефект. Отвътре нещо ме щипе,боде,разреза изглежда както е изглеждал 1 седмица след операцията кожата някаква такава на грудки на топчета вместо да се разнесе като нормален тестис. крака ми трепери. огромна грешка. ходете да ви извадят водата за 5 минути и продължавайте напред.
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Хидроцеле
« Отговор #9 -: Юли 13, 2009, 17:39:51 pm »
dave, ти при кого се оперира?

защо не говориш с доктора си, той би могъл да предприеме нещо, да ти обясни и пр.

успех,
дан оскоро се възстановиш от операцията и всички притеснения останат зад гърба ти!
*
Re: Хидроцеле
« Отговор #10 -: Юли 14, 2009, 10:38:05 am »
Абе ще се оправи. Сега ерекцията може ли да ми изиграе лоша шега за раната? Сигурно защото 1 месец предимно съм лежал и много гадничко ме напира :)

Някой може ли да ми обясни за вените на пениса, че вчера като гледам много големи. И като се има предвид че имам разширени вени и операция от варикоцеле което си е разширени вени на тестиса значи сигурно имам и на пениса.нали това означава събиране на кръвта на едно място понеже не циркулира както трябва.Забелязвам че отгоре като гледаме пениса имам една голяма вена по средата по продължението му която там където свършва се образува малко по-голямо закръглено такова и една отляво която преди години не се виждаше и почна не само да се вижда ами и да нараства.
« Последна редакция: Юли 14, 2009, 10:41:24 am от dave »
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Хидроцеле
« Отговор #11 -: Юли 14, 2009, 10:53:27 am »
dave, аз бих те посъветвала да говориш за тези неща с доктора, който те е оперирал и който те лекува...ние не можем да ти кажем с точност, не сме доктори!

Най-добре се виж с лекаря си, нека той погледне и прецени!!!
Успех, дано скоро всичко остане само спомен в миналото и се възстановиш!
*
Re: Хидроцеле
« Отговор #12 -: Юли 14, 2009, 18:24:18 pm »
нали затова е форума. не постоянно да ходим на лекаря за да го питаме нещо такова. ако примерно не е съвсем нормално тогава.понеже сега всичко ми се вижда странно и много детайлно гледам на неща над които не съм се замислял преди.
*
Re: Хидроцеле
« Отговор #13 -: Юли 14, 2009, 23:25:18 pm »
dave във форума споделяме опита си, изследвания които сме правили и това, което сме прочели, но лекарите са тези, които ни помагат на края :)
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Хидроцеле
« Отговор #14 -: Юли 15, 2009, 12:25:24 pm »
дейв, не се цупи де, ние те съветваме да отидеш при док, защото може да имаш усложнения след операцията, а ако това е така, то всеки ден е от значение.

успех, дано всичко е наред!!
*
Re: Хидроцеле
« Отговор #15 -: Юли 16, 2009, 10:54:00 am »
абе нема си доктори тука аа какво да правим.
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Хидроцеле
« Отговор #16 -: Юли 16, 2009, 13:49:23 pm »
дейв, единствено мога да те посъветвам да пишеш мейл на някой доктор, андролог, в чужбина...

но според мен трябва док да те види, защото, ако имаш усложнения или инфекция, то с всеки изминал ден се влошаваш

успех