0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kogato niama ovulacia
« -: Април 27, 2010, 03:59:50 am »
Преди 6 мес.си правих изследвания и всичко беше наред.Сега правих нови след като овулационните тестове не ми отчетоха+резултат се оказа че втори месец нямам овулация.Сега на края на мес.ще правим спермограма на съпруга ми и ще чакаме неговия резултат за да видим как ще продължаваме занапред.Аз много се притеснявам,някой може ли да ми даде съвет.Благодаря ви
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #1 -: Април 27, 2010, 07:26:36 am »
постъпвате правилно с подход първо към спермограма
най-достоверния метод за доказване на овулацията е т.нар. фоликулометрия- проследяване на нарастването на фоликулите и дали се "пукат" в определен момент от цикъла, освобождавайки яйцеклетка, като това се прави при следящия те гинеколог
възможно е един- два цикъла от годината да нямаш овулация /на фона на средно 13 при нормален 28-30 дневен цикъл/, за проблем се говори, ако в три последователни месеца чрез фоликулометрия се установи липсата на овулация
поздрави и успех занапред
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #2 -: Април 27, 2010, 16:32:42 pm »
Много добре е отговорила mini.

Само ще добавя, че е възможно да изпускаш пика на ЛХ (хормонът, който отчитат тестовете за овулация).

А дори да имаш положителни тестове за овулация, това не означава че овулацията действително настъпва. След спермограмата направете фоликулометрия няколко последователни месеца.
Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #3 -: Април 28, 2010, 09:35:56 am »
Много ви благодаря за отговора.Малко ме успокоява това,че може да е нормално.Моят цикъл е на 30-32 дена,но единият от тестовете е кръвен(втория).Сега в петък ще правим спермограма.Дано там всичко да е ок.
Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #4 -: Юли 14, 2010, 14:13:42 pm »
На мен моя доктор-гениколог ми каза, че нямам овулация. Това възможно ли е! Има ли някой друг, с който да обменим малко опит. Притеснила съм се, защото още не съм раждала, но все някога ще се случи, надявам се!
*
Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #5 -: Юли 14, 2010, 15:57:09 pm »
melinda_m ,
Правила ли си фоликулометрия в 3 последователни месеца,за да се твърди че нямаш овулация?
Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #6 -: Септември 03, 2010, 13:28:37 pm »
Здравейте,и от мен!С моят лекар правихме фоликулометрия само в 2 последователни медеца понеже и правихме инсеминаций,но разбрахме че не пукам фоликула.А този месец след като си правих тест за овулация два поредни дни ми показа положителен.Незнам какво да си мисля,пукам или не пукам този фоликул.Дайте съвет.
Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #7 -: Септември 03, 2010, 13:37:57 pm »
Здравей, Марси :)

Това че теста е положителен не значи, че фоликула ще се спука.
Тестовете отчитат пика на ЛХ-то, под влиянието на този хормон фоликула се пука, но при някои жени това не случва... затова имат фалшиви положителни тестове, а нямат овулация.

След като се правили инсеминация и сте видяли, че фоликула не се пука е трябвало лекаря да таймира овулацията с инжекция Прегнил, за да се спука фоликула, иначе се обезсмисля инсеминацията...

Ето две полезни теми:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39163.0

А това за инсеминациите
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6129.0
« Последна редакция: Септември 03, 2010, 13:40:18 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #8 -: Септември 03, 2010, 13:38:16 pm »
marsi, тестовете за овулация отчитат само повишаването на хормона, който предизвиква пукането на фоликула. Само фоликулометрията може да ти даде най-точен отговор на въпроса дали това се е случило наистина.
Успех!

ПП. Радостче, писали сме едновременно :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #9 -: Септември 03, 2010, 13:56:00 pm »
Момичета,много ви благодаря за бързиге отговори.Радостинка и с Прегнил пробвахме и в двата месеца,но не стана.Лекарят ми предложи лапароскопия за да ми надупчи яйчниците за да се спукат,но не било сигурно дали и така ще ги спукам. :heartbeat.Боже нз вече какво да правя от 2г.чакам и все не става  :balk_145:
*
Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #10 -: Септември 03, 2010, 13:59:48 pm »
марси, от това което си написала за твоя доктор си мисля, че той не е специалист по репродуктивно здраве, а обикновен гинеколог. Моя съвет е да се обърнеш към специализирана клиника. Не се отчайвай, решение има винаги :P




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #11 -: Септември 03, 2010, 14:03:31 pm »
Оливия,ходя в клиниката на Щерев при д-р Александров.Казаха ми,че са добри специалисти.
Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #12 -: Септември 03, 2010, 14:10:54 pm »
Марси, фенестрацията на яйчниците е остарял метод, някои лекари го отричат, други не.
Ето тук тема, в която момичетата са го обсъждали
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=10063.0

Щом сте слагали и Прегнил, значи наистина не се пукат...не знам до колко "дупченето" на яйчниците ще помогне, но решение виниаги има.

Оп, ти си отговорила докато пиша, да Щерев са една от добрите клиники.
Ако имаш доверие на лекаря си - трябва да го послушаш, ако не тръгваш да търси второ мнение.
С друго не мога да помогна, не знам много за тази фенестрация...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #13 -: Май 02, 2011, 20:27:04 pm »
Здравейте момичета,
аз съм нова във форума и вече се престраших да пиша, до сега само чета ли чета. Незвам какво да правя и какво да реша, днес бях на преглед и доктора ми установи че фаликула не пи се пукл съответно иска да направи лапароскопия, не мога да разбира само с какво лапароскопията ще помогне фаликулите да се спукат. Тази седмица съм на изследане само за поглестерон и след това доктора ще ми каже плана  :( Чудя се и незнам какво да правя.
Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #14 -: Май 03, 2011, 13:01:31 pm »
Трябва да се види дали ще се спука в рамките на цикъла, или да се проследи, ако за пръв път установявате не спукан фоликул е твърде рано да се говори за лапароскопия. При кой лекар ходиш, репродуктивен специалист ли е.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #15 -: Май 04, 2011, 16:21:05 pm »
При Алан Начев.....незнам много ми е странно утре съм пак и ще видим какво ще каже
Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #16 -: Май 10, 2011, 21:04:02 pm »
Трябва да се види дали ще се спука в рамките на цикъла, или да се проследи, ако за пръв път установявате не спукан фоликул е твърде рано да се говори за лапароскопия.
на мен д-р Владимиров ми каза при първия преглед , че ако нарасне до 5 см . се прави лапароскопия ( моя беше 3 )може би това е имал в предвид лекаря , ако е бил над 5 см . си е за лапаро
Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #17 -: Май 12, 2011, 12:21:22 pm »
Въпросът е че нито ми казаха колко  голям нито ми дадоха снимка ,,,, казаха ми лапароскопия и това е , велно че на 21 зен прогестерона ми беше нисък но все пак само за 1 месец наблюдаване да се стигне до то зи извод незнамм
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: kogato niama ovulacia
« Отговор #18 -: Май 17, 2011, 09:04:31 am »
Не се е спукал и става все по-голям или не се е спукал и регресира (намалява)? Пак и от един месец проследяване .... странно.  Моя съвет е да потърсиш още едно мнение.