0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #160 -: Април 14, 2011, 23:08:05 pm »
Момичета кометирали ли сте с вашите доктори дали хидросалпинксът е в следствие единствено на хламидия или друга полово предавана болест? Установиха ми хидросалпикс на едната тръба, а другата запушена, аз не съм имала никога хламидия или нещо подобно, единствено гъбички съм имала преди години ама това би ли могло да е причина? Направо се чудя откъде ми дойде това....


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #161 -: Април 15, 2011, 02:49:53 am »
Доколкото знам хидросалпинксът се появява в следствие на прекарана Тазово-възпалителна болест, която е резултат от хламидия или друга инфекция.
Хламидия може да изкараш и без да разбереш. Ако това се е случило и са минали години, единствено завишени IgG могат да подскажат прекарана инфекция /която вече е направила белята/. При мен поне така беше.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #162 -: Април 15, 2011, 10:08:21 am »
А при мен беше в графа "друга инфекция". Случва се. Но е възможно и без прекарана хламидия.
*
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #163 -: Април 15, 2011, 12:20:35 pm »
Аха разбрах, ами освен да си пусна едно изследване за хламидия и то за всички антитела.


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #164 -: Април 15, 2011, 13:56:39 pm »
Да, това е добра идея. Винаги се пускат поне две, като едното е IgG задължително.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #165 -: Май 05, 2011, 21:51:38 pm »
Здравейте!момичета много изчетох по темата и се надявам да има Господ ,за да помогне на всички ни.Моята история е такава лапароскопия диагностична 2008г,цветна снимка и резултат запушени тръби и множество сраствания,които уж са отстранени с лапарото.
През април 2010 първо инвитро-неуспешно.Сега ми предстои второ,и нещото ,което ме притеснява е това ,че при ултразвук лекарката ми вижда хидросалпингс и задържани фоликули.Сега съм на марвелон и Прегнакеър.Сигурна съм,че ще настоява да започнем със стимулацията.Не разбирам само защо не настоява за премахване на тръбата.Какво помагат в случая противозачатъчните? нещо не ми е ясно, пак ли ще се разочаровам! и целта на лекаря да не би да е само прибиране на парите, като само по себе си инвитрото е обречено на неуспех.Ще съм ви благодарна ако ми отговорите!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #166 -: Май 06, 2011, 16:36:44 pm »
Щом хидросалпинксът се вижда на УЗИ, значи е доста големичък /дебелостенен/ и задължително трябва да се махне. Да не говорим, че една стимулация ще го активизира тотално. Противозачатъчните се пият с цел да се подтиснат яйчниците и да няма задържни фоликули. При задържан фолиул НЕ СЕ ЗАПОЧВА ПРОЦЕДУРА!. Аз дъм отлагала два пъти поред, заради задържани фоликули.
Моят съвет - настоявай да ти направят второ лапаро, да се потвърди хидроса и да се изолира тръбата. Недопустимо е да се вижда дори на УЗ хидросалпинкс и да не се вземат мерки. Ако все пак лекарката ти настоява въпреки всичко да започнете процедура без да се реши проблема - смени я. Не виждам смисъл да си даваш парите, при положение, че рискът от неуспех е доста голям.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!