0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1480 -: Януари 31, 2012, 14:21:35 pm »
Разбира се, че 4 пакетчета са много.
Едно пакетче Фортранс се разтваря в 1,5л вода. Достатъчно е да изпиеш 1 пакетче на обед или ранния следобед в деня преди лапароскопията. Храната след изпиването може да е малко като количество и да се състои от солетки и/или кисело мляко. След 18.00ч се забранява храната, а след 22.00ч - течностите. Сутринта, в деня на лапароскопията, трябва да си гладна и жадна.

п.п. мен ме караха да изпия 3 пак. Фортранс, но аз съм с 3 коремни операции и множество сраствания. Ако не си като мен, 1 пак. е достатъчно.

« Последна редакция: Януари 31, 2012, 14:24:37 pm от Мецани »
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1481 -: Февруари 03, 2012, 11:45:01 am »
Здравейте момичета,
след оперативна лапароскопия ,кога може да се започне със секса или физическо натоварване-народни танци.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1482 -: Февруари 03, 2012, 14:56:11 pm »
Здравейте момичета,
след оперативна лапароскопия ,кога може да се започне със секса или физическо натоварване-народни танци.
За танците: ако става дума за интензивно натоварване според мен може да откараш няколко месеца пауза, но питай 1-2-ма лекари.
За секса - когато си готова, едва ли първите 5 дни. Вероятно през втората или третата седмица.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1483 -: Февруари 03, 2012, 15:17:25 pm »
 lili2011 оперативнота ми лапароскопия беше на 14.01.2012г.Когато попитах за танците-интензивно е натоварването около час и половина доста ми отговориха когато се чувствам добре и да започна плавно натоварване.Иначе аз се чувствам прекрасно и даже ми се струва ,че страшно отдавна съм оперирана.Оперативната лапароскопия ми беше за отстраняване на извънматочна/тубарна/ бременност и киста на жълто тяло.Просто се чудя дали не е измамно това ,че се чувствам идеално и да не трябва да натоварвам.Нямам нито болки нито придърпвания от 5 ден след лапароскопията,а белезите ми не се забелязват почти.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1484 -: Февруари 03, 2012, 16:41:34 pm »
Според мен народните танци са силно натоварващ спорт с тръскане и прочие... не знам, аз бих изчакала още. А за интензивна тренировка около час-час и половина не ми се мисли... Но сигурно може да ги посещаваш и да 'маркираш' движенията, за да не губиш тренинг съвсем. Малко по малко ще влезеш в ритъм, слушай тялото си.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1485 -: Февруари 03, 2012, 17:01:37 pm »
lili2011 ако трябва да съм честна аз вчера потанцувах и внимавах и нямам никаква реакция на организма.А и се заредих както физически така и психически.Явно ще трябва да ги огранича поне докато се появи цикъл.
Само да споделя ,че лапароскопията ми я прави Борис Яков от Майчин дом Варна и засега мога да кажа ,че съм доволна.
извинявам се ако съм малко  :offtopic:
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1486 -: Февруари 03, 2012, 18:41:10 pm »
Отговарям изчерпателно на въпросите на _gucci_ :lol:
Имам две операции - първата коремна, втората лапароскопска - и двете миомектомии:

1. Към това занимание - народните танци се върнах точно месец и половина след коремната операция. Като се явих на преглед месец след операцията попитах опериращия ме лекар и тя каза, че мога да започна и веднага - стига да се чувствам готова.
Естествено не съм налетяла веднага на ръчениците и шопските хора.
Секса обаче се възобнови след 2 месеца и половина - и то май от страх....
2. При втората операция - беше на 04.11.2011 изчаках месец за танците.
За секса - месец и половина.
Я сега дай данни за клуба, където танцуваш - може и на лични. Ние имаме приятели в цялата страна и много обичат да ни гостуват......
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1487 -: Февруари 04, 2012, 05:29:52 am »
Можете ли да ми препоръчате добър лекар за лапароскопия, работещ в бившата Тина Киркова?
Че аз не съм запозната с работата на софийските лекари. Моята я прави д-р Богомил Бойчев в Тутракан.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1488 -: Февруари 04, 2012, 10:47:10 am »
Здравейте момичета,
след оперативна лапароскопия ,кога може да се започне със секса или физическо натоварване-народни танци.

Дици.моята беше на 13.01.2012....5дена след това бях като нова...напълно се въстанових и се чувствам дори по-добре
А секса....по-всяко време
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1489 -: Февруари 04, 2012, 11:51:20 am »
Браво - много си смела.
Но все пак зависи и какви ремонти са извършени при лапароскопията. Не винаги може веднага!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1490 -: Февруари 04, 2012, 12:01:05 pm »
Браво - много си смела.
Но все пак зависи и какви ремонти са извършени при лапароскопията. Не винаги може веднага!
Така е,съгласна съм.Моята беше оперативна....орстраняване на остатъка (чуканче)от дясната тръба,отстраняване и почистване на сраствания около черния дроб,отстраняване на сраствания около левия яйчник....абе основен ремонт.Ама аз съм си такава....бързо се оправям от всичко-нали имам план-максимум да изпълнявам :oops:
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1491 -: Февруари 13, 2012, 10:02:02 am »
В допълнение на горе казаното. Аз имам 3лапаро. Всеки организъм е различен и се възстановява различно във времето ,но не с големи разлики.
Все пак съвета на лекарите е да се върнете към обичайно натоварване след първия цикъл от лапароскопията .Това не значи че до тогава трябва да лежите .Напротив ,разходките помагат много.
На първите две ме държаха в реанимация едно денонощие а на последната само 8часа след което ме изписаха/не е правена в БГ/.Изглежда има нова тенденция при по-леките операции -да се върнеш към нормалния живот ,колкото се може по-бързо.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1492 -: Февруари 13, 2012, 20:26:40 pm »
Права си. Това дори е тенденция и за коремните операции. Движението предотвратява срастванията. Аз съм пример за това. След първата операция, която беше коремна, се движех страшно много. Това е и една от причините срастванията да не са много - доказано след втората - лапароскопска операция.
Но едно е да се движиш, друго е да скачаш и да се тръскаш!!!  :lol:
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1493 -: Февруари 14, 2012, 10:08:31 am »
Да така е. Освен това организмът сам показва доколко можеш да се натоварваш и кога да спреш. Сега като се сетя след една по-дълга разходка след едно от лапарото започна да ме наболява ниско долу и кръста ,което ме накара да се прибера и да полегна.
Но затова всеки си знае как се чувства.
Може би си права за срастванията ,но при мен пак ги имаше и при третото .Може би и това е до организъм ,някои правят повече други не....знаели човек.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1494 -: Февруари 25, 2012, 12:47:30 pm »
Здравейте, следващия месец ще е моето лапаро при д-р Владимиров. Той ми каза да му звънна, когато ми дойде и тогава ще ми каже какво да правя. Въпроса ми е: на кой ден обикновенно от МЦ се прави лапарото?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1495 -: Февруари 25, 2012, 14:42:16 pm »
моята беше на 8-ми ден
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1496 -: Февруари 25, 2012, 17:32:40 pm »
В първите чисти дни след МЦ,това може да е обикновенно 8,9,10 или 11ден зависи колко ти е продължителността на цикъла ,понеже при всеки е различна. Моя цикъл е 4,5дни но въпреки това лапарото е било между 8 и 12ден.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1497 -: Февруари 25, 2012, 18:21:29 pm »
Благодаря на всички  за отговорите :bighug:
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1498 -: Февруари 25, 2012, 18:31:36 pm »
моето лапаро беше на 20ти ден
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1499 -: Февруари 28, 2012, 12:55:01 pm »
моето лапаро беше на 20ти ден
И моето ако не се лъжа на 18-ти ден.