0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #780 -: Февруари 06, 2010, 21:11:25 pm »
Криска,аз това го написах,за да го имат в предвид и другите момичета.
А ти настоявай за епикриза и разговор с оператора си,това е твое право.

Мило Мече, още в понеделник ще си търся правата, ако трябва и по другия начин...
А епикризата щяла да бъде готова след 1 месец  8O , но смятам че рапорта също ще свърши работа, поне пред Владимиров!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #781 -: Февруари 06, 2010, 21:38:53 pm »
След месец ще е готова, ако има хистология. Иначе става бързо, аз моята си я взех като ме изписваха. Но тогава лапарото беше диагностично. Вторият път, когато махаха тръбите наистина след около месец си я получих.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #782 -: Февруари 07, 2010, 07:30:49 am »
Моята лапароскопия беше диагностична, нямаше какво да се изследва (нямаше хистология) и пак си получих епикризата след месец.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #783 -: Февруари 07, 2010, 14:23:44 pm »

Веднъж ми казва ок са, но има колена. После ми казва има колена и сакче и трябва да внимаваш от извънматочна...

 8O 8O 8O
Да не би да си я избираш сама извънматочната, та да внимаваш!  :x
Големи ... има по болниците!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #784 -: Февруари 08, 2010, 22:44:01 pm »
Криска, а това сакче - за хидросалпинкс ли става въпрос ? А това, че нямаш диск .. предварително гооврихте ли за такъв ? Нали уж спрягат д-р Начев за един от добрите в тази област. Направо нямам думи.

Гардже за всичко сме говорили преди това!

Сакчето го смота нещо между зъбите. Питах хидросалпингс ли,а той не ми отговори, бързаше и си тръгна! Отношението беше повече от несериозно и непрофесионално! Според мен чакаше пари!
Каза ми ендометриоза 1,2 степен а на рапорта пише 4та.
Както и на рапорта не пише нищо за сакче или хидросалпингс. Пише че има сраствания при тръбата от странта на яйчника.
И на мен направо не ми се вярва.. как може :( аз бях при Начев декември и бях доволна. Вярно, че все бързаше, но ми действаше страшно успокояващо с увереността си. При мен дойде (по-скоро се спря) веднага след операцията като кза с две думи какво са правили и че тръбите са добре. Не можях да задам много въпроси, защото едва се бях опомнила къде съм. После за първата инжекция бях здраво уплашена от тези 6 месеца и страничните ефекти, питах го да пия ли калции (но наистина се чувствах страшно от зле от мисълта какво се причинявам) и той ми изчете лекция, че вино трябва да пия и да не мисля за глупости..
Крис, ако не е късно мисля, че поне ще ти олекне ако му се обадиш и дори скандал да вдигнеш да разбереш къде е проблема. Може ти да не разчиташ правилно, това сакче нали се сещаш, че вероятно се има друго име и т.н.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #785 -: Февруари 09, 2010, 11:40:30 am »

На мен ми е много чудно защо д-р Владимиров го препоръчва този д-р Начев:ask: На мен също ми беше препоръчан, но след като попрочетох и аз предпочетох друг специалист. Тогава момичетата пишеха как приемал като на конвейр в кабинета си и това хич не ми допадна, но и аз си имам предразсъдъци към Майчин дом. Така или иначе явно е било за добро...
*

    ioly

  • ****
  • 785
  • Очаквам те ... За да си истина...
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #786 -: Февруари 12, 2010, 10:42:40 am »
Kriska, на мен също ми е подут корема, но не боли никъде. От време на време леко ме приболява около раничките, но само ако се движа повечко из къщи или стоя по-дългичко права. Гледам да не се претоварвам, но и да не се залежавам.

А аз имам такъв въпрос, не че го мисля за кой знае какъв проблем, но имам затруднения при уриниране. Може ли е да някакво пост-действие от катетъра или просто е плод на страха ми да не се напъвам  :balk_149:

Аз писах вече в нова тема, но се радвам, че ви открих. Трети ден ми е след лапаро и тези дето ги четох, че на другият ден си супер нещо хич не се оказаха верни.Болят ме раменете, корема ми е надут, ставам и лягам трудно- боли! Уринирам болезнено и определено съм по-спокойна като чета тук- явно е нормално.Къде правихте лапарото. И се пазете, че и кихането е болезнено  :(


Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #787 -: Февруари 12, 2010, 10:47:23 am »
Моят съвет е следния ,повече движение и така ще има по бързо възстановяване.Аз още на следващия ден бях на разходка из града с мъжа ми разбира се,доста повървяхме ,така всеки ден и след седмица бях пушка  :wink:
 не се залежавайте  :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    ioly

  • ****
  • 785
  • Очаквам те ... За да си истина...
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #788 -: Февруари 12, 2010, 10:58:43 am »
Моят съвет е следния ,повече движение и така ще има по бързо възстановяване.Аз още на следващия ден бях на разходка из града с мъжа ми разбира се,доста повървяхме ,така всеки ден и след седмица бях пушка  :wink:
 не се залежавайте  :lol:

Това добре, но нито един панталон не мога да закопчая, надута съм като балон.Ще се разхождам из къщи. Кога беше твоята операция-резултат???


*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #789 -: Февруари 12, 2010, 11:47:24 am »
Моят съвет е следния ,повече движение и така ще има по бързо възстановяване.Аз още на следващия ден бях на разходка из града с мъжа ми разбира се,доста повървяхме ,така всеки ден и след седмица бях пушка  :wink:
 не се залежавайте  :lol:

Това добре, но нито един панталон не мога да закопчая, надута съм като балон.Ще се разхождам из къщи. Кога беше твоята операция-резултат???

Моята операция беше миналата сряда и още имам проблеми с панталоните  :)
Носи нещо по широко и се разхождай в къщи, но и не прекалявай защото моята рана се отвори в сряда точно след като ми махнаха конците  :?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #790 -: Февруари 12, 2010, 11:56:53 am »
Ооо и още нещо махайте си марлите колкото можете почесто,Криска защо така беее  :?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    ioly

  • ****
  • 785
  • Очаквам те ... За да си истина...
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #791 -: Февруари 12, 2010, 12:05:26 pm »
Ооо и още нещо махайте си марлите колкото можете почесто,Криска защо така беее  :?

Уххх аз се наплаших още повече, а къде я прави ?


*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #792 -: Февруари 12, 2010, 12:06:33 pm »
Ооо и още нещо махайте си марлите колкото можете почесто,Криска защо така беее  :?

Конците бяха залепнали за раната и той дърпаше 3,4 пъти докато ги махне и предполагам я е цепнал. Гледката беше страшна  :?


Постингът е редактиран от модератор заради употреба на обидни квалификации.
« Последна редакция: Февруари 12, 2010, 20:11:13 pm от Елфи »
*

    ioly

  • ****
  • 785
  • Очаквам те ... За да си истина...
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #793 -: Февруари 12, 2010, 12:09:08 pm »
Ооо и още нещо махайте си марлите колкото можете почесто,Криска защо така беее  :?


Конците бяха залепнали за раната и той дърпаше 3,4 пъти докато ги махне и предполагам я е цепнал. Гледката беше страшна  :?

Къде вирее този Начев и има ли някой, който е опериран от Д-р Павлова в клиниката на Мазнейкова ?


Постингът е редактиран от модератор заради употреба на обидни квалификации.
« Последна редакция: Февруари 12, 2010, 20:11:40 pm от Елфи »


Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #794 -: Февруари 12, 2010, 17:12:45 pm »
Ioly, аз също съм оперирана в клиниката на Мазнейкова, от д-р Николов. Много съм доволна.
Седмица след операцията ми махнаха конците. Раничките бяха вече с коричка, останах още ден с превръзка, за да се затворят раничките от конците, след това махнах и превръзките.
Вече ми е 10-ти ден след операцията, от време на време ме приболява ниско долу и около пъпа, но май само като прекаля с движенията - вече почти не се пазя - излизам, шофирам, разхождам се, дори се глася от другата седмица пак да започна да ходя на тае бо (ходих си редовно преди).
Все още не съм обличала панталон или дънки - ходя с клин. Мисля, че така е по-безболезнено.


*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #795 -: Февруари 12, 2010, 20:18:37 pm »
 Момичета, напомням ви да прочетете заглавието на темата.
Имате пълна свобода да изразявате мнението си за своите лекари, но за целта ползвайте форум Адреси на клиники, лаборатории, лекари. Освен това, ще ви напомня, че използвайки обидни квалификации, нарушавате т.9 от Правилата на форума.
« Последна редакция: Февруари 12, 2010, 20:20:20 pm от Елфи »
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #796 -: Февруари 16, 2010, 22:15:03 pm »
аз най-сетне отидох на контролен преглед в МД. освен че ми излезе скъпичко, всичко е ОК засега. Яд ме е, че пропуснах да го питам виждат ли се ендометриозни огнища, но се надявам че това е имал предвид като каза, че яйчниците са чисти.. документ обаче за резултата от прегледа нямаше да ми дадат ако не бях искала, така че ви предупреждавам да си искате
Относно възстановяването- аз не бях надута, но все пак не се чувствах идеално, най-малко дренажа ми късаше нервите почти 48 часа. Не се притеснявай, това минава, важното е резултата след това. Аз още не смея да кажа, че съм Ок, но дано е така наистина и за всички нас.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #797 -: Февруари 17, 2010, 19:55:07 pm »
Здравейте отново :). Днес бях на контролен преглед /месец след лапарото за премахване на киста/, взех си епикризата и се оказа че нямам ендометриоза, което е супер  :D... е прибрах се с една торба лекарства, но поне ще избегна 6 месечните инжекции. Края на Април ще ходя пак, като за тогава трябва да си направя изследвания - СА125, Prolactin и Е2. И най-накрая месец Май ще започнем с опитите за забременяване.
*

    ioly

  • ****
  • 785
  • Очаквам те ... За да си истина...
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #798 -: Февруари 18, 2010, 14:19:59 pm »
А какво е ендометриоза, за което пишеш?  :ask:


*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #799 -: Февруари 18, 2010, 14:21:38 pm »