0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #580 -: Септември 08, 2009, 10:14:35 am »
Написаното от теб звучи сякаш ние сме искали да нямаме дренаж  :lol: Моля ти се.
Щом доктора е преценил че няма нужда значи няма-въпроса не е ние какво искаме. :)


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #581 -: Септември 08, 2009, 10:28:04 am »
Извинявам се ако е прозвучало грубо, не съм искала да обидя никого, но наистина ми се стори че го правите на голям проблем, а не е. :wink:
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #582 -: Септември 08, 2009, 12:55:59 pm »
При лапарото и аз нямах дренаж.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #583 -: Септември 09, 2009, 15:58:13 pm »
Здравейте момичета! Смея да кажа, че вече се чувствам по-добре. Аз също не съм имала дренаж. И моята лапароскопия беше оперативна. Сега съм на вълна хидротубации. Днес беше един ужасен ден!!! Бях настроена от форума, че по време на самата манипулация ще боли /въпреки, че при мен не беше толкова болезнена, по-скоро леко припарване/, но не бях подготвена за след това. Два часа по-късно.... Такава болка през живота си не бях изпитвала момичета!  :balk_137: :balk_146: Обадих се на лекарката, която ми прави процедурата. Доста се уплаших. Според нея е нормално имайки предвид, че течността изтичала в корема и затова били тия спазми. Не зная как ще отида на следващата процедура. Вече наистина се наплаших, а уж съм мъжко момиче :)
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #584 -: Септември 09, 2009, 19:53:25 pm »
момичета някоя вдигала ли е темп. след хидротубация?
« Последна редакция: Септември 09, 2009, 20:20:49 pm от ileini »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #585 -: Септември 09, 2009, 20:45:33 pm »
Илиени тази тема е за Лапароскопия и вероятно няма да получиш отговор за хидротубацията. Опитай с търсачката да намериш подходящо място за въпроса си. Съжалявам, че не мога да ти отговоря. Обади се отново на лекарката си. Скорошно възстановяване ти пожелавам.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #586 -: Септември 09, 2009, 22:01:36 pm »
благодаря ти мила! Търсих, но не открих нищо не съм се и зачитала мн де. Нямам сили от тая темп. Утре сутрин отивам на лекар няма как!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #587 -: Септември 11, 2009, 09:47:03 am »
Ileini,може би се включвам малко късно.На мен също ми правиха три хидротубации след лапарото,но аз нямах проблем.На мен ми ги прави док.Бойчев.Преди хидротубацията си сложих свещичка ПРОФИНИД и не ме болеше.Почувставх леко парене и това беше.Дори след това се разхождах без проблем.На теб кой ти прави хидротубациите?Как ти ги правиха само с физиологичен разтвор или с СОЛКОЗЕРИЛ?На мен доктора ми каза,че е по-добре хидротубациите да се правят с тези ампули,но много трудно се намирали.Аз ги открих чак в Стара Загора и ходих от Варна чак до там да си ги купя.
 Ти как се чувстваш?Как минаха другите хидротубации?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #588 -: Септември 11, 2009, 10:13:15 am »
6o6i извинявай но ти прочете ли заглавието на темата?Няма нужда да се смесват темите.Има теми за хидротубацията а и има възможност и за лични съобщения.Не се заяждам-прото нека е по-лесно да четем нужната информация без да се налага между нея да четем и странични теми.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #589 -: Септември 11, 2009, 14:11:09 pm »
Elina0102,права си.Извинете ме момичета.Не беше нарочно
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #590 -: Септември 12, 2009, 21:23:15 pm »
на някого правилили са лапаро зариди запушени тръби?ако може някои да разкаже
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #591 -: Септември 12, 2009, 22:12:48 pm »
на някого правилили са лапаро зариди запушени тръби?ако може някои да разкаже
Прочете ли цялата тема? Доста такива случаи има описани. Какво точно те интересува? Аз съм правила две лапароскопии заради запушени тръби, на втория път ми ги махнаха. Разлика в лапарото има според това дали е диагностично или оперативно. Дали е заради тръби или заради нещо друго, процедурата е една и съща.
Пиши какво точно искаш да знаеш. Иначе самата лапароскопия достатъчно е описана в тази тема - от заглавието личи - "всичко за лапароскопията"  :D
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #592 -: Септември 18, 2009, 14:59:53 pm »
Здравейте на всички, аз съм нова в този саит и ако мога да задам един въпрос- Някои правил ли е Лапароскопия в Майчин дом и дали са искали пари извън здр. каса?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #593 -: Септември 18, 2009, 17:52:15 pm »
Здравейте на всички, аз съм нова в този саит и ако мога да задам един въпрос- Някои правил ли е Лапароскопия в Майчин дом и дали са искали пари извън здр. каса?

Ако говориш за Майчни дом - София, да, аз правих лапаро там миналата година, края на юни месец. Извън здр. каса, пари ми взеха за избор на екип - 450 лв. Но това беше по мое желание. Иначе ако не избираш конкретен оператор, си плащаш само престоя - мисля около 5 лв/ден, но не съм сигурна.
При кого смяташ да правиш лапаро там? Аз лично правих при Емил Филипов и не съм доволна. Макар че ми го хвалиха. Но има и много кадърни оператори там, доколкото съм чела постингите на момичетата.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #594 -: Септември 18, 2009, 18:39:11 pm »
благодарско sixsens, да за майчин дом-София говоря, а лапарото май ще да е при д-р Пъневска. Някакви мнения за нея?
 
« Последна редакция: Септември 18, 2009, 18:42:53 pm от danito-pileto »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #595 -: Септември 18, 2009, 19:04:46 pm »
За нея съм чувала добри отзиви. Докато бях там за моето, имаше едно момиче оперирано от нея, беше доволно. Жената дойде в стаята да я види, да й обясни, да я успокои...Моя 4 дена не можах да го хвана да ми обърне внимание, изобщо не се вясна да ми каже какви ги е свършил :x

Всъщност сега се сетих, че Пъневска ме прегледа на узи преди самото лапаро. Беше много мила. Мисля, че няма да имаш проблем с нея.
Успех и пиши как е минало!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #596 -: Септември 19, 2009, 10:48:32 am »
sixsens, непременно ще информирам. Много ти благодаря
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #597 -: Септември 19, 2009, 14:00:35 pm »
Не съм изчела всички постове,но ме вълнува най-вече след лапароскопията голям процент от вас ли са забременели?Аз съм с поликистоза и най-вероятно ще ми правят фенестация.Наясно съм с рисковете,но друг избор не ми беше предложен.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #598 -: Септември 19, 2009, 14:37:06 pm »
Не съм изчела всички постове,но ме вълнува най-вече след лапароскопията голям процент от вас ли са забременели?Аз съм с поликистоза и най-вероятно ще ми правят фенестация.Наясно съм с рисковете,но друг избор не ми беше предложен.
Според мен е добре да потърсиш още едно мнение. Фенестрацията не е шега работа. Не мисля, че това е единствения ти шанс. Консултирай се с още някого.
Относно процента забременели ще ти кажа, че това не е критерий. Всяка е правила лапаро по различни причини, всеки случай е различен и една такава статистика няма да ти е полезна, нито достоверна. Има тема за фенестрацията конкретно и за забременели след нея - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=10063.0  Мисля, че това е по-точния въпрос, който трябва да зададеш.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #599 -: Септември 19, 2009, 14:43:04 pm »
Имам 3 мнения от 3 специалиста от различни клиники и още малко време да сондирам мнения.